Премини към съдържанието
Ivo-G

Посъветвайте ме за процесор. Евентуално Е6550.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам какво мислите за този процесор. Дойде време да сменям моя негоден Celeron и съм намислил да взема C2D E6550. Дъното ми е Asus P5GPL-X. Има ли причина този процесор да не стане на това дъно. То си е LGA775 и според мен би трябвало да стане, но все пак ако бях толкова голям спец нямаше да питам вас.

Също така ме интересува има ли нещо, което трябва да знам за това CPU, някакви причини, поради които да не е препоръчително да си взимам точно такова. Едва ли ще го клоквам, но дори и по някаква случайност да реша да го правя, то няма да е нещо фрапиращо, така че мисля да го взема със стандартния охладител.

В близко бъдеще планирам и ново дъно + RAM, защото това е с DDR400, но съм решил първо да взема CPUто, защото ми се струва, че в момента то ме спъва най-много откъм performance.

И накрая ако имате някакви алтернативи до към 300лв., които да си заслужават - ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, другата алтернатива на посочения Е6550 е този процесор cool.gif Но, това което си намислил няма как да стане, защото дъното е с чипсет Р915PL , който не поддържа никой от посочените процесори ! ( и няма Биос, с който да се подкарат)

Така че, за да си купиш Conroe или Wolfdale процесор просто ти трябва модерно дъно , желателно с чипсет Р35.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алтернативата е да си продадеш компютъра(да кежем за 200лв. в зависимост от останалите части) и с тия 300 стават 500.За тия пари можеш да си вземеш що-годе добра конфигурация.А ако не бързаш по-добре първо събери 700-800лв. и тогава пиши пак.Кажи също за какво се използва компютъра. :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не мога да кажа, че съм особено изненадан. Имах опасения, че на това дърто дъно може и да не станат новите CPUта. Това доста ще ми обърка ъпгрейд плана, lol. А има ли вариант да взема ново дъно + RAM и да си оставя дъртия процесор временно? Принципно бях планирал P35 DS3 + поне 2х1GB RAM.

Алтернативата е да си продадеш компютъра(да кежем за 200лв. в зависимост от останалите части) и с тия 300 стават 500.За тия пари можеш да си вземеш що-годе добра конфигурация.А ако не бързаш по-добре първо събери 700-800лв. и тогава пиши пак.Кажи също за какво се използва компютъра. :clap:

Това не е алтернатива. Пари и сега имам, просто много разходи, кола, жена и все не идва ред за РСто. А и нещо не ми се дават 500-600-700лв накуп за ъпгрейдване, трудно ще ги прежаля. Бях планирал първо CPU, после дъно + РАМ, после HDD и така. Явно обаче няма да е така с новата информация.

За 500лв. просто не виждам ква конфигурация може да се вземе, като един E6550 e 270-280лв, P35 DS3 е 170 до 200, взависимост от марката, 2х1GB DDR2 e 50-60лв, HDD 320ка е към 120лв, а GF8600 не ми се купува изобщо. Сега съм с 7600GT 256MB DDR3 и мислех направо с 9600GT да я сменям. Така по груби сметки с някво 8600GT излизат над 800лв, които посмъртно няма да ги дам. Засега ще мина само с CPU + MB + RAM. Някъде към 500 и малко ми идват.

Компютъра се ползва главно за игри, но не и за най-новите. Примерно NFS Carbon ми върви много добре на 1280х1024, почти на максимум детайли, но пък Pro Street на 800х600 ми върви ужасяващо. Такива квадрати и такава сеч, че направо не е истина, все едно съм си пуснал телевизионната игра, само дето и сече. Та затова реших да ъпгрейдна малко.

Ето това е конфигурацията, според вас кое ме спъва? Със сигурност не е видеото, гледах един приятел с 8500GT, която е пълен смях в сравнение с моята 7600GT, Е2180 и дъно някъв Asus с 2GB DDR2. На него Pro Street-a му върви 100 пъти по-добре на 1024. Аз сам си реших, че процесора ми е най-зле и първо него трябва да сменя. А дали е така... lol.

configqq5.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм, не мога да кажа, че съм особено изненадан. Имах опасения, че на това дърто дъно може и да не станат новите CPUта. Това доста ще ми обърка ъпгрейд плана, lol. А има ли вариант да взема ново дъно + RAM и да си оставя дъртия процесор временно? Принципно бях планирал P35 DS3 + поне 2х1GB RAM.

Ето това е конфигурацията, според вас кое ме спъва? Със сигурност не е видеото, гледах един приятел с 8500GT, която е пълен смях в сравнение с моята 7600GT, Е2180 и дъно някъв Asus с 2GB DDR2. На него Pro Street-a му върви 100 пъти по-добре на 1024. Аз сам си реших, че процесора ми е най-зле и първо него трябва да сменя. А дали е така... lol.

