Премини към съдържанието
go6o_kara

Създаване на non-privileged user от root

Препоръчан отговор

Ползвам Mandrake 10.1. За целите на експеримента се ползва машинка с 400 мегахерца процесор и 128 СД РАМ. Налице е неизвестен (все още) хардуерен проблем и по време на инсталацията мониутора минава на stand by. Рестартирам и пускам инсталацията отново, и съответно инсталатора открива предишна инсталация и дава възможност за upgrade, другата опция е install. Като му дам upgrade приключва бързо инсталацията и не създава потребител(пропуска стъпките за добавяне на потребители и ниво на сигурност). Та възможно ли е след като се логна като root да създам ограничен потребител и как?

П.П това за хардуерния проблем го казвам само за да обясня причините поради които се стигна до тук, с него ще се оправя сам, интересува ме само това за потребителя. Търсих но не открих нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

useradd newuser

Мерси!

EDIT: Сега като пусна на цял екран да се въртят снимки с Kuickshow след пет минути изгасва монитора. Изключих енергоспестяващата функция от display power control и изключих screen saver-а. Има ли още нещо което съм пропуснал?

Не знам дали има връзка но излиза едно съобщение "localhost kernel: disabling IRQ 10".

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се че пускам два поста последователно, просто искам да обърна внимание на редакцията на горния ми пост, без да пускам нова тема за това.

От това което прочетох из нета това за изключването на IRQ-то няма връзка с проблема или поне така го разбрах. Да допълня, след като угасне монитора(8 бройки през сплитер) и размърдам мишката монитора се събужда и slide show-то си продължава нормално за следващите 5 минути през които не пипам компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявам се че пускам два поста последователно, просто искам да обърна внимание на редакцията на горния ми пост, без да пускам нова тема за това.

От това което прочетох из нета това за изключването на IRQ-то няма връзка с проблема или поне така го разбрах. Да допълня, след като угасне монитора(8 бройки през сплитер) и размърдам мишката монитора се събужда и slide show-то си продължава нормално за следващите 5 минути през които не пипам компа.

Възможно е именно сплитера да прави проблем. Пробва с един директно свързан монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможно е именно сплитера да прави проблем. Пробва с един директно свързан монитор

Мерси за идеята, но не е от сплитера. Проблема се оказа в задклавиатурното устройство както в 99% от случайте... Тази сутрин се събудих със странната идея че старите биоси имат едни такива настройки за изключване на монитора, харда и т.н. Сега всичко бачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси за идеята, но не е от сплитера. Проблема се оказа в задклавиатурното устройство както в 99% от случайте... Тази сутрин се събудих със странната идея че старите биоси имат едни такива настройки за изключване на монитора, харда и т.н. Сега всичко бачка.

Браво, похвално е че си се сетил :-) Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.