Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 часа, Мойра написа:

Промяната е нужна!

Да нужна е, ама Боко рапонът нали даде на хамериканците няколко милиарда за едни чертежи, май Тръмп няма да го сменя, ще се размине само със Цвъки дето изигра ролята на бушон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Да нужна е, ама Боко рапонът нали даде на хамериканците няколко милиарда за едни чертежи, май Тръмп няма да го сменя, ще се размине само със Цвъки дето изигра ролята на бушон.

Цвъки може и да е бил бушон, но може и да не е бил.

Имам чувството, че точно той ще изнесе някои фарти, които ще ускорят промяната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От прогнозата за 2019  http://epicenter.bg/article/Astrolozi-s-plasheshta-prognoza-za-2019-ta--Chaka-ni-revolyutsiya--idva-noviyat-svetoven-red/171606/11/0 най- ми хареса коментарът, на онзи, който гледа на дупе (предполагам на млада, хубава и чистоплътна жена). Също толкова вярно ала- бала, само че по- приятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.01.2019 г. в 2:57, Sleda написа:

Не бях се занимавала с хобито ми астрология от известно време. Сега погледнах ефемеридите.Сатурн и Плутон са в Козирог в съвпад, от няколко години. Сатурн е на трон в Козирог, много силен. И заедно с Плутон, ужас, разрушителен. Уран се движи напред - назад в Овен. В квадратура са, лоша работа...

Аз никога не съм се занимавала, рядко чета астролози, но тези дни ми стана любопитно за съвпада на Сатурн и Плутон в Козирог тази година. То било наистина ужасно, освен това се събират три цикъла на такива бавни тежки планети - Сатурн и Плутон, Юпитер и Плутон, и Юпитер и Сатурн. При това в годината има цели шест затъмнения. Както и да е, за съвпада на Сатурн и Плутон в 2020 прогнозите почти не се разминават в основата си, аз прегледах доста и то от миналата година, за да избегна нагласациите... Цикълът им е между 33-38 годин. Така през миналия век последното събиране е било през 82-83г., предишното около 45-47г., първото за 20 век е през 1914г., когато започва Първата Световна. Хмм... Ще взема да подбера някоя статия с историческо-астрологически съпоставки. 

Иначе не че отричам астрологията, просто не вярвам на тенденциозните тълкувания, защото обикновено са прекалено пристрастни. Пък и небесните влияния са толкова сложни, никой не може да ги обхване напълно. 

Сетих се за нещо от "В търсене на чудното" на Успенски. На въпроса му дали може да бъде спряна войната (първата световна течала), Гурджиев отговорил, че войната е взаимодействие на планети и в този смисъл, нищо не може да се направи. За нас хората влиянията са неизбежни, въпросът е кое ще избереш. А самите събития сравнил с разминаване на двама души по тесен тротоар - как изпитват напрежение по време на разминаването, траещо за планетите както за двамата на тротоара няколко секунди. А за хората няколкото небесни секунди траят години, през които ще се избиват в името на възвишени цели, както те си мислят. Или просто по неизбежност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, witness написа:

Аз никога не съм се занимавала, рядко чета астролози, но тези дни ми стана любопитно за съвпада на Сатурн и Плутон в Козирог тази година. То било наистина ужасно, освен това се събират три цикъла на такива бавни тежки планети - Сатурн и Плутон, Юпитер и Плутон, и Юпитер и Сатурн. При това в годината има цели шест затъмнения. Както и да е, за съвпада на Сатурн и Плутон в 2020 прогнозите почти не се разминават в основата си, аз прегледах доста и то от миналата година, за да избегна нагласациите... Цикълът им е между 33-38 годин. Така през миналия век последното събиране е било през 82-83г., предишното около 45-47г., първото за 20 век е през 1914г., когато започва Първата Световна. Хмм... Ще взема да подбера някоя статия с историческо-астрологически съпоставки. 

Иначе не че отричам астрологията, просто не вярвам на тенденциозните тълкувания, защото обикновено са прекалено пристрастни. Пък и небесните влияния са толкова сложни, никой не може да ги обхване напълно. 

Сетих се за нещо от "В търсене на чудното" на Успенски. На въпроса му дали може да бъде спряна войната (първата световна течала), Гурджиев отговорил, че войната е взаимодействие на планети и в този смисъл, нищо не може да се направи. За нас хората влиянията са неизбежни, въпросът е кое ще избереш. А самите събития сравнил с разминаване на двама души по тесен тротоар - как изпитват напрежение по време на разминаването, траещо за планетите както за двамата на тротоара няколко секунди. А за хората няколкото небесни секунди траят години, през които ще се избиват в името на възвишени цели, както те си мислят. Или просто по неизбежност. 

