Премини към съдържанието
taz_the_devil

Въпрос за рутер Linksys WRT54GL

Препоръчан отговор

Здавейте!

Вчера си купих въпросния рутер. Смених му firmware-a с dd-wrt. Настроих си интернета и всичко работи на 6 (прескочих ттл ограничението laugh.gif ). Въпросът ми е как да си споделям файлове между единия настолен комп, който е свързан с кабел към рутера, и лаптопа ми, който комуникира безжично с рутера? Версията на рутера е 1.1, a firmware-a v.23sp2.

Моля за малко по-подробни обяснения, защото съм невеж в тая област.

Благодаря предварително!

P.S. Възможно ли е с по-нова версия на оригиналния фирмуеър пак да се прескочи ттл ограничението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здавейте!

Вчера си купих въпросния рутер. Смених му firmware-a с dd-wrt. Настроих си интернета и всичко работи на 6 (прескочих ттл ограничението laugh.gif ). Въпросът ми е как да си споделям файлове между единия настолен комп, който е свързан с кабел към рутера, и лаптопа ми, който комуникира безжично с рутера? Версията на рутера е 1.1, a firmware-a v.23sp2.

Моля за малко по-подробни обяснения, защото съм невеж в тая област.

Благодаря предварително!

Въпроса е за локална мрежа, не за маршрутизатор. Споделянето става по същия начин по който се прави в една локална мрежа

P.S. Възможно ли е с по-нова версия на оригиналния фирмуеър пак да се прескочи ттл ограничението?

Поне с последната която видях - не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи току-що пробвах да си задам ИП на мрежовата карта като това, което ми е дадено от рутера 192.168.1.101. Като го направя ми изчезва интернета. Какво правя грешно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи току-що пробвах да си задам ИП на мрежовата карта като това, което ми е дадено от рутера 192.168.1.101. Като го направя ми изчезва интернета. Какво правя грешно?

Установяваш ли правилно маската, шлюза по подразбиване DNS сървъра(ите)?

П.П. И по-добре задай по-нисък адрес, например 192.168.1.90 (между 2 и 99 или 151 и 254, защото маршрутизатора раздава между 100 и 150 по подразбиране)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пипал нищо друго по настройките. ето

Редактирано от taz_the_devil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за настройките на компютъра, не маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От картинката виждам следното:

мрежа на доставчика:192.168.1.0

мрежа след рутера: 192.168.1.0

с еднакви маски по подразбиране (255.255.255.0)

според мен тази след рутера тряба да е различна от тази преди него, затова ти предлагам да я ибреш например: 192.168.2.X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От картинката виждам следното:

мрежа на доставчика:192.168.1.0

мрежа след рутера: 192.168.1.0

с еднакви маски по подразбиране (255.255.255.0)

според мен тази след рутера тряба да е различна от тази преди него, затова ти предлагам да я ибреш например: 192.168.2.X

На този екран НЯМА ИП адреса даден от доставчика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е да се смени ИП адреса за достъп до рутера на Линксис.. Тоест да е различен от рутера на БТК а имено 192.168.1.1.. Ето при мен как е..

post-35707-1208517808_thumb.jpg

Ето и едно линкче за тези който искат да видят какво представлява firmware на dd-wrt нагледно в менютата (абе все едно си го имате качен) :huh:

Редактирано от RedCross (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре е да се смени ИП адреса за достъп до рутера на Линксис.. Тоест да е различен от рутера на БТК а имено 192.168.1.1.. Ето при мен как е..

къде видя БТК? Че може да се смени, може, но защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
къде видя БТК? Че може да се смени, може, но защо?

Може грешно да си ме разбрал.. Исках да кажа ако човека е на БТК, тоест ИП-то за достъп до рутера на БТК е 192.168.1.1 , същото ИП е и за достъп до Линксиса, просто ако заредиш ИП в този случай ще има конфликт.. За това е добре да се смени ИП адреса на Рутера (Линкси) да е различен от 192.168.1.1 примерно 192.168.2.1..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може грешно да си ме разбрал.. Исках да кажа ако човека е на БТК, тоест ИП-то за достъп до рутера на БТК е 192.168.1.1 , същото ИП е и за достъп до Линксиса, просто ако заредиш ИП в този случай ще има конфликт.. За това е добре да се смени ИП адреса на Рутера (Линкси) да е различен от 192.168.1.1 примерно 192.168.2.1..

Аз разбрах много добре, но доколкото ми е известно БТК не ограничават по ttl...А това е явно и причината да ползва dd-wrt (прочети цялата тема)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема го реших. Не съм правил никакви настройки повече, само добавих в изключенията на уиндоуската защитна стена ИП-то на другия комп и стана. Благодаря на всички отзовали се!

П.С. Иначе рутерът е резачка. Чак пред блока, в кйто живея, имам нет, а рутерът е на треия етаж от другата страна на блока. Лудница направо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ползвам темата, за да питам още нещо. Възможно ли е доставчикът ми да разбере, че ползвам рутер (и в частност, че съм си вдигнал ттл-а) при положение, че съм клонирал МАК адреса на ланкартата и ттл-а след рутера в момента е 2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да ползвам темата, за да питам още нещо. Възможно ли е доставчикът ми да разбере, че ползвам рутер (и в частност, че съм си вдигнал ттл-а) при положение, че съм клонирал МАК адреса на ланкартата и ттл-а след рутера в момента е 2?

Винаги има начин и за двете - и ти да скриеш активността си и той да открие че ползваш маршрутизатор :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай е логичен въпросът как да скрия активността си? :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В такъв случай е логичен въпросът как да скрия активността си? :yanim:

Ами ако имаш различни операционни системи трябва да фалшифицираш стринга, който се изпраща от броузера, типа на броузера (ако имаш различни), ако има отворени портове (пренасочени) и ред други неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да помоля за малко помощ. Имам рутер WRT54GL със софт.DD-WRT и не мога да го накарам да работи като AP и като клиент едновременно т.е. да го ползвам като лайрлес рипитър.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Искам да помоля за малко помощ. Имам рутер WRT54GL със софт.DD-WRT и не мога да го накарам да работи като AP и като клиент едновременно т.е. да го ползвам като лайрлес рипитър.Благодаря предварително.

А сигурен ли си че може да е едновременно АР и клиент?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен сам по думите на вносителя.Сеге получавам нет през уайрлеса и до лаптопа с кабел.Казаха че може да се настрои с едната антена да приема и с другата да предажа нет.Аз сам го накарал да приема само с едната и до тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурен сам по думите на вносителя.Сеге получавам нет през уайрлеса и до лаптопа с кабел.Казаха че може да се настрои с едната антена да приема и с другата да предажа нет.Аз сам го накарал да приема само с едната и до тук?

Ето тук: http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/article.php/3639271 и http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/article.php/3655041 но това са малко по-различни неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето как е при мен.

Е първия линк, който съм дал използва точно client-bridge :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности за линковете изпалнявам всичко обаче стигам до там от където тръгнах.При секурити и енкрипция мисля, чe не бъркам защото с отдалечения рутер се връзвам и с моя рутер и с лоптопа.Моя рутер не излъчва в режим клиент или бридж (става вапрос за уаирлеса не по кабел).Как да го накарам да предава???

;) за помоща до тук!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.