Премини към съдържанието
chani

Проблем с дъно MSI K9A2 CF - решен

Препоръчан отговор

Преди две седмици се сдобих с въпросното дъно и съм доволен от придобивката ми. Но ми прави следния проблем след изключване на ПК клавиатурата и мишката не се изключват, в смисъл светят им последно включените индикатори -например Num Lock;Caps Lock и т.н..- с мишката е същото не изгасва. Моля да ми кажете това нормално ли е /това ми е четвърто дъно и първото с такава "екстра"/ и според вас къде е проблема .

Редактирано от chani (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди две седмици се сдобих с въпросното дъно и съм доволен от придобивката ми. Но ми прави следния проблем при изключване на ПК клавиатурата и мишката не се изключват, в смисъл светят им последно включените индикатори -например Num Lock;Caps Lock и т.н..- с мишката е същото не изгасва. Моля да ми кажете това нормално ли е /това ми е четвърто дъно и първото с такава "екстра"/ и според вас къде е проблема .

За клавиатурата, на моето дъно когато бях с XP си угасваха, сега съм с Vista и остават включени лампичките. Мишката винаги си свети. Все пак като спреш компа продължава да има ток. Всичко това е нормалко, не се притеснявай. Само не подскачай когато откриеш че и лан картата ти свети когато е изключен cool.gif . Преди можеби дъната ти не са били (забравих как се казваше) и след като дадеш shut down на ОС и на екрана после пише "It is now safe to turn off your computer". Ако не е било така не се сещам каква може да е причината да ти е угасвала мишката(за оптична говорим, нали). Ама не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно нищо му няма.Аз имах едно дъно ASUS което по същия начин ми светеха клавиатурата и мишката и нямаше проблеми. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И други са се оплаквали от този проблем имено при това дъно. Според мен не би трябвало да свети нищо. При тези модели на MSI К9А изглежда това е нормално.

Редактирано от magicman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И други са се оплаквали от този проблем имено при това дъно. Според мен не би трябвало да свети нищо. При тези модели на MSI К9А изглежда това е нормално.

Значи да не го връщам в магазина не е дефект или да искам да го сменят sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е болка за умиране.Нормално е мишката да свети,но за индикаторите на клавиатурата не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не PS/2 там е проблема

Пробвай от БИОС-а да спреш функциите за "събуждане" от клавиатурата и/или мишката. Това е нормално поведение на дъното, опитай да ги спреш тези неща ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според сервиза на МSI светенето на клавиатурата след изключване е проблем и го решиха със смяна на дъното. Преди това опитаха с флаш на биоса но не се оправи.

Редактирано от chani (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.