Дааа, и Юпитер се е присламчил. Лошо. Астрологията е едно от хобитата ми. Докога ще влияят тези зли констелации? Не ми се гледат ефемеридите. Скорощното пълно затъмнение беше: Луна в Скорпион и Слънце в Телец, в хубав аспект към Козирог, но следващите....не знам. Дано да няма силно земетресение. България била под знака на Козирог, кой го е измислил това, не знам.

Учителка по астрология ми е Жени Парлапанова. Видяхме се миналата есен и тя ми каза: “Да видим какво лошо ще ни донесе следващата година.” Е, за сега, видяхме. Дано да е само короната.

Хубаво си казала за войните. Ето и един цитат: “Яростта и умразата които щяха да накарат хората да се избиват взаимно в името на гръмки лозунги и парцали с различен цвят.” Умен човек го е казл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.05.2020 г. в 20:21, Sleda написа:

Дааа, и Юпитер се е присламчил. Лошо. Астрологията е едно от хобитата ми. Докога ще влияят тези зли констелации? Не ми се гледат ефемеридите. Скорощното пълно затъмнение беше: Луна в Скорпион и Слънце в Телец, в хубав аспект към Козирог, но следващите....не знам. Дано да няма силно земетресение. България била под знака на Козирог, кой го е измислил това, не знам.

Учителка по астрология ми е Жени Парлапанова. Видяхме се миналата есен и тя ми каза: “Да видим какво лошо ще ни донесе следващата година.” Е, за сега, видяхме. Дано да е само короната.

Хубаво си казала за войните. Ето и един цитат: “Яростта и умразата които щяха да накарат хората да се избиват взаимно в името на гръмки лозунги и парцали с различен цвят.” Умен човек го е казл.

Видях си правописната грешка, извинявайте. Омразата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Sleda написа:

Видях си правописната грешка, извинявайте. Омразата.

Всички правим неволни грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.05.2020 г. в 4:21, Sleda написа:

Астрологията е едно от хобитата ми. Докога ще влияят тези зли констелации?

Амии, трудно запомням астрологическите сложнотии, но докато се разминат, предполагам. Циклите вървят постоянно, така че няма изглед да свършат преди самата слънчева система или галактиката, и т.н.

Снощи се забих да се упражнявам върху наталната си карта и сто пъти съжалих - имам Сатурн в осми дом в Овен. Ужасна смърт ли? Ще караме каквото дойде, както се казва. Майтапя се, но си е така и какво да се направи. После вече от немай къде вече взех да гледам и за смекчаващи неща, ама като не разбирам...

на 9.05.2020 г. в 5:10, Sleda написа:

Видях си правописната грешка, извинявайте.

Да нямаш асцедент в Дева? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм се запасил с пуканки и чакам с нетърпение. Както са казали старите българи - "важното е съспенс да има".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, witness написа:

Амии, трудно запомням астрологическите сложнотии, но докато се разминат, предполагам. Циклите вървят постоянно, така че няма изглед да свършат преди самата слънчева система или галактиката, и т.н.

Снощи се забих да се упражнявам върху наталната си карта и сто пъти съжалих - имам Сатурн в осми дом в Овен. Ужасна смърт ли? Ще караме каквото дойде, както се казва. Майтапя се, но си е така и какво да се направи. После вече от немай къде вече взех да гледам и за смекчаващи неща, ама като не разбирам...

Да нямаш асцедент в Дева? :)

Позна! Имаш интуиция, плюс че си умна. Сатурн в 8 дом може да значи и дълъг живот. Все нещо трябва да има и в 8 дом. При всички хора е така. И Сатурн не винаги е зла планета, много зависи...За по-младите души може да значи препятствия, някакви несполуки, загуби. За една стара душа може да значи успех след положени усилия. Но аз не съм експерт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Sleda написа:

Позна!

Не се стърпях да не попитам, беше нещо като обосновано предположение. Ама не защото съм умна, а защото и аз съм с този асцедент, плюс че сме същата зодия (което знам). Познатото глождещо чувство, че някаква незначителна грешка не е поправена, перфекционизъм и самокритичност до изтощение понякога. Иначе, не беше добре да измъквам лична информация така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, witness написа:

Не се стърпях да не попитам, беше нещо като обосновано предположение. Ама не защото съм умна, а защото и аз съм с този асцедент, плюс че сме същата зодия (което знам). Познатото глождещо чувство, че някаква незначителна грешка не е поправена, перфекционизъм и самокритичност до изтощение понякога. Иначе, не беше добре да измъквам лична информация така.

