Премини към съдържанието
Sashoka

Празна Приказка

Препоръчан отговор

Седя си аз и си блея в пространството, сърфирам си из нета и се чудя какво да правя. Внезапно забелязвам този форум и това му подразделение и си казвам: "какво по хубаво от една празна приказка?" Вдъхновението ме връхлита и аз започвам да пиша поредната щуротия, безсмислена и предназначена по скоро за мен отколкото за който и да било друг.

Празна приказа

Имало едно време, един... какво да бъде, жабок да речем. Жабоците са много полезни герои. Най-малкото по всяко време могат да се превърнат в принцове или там каквото ви хрумне. И така нашия Жабок се чувствал празен, тъй като това е празна приказка. Чувствал се празен не поради някаква друга причина, а самои единствено защото Жабата на неговите мечти не искала да го погледне. А това било проблем, защото той наистина много я харесвал и обичал, дори въпреки че другите жаби я наричали "празна" което е синоним на "куха". И така нашия Жабок мн страдал и се мъчил, докато един ден не открил че... хмм, завръзка ни трябва... открил че... може да издава извънредно неприятен звук, чоплейки жабешкото си ухо. Звукът бил не само дразнещ но направо ужасяващ, каращ всеки косъм да се изправи и тръбки да плъзнат по гърба на всеки който го чуе. РАзбира се това не включвало жабока, тъй като той бил този който го причинява, а това както знаем променя всичко.

И така разхождалсе Жабока из блатото, хвърлял по някое око на Жабата, и си чоплел ухото от сутрин до вечер, карайки съседите да се изнесат а щуреца да се откаже от свиренето, да напусне страната и да се пропие на старини.

Опа, трябва да ставам, но ще си продължа по късно. Дано модераторите не изтрият темата, колкото и малоумна да е, а да я запазят като паметник на човешката ограниченост и простота. А да, и неграмотност. До по-късно.

Сашко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сашко...

довърши си приказката..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък мравката сигурно изнесла житото на България в чуждите земи

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Празната приказка продължава...

И така, разхождал се жабока край езерото си и си чоплел дразнещото ухо. В резултат ма това наоколо нямало никой, и жабока забелязал това. Решил че, така и така е тихо наоколо, ще е хубаво да подремне. Легнал на полянката наблизо, и затворил очи, но нещо му обивало. Въртял се въртял се, накрая решил да види какво е това, което му обива. Разровил се, ровил ровил и изведнъж напипал нещо. Било капак на съндък. Жабокът започнал да копае по-бързо, по-настървено... В главата му вече се оформяли различнипланове, за нова кола, скъп костюм с който да впечатли Жабата си. Бил обеден че е намерил съкровище. Тъкмо изкопал съндъка... отворил го... и... Разбира се, няма нужда да ви казвам какво видял вътре. Все пак това е Празна приказка. И така разочарован жабока бутнал настрани празния сандък и зачовъркал ухото си отново, зада пропъди досадната алинка която го наблюдавала.

И в момента в който издал първия звук пред него изкочил дух, подобен на този явил се пред Аладин навремето, но облечен в розово и с антипатичен израз на лицето.

-Кво искаш? - попитал духа.

-Ааа - извикал жабока и се...

А не, съжалявам. Много глупаво се получава. Щом и на вълшебни лампи избихме. Оставете тая работа. Ще започна нова празна приказка, по-добра и по-интересна... Тая вечер по някое време. Когато се вдъхновя. Айде.

Сашко.

Редактирано от Sashoka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаме си тая приказка..марш да си търсиш вдъхновение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слушам и не вярвам на .... fing20.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаха май това е принципа на тая празна приказка... Да говориш тъпотии и ние да си мислим, че ще продължат, а те са свършили... или автора е забравил историята и не може да я довърши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, автора нещо се поизложи, ама така е като имаш сумати неща на главата. Утре обещавам още празна приказка.

Ай!Ай!

Сашко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е приказкатааааааааааа? Сега следобед как ще заспа като няма койда ми прочете приказка ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудно как любопитството на човека надделява!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сашко не се измъквай. Вече си главно лице в 1001 нощи. Гледай какъв фен клуд се събрахме за Празната Приказка biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава вълшебната лампа взела че проговорила:

Стига сте ме духали,бре

Като ви дойде сметката от Енергото да не плачете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След няколко неуспешни опита м узата пак ме споходи и ето ви още празна приказка :P

А да между другото - някой да не си помисли че се взимам на сериозно - буквално сядам и изписвам каквото ми дойде на ума. Важното е да е весело :).

Aaa - извикал жабока и се...

... отдръпнал назад уплашено.

"Б" - отговорил духа по петокласнически маниер и си бръкнал в носа.

- Кой си ти - запитал жабока - дане би да си вълшебен дух, живеещ в скърцащото ми ухо, който ще изпълни всяко мое желание?

- Разбирасе че не - отговорил духа.

Едва сега Жабока забелязал че духа изглежда като странен сърдит чичко, но нали се сещате - по-прозрачен.

- Тогава защо ми се явяваш - попитало нещастното земноводно, натъжено заради разбитите му надежди.

- Ха! Питаме защо му се вявам! Представяте ли си? Питаме защо му се явявам! - Извикал духа.

- На кого говориш? - попитал Жабока и деликатно се преместил една крачка по далеч.

- На теб говоря. - духът сменил тона на далече по рационален и неналудничав, но все пак сприхав. - И знаеш ли защо ти говоря? Защото ето това тук - дето си го разкопал е моя гроб. А съндака който хвърли на онази страна е моя ковчег.

-Ясно. - Казал Жабока и продължил разходаката си нататък.

- Ама как? Няма лида се зивиниш? Няма ли да се покаеш? - постепенно гласа на духа заглъхнал...

Внезапно Жабока се спрял, точно преди миг забелязал нещо лъскаво на земята. Погледнал назад - само капачка от бира. И до нея шишето. Празно.

-Хей! - възкликнал - но това е бутилка! - може би тук е мястото да спомена че жабока си падал малко клошар - Мога да я върна и ще ми дадат цели 30 стотинки. А това е дцяла вафла.

Грабнал жабока бутилката и се втурнал набегом наобратно към горското пазарище. Наминаване край духа дочул "Да, точно така прави се че не ме забелязваш, подмини ме сякаш между на с не е имало нищо!". И точно това било фаталното, защото репликата за миг го разсеяла, той не забелязал корена в тревата и се спънал. Пльоснал се по лице на земята а парче стъкло от бутилката се забило дълбоко в ръката му. Потекла жабешка кръв.

Горската линейка пристигнала само с час закъснение, и го сварила все още жив, макар и малкоприпаднал от кръвозагуба. Откарали го в болницата, махнали стъклото и го оставили на едно легло да почива.

Когато се събудил, стаята в която се намирал била, да, празна. Огледал се той - наоколо нямало никой. Зачудил се жабока дали да не стане, но след това си спомнил за онази ужасяваща финална сцена от "заразно зло" и решил да не рискува с излизане извън болницата и че най добре е да си полежи още малко.

Минали минута две и ето че в стаята влязла сестрата, която била не друга ами самата Жаба...

Стига толкова за сега. После пак. :clap:

Сашко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уникално

аз си представих сестрата такаjabba.jpg,само че с касинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.