Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

така,имам 3 RAID контролера на PCI,2 от които взех днес.

за нстройка на RAID режимите излиза един boot screen след POST-a по прунцип,но за новите не излиза.излизат менютата на старите контролери само.

как мога да разширя boot-a за да ми покаже новите 2 контролера след POST-a ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, сървърските дъна и БИОС-а им обикновено поддържат до 4 РАИД контролера но обикновено от един вид и производител. Трябва да се чете документацията на контролерите и дъното, така няма как да ти дам някакъв напътстващ съвет. Аз лично бих избрал един хардуерен контролер но с поддръжка на повече дискове - 8, 12 или 16. Чети документацията и ако има някаква несъвместимост опитай да ги подмениш тия контролери.

И нещо по-лесно, задай този въпрос на съпорта на производителя на тези контролери, няма кой да ти даде по-добър съвет от тях в особен случай като този :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хехе.не става дума за професионални контролери,а за 3 контролера по 2 SATA порта :help:

та значи тези 2 контролера,които взех неска си работят,виждам дикосвете в мениджъра на windows,но просто тяхното boot menu не излиза след останалите.няма ли няккъв начин да накарам системата да провери всички останали у-ва преди да зареди windows-a,за да мога да вляза в тяхното меню

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хехе.не става дума за професионални контролери,а за 3 контролера по 2 SATA порта :help:

та значи тези 2 контролера,които взех неска си работят,виждам дикосвете в мениджъра на windows,но просто тяхното boot menu не излиза след останалите.няма ли няккъв начин да накарам системата да провери всички останали у-ва преди да зареди windows-a,за да мога да вляза в тяхното меню

Има вероятност да използват една комбинация от лавиши и/или еднаква област от адреси за BIOS-а

По-добрия вариант наистина е бил да купиш един контролер, който да поддържа всички дискове

При теущата ситуация ако не успееш да ги управляваш през операционната система

Между другото вероятно има за операционната система някакви програни за управление на контролерите, инсталирай ги и опитай да управляваш контролерите през тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да,така и направих,но следващия път като преинсталирам Windows сигурно отново ще ми се наложи,затова искам да се виждат при boot-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.