Перфекционизъм почти до фобия, ужас.
Да не би да сме астрални близнаци?!! Усмихнах се, радвам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Sleda написа:

А Меркурий ретрограден ли е, че не мога да спя от тоз въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Итабаши Зангиеф написа:

А Меркурий ретрограден ли е, че не мога да спя от тоз въпрос?

:giggle1:   Ти си ретрограден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2020 г. в 21:02, Sleda написа:

Здравей, нещо изчезнах от форума напоследък. Четох книги и теми по астрология, че понятие си нямах какво е това нещо, даже асцендент не знаех как да изпиша. Така че какво можех да допринеса в темата... Сега не е много по-различно отпреди, но поне ми остана някакъв вкус - хипнотизиращо и общо-взето, страшновато занимание. Горчив вкус, бих казала. Не знам дали всички други го усещат, или е до природа?

Още преди можех да кажа нещо всъщност, що се отнася до близнаците - те са добър аргумент в полза на критиците на астрологията, знаеш. По принцип, един хороскоп с незначителни разлики, може да принадлежи не само на двама души и теоретично е възможно в един и същи момент и на едно и също място да се родят човек, коза и паяк, или въпрос (при хорарите), или събитие и т.н. Така че остава въпросът къде е уникалното в картата. Малко заблудено звучат зарибените по астрологията като казват "моят Плутон", "моят натален Юпитер", макар че просто така се казва... Имам предвид липсата на Едно действащо лице. В хороскопа има много действащи Лица (планетите даже имат нещо, наречено "Фас"), има йерархии и звезди, но човекът го няма и това е в реда на нещата, всъщност. Или е там? Аз не го намерих, само празно поле по средата на картата. 

Въпреки всички насмешки над астрологията, които аз приемам отчасти, но не фундаментално, нашето днешно общество от тотални скептици е единствено по рода си сред всички други цивилизации, поне в познатата ни история. Няма защо да споменаваме пирамидите на Древен Египет или в Южна Америка, развитието  по време на Вавилон, в Индия, при арабите и т.н, където явно са прилагали наблюдението на звездите съвсем практически, а не само да им поставят имена като днес. Може би жалкото е, че огромната част от ключовете към такова знание е изгубено и се е изродило в днешно време до всякакви необосновани хипотези. Някакви психопортрети в стил Юнг, Фройд и общи ласкателства към потребителите на хороскопи. 

Та така)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, witness написа:

Здравей, нещо изчезнах от форума напоследък. Четох книги и теми по астрология, че понятие си нямах какво е това нещо, даже асцендент не знаех как да изпиша. Така че какво можех да допринеса в темата... Сега не е много по-различно отпреди, но поне ми остана някакъв вкус - хипнотизиращо и общо-взето, страшновато занимание. Горчив вкус, бих казала. Не знам дали всички други го усещат, или е до природа?

Още преди можех да кажа нещо всъщност, що се отнася до близнаците - те са добър аргумент в полза на критиците на астрологията, знаеш. По принцип, един хороскоп с незначителни разлики, може да принадлежи не само на двама души и теоретично е възможно в един и същи момент и на едно и също място да се родят човек, коза и паяк, или въпрос (при хорарите), или събитие и т.н. Така че остава въпросът къде е уникалното в картата. Малко заблудено звучат зарибените по астрологията като казват "моят Плутон", "моят натален Юпитер", макар че просто така се казва... Имам предвид липсата на Едно действащо лице. В хороскопа има много действащи Лица (планетите даже имат нещо, наречено "Фас"), има йерархии и звезди, но човекът го няма и това е в реда на нещата, всъщност. Или е там? Аз не го намерих, само празно поле по средата на картата. 

Въпреки всички насмешки над астрологията, които аз приемам отчасти, но не фундаментално, нашето днешно общество от тотални скептици е единствено по рода си сред всички други цивилизации, поне в познатата ни история. Няма защо да споменаваме пирамидите на Древен Египет или в Южна Америка, развитието  по време на Вавилон, в Индия, при арабите и т.н, където явно са прилагали наблюдението на звездите съвсем практически, а не само да им поставят имена като днес. Може би жалкото е, че огромната част от ключовете към такова знание е изгубено и се е изродило в днешно време до всякакви необосновани хипотези. Някакви психопортрети в стил Юнг, Фройд и общи ласкателства към потребителите на хороскопи. 

