Премини към съдържанието
Ivo-G

Проблем с 5.1 колони Logitech X-530.

Препоръчан отговор

Преди по-малко от месец с голямо желание си купих от Технополис въпросните Logitech X-530. Още в първите дни забелязах нещо странно, което дори ми е трудно да обесня. От време на време, да кажем 2-3 пъти на час, издават някакъв странен звук. Нещо като пукане. Някой път е по-слабо, а понякога пукат толкова силно, че направо ме стряскат. Правят го дори и да няма никакъв звук идващ от РСто, просто си стоят включени и си пукат. Свързани са и са настроени правилно, това мога да гарантирам. Разкачвах кабели, връзвах ги наново и пак същата работа.

Не съм ги носил на сервиз още, защото не мога да ги накарам да пукат когато аз искам, не съм забелязал някаква закономерност, пукат си произволно. И съответно не мога да ида в сервиза, да ги включа там и да седнем с хората да ги чакаме половин час да пукнат. А не е нещо, с което да мога да се примиря, дал съм 150лв. за проклетата музика. Хората си накупиха Luxeon и Privileg и си свирят безгрижно, аз да си купя уж по-хубава марка и гризнах дървото. biggrin.gif

Някой има ли представа от какво може да е, дайте някакви идеи какво мога да направя по въпроса. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я заблежи да не би да пукат когато включваш или зиключваш някакъв ел.уред (климатик,хладилник,дори осветлението)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано и на мен ми прилича на проблем със захранването. Със сигурност не е нещо от моята стая, защото щях да забележа досега. Единствената възможност остава хладилника в другата стая, дали е възможно да пукат като тръгва и спира компресора? Събота и неделя ще дебна проклетия хладилник като главен заподозрян. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Честно казано и на мен ми прилича на проблем със захранването. Със сигурност не е нещо от моята стая, защото щях да забележа досега. Единствената възможност остава хладилника в другата стая, дали е възможно да пукат като тръгва и спира компресора? Събота и неделя ще дебна проклетия хладилник като главен заподозрян. biggrin.gif

аз например като включа зарядното на ГСМ-а и така ''пльокат''

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като си включа външния хард диск звука от тонколоните става леко казано ужасен като качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв начин да се оправи това нещо, да се сложи някаква защита или нещо подобно? Гледам по разни форуми предлагат да си сложиш UPS!? Как ли пък не бих си купил UPS за едни колони. Лошото е, че това едва ли ще ми го признаят като дефект. Мамка му и прасе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изключвай и като възможност проблема да идва и от ел. уред от комшиите (ако си в блок де), на мен примерно телевизора (на село в къща) се смущаваше от преминаването на една УАЗ ка явно със незаглушени кондензатори или там проблем с ел. инсталацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ups стабилизира положението

пп:УПС няма да е само за колоните.... пък може да намериш и под 100лв ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да се замисля за един, и без това тия от CEZ са пълни негодници, супер често спира тока при нас. След последното спиране на тока единия от дяловете на харда ми се сканира при всяко пускане на компа. ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е от аудио картата,ако е вградена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградена е, какво предлагаш? В това, което намерих в нета за въпросния проблем, забелязах че се оплакват хора с най-различни карти, и вградени, и допълнителни. Така, че си мисля, че не е от дъното ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам,на един бушон трябва да е само компа/и периферията де/ и да не се включва нищо друго на него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kво ме направи ти, кой си пуска токов кръг само за РС-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е така,може и да има един хладилник още :) ,не съм сигурен.Да се обади някой по вещ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи си правих експерименти и забелязах, че пукат при гасене на лампите в стаята и в коридора. Чува се най-силно при намалени почти докрай колони. Ще потърся отнякъде един UPS за проба и ако се оправи ще мисля няква схема за закупуване. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Снощи си правих експерименти и забелязах, че пукат при гасене на лампите в стаята и в коридора. Чува се най-силно при намалени почти докрай колони. Ще потърся отнякъде един UPS за проба и ако се оправи ще мисля няква схема за закупуване. biggrin.gif

Оправи зануляването на контактите, там е проблема. Ако не можеш сам, повикай ел.техник. Освен пукането може да стане и по-сериозна беля, затова не го отлагай това дело ;)

UPS-а никога не е излишен, ето ти един по-евтиничък като минмум - цък

Но първо оправи инсталацията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз също съм с Logitech X-530. този проблем се появи още с включването. и аз местих кабели... скоро обаче забелязах връзката с инсталацията особено ясно изразена при звънеца и 1 вентилатор. почти задължително "пук"-ване. вече му посвикнах, а съм на квартира, да се занимавам с инсталацията няма как. но отскоро се появи и друг проблем. радио. как става това нямам никаква идея. и странното е, че колкото повече ги намалявам, толкова радиото се чува по-силно. много се надявам някой да даде насока поне с кого да се посъветвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.