Ми може временно да караш със Celeron-а. Но той пак ще те спъва в игрите. Взимай едно Asus P5K Pro за 210 лева и 2х1GB A-DATA DDR2 800 за 65 лева и това е .... понатам ще смениш процесора, а може и сега да си вземеш един Е2180 примерно и да ти е мирно на главата. Аз съм с такъв и всичко върви на max (без Crysis; естествено процесора е клокнат доволно).

А колегата имаше впредвид за 500 лева да се вземе примерно AMD машина с 780G чипсет и някоя Radeon-ка 3450/3650 ... изобщо не е имал впредвид дъно за 200 лева и процесор за още толкова ...

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че аз съм силно предубеден и твърдо държа на Intel и NVidia. AMDта и Радеони въобще не ги гледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си по-евтино дъно за сега,например това и процесора и рам,предложени от xaktoR

Редактирано от grufekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях в твойто положение,нямаше много пари.Продадох Селерона и взех Pentium D(може би малко по-добър от Pentium 4 с HT,а може би не).Взех също по-голям хард SATA 16MB(стария беше ATA100 2MB),и по-добро захранване.Иначе и аз съм с 1GB DDR400 и 7300GT.Усети се разлика найстина,но не голяма.Може би е по-добре да смениш дъното и оттам нататък да градиш всичко останало! laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак да попитам дали мога да си оставя временно Селерона на евентуалното ново дъно? Мога да взема Gigabyte GA-P35-DS3 + 2х1GB A-DATA DDR2 800 под 230лв. и след няколко месеца да взема и Е6550 или пък Е8200/Е8400 ако случайно им паднат цените. Има ли такъв вариант или пак не става и задължително трябва да взема и CPU, и МВ?

Не ми се купува Е2180 примерно, защото не мисля да сменям процесори през 6 месеца. Този път не искам да правя компромиси с дъното и процесора. За сегашната ми конфигурация не ми се занимаваше да проучвам нещата и оставих на друг човек да ми я направи и после 2 години си блъскам главата с нея. Върха на сладоледа беше видеото Chaintech FX6200 с уникалната TurboCache технология, при която картата има 16МВ собствена памет, а останалите до 128МВ си ги взима от RAM-a, при положение, че имаш 512МВ или повече. Резултата беше невъобразима боза. Когато най-накрая си взех 7600GT-то едвам се сдържах да не разбия въпросния Chaintech с всичка сила в земята. Сега съм го захвърлил в един шкаф за авариен резерв.

А между P35-DS3 и P5K кое бихте ми препоръчали, защото чета доста противоречиви мнения по въпроса и не мога да разбера къде е истината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете дъна не поддържат целерона.Този asrock го поддържа,както и по-новите процесори.

Какаво пък,сигурно няма и да клокваш,така че защо ти е скъпо дъно?

Вече другия вариант е скъпия асус и събираш за проц

Редактирано от grufekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно сега с бюджета около 300лв. няма да купувам нищо. Това, че няма да клоквам, за мен не е причина да си купя някви боклуци. Просто искам хубави части, пък и нищо не се знае, може и аз да се заразя покрай вас и да ми дойде клокърска муза, lol. Като събера над 500 жълтици ще го мисля. Как ме е яд сега, че се набутах преди месец 150лв. за един Logitech 5.1, който май даже нещо е прецакан и ще пускам и за него тема в другия подфорум.

Благодаря за помощта!

Редактирано от Ivo-G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А колегата имаше впредвид за 500 лева да се вземе примерно AMD машина с 780G чипсет и някоя Radeon-ка 3450/3650 ... изобщо не е имал впредвид дъно за 200 лева и процесор за още толкова ...

Мерси колега...точно това имах впредвид. laugh.gif

По темата..По принцип конфигурацията,която си събрал е добра(като изключим че аз не бих си взел Е6550 а Е8200) само че трябва да се вземе наведнъж(може би като изключим видеото и хард-а).И аз преди няколко месеца исках да направя частичен upgrade,но разбрах че просто не става.Компютрите в днешно време се развиват със скорост по-голяма от тази на светлината и новата ти конфигурация от днес утре вече е стара. biggrin.gif .Затова първо събери парите(най-добре ги скрии някъде за да не ги похарчиш за нещо друго) и после купувай.Другият вариант,който според мен е неприемлив и не е решение е да си вземеш сега дъно,след два месеца процесор и така нататък и накрая да сглобиш всичко(но определено не те съветвам да го правиш :headphones: ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Така и ще направя - CPU + MB + RAM на веднъж като събера пари, другите боклуци понатам, в сегашните ми хард и видео има още хляб, може и да не ги сменям скоро. И без това напоследък нямам много време за игри, не ми е толкова наложителен ъпгрейда.

Така и така стана въпрос за Е8200, кажете нещо по въпроса Е6550 vs. E8200, както и P35-DS3 vs. P5K, към кое от двете дъна да се насоча? biggrin.gif

Редактирано от Ivo-G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus P5K+E8200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така и ще направя - CPU + MB + RAM на веднъж като събера пари, другите боклуци понатам, в сегашните ми хард и видео има още хляб, може и да не ги сменям скоро. И без това напоследък нямам много време за игри, не ми е толкова наложителен ъпгрейда.

Така и така стана въпрос за Е8200, кажете нещо по въпроса Е6550 vs. E8200, както и P35-DS3 vs. P5K, към кое от двете дъна да се насоча? biggrin.gif

Що се отнася до процесорите - ами естественият избор е Е8200 , защото е 45 нм срещу 65 нм на Е6550, повече L2 Cache и по-висока честота в сравнение с Е6550.

От двете дъна - Асус е изборът cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под Asus-a да разбирам Р5К-то така ли? Щото не видях Asus P35-DS3. A кой модел точно Р5К, защото като погледнах колко много има направо ме заболя главата. Това е единственото нещо, което не мога да си избера сам. Трудно ми е да откривам разликите, повечето ми изглеждат еднакви. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS - P5K-E/WiFi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това сериозно предложение ли беше или просто се гъбаркате с ламера? biggrin.gif

Разбирам, че е хубаво дъното, но ми се струва малко прекалено да дам 240лв. за дъно. Мисля, че ще мога да се лиша от някой от екстрите му, като WiFi-то и двата LAN-а. Така или иначе рутера ми стои върху кутията на РС-то и съм пуснал едно късо кабелче, ще преживея факта, че дъното ми няма да има WiFi.

Аз някак си така ги виждах нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението е напълно сериозно ! Щом не ти се дават толкова пари - можеш да погледнеш и това дъно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - никой не се гъбарка в случая ...

Второ - за хубав процесор ти трябва хубаво дъно. Аз с тоя керлив Е2180 пак съм вложил пари в P5K-E/WiFi. Не ползвам нито WiFi-то, нито 2-те вградени LAN карти ... нито останалите на пръв поглед ненужни работи. Аз си клоквам и съм сигурен във възможностите на дъното, в охлаждането му ... Ти, ако няма да клокваш или ако няма да се целиш високо, можеш да вземеш предложеното от kokomil дъно в последния му пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, не се засягайте толкова, казах го на майтап. respekt.gif

Действително едно от дъната, които обмислям е именно този GB. Нищо не казахте за това от моя линк към Jar - Asus P5K, P35 / ICH9, LGA775, DDR2, 2xPCI Express, SB7.1, Lan1000, SerialATA, Raid, 1394, ATX - 177.05 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де, не се засягайте толкова, казах го на майтап. respekt.gif

Действително едно от дъната, които обмислям е именно този GB. Нищо не казахте за това от моя линк към Jar - Asus P5K, P35 / ICH9, LGA775, DDR2, 2xPCI Express, SB7.1, Lan1000, SerialATA, Raid, 1394, ATX - 177.05 лв.

Обикновеното P5K е малко поорязано, но има добро охлаждане (орязано откъм клок и с малко по-недъгав BIOS). Ако не мислиш да го насилваш с клок-а на процесора, добре, става. От друга страна дъното GB, предложено от kokomil, поддържа 45nm процесори, а ASUS-а има нужда от флаш на BIOS-а, за да му се сложи Е8ххх или Q9ххх. Оставям избора на теб, но в случая бих взел GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, в крайна ще видя как ще се развият нещата с финансирането и ако имам възможност да взема Е8200 ще взема и GB-то. В случай, че остана на Е6550, ще взема Asus-a.

Благодаря на всички за съветите, ако някога ви интересува нещо около колите с марката Audi - заповядайте във форума от подписа, ще се радвам да ви върнем жеста и да помогнем с каквото можем.

respekt.gif

(Все пак си запазвам правото за няколко финални доуточняващи въпроса, когато събера пари и тръгна да купувам, щото не се знае колко "скоро" ще бъде това. hilezh.gif )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В резултат на празниците бюджета нарастна на 600лв. Ще взема Е8200, но искам и Asus дъно. Какво ще кажете за:

- Asus P5K Pro, P35 / ICH9, LGA775, DDR2, 2xPCI Express, SB7.1, Lan1000, SerialATA, Raid, 2x1394, ATX

- Asus P5K/EPU, P35 / ICH9, LGA775, DDR1066, 2xPCI Express, SB7.1, Lan1000, SerialATA, 1394, ATX

И двете са ~200лв. По-добри ли са от обикновеното Р5К и как са в сравнение с GB EP35-DS3P/P35/LGA775?

И марка памет ако може да ми препоръчате, искам да взема 2х1GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този процесор ....я по-добре се ориентирай към това , а ако решиш , че може и да е различно от Асус ..замисли се за това cool.gif

Памет - 2х1GB DDR2 800 SUPER T CL4 или пък KIT 2X1GB DDR2 1066 A-DATA .

(излишно е да споменавам, че и двете дъна са по-добри от Asus P5K Pro и Asus P5K/EPU, които от своя страна са по-добри от чистото P5K)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.