Та така)

И аз се питах къде изчезна.
Уит, астрологията е едно от хобитата ми. Не мога до дъно да приема, че рождената карта е “звезден часовник” който определя хода на живота, или съдбата на човек. Въпреки, че човекът когото ценя най-много е убеден в това, той знае че е така. По-скоро, за мен астрологията е занимавка, обичам да откривам фигурни конфигурации т.е фигури образувани от планети - голям тригон, кръст, тауквадрат, секира, пръст на съдбата...най-хубавия Звездата на Давид. Веднъж го видях в един хороскоп съставен от 5 планети + асцендента. Обичам да сравнявам хороскопи на хора с еднаква съдба, на братя сестри, майки деца. Става ми забавно като открия съвпадения. Обичам да гледам за евентуални болести и слаби места и така...
Въобще не мога, и не се опитвам, да предвиждам събития и да првя прогресии, туй не го мога. 
За “коза и паяк” не съм се сетила    😀.

А за древните цивилизации, че са имали повече духовни познания от нас, бих казла следното. Ето една идея, Да, защото преди много хиляди години духът не е кристализирал себе си в такова плътно физическо тяло, както е сега след спускането му в коравата материя на нашата земя. Имал е достъп да духовните светове. В хода на еволюцията (не в дарвинов смисъл) със спускането на духа все по-надолу в материята, физическото тяло зазидало духа с цел индивидуализация - отделност и генериране на себе-съзнание. Няма вече достъп до духовните светове и до духа като общност. Но инфлексната точка в еволюцията сега е достигната и процесът тръгва обратно нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Sleda написа:

За “коза и паяк” не съм се сетила    😀.

И аз не съм, прочетох го някъде и примерът ми се стори забавен. Идеята на автора, някакъв астролог беше, че картата е еднаква, но потенциалът е различен. Но така и не разбрах, или не помня добре, къде точно е този потенциал. Значи, човекът се ражда в къщата, козата в обора, паякът на тавана и всеки получава, примерно, кралска звезда с планета на асцендента. Сега като си мисля, само човекът е проблемен от тримата. Козата и паякът със сигурност ще си оползотворят възможността правилно. 

преди 8 часа, Sleda написа:

Не мога до дъно да приема, че рождената карта е “звезден часовник” който определя хода на живота, или съдбата на човек.

Не знам някой да го приема напълно, винаги принципът е бил, че Бог има единственото право да променя съдбата. Така че колкото и точно да е умението на някого да тълкува според правилата, прогнозата не може да се смята окончателна. Поне според традиционната астрология е така. Запознавах се с трудове на Уилям Лили, Кардано, малко Птолемей (макар че точните науки не ме обичат) и първите смятат такава самоувереност за  наглост. Точно по тази причина и астролозите от онова време са се представяли като "студент по астрология" на първите страници. Но и изобщо, ако нищо не можеше да се промени, цялото занимание би било безсмислено. Може би има известни нива, на едно са планетите и те представят някакви възможности или трудности, на друго са неподвижните звезди, които са като присъда, когато са съчетани точно с конфигурацията на първите, но и над тях има по-висшо ниво, нещо извън този кръг. 

преди 9 часа, Sleda написа:

обичам да откривам фигурни конфигурации т.е фигури образувани от планети - голям тригон, кръст, тауквадрат, секира, пръст на съдбата...най-хубавия Звездата на Давид.

Значи хич няма да ти хареса картата на Кафка :) Всички планети, особено ако вземем само седемте традиционни, са натикани на едно място в югоизточния квадрант и аспекти нула. Марс е забит в Алгол - "Главата на Медуза". Юпитер съвпад с Меркурий в Сириус. Звездите ми се струват много ужасни, не знам защо толкова ме подтискат, защото са някак свирепи. За радост на повечето от нас, ние изобщо не ги отразяваме, може би защото са прекалено взискателни и от друго ниво, свързани са повече с епохите, а не с отделните хора. В античността са отдавали голямо значение на звездите. Лили разправя в "Съображенията на Гуидо Бонатус", че под влиянието на звездите се основават градове и крепости (движат се много бавно), а къщите според планетите. Хората са още по-малотрайни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2020 г. в 18:26, Sleda написа:

:giggle1:   Ти си ретрограден

Написа индивид, вярващ в астрологията. Оксиморон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Итабаши Зангиеф написа:

Написа индивид, вярващ в астрологията. Оксиморон?

Този оксиморон не го разбирам...искаш да кажеш “и така, и вака” ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...