Премини към съдържанието
The_Nomad

Съвет за 24"/22" монитор

Препоръчан отговор

Здравейте!

Скоро мисля да купувам 24" LCD /wide/ , като съм предвидил около 900-1000лв , но още не мога да се ориентирам към нещо конкретно.Монитора ще се ползва изключително за работа - чертане и затова ми трябва максимално голяма площ на екрана , но от друга страна се чудя пък дали няма някакво препоръчително по-голямо разстояние , на което да се стои и дали ще е комфортно да седиш цял ден пред толкова голям монитор :headphones: Тези дни обиколих и няколко магазина , за да видя как са "на живо" 24-ките , но никъде нямаха в наличност за съжаление sad.gif

Благодарен съм за всякакви предложения и препоръки.

Редактирано от navikolov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насочи се към някой от моделите на Dell... по-добра картина от тяхната не съм виждал. (говорим за TN матрица в цновия диапазон посочен от теб)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да IIYAMA-та ми допадна доста с възможността за завъртане на 90 градуса , а на Dell видях няколко модела с доста малък пиксел и като че ли наистина предлагат най добра картина.Но ... ситуацията се промени малко при мен.Понеже има и второ РС с 19" екран , който съм планувал да заменям с 22" реших сега да взема 22 инча , който ще прехвърля на 2-ия комп впоследствие , когато взема 24-ка.Та хвърлих око на следните модели:

BENQ 22 LCD E2200WA/5MS

ASUS 22 LCD WIDE VW222U/2M DVI

Dell E228WFP Widescreen

Какво мислите за тях?Редът в който съм ги подредил съвпада и с личната ми класация засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих обърнал реда на личната ти класация точно обратно :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е така сигурно защото тия характеристики не ми говорят много на мен :) Определено Дел-а не заслужава последното място , но съм го сложил там само заради цената :help: А между другите два гледам , че Асус има предимство с времето за реакция /което е по-важно при игрите май/ и с 2 по-големия контраст.Ако пропускам нещо ще се радвам да го кажете.Клоня към BENQ основно заради хубавия дизайн , който много ми хареса , но ако картината на ASUS ще е осезаемо по-добра вероятно ще го предпочета него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Benq ( въпреки добрия си външен вид) е със закъснение 5 мс и 16.2 млн. цвята на дисплея + D-SUB ! Asus е с 2 мс , 16.77 млн. цвята (пълноценни 24 bit) + DVI-D ! Dell е с 5 мс , 16.77 млн. цвята + DVI-D !

Е, избери си сам cool.gif Личните ми впечатления от Асус-а са, че наистина хората са направили много добър монитор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря много за съветите.Навих се накрая и взех DELL ;) И мога да кажа , сравнявайки го със старото ми ЛСД /Benq 19"/ , че не съжалявам за нито един лев.Има обаче още едно нещо , за което искам да попитам: монитора е с DVI-D интерфейс , а картата ми има DVI-I , на което чак сега обърнах внимание sad.gif - мога ли да го свържа с цифровия кабел и как?Дали има някакви преходници DVI-D > DVI-I ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай отзиви за мониторчето ..

как се държи при игри филми снимки

има ли разтегляне

замазване ..

:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
The long flat pin on a DVI-I connector is wider than the same pin on a DVI-D connector, so it is not possible to connect a male DVI-I to a female DVI-D by removing the 4 analog pins. It is possible, however, to connect a male DVI-D cable to a female DVI-I connector. Many flat panel LCD monitors have only the DVI-D connection so that a DVI-D male to DVI-D male cable will suffice when connecting the monitor to a computer's DVI-I female connector.

С две думи: свързвай си монитора към видеокартата без преходници и пр. Разбира се, трябва да имаш и съответният кабел cool.gif Няма какво да се чудиш как, кабелът влиза по единственият възможен начин в конектора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.