Премини към съдържанието
hlevoust

Въпрос за Vista Firewall и ъпдейт на SUPERAntispyware

Препоръчан отговор

Защитната програма SUPERAntispyware Pro има 2 активни процеса, свързани с въпроса ми:

1. SSUPDATE.EXE, отнасящ се до SUPERAntiSpyware Update Application и локализиран в C:\Documents and Settings\*****\Local Settings\Temp\ и е за автоматично обновяване версията на програмата.

2. SUPERAntiSpyware.exe, от което зависи ъпдейта на дефинициите на програмата - те се обновяват през няколко часа от това .ехе, което е и стартиращо със системата и е базирано в C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SUPERAntiSpyware.exe.

При ХР Pro SP 2 няма проблем да забраня активността на SSUPDATE.EXE, защото това стана лесно чрез стената на F-Secure:

supan1et2.jpg или чрез Start->Run->msconfig->Startup

Въпросът ми е как да забраня активността на SSUPDATE.EXE при използване на Windows Firewall под Vista Home Premium SP 1, след като в списъка на стената не присъства никое от двете .ехе-та, а стартиращо заедно със системата е само SUPERAntiSpyware.exe. И въпреки това, при всеки старт на системата под Vista излиза питане за разрешение за SSUPDATE.EXE да обнови версията на програмата, а не желая да направя това. В конкретния случай инсталиране на друга стена е крайно нежелателно.

Благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за какво говориш, но това не помага - активността на SSUPDATE.EXE може и се спира ефективно само от стената, в случая на F-Secure. Но както вече казах, лаптопът, на който е инсталирана Vista-та трябва да остане с вградената стена и спирането на процеса по ъпдейт на версиите не е възможно, поне аз не намерих решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знам за какво говориш, но това не помага - активността на SSUPDATE.EXE може и се спира ефективно само от стената, в случая на F-Secure. Но както вече казах, лаптопът, на който е инсталирана Vista-та трябва да остане с вградената стена и спирането на процеса по ъпдейт на версиите не е възможно, поне аз не намерих решение.

За друго не се сещам,изтрих си коментара без да искам,за което sorry :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.