Премини към съдържанието
ukrainian

Създаване на user под Slackware 12.0

Препоръчан отговор

Тъй като отдавна не бях използвал линукс и днес си инсталирах Slackware 12.0 по необходимост. Добавих нов потребител с useradd, за да не използвам root-a. Трябва да напиша една програма, но сега под новия потребител не се стартира графичната среда. Дава timeout ....

Преди без проблеми съм използвал Slackware, но по-долни версии и не съм срещал този проблем. Някой ако може да помогне за да не работя под root, защото и програмата която трябва да напиша е спешна.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като отдавна не бях използвал линукс и днес си инсталирах Slackware 12.0 по необходимост. Добавих нов потребител с useradd, за да не използвам root-a. Трябва да напиша една програма, но сега под новия потребител не се стартира графичната среда. Дава timeout ....

Преди без проблеми съм използвал Slackware, но по-долни версии и не съм срещал този проблем. Някой ако може да помогне за да не работя под root, защото и програмата която трябва да напиша е спешна.

Благодаря предварително.

Опитай да влезеш в конзолата и да стартираш графичния интерфес с startx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в това е проблема. Като стартирам startx и нищо не се зарежда, а само изписва timeout ... и някакви параметри по графичната среда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно в това е проблема. Като стартирам startx и нищо не се зарежда, а само изписва timeout ... и някакви параметри по графичната среда

Би трябвало да дава някаква грешка. А за какво казва че има timeout, явно се опитва да се свърже към нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, къв е проблема да ползваш програмата на KDE за управление на потребителите - KUser? ( Това в акаунта на root)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де, къв е проблема да ползваш програмата на KDE за управление на потребителите - KUser? ( Това в акаунта на root)

Проблема не е в управлението на потребителите, а грешка при стартирането т.е. нещо друго се е омазало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може проблема да си е от некоректно създаване на потребител. Затова казах да пробва да си създаде потребител по "лесният " начин - да си пусне X средата в акаунта на root и да стартира KUzer. Нека сега си създаде друг потребител чрез програмата, като зададе всичко каквото трябва в полетата - име, парола, коя обвивка да ползва, какви групи.

Сега вече ако не става, да провери какви грешки дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм , а защо не се пробваш да дадеш xwmconfig и да си избереш някой мениджър - я кде я xfce ...каквото имаш и да видим има проблем ТОЧНО с Кде или с нещо друго ..... освен това не мисля , че това kuser може да се сравнява с adduser - родната команда на slackware....

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивустта.

С KUser под KDE нещата са ОК. Не ми остана да пробвам другите предложения, защото спешно трябва да се напише тази програма. След това ще пробвам другите приложения и ще пиша. В няколко чужди форума прочетох за този проблем. Няколко потребителя споделят, че първо регистрират поне един потребител преди да заредят X средата и няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.