Премини към съдържанието
anton_ant

Някой може ли да ми помогне с настройките на ASUS VW202SR

Препоръчан отговор

Трети ден се опитвам да му настроя резолюцията и не ми се получава , на макс не ме устройва, защото всичко става много ситно, на останалите се размазва кртината встрани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трети ден се опитвам да му настроя резолюцията и не ми се получава , на макс не ме устройва, защото всичко става много ситно, на останалите се размазва кртината встрани

Пробвай на 1440х900. И пак ще ти са поразмазани щрифтовете, защото това не е нативната резолюция на монитора ! Всички останали "стандартни" резолюции като 800х600, 1024х768 или 1280х1024 са за стандартните "квадратни" дисплеи . Твоят е WIDE и затова тези резолюции "размазват картината встрани".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли начин да си сложа монитора на макс резолюцията, обаче да си направя по-големи шрифтовете и иконите. И максималните резолюция не прецакват ли монитора?

И още едно въпросче, на макс ми поддържа само 60 херца, няма ли да ми дразни очите , или при ТФТ мониторите е по-различно от ЦРТ

Редактирано от anton_ant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам, за този монитор резолюция 1680х1050 не е макс, а нативна резолюция ! Няма никаква опасност за монитора да се повреди, защото работи на тази резолюция. И при LCD дисплеите честотата на опресняване не играе такава роля както при CRT . Честота от 60 Хц няма да ти дразни очите, прекалено дългото седене пред или взиране в монитора може да свърши тази работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите kokomil, иска ми се да попитам още нещо. Като гледам онлайн телевизия на цял екран, вляво и вдясно остават черни полета по около 5 сантиметра, как мога да ги махна, така че изображението да се разгърне на цял екран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От драйвърите на видеокартата задай Scaling by monitor!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде е тази опция при драйвърите на Nvidia?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
noscalingnvidiadriverrb6.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, при мен излиза само това в настройките ???

post-102627-1208344440_thumb.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tвоят монитор не е CRT...

Виж дали няма някое скрито меню което не си отворил - Задай Manual Options и наслагай чавки навсякъде за да ти се покажат всички менюта!

Аз по принцип не ползвам новия контролен панел, защото през него не могат да се правят някои тънки настройки, но може да опиташ и с програмата nTune!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pit, направих каквото ми каза, но няма резултат, инсталирах nTune , но като шщракна на иконката ми излиза все същия контрол панел. Дори ей сега преинсталирах драйверите, и отново няма ефект

post-102627-1208348053_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moнитора като Plug n Play ли се разпознава, или като точен модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Device manager го разпознава като Plug and Play, а вконтрол панела на нвидиа като VW202

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mда, който не гледа е така... Значи монитора ти има само аналогов вход, което автоматично изключва наличието на вграден scaling... Номерът е в бутона Auto (Аuto Adjustment), който е на самия монитор... пробвай с него, ако пак не стане, ще трябва да поровиш в настройките на самия плеър, винаги да ти пуска екрана в режим 16:10 (16:9)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А можеш ли да ми кажеш къде в Windows Media Player мога да потърся съответните настройки, много ще съм благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.