Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте, решил съм да си сглобявам нова машина и искам да почна от дъното,желателно е да подържа всички процесори на интел (8ма серия 45нм и 4ядрените), рам8гб 1066 (като се чудя има ли някакъв смисъл от ддр3 за момента), шина 1333 (или1600), сата, и евентуално раид масив,и не съм луд клокър, но все пак да носи горе долу на някакво пържене , това със сигурност знам че е добро EP35-DS4 и може и то да е но като цяло ако има по евтин и подобен варянт ще е по добре , и тъй като може би първоначално няма да имам много кинти и за хубава карта,единия варянт е да изпадне нещо изгодно във форума а другия да ми препоръчате дъно с вградено видео, което за първо време ще ми върши идеална работа като p5e-vm примерно или някое по хубаво , и още един въпрос ;ако сложа видео карта на дъното с вградена такава,могат ли да работят заедно (един вид вградената да подпомага колкото може допълниталната) и ако има интересни такива дъна предпочитам нвидиа-вградено, но ако има и нещо достатъчно добро с ати също бих му обърнал внимание и не на последно място цената :) до около 250-60лв но и под 200 да е няма да се сърдя :P даже по добре

благодаря предварително на отзовалите се

Редактирано от painkiller111 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи за какво ще ползваш компютъра и с какъв бюджет разполагаш, за да ти се помогне най-удачно, иначе можем да си чешем клавиатурите цял ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай като моето - P5K-E/WiFi ... по-добро за тия пари няма да намериш.

Относно вградените карти - само ati поддържат това, което си изписал, но само на 1 чипсет, и не си заслужава в твоя случай, защото като гледам ще правиш сериозна машинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такъв компютър според мен е несериозно да се слага дъно с вградено видео.Най-добре обаче кажи колко пари имаш за целия компютър и тогава ще обсъдим. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За такъв компютър според мен е несериозно да се слага дъно с вградено видео.Най-добре обаче кажи колко пари имаш за целия компютър и тогава ще обсъдим. ;)

съгласен съм. ако обаче не му достига бюджет може да вземе някоя карта към стотина лева и после по възможност да сложи нещо по-добро cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък несъм съгласен, и много ми е интересно защо дъно с вградено видео е по-лош избор от такова без вградено видео. На мен ми звучи несериозно твърдението, че например между чипсети Q35, P35 и G35 може да има някаква разлика в производителността.

Според мен конфигурация с build-in видео е по скоро + отколкото -, евентуално при проблеми с видео или ъпгрейд в бъдеще. Но твърдението, че ще бъде по-бавна е смешно.

Що се отнася до клок, там всичко е божа работа. Навремето отделих доста време, пари и нерви за да стигна до извода, че от това смисъл няма. Така, че спрете с тези... това се клоква еди си колко, а онова еди си колко. Овърклокърите посещават друг форум, а истинските овърклокъри отдавна спряха да се занимават с клок. Разберете едно, безплатен обяд няма, няма и да има.

П.С. нито споря с вас, нито се опитвам да убеждавам никого в нищо. Просто споделям опит :cheers:

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравейте, решил съм да си сглобявам нова машина и искам да почна от дъното,желателно е да подържа всички процесори на интел (8ма серия 45нм и 4ядрените), рам8гб 1066 (като се чудя има ли някакъв смисъл от ддр3 за момента), шина 1333 (или1600), сата, и евентуално раид масив,и не съм луд клокър, но все пак да носи горе долу на някакво пържене , това със сигурност знам че е добро EP35-DS4 и може и то да е но като цяло ако има по евтин и подобен варянт ще е по добре , и тъй като може би първоначално няма да имам много кинти и за хубава карта,единия варянт е да изпадне нещо изгодно във форума а другия да ми препоръчате дъно с вградено видео, което за първо време ще ми върши идеална работа като p5e-vm примерно или някое по хубаво , и още един въпрос ;ако сложа видео карта на дъното с вградена такава,могат ли да работят заедно (един вид вградената да подпомага колкото може допълниталната) и ако има интересни такива дъна предпочитам нвидиа-вградено, но ако има и нещо достатъчно добро с ати също бих му обърнал внимание и не на последно място цената :go ahead: до около 250-60лв но и под 200 да е няма да се сърдя :angel19: даже по добре

благодаря предварително на отзовалите се

JETWAY I35P-SG, LGA775, Intel P35 Chipset 1333, PCIE 16x-2, 8ch audio SATA Raid ,цена с ДДС: 134.57 BGN от стилтех,дъно с вградено видео аз,ако ще клоквам,няма да купя.Препоръчвам за по-малко пари втора ръка 7900 или1950-стотина лева са,после подменяш картата.Но ако не си супер геймър тези карти ще ти дадат доста време...

.

Редактирано от питон357 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кажи за какво ще ползваш компютъра и с какъв бюджет разполагаш, за да ти се помогне най-удачно, иначе можем да си чешем клавиатурите цял ден.

