Премини към съдържанието
TPOXATA

RQ: Програма за ограничаване на достъпа

Препоръчан отговор

Здравейте,

Трябва ми програма, която да изпълява следните функции... Значи искам след като създам ограничен акаунт да стане така, че на десктоп-а да има само примерно един Интернет Експлорер, Скайп и игрите... Също така важно изискване е аз, с моя администраторски акаунт, да работя и да мога след като е преминато към другия акаунт да се върна на моя администраторския и всичко да си е така, както съм го оставил. Проблема идва от там, че след като си изляза от нас съквартирантите ми разбутват някои неща, което не ми харесва и просто искам за тях акаунта да е един, а за мен друг. И ако те са го използвали техния и аз се върна, сменям на моя и документи, файлове, програми и т.н. си е както съм го оставил.

Има ли такава възможност въобще?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Трябва ми програма, която да изпълява следните функции... Значи искам след като създам ограничен акаунт да стане така, че на десктоп-а да има само примерно един Интернет Експлорер, Скайп и игрите... Също така важно изискване е аз, с моя администраторски акаунт, да работя и да мога след като е преминато към другия акаунт да се върна на моя администраторския и всичко да си е така, както съм го оставил. Проблема идва от там, че след като си изляза от нас съквартирантите ми разбутват някои неща, което не ми харесва и просто искам за тях акаунта да е един, а за мен друг. И ако те са го използвали техния и аз се върна, сменям на моя и документи, файлове, програми и т.н. си е както съм го оставил.

Има ли такава възможност въобще?

Има. Сложи парола на администраторския си акаунт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има. Сложи парола на администраторския си акаунт.

И си създай акаунт без парола за тях, който да е член само на група guests

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ще може ли да сменям акаунта, така че като се върна пак на него всичко да е както съм го оставил? Един вид все едно съм дал Sleep?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А ще може ли да сменям акаунта, така че като се върна пак на него всичко да е както съм го оставил? Един вид все едно съм дал Sleep?

Не е много ясно какво точно те интересува.

Има опция Fast user switching, която е достъпна само ако в Control Panel - User Accounts - Change the way users log on or off е избрано Use the Welcome screen. В този случай може да превключваш акаунтите от Start - Log off - Switch User, или чрез Ctrl+Alt+Del и пак Switch User.

Ако някой друг с администраторски права разбута общи настройки или инсталира/деинсталира програми, естествено, че ще се отрази и на твоя профил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е следната:

1. Работя си аз с администраторския акаунт... Отворил съм 10 сайта с Опера.

2. Изключвам го и другите си отварят потребителския ограничен акаунт;

3. Работят с него;

4. Връщам се и пускам моя акаунт;

5. Операта си остава отворена с моите 10 сайта...

Възможно ли е това въобще? Все едно да цъкна Sleep, само че сменям потребителите. Като го събудя (върна администраторския акаунт) да си остават програмите, които съм включил преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Идеята е следната:

1. Работя си аз с администраторския акаунт... Отворил съм 10 сайта с Опера.

2. Изключвам го и другите си отварят потребителския ограничен акаунт;

3. Работят с него;

4. Връщам се и пускам моя акаунт;

5. Операта си остава отворена с моите 10 сайта...

Възможно ли е това въобще? Все едно да цъкна Sleep, само че сменям потребителите. Като го събудя (върна администраторския акаунт) да си остават програмите, които съм включил преди това.

Да, ако превключваш между потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.