Премини към съдържанието
Sashoka

Сървър и Рутер - Как?

Препоръчан отговор

Не съм сигурен че тук му е мястото, но хайде ще се пробвам. Значи имам си аз компютър, на който си имам Апаче, МySQL, реален IP-адрес - въобще всичко си е точно. Всичко си върви чудесно, разглеждам си php сайтовете през localhost-a и живота е песен. Но в момента в който опитам да достигна да фаиловете през IP-to (става дума за реалния не 127.0.0.1) и вместо сайта си ми отваря логин страницата на рутера. Пробвах да си отворя портовете 80 и 3306, но промяна нямаше. Някакви идеи?

Мерси предварително :).

Сашко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че тук му е мястото, но хайде ще се пробвам. Значи имам си аз компютър, на който си имам Апаче, МySQL, реален IP-адрес - въобще всичко си е точно. Всичко си върви чудесно, разглеждам си php сайтовете през localhost-a и живота е песен. Но в момента в който опитам да достигна да фаиловете през IP-to (става дума за реалния не 127.0.0.1) и вместо сайта си ми отваря логин страницата на рутера. Пробвах да си отворя портовете 80 и 3306, но промяна нямаше. Някакви идеи?

Мерси предварително :) .

Сашко.

Трябва да направиш пренасочване на порт 80 от външния интерфейс към тътрешното ИП на машината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми май съм го направил. Погледни:

Вероятно трябва да ги сложиш на един ред, разделени със запетайка. И опитай да достъпиш външното си ИП (на маршрутизатора), а не 192.168.1.7 или 192.168.1.1. А, и настрой маршрутизатора да не слуша на външното ИП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маршутизатор не ми говори много. Как ще звучи на английски?

Иначе - нали ти казвам, като дам през външното IP ми отваря логин на рутера.

Мерси за помоща бтв. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Маршутизатор не ми говори много. Как ще звучи на английски?

Иначе - нали ти казвам, като дам през външното IP ми отваря логин на рутера.

Мерси за помоща бтв. :speak:

:-D маршрутизатор на английски е router (рутер). Тогава махни опцията маршрутизатора да не слуша на външния адрес, а само на вътрешния. От гледна точка на сигурността това е за препоръчване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, как да ти кажа - рутера ми е някакъв... грузински?!?... по произход, та тази му опция не работи. Иначе да съм я махнал отдавна. И по спокойно щях да спя... :speak:

Все тая де. Основната идея е просто да дам 80 -ти порт свободен? Така ли?

А това че "маршрутизатора" ( biggrin.gif ) ми е кофти си е мой проблем. Та принципно това е идеята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ех, как да ти кажа - рутера ми е някакъв... грузински?!?... по произход, та тази му опция не работи. Иначе да съм я махнал отдавна. И по спокойно щях да спя... :speak:

Все тая де. Основната идея е просто да дам 80 -ти порт свободен? Така ли?

А това че "маршрутизатора" ( biggrin.gif ) ми е кофти си е мой проблем. Та принципно това е идеята?

Въпроса е да "откачиш" 80 порт от външния адрес и да "закачиш" там вътрешна машина, правилно си разбрал :-)

А имаш ли възможност да променяш порта на който слуша web сървъра за управление на маршрутизатора? АКо може има вероятност горната история да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам май мога, поне така пише, не знам дали ще стане. Кой порт да му дам? Сега е на 8080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дам май мога, поне така пише, не знам дали ще стане. Кой порт да му дам? Сега е на 8080.

Ами звучи добре, пробвай сега :-)

П.П. между другото има раздел, който е по-подходящ за темата :-) http://www.kaldata.com/forums/index.php?showforum=51

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, пак не става. Ако искаш изтрии темата, аз се отчаях. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ех, пак не става. Ако искаш изтрии темата, аз се отчаях. :speak:

Знам че е малко странна идеята, но я си архивирай конфигурацията и рестартирай маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ц, пак не става. А - въпрос, може би тук се крие проблема, но не ми се вярва. Горе в адреса (на самия броузър) си пиша http://ipadressa. Нали? ДА не съм пропуснал тук нещичко. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ц, пак не става. А - въпрос, може би тук се крие проблема, но не ми се вярва. Горе в адреса (на самия броузър) си пиша http://ipadressa. Нали? ДА не съм пропуснал тук нещичко. :rolleyes:

Да, така е, няма грешка. Я разгледай опциите на маршрутизатора дали няма нещо за запазване на конфигурацията (като save config). Знам че на повечето такива устройства промяната влиза в действие веднага, но тук може да е по-различно. А защо не си пуснеш web сървъра на локалната машина на друг порт, знам че е странно, но все пак е разрешение на проблема. Или да пуснеш през SSL (порт 443), но тогава търсещите машини може и да не го индексират изцяло (достъпа тогава ще е така: https://ipadressa )

П.П. А, и трябва да пренасочваш порт 443, а не 80. И го спри MySQL порта освен ако наистина не ти е нужен

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаааа. Стана тя каквато стана. Оказва се че външни компютрив ече имат достъп. Мен обаче още ми вади това за логина. Няма значение, проблема е решен :rolleyes:

Мерси много, Ще черпя по бира :)

Айде до по нататък.

Редактирано от Sashoka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ползвам XAMPP - сиг си го чувал. Та там май си е автоматично на 80-ти порт апачето, нз дали може да се сменя. А никак не ми се иска SSL. Пък и май проблема не е в порта, просто рутера ми не иска да пусне достъп до самия компютър вътре в мрежата. Абе таджикистанци, какво да ги правиш :rolleyes: .

Виж дали няма опция за DMZ в която да сложиш машината си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.