значи цялото лято компа ще се ползва предимно за по леки неща ,най вероятно и ще се пуска ХД-видео към лсд-тв, чак наесен ще се джиткат и игри, плановете са следните; сега взимам дъно и за около 2-3 седмици си набавям и останалите неща, като кутия и захранване ще си взема нови и качествени (захр. 100-тина лв, кутия ако може и под 100лв) , също така и най вероятно първо един хард като се колебая между 320гб и 500гб (кажете към какво да се ориентирам и дали да е с 16 или 32 мб), рам памет напоследък по форумите гледам изпадат изгодни неща и ще ми трябва нещо от сорта на 2х1гб или дори само 1гб първоначално (и ако продава някои със документи и в гаранция ще я взема та и ползвана ) ,процесора-максимума за сега ще е 8200 но не знам дали ще мога да отделя за него та и ако има някое не лошо процесорче съм склонен и него да го взема ползван та дори 6та и 4та серия (в гаранция де ;) ), карта евентуално или 2ра ръка от форума или нова но не кой знае каква пък наесен нова, а като цяло ако има достатъчно изгодни и с остатъчни гаранций и от другите компоненти също бих взел но зависи :)

а за дъното жетуея от питона ;) изглежда добре и е на много изгодна цена но дали е достатъчно удачно решение и ако може пак да покажете и още някое дънце с вградено видео (четох че имало с 8ма серия нвидия май вече! ама не съм сигурен) и ако клоквам ще е колко да не е без хич :) а не с 50-60% примерно и мерси на всички за инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам от 5 кладенеца вода ще носиш. Изчакай още месец-два, да дойде лятото, да излезнат новите неща, да паднат цените на сегашните, тамън ще събереш пари за нещо по-добро ... Недей да си взимаш компютър част по част, щото когато е готов, ще е морално остарял ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е то и това е вариянт ама не знам,а взема ли дъно няма да седи дълго самичко :help: няма да изтърпя просто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И к'во пречи да му боднеш на джетуея един 2180,едно 3850 видео,1-2ГБ евтина памет и да си гледаш видеото.А дали JETWAY I35P-SG е достатъчно добро дъно-добро е,но ако ти предложат за 130лв GA X48 DQ6/ASUS Maximus Formula/ взимай смело,по-добри са.А,и да не забравиш 8GB памет. cool.gif

Редактирано от питон357 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И к'во пречи да му боднеш на джетуея един 2180,едно 3850 видео,1-2ГБ евтина памет и да си гледаш видеото.А дали JETWAY I35P-SG е достатъчно добро дъно-добро е,но ако ти предложат за 130лв GA X48 DQ6/ASUS Maximus Formula/ взимай смело,по-добри са.А,и да не забравиш 8GB памет. cool.gif

е дано някой се излъже да ми продаде такъв асус biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 130лв. biggrin.gif и аз искам..пък ако може и без пари още по-добре ;)

Редактирано от mrik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
е дано някой се излъже да ми продаде такъв асус biggrin.gif
Аз предпочитам Гигабайта,та се обади ако ти го предложат... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за сега май се сдобих с комп, дъно p5k premium,q6600,2gb ram1066,300gb segate sata2 та въпроса ми е следния трябва ми хубаво видео , кое от трите 8800гт,9600гт,3870 или някое друго , гледам има 3870 с ддр4 и 256бита за около 300лв (а и 8800гт има за 300и нещо) по принцип и 400 мога да дам но 300 и малко е далеч по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по принцип най-добре 8800ГТ в тоя ценови диапазон.Но ако не ти стигат парите може и 9600ГТ да вземеш.HD3870 е някъде между двете.Сам решавай в зависимост от парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако питаш мен 8800 с лек клок е с равна по производителност на 9600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако питаш мен 8800 с лек клок е с равна по производителност на 9600

8800GT и без клок е доста по-добра от 9600GT..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
8800GT и без клок е доста по-добра от 9600GT..

така си е :) ама има и друго пише че дънцето подържа кросфайър http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529489 (лошото е че не са 2 слота х16) няма ли да е добре сега да си зема една 3870 и след една година още една за примерно 150 лв <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_tongue.gif' alt=':P'> и каква е разликата между http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529568 и http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=532798 примерно и дали картата е нещо средно между 8800гт и 9600 както се каза по горе а ако е така мисля че ще ме удовлетворява и това добър вариянт ли е http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530592 понеже не ми се дават 400 лв а 300 по може, а между другото утре до следобяд трябва да я взема така че давайте съвети нали са без пари :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От трите видео карти най-бърза е 8800 GT , като става въпрос за стандартната 8800 GT , не клокната ... Радеон 3870 е около 10 - 15 % по слаба от 8800 GT за която ставаше въпрос , 9600 GT пък е по слаба и от двете . Според мен 8800 GT е оптималното като цена/производителност , даваш 300 лв за видео дай oщe 50-60 лв отгоре ( като щe e гарга да е рошава) и вземи 8800 GT 512 MB примерно на Gigabyte е евтина .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисла,че е най-добре да вземеш 8800ГТ даже съм твърдо за тази на Зотак от подписа на колегата "ToYourAss",а за това как се държи самата карта той лично би могъл да ти каже!видех я в Скай неклокната: http://sky.bg/Details.aspx?ID=10226 има я и клокната но отива на 390 лв! :speak:

в жар-а на INNO3D за 328 лв: http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529476

Редактирано от dedovec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Albatron 8800GT - най-доброто като цена/производтелност на пазара. Забрави за Crossfire/SLI - oт тях полза няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Albatron 8800GT - най-доброто като цена/производтелност на пазара. Забрави за Crossfire/SLI - oт тях полза няма.

това наистина ми хареса и само дано я имат в наличност,като че ли това ще е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мисла,че е най-добре да вземеш 8800ГТ даже съм твърдо за тази на Зотак от подписа на колегата "ToYourAss",а за това как се държи самата карта той лично би могъл да ти каже!видех я в Скай неклокната: http://sky.bg/Details.aspx?ID=10226 има я и клокната но отива на 390 лв! :P

в жар-а на INNO3D за 328 лв: http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529476

Zotac-a идва с леко клокнато ядро на +60 core . Аз като си я взмиах ноември месец на пазара едвам се намираха 8800 в крайна сметка я взех за 460 лв с ДДС , но тогава си беше изгодна покупка с 20 лв над тази на Inno3D . Колкото до това как се справя с игрите , няма по доволен от мен biggrin.gif всяка една игра без Кризата съм я подкарвал на най-високите настройки без проблеми .

Редактирано от ToYourAss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.