Премини към съдържанието
stancho_75

Възстановяване на омазан Sony DVD-RW

Препоръчан отговор

Здравейте!

Взех си въпросното презаписваемо ДВД. Разопаковах го и се наканих да записвам. Използвах Неро 8 и нещата се омазаха. Уж записа каквото записа, но след това вече диска е неизползаем. Сега при опит за изтриване ми казва че диска не е презаписваем. При опит за записване ми казва че няма изобщо диск. А иначе Disk Info ми показва че диска е DVD-RW и е празен. Не че работата е за 2 лв - ще го засиля в коша и ще си купя нов. Ама пък защо да стане на неговата. Та ако има някой който си е патил и е решил проблема - давайте съвети. Благодаря предвартиелно.

Забравих да уточня писачката - LG GSA-H12L. Същия резултат се получава и на служебния LiteOn.

Редактирано от stancho_75 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намести си кабела или го смени клоквал ли си процеора вдигал ли си напрежението на някой от мостовете на дъното ако си ги върни на дафалт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не е клоквано по машината - всичко си е "както майка го е родила". Виж за кабелите може да ги поразмърдам, ама пък на две машини проблема да е в кабелите. Освен това на домашния си чета и записвам други СД и ДВД без грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Взех си въпросното презаписваемо ДВД. Разопаковах го и се наканих да записвам. Използвах Неро 8 и нещата се омазаха. Уж записа каквото записа, но след това вече диска е неизползаем. Сега при опит за изтриване ми казва че диска не е презаписваем. При опит за записване ми казва че няма изобщо диск. А иначе Disk Info ми показва че диска е DVD-RW и е празен. Не че работата е за 2 лв - ще го засиля в коша и ще си купя нов. Ама пък защо да стане на неговата. Та ако има някой който си е патил и е решил проблема - давайте съвети. Благодаря предвартиелно.

Забравих да уточня писачката - LG GSA-H12L. Същия резултат се получава и на служебния LiteOn.

А диска какъв е ?

Пробвай с друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В заглавието е написан какъв е диска. Други марки дискове независимо СД или ДВД се пишат и четат. Нямам друг такъв като този който прави въртелите, а така като гледам по ядовете май няма и да си купя друг подобен вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kупи си пак същата марка и по възможност същия вид диск, направи пак запис, ако пак се скапе ще имаш изходна точка... За всеки случай си купи и един Verbatim да си сигурен, че не е от диска и ако, и той се омаже... значи имаш проблеми със софтуера!

Пък и както каза не сме за 2 лева :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш исталирана Alcohol 120% или Alcohol 52% махни я.Аз имах подобен проблем със CD-RW разпознаваше го като CD-R и не искаше да се изтрие.Махнах Alcohol и проблема се оправи,сега не я ползвам тази програма вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.