Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз за тези пари направо бих взел по-новия чипсет X38:

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37826

или

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37825 (малко по-скъпо)

Трябва да добавя, че и двете дъна поддържат CrossFireX, а не от теб предпочитания STI (nVIDIA), но се съмнявам дали ще използваш едното или другото.....

Пък и повечето от дъната, които са посочени поддържат CrossFire!

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 53
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Уф, много са ми скъпи тези. Повече от 200лв. ще ми е трудно да отделя за дъно, щото в 600-те лева трябва да вместя и RAM-a. Един вид 300 за CPU, ~100 за RAM и ~200 за дъно. P5K Pro/EPU поддържат ли 45nm процесори или трябва да се флашва BIOS-а.

От къде ще ме посъветвате да пазарувам, досега съм пазарувал най-вече от Жар и не съм имал проблеми, ама като гледам всички вадите линкове от Мост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай взимай P5K Pro - най-новото P5K P35 ако не се лъжа. Изчистени някой пумии спрямо останалите от серията. За жалост, 45nm - само след флаш. Иначе ще останеш много доволен от опциите в БИОС-а. Може да клоква доста прилежно и има много малки стъпки на волтажите, от което се печелят по-ниски температури, при стабилизиран процесор.

Взимай от ЖАР, щом си доволен от тях. Няма значение от къде ще пазаруваш.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А те дали ще са съгласни да ми го флашнат? Щото аз мислех направо да ги накарам да ми монтират чарковете в кутията, за да не оплескам нещата. Или в краен случай ако ги накарам само да ми сложат CPUто на дъното, аз дали мога да си го флашна в домашни условия, след като си го монтирам сам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А те дали ще са съгласни да ми го флашнат? Щото аз мислех направо да ги накарам да ми монтират чарковете в кутията, за да не оплескам нещата. Или в краен случай ако ги накарам само да ми сложат CPUто на дъното, аз дали мога да си го флашна в домашни условия, след като си го монтирам сам.

Те ще ти го флашнат. Ако не ти го направят (което няма да стане), не можеш сам, защото трябва да имаш процесор, поддържан от дъното, за да флашваш БИОС-а. Малко тъпо го обясних, но ще ме разбереш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами .... за да флашнеш Биос-а ти трябва работещ на дъното процесор :) Така че, поръчай си нещата и остави флашването на хората във фирмата.

Ъпдейтването не е сложно, не те подценявам :P , но ако искаш да го правиш сам вкъщи, ще ти трябва още един старичък процесор, който да поставиш на дъното, за да направиш ъпдейта.

( Хм, на т,ва дъно Р5К Pro му харесвам само 8-фазното захранване на процесора)

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм, на тва дъно Р5К Pro му харесвам само 8-фазното захранване на процесора.

Да разбирам ли, че е кофти като избор? laugh.gif Иначе явно няма да флашвам аз. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да разбирам ли, че е кофти като избор? laugh.gif Иначе явно няма да флашвам аз. :)

Не, за толкова пари - толкова! Надявам се да не гониш екстремен клок с процесора :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
О не, разбира се, най-много някъв минимален с бокс охлаждането.

В такъв случай -нямаш грижи cool.gif Взимай един от двата комплекта памети, които ти показах , и си свиркай. Машинката ще е по-бърза дори, отколкото ще ти трябва :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама тва Prо май не поддържа 1066, а само 800MHz. ЕPU-то пише, че поддържа до 1066. То с кво е по-лошо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tия пък негодници от Жар не продават нито SUPER T, нито A-DATA. Голям карък ме гони с тая конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Tия пък негодници от Жар не продават нито SUPER T, нито A-DATA. Голям карък ме гони с тая конфигурация.

Говори ли с тях или съдиш само по сайта? ... По едно време май имаха A-DATA.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не им звънях, гледах по сайта. Както и да е, поръчах от една по-малка фирма на един приятел Е8200 + P5K Pro + Kit 2x1GB A-DATA DDR2 1066 ~590лв. Следобяд някъде трябва да стане, за мен остава да се мъча с монтажа в кутията. Mоже да ви се примоля за помощ по някое време. laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Mоже да ви се примоля за помощ по някое време. laugh.gif

На твое разположение сме. Ако имаш някакви въпроси за клока може да се обърнеш към мен на ЛС, а аз като горд притежател на Асуско дъно ще помагам както мога. Само че тая нощ няма да съм в нас и е много вероятно да отговоря чак утре следобяд. Може и с kokomil да говориш. Той е сред най-знаещите в сферата и само полезни работи можеш да научиш :)

Приятно сглобяване ... Само не знам с BIOS-а какво ще стане. Предполагам приятеля ти ще го направи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С този процесор ....я по-добре се ориентирай към това , а ако решиш , че може и да е различно от Асус ..замисли се за това cool.gif

Памет - 2х1GB DDR2 800 SUPER T CL4 или пък KIT 2X1GB DDR2 1066 A-DATA .

