Премини към съдържанието
zulos

Как да върна backup на Windows?

Препоръчан отговор

Не знам по принцип колко време продължава процедурата, когато се стартира backup file за уиндоус. Имам чувството, че изобщо не спира - поне при мен. Накрая ми писва и затварям. Е да но точно сега ми се налага да си върна старите уиндовски настройки. Някой ще ме светни ли как стоят нещата. Блг предварително.

Редактирано от pit
Неясно заглавие! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам по принцип колко време продължава процедурата, когато се стартира backup file за уиндоус. Имам чувството, че изобщо не спира - поне при мен. Накрая ми писва и затварям. Е да но точно сега ми се налага да си върна старите уиндовски настройки. Някой ще ме светни ли как стоят нещата. Блг предварително.

Какво имаш предвид под backup? На целия диск или само част от него, с коя програма, на какъв носител?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво имаш предвид под backup? На целия диск или само част от него, с коя програма, на какъв носител?

Говоря за файла backup.bat, с който да си върна настройките на уиндоуса от времето, когато съм създал backup.bat файла. Да си призная не очаквах, толкова бърз отговор и затова и чак сега поглеждам темата. Ако и сега сте толкова бързи, то ... супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Говоря за файла backup.bat, с който да си върна настройките на уиндоуса от времето, когато съм създал backup.bat файла. Да си призная не очаквах, толкова бърз отговор и затова и чак сега поглеждам темата. Ако и сега сте толкова бързи, то ... супер.

А кой го е правил този файл, тогава правил ли си архивиране на машината, създал ли си поне restore point?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А кой го е правил този файл, тогава правил ли си архивиране на машината, създал ли си поне restore point?

Аз го правих. Навярно не съм, защото и не знам как.

Не съм архивирал машината. Не знам и как да създам точка на възстановяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако нямаш архив от това време... познай сам :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм архивирал машината. Не знам и как да създам точка на възстановяване.

И как се архивира машината?

Ами ако нямаш архив от това време... познай сам :-)

Не съм наясно. Мислех, че като създам backup.bat, това е достатъчнои после само го стартирам. Били посочил поне къде в нета да търся инфо какво точно се прави, а ако искашми кажи сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И как се архивира машината?

Има най-различни програми като се започне от вградения в Windows Backup и се стигне до корпоративни решения. Има и доста безплатни решения, но трябва да решиш как, какво, къде, колко често ще архивираш

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има най-различни програми като се започне от вградения в Windows Backup и се стигне до корпоративни решения. Има и доста безплатни решения, но трябва да решиш как, какво, къде, колко често ще архивираш

Ами този вградения Windows backup.bat въобще ми липсваше в С-то. Затова и си направих сам в друг дял. Иначе какво - ами за да си върна стари настрйки какво трябва да архивирам - не знам. Би ли ми казал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама Вие както сте я подкарали в тая тема поне още 20 поста и човека пак няма да е наясно какво да прави. Мога да ти дам линк към Acronis ама ще вляза в разрез с правилата и ще ми го изтрият понеже е корпоративна. Така че ползвай това CD аз лично не съм му фен защото са малко поорязани някой програми а аз предпочитам да ги ползвам в пълните им версии ама на тебе ще ти свърши работа. А пък и линка е легален нали е предоставен от kaldata така че тегли и се кефи направи си едно копие на партишан С и си готов.

http://www.kaldata.com/comments.php?id=311...n%5C%27s+BootCD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами този вградения Windows backup.bat въобще ми липсваше в С-то. Затова и си направих сам в друг дял. Иначе какво - ами за да си върна стари настрйки какво трябва да архивирам - не знам. Би ли ми казал.

Говоря за програмата Backup: Start->Programs->Accessories->System Tools->Backup

В зависимост от това какво искаш да пазиш има различни профили и стратегии. За пълно архивиране например на DVD с възможност за възстановяване от тях ще трябва да потърсиш някой комерсиален инструмент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...За пълно архивиране например на DVD с възможност за възстановяване от тях ще трябва да потърсиш някой комерсиален инструмент

Мисля, че това е по-удачният вариант, но в каталога има и безплатни решения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама Вие както сте я подкарали в тая тема поне още 20 поста и човека пак няма да е наясно какво да прави. Мога да ти дам линк към Acronis ама ще вляза в разрез с правилата и ще ми го изтрият понеже е корпоративна. Така че ползвай това CD аз лично не съм му фен защото са малко поорязани някой програми а аз предпочитам да ги ползвам в пълните им версии ама на тебе ще ти свърши работа. А пък и линка е легален нали е предоставен от kaldata така че тегли и се кефи направи си едно копие на партишан С и си готов.

http://www.kaldata.com/comments.php?id=311...n%5C%27s+BootCD

Благодаря ти за включването вуобще. Абсолютно права си. Acronis - сега ще търся какво е това. Предполагам, че програма за архивиране и създаване на точка за възстановяване. Въобще не бях наясно , че се архивира, макар да звучи напълно логично.

Говоря за програмата Backup: Start->Programs->Accessories->System Tools->Backup

В зависимост от това какво искаш да пазиш има различни профили и стратегии. За пълно архивиране например на DVD с възможност за възстановяване от тях ще трябва да потърсиш някой комерсиален инструмент

И на теб благодаря. Преподавателката ми по мрежи - да я пратя на курс при някой от вас - такива простоти ни е приказвала, че ша умрете да се смеете. Затова и нищо не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ти за включването вуобще. Абсолютно права си. Acronis - сега ще търся какво е това. Предполагам, че програма за архивиране и създаване на точка за възстановяване. Въобще не бях наясно , че се архивира, макар да звучи напълно логично.

И на теб благодаря. Преподавателката ми по мрежи - да я пратя на курс при някой от вас - такива простоти ни е приказвала, че ша умрете да се смеете. Затова и нищо не знам.

В момента създавам архива. Точкатта я създадох преди това. Като старирам този файл от архива няма ли да мога да си върна директно настройките от сега. Или като задам точката на възстановяване. Не става ли без тия корпоративни програми за които споменахте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.