Премини към съдържанието
roskoboskogo

Как могат да се сложат драйвери като го няма диска на дъното

Препоръчан отговор

Винаги съм се чудил как като се качи вина без да имат диска на дъното за конкретната машина му качват драйвери.Изключвам от нета тъй като и на лан картата драйверите не са качени.Прави се някакъв дис със всички излезли драйвери или как?Благодаря. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в момента имаш Windows XP с инсталирани нужните драйвери и искаш да преинсталираш, но нямаш съответните дискове с драйвери, можеш да използуваш някоя програма от типа на Driver Genius или Driver Magician.

Има и универсални колекции драйвери, примерно тази, но няма никаква гаранция, че ще ги има тези, които са ти нужни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако в момента имаш Windows XP с инсталирани нужните драйвери и искаш да преинсталираш, но нямаш съответните дискове с драйвери, можеш да използуваш някоя програма от типа на Driver Genius или Driver Magician.

Има и универсални колекции драйвери, примерно тази, но няма никаква гаранция, че ще ги има тези, които са ти нужни.

Да ако има някакви универсални колекции драйвери...Това търся,колкото повече толкова по-добре.Да знам че като сложа диска ще го има.Има ли нещо такова или май много искам. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;)

Не се обиждай от емотката ама като прочетох темата и това ми се прииска да направя.

Проблема се оправя в няколко бързи стъпки...проверява се модела на хардуера и се 'оди на сайта на производителя и се дърпат драйвери за съответния модел. От друга машина естествено. После се слагат на презаписваем диск и готово. Смятам че така е доста по-сигурно че ще се намерят точните драйвери, че и последна версия даже. Това го правим всички ние, горките хора на които ни носят развалени щайги....знам ги тея големи пакети с драйвери, ама мислиш ли че при всяка нова версия на драйвер обновяват пакета? Че не са и малки да си изтеглиш 4-5 вида за всеки случай....

Да не забравя че е възможно компа да е с външна лан карта или да му се сложи такава и да се ползва нета и от него.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм срещал още дъно дето да не тръгне с драйверите на Уиндоус,но дори и да има просто влез в интернет и си изтегли нови.Ако си с вградена мрежова карта и нямаш драйвери за нея, кофти ситуация тогава.Грабвай едно стикче памет и бегай до най-близката зала да теглиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм срещал още дъно дето да не тръгне с драйверите на Уиндоус,но дори и да има просто влез в интернет и си изтегли нови.Ако си с вградена мрежова карта и нямаш драйвери за нея, кофти ситуация тогава.Грабвай едно стикче памет и бегай до най-близката зала да теглиш.

Има, има...звука не тръгва, вградените мрежови карти, драйвери за чипсета демек няма. Че и за видеокартата ти трябват ако ще и вградена да е. USB, модемите, безжичните карти. Все пак ако не греша говорим за нормален уин, не за тея по 4-5 гиги, в които евентуално са наблъскани няколко хиляди драйвера в повече. Дори за цвят да приемем че става дума за оригинален, лицензиран диск с уин, че и САТА драйвери тогава, ако има РАЙД да не говорим.... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно...мерси за отговорите.Значи няма универсален вариант.Това исках да знам.Щя караме пак така. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ясно...мерси за отговорите.Значи няма универсален вариант.Това исках да знам.Щя караме пак така. cool.gif

В линка, който ти дадох, има универсален пакет драйвери. Ето ти ги направо:

http://rapidshare.com/files/16238083/Universal_XP_Drivers_Pack_2_by_softland.biz_.part1.rar

http://rapidshare.com/files/16238342/Universal_XP_Drivers_Pack_2_by_softland.biz_.part2.rar

http://rapidshare.com/files/16238261/Universal_XP_Drivers_Pack_2_by_softland.biz_.part3.rar

http://rapidshare.com/files/16238257/Universal_XP_Drivers_Pack_2_by_softland.biz_.part4.rar

http://rapidshare.com/files/16238338/Universal_XP_Drivers_Pack_2_by_softland.biz_.part5.rar

http://rapidshare.com/files/16238090/Universal_XP_Drivers_Pack_2_by_softland.biz_.part6.rar

Линковете са проверени и работят. От rapidshare усложниха тегленето, като въвеждаш символите трябва да гледаш къде има картинка на котка в знаците.

Общият размер на частите на архива е 530 МВ, разархивирано е 920 МВ. Но пак ти казвам, че няма гаранция дали точно драйвера, който търсиш ще го има в него. Аз лично съм си го свалил и ми е вършил работа... в някои случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Винаги съм се чудил как като се качи вина без да имат диска на дъното за конкретната машина му качват драйвери.Изключвам от нета тъй като и на лан картата драйверите не са качени.Прави се някакъв дис със всички излезли драйвери или как?Благодаря. :speak:

roskoboskogo, добре че има готини пичове като тези по-горе, че да ти отговорят на питането. Не съм допускал, че хора с над 60 мнения и коментари могат да задават такива глупави и елементарни въпроси. Не се сърди ама май има хора който искат всичко да получат готово сдъфкано, без да си поблъскат мозъка. Ако разчиташе на мен нямаше да получиш отговор на подобен въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
roskoboskogo, добре че има готини пичове като тези по-горе, че да ти отговорят на питането. Не съм допускал, че хора с над 60 мнения и коментари могат да задават такива глупави и елементарни въпроси. Не се сърди ама май има хора който искат всичко да получат готово сдъфкано, без да си поблъскат мозъка. Ако разчиташе на мен нямаше да получиш отговор на подобен въпрос.

Все още не мога да рзбера какво му е тъпото на въпроса.Смятам че се разбира достатъчно ясно любопитството ми от това дали има начин...

Това "Ама не се сърди ама си тъп,елементарен,готованко и то безмозъчен"ето това разбирам аз че искаш да ми кажеш.Ако се опитваш да избиваш някакви комплекси защо си мислиш че е тука мястото.Не веднъж съм виждал подобни изказвания да нарушават добрия тон във форум като този.Защо не видя в един от мойте коментари да съм нагрубил някой.Това дай да смачкам другия за да изпъкна аз...така няма да стигнеш далеч.Запомни нещо от мен-ако има човек който незнае това което знаеш ти значе той знае нещо друго.

Извинявайте всички за откровенията,моля за разбиране.Благодаря на всички отзовали се.

Редактирано от roskoboskogo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте сега аз му намерих цаката с драйверите просто си теглите 2-та диска на руснаците K-Systems и в тях има драйвери почти за всичко да не казвам всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.