(излишно е да споменавам, че и двете дъна са по-добри от Asus P5K Pro и Asus P5K/EPU, които от своя страна са по-добри от чистото P5K)

А-а-а-а-а, тук възразявам! Ще караш човека да си играе с SPD Tool, и да омаца всичко-нали няма повече от 42 на REF Cycle Time-а, и да подбира паметите през лупа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Приятно сглобяване ... Само не знам с BIOS-а какво ще стане. Предполагам приятеля ти ще го направи.

Ами казах им да сложат CPU-то и RAM-а на дъното и да ми ги дадат така. Щото не смея сам да си слагам CPUто. Предполгам, че ще ми оправят BIOS-a. За мен да остане само кабелите да навържа. Ако нещо не успея да го подкарам ще се обадя от лаптопа. laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се сетят да ти ъпдейтнат БИОС-а няма да запали машината (не съм 100% сигурен, може и да тръгне и да стане гаф) ... Направо им се обади и ги предупреди да го флашнат, за да нямаш проблеми.

@Fixt00l ... нещо не разбрах с какво не си съгласен. Обоснови се малко по-ясно ... Не се заяждам, питам, защото видимо знаеш нещо повече по въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах им, но те ме увериха, че нямало нужда да се флашва и няма да има проблем. Only time can show. laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А-а-а-а-а, тук възразявам! Ще караш човека да си играе с SPD Tool, и да омаца всичко-нали няма повече от 42 на REF Cycle Time-а, и да подбира паметите през лупа...

Единствено EPP паметите може да направят проблем. Те са си само за дъна, които си поддържат EPP и подкарването на други дъна изисква ръчно нагласяне на таймингите. При ръчно нагласяне ASUS-ите нямаха повече от 42 tREF. И казвам нямаха, защото асус вече пуснаха/пускат биоси, в които вече има над 42 tREF. 0612 на P5K Premium е факт. Но ако сложиш памет 60 tREF по SPD (без EPP) и дадеш tREF на Auto тя си тръгва на 60.

До колкото знам A-Data и SuperT не са с EEP, т.е няма да има проблем с тях.

Колкото до биоса, за ASUS P35 дъната знам, че са 45nm ready от както се появиха. Това би трябвало да означава, че компютъра ще тръгне с 45nm процесор, но ще се нуждае от ъпдейт на биоса, за да работи с такъв нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка аз останах с впечатлението, че имаш някакво селеронче. С това селеронче ядове няма да имаш- слагаш го флашваш и това е :clap:

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа... взех нещата, сложих всичко и запали. Проблемите обаче са 2:

- Winboze-a не иска да тръгне. Излиза ми онова със Safe mode, Last known good config, Start Windows normally и т.н. Което и да избера след няколко секунди се рестартира и пак отначало. Явно поне всичко работи, защото излиза и CPU-то, и RAM-а. И харда работи, като буутна с някакво Boot CD се вижда. Какво да го правя? Ако пробвам repair с някакъв Windows ми иска админ парола, която явно не е паролата на админ акаунта на ХР-то.

- Докато слагах дъно ми се стори, че изпука ето този радиатор.:

p5krp8.th.jpg

Натиснах го в единия край без да искам и сякаш се разлепи. Голяма ли е белята и какво да го правя пък него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че си го разлепил не е болка за умиране. Най-много да го доразлепиш цялото, да махнеш термолепенката, да сложиш паста и да го закрепиш отново cool.gif

Така, както си описал проблема .... не е много ясно . Опитваш да подкараш стария Уиндоус, инсталиран на харда, на новата машина, или си инсталирал Уиндоус и след инсталацията се е появил този проблем. ;)

В Биос можеш ли да влезеш и машината работи ли като си в Биос ?

Добавено - брей, голяма дискусия за тия памети :rolleyes:zebo_dino го е написал - няма нужда да се повтаряме cool.gif

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази термолепенка какво представлява, нещо като двойно залепващо ли е? Ако просто го понатисна в средата може ли да се залепи пак и да не грее или вече веднъж разлепено е прецакано? Той радиатора не се разлепи съвсем, просто се размърда малко.

Иначе Win-а е стария, просто махнах едното дъно и сложих другото. Трябва ли да реинсталвам? В BIOS си работи нормално, всички чаркалаци видимо (за моето ламерско око) работят нормално.

Редактирано от Ivo-G (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване