Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Твърдиш, че астрологията не може да предвиди нищо. Аз обаче не съм съгласен и то е логично (поне според индуктивната логика) и очевидно. Ако даден астрологичен принцип отговаря на статистическа тенденция, то шанса астрологията да "познае" е по-голям, отколкото ако даде случаен отговор, нали така? Значи все пак има "more than chance would allow" възможност да "познае". Това че този парадокс не е изследван и обяснен е друг въпрос.

Какво може да предскаже метеорологията? Дават ни прогнози за 3-4 дни напред, а де факто със всеки допълнително предсказан ден вероятността да "познае" спада. Какъв е проблема при нея!? Че не се водят дори от статистически тенденции, тъй като движенията на облачните маси например не са циклични и повтаряеми. Може само да предвижда приблизително. Ако беше инак метеоролозите лесно можеха да правят прогнози (макар и пак приблизителни) с висока вероятност за цял месец, дори два напред. Публикувано изображение

Апропо и криминалистиката е само приложна. И тя само използва и прилага интердисциплинарни знания. :)

Не възнамерявам да коментирам повече схоластически спорове. Отдавна го казах - водиш се изцяло от субективизъм и това е видно. Аз говоря за основания за съмнение в пълната неистинност и за това, че недостатъци в астрологичната доктрина са нормални; ти пък вървиш по стъпките на ортодоксалната наука и то много последователно - не ми обясни за природата на набедените за съвпадения факти, позоваваш се на предположения ("Ако имах инфо ... вероятно ще ти изкарам същия аспект"), изтъкваш слабостите на астрологичната теория и т.н. Целият ти подход е подход на предубедено отрицание. Толкова предубедено, че омаловажава и фактите. Разбира се, облягайки се само на модалната логика. Това се нарича предразсъдък. Което прави дискусията безперспективна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E oсвен да си проведем тук едно наше проучване,друго не виждам...Щом няма инфо от тези и онези... Но понеже оттам започнахме: за протокола на темата. Имаш вече мнението на някого,който нещо горе долу отбира от астрология и се е позанимавал. Мнението е казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Астрологията е интересна и увлекателна наука в повечето случай тя помага да опознаеш себе си, силните си и слаби страни, и не толкова да предвидиш бъдещи събития! Предполага се човешкият интелект е толкова развит, че знаейки слабостите и силните страни ще ги използваш за доброто не само на индивида, а и за обкръжаващата го среда! Силата на астрологията е именно в това помага на хората в тяхното търсене на по-добри резултати и като цяло да бъдат по-добри! :computer2::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съществува връзка между зодиакалните знаци и продължителността на живота, смятат американски учени от Центъра за астрологически изследвания в САЩ (AstroAmerica.com). Те направили компютърен анализ на датите на раждане и смърт на повече от 60 000 души от различни страни. Изследователите черпили информация от енциклопедии, библиотечни формуляри, църковни книги и дори от надгробни плочи. Още след въвеждането на първите 5000 дати компютърът е показал ясната зависимост между продължителността на живот и съответния зодиакален знак, а увеличаването на количеството информация не променяло нищо. Данните са проверени втори път от група социолози от няколко американски университети. Ето и посочените цифри: Зодиакален знак/Средна възраст (Мъже - Жени) ~ Овен - 79; 78 ~ Телец - 81,5; 79,5 ~ Близнаци - 78; 85 ~ Рак - 68; 73 ~ Лъв - 74; 74,5 ~ Дева - 76,5; 80,5 ~ Везни - 73; 77 ~ Скорпион - 62; 63,5 ~ Стрелец - 68; 72,5 ~ Козирог - 77,5; 80 ~ Водолей - 71,5; 71 ~ Риби - 71; 75

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Yes, ще живея до 76,5 години . ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още за "тази коварна шарлатанщина" и науката: тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олелеее и това какво ще рече, че дядо ми трябва да си отиде в най скоро време ли, като е на 74 и е Лъв? Да чукна на дърво, това да не е така. А аз ще живея до 77,5 години а? Малеее Публикувано изображение

"Тихо не казвай на никой!" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, неееееееее толкова дълго неискам само да ме подритват внуците....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

dindi, подритвай ги и ти :clap: Калкулаторът ми изчисли 84 години живот, т.е. още 68 години. Силно се надявам, че наистина ще живея още толкова много време.

Редактирано от k0n3v3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Би трябвало да доживея 80... Това доказва, че и годините в пръвия пост са верни - Козирог - 80 години...

Редактирано от Highlander (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И между зодиите и дъголетието ли измислиха, че има връзка? Ми..хубаво, ама май имаше едни неща...как се казваха.....А да, гени! И още едни...болести...и инциденти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз съм си Овен-79 години,а жена ми е Риби-75 г.!!!! :clap:

Отдавна и разправям,че единият от нас,като умре,аз няма да се женя отново Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле аз стигам до 73 години,ама кат се замисля споделям мнението на dindi ,защо да живееш толкова дълго ? след 60 години доколкото знам хапчетата стават задължителна добавка към храната на повечето хора. Аз искам да живея бързо и да бъда красив труп! Малеее...73

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено ние ще живеем най-кратко, нали живеем бързо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;)

Ти с тази цигарка на аватара може да я изпревариш :grimace:

Е,в теста имаше въпроси за цигарите-отговорил съм честно-аз съм си пристрастен пушач. ;) Така,че въпреки цигарките,възнамерявам да си пожевея и след кончината на моята благоверна...... :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,в теста имаше въпроси за цигарите-отговорил съм честно-аз съм си пристрастен пушач. :) Така,че въпреки цигарките,възнамерявам да си пожевея и след кончината на моята благоверна...... :wors:

Щом ти се пуши, пуши си:)Хората се тровят с много по-опасни неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама верно ли ... смисъл вярвате в хороскопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама верно ли ... смисъл вярвате в хороскопа?

Абе, честно казано, има някаква връзка между зодиакалния знак и характера. Но меджу зодиите и дълголетието... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-Айде да слезнем и да оправим тази симпатична млада крава, или тази по-стройната. Айде, давай по-бързо. Стария бик се замислил и казал: -Не. Ще слезем бавно по хълма и ще оправим цялото стадо. И така целта на това литературно упражнение е да опишем различните знаци на зодиака. Когато те са на мястото на стария бик. > > ОВЕН.Овните на стари години са същите както и на млади - те ще се втурнат надолу по хълма, ще оправят онази, младичката крава, след което бързичко ще се върнат обратно и ще застанат в поза достойна за четката на най-великите художници. Всичко е точно - Овен - това звучи гордо. И той още веднъж го доказва. > > Поведението на ТЕЛЕЦА е точно като на стария бик от вица. Той бавно ще слезне от хълма и ще оправи цялото стадо, без да обръща внимание на възрастта, външния вид или каквито и да е дребни подробности. Търпението му ще стигне за всички. А освен това ще поучава и младия бик. > > БЛИЗНАКЪТ ще възприеме идеята с огромен ентусиазъм. Бързо ще се спусне от хълма и ще почне непринуден разговор. Ще започне да говори за секс, ще премине на тема компютри, после интернет, после коли. Край отприщи се на разни теми и в края на краищата ще забрави за какво всъшност е слязъл от хълма. > > РАКЪТ ще се заеме със задачата едва ли не по-сериозно и от телеца. Самоче за разлика от него ще избере само една от кравите. За сметка на това тя ще е рекордьорката на стадото - най-красивата, даващата най-много мляко, с най-голяма гръдна обиколка (или може би обиколка на вимето? Не, повече ми харесва термина гръдна обиколка.) Ще се направи на теленце и ще почне да смуче. > > А при ЛЪВА всичко е много по-сложно. Лъва няма да на**е никоя от кравите. Но при това ще свали всичките. Ще ги свали красиво, с потресаваща енергия и чар, доказвайки азбучната истина, че той е най-готиният от всички. Чесно казано той е прав. Той вече е доказал че е най добрия. Цялото стадо е готово да тръгне след него. Да е*е някоя от кравите вече няма нужда. Още повече че това е вредно. Може да развали доброто впечатление. Той красиво ще напусне, ще намери друго стадо, което пак ще очарова, и пак ще се оттегли. > > ДЕВАТА няма да се затича към стадото. Първо ще изтича до най-близкият секс-шоп като пътьом ще си припомни Кама-Сутра. И когато се добере най-накрая до мястото където е минавало въжделенното стадо, там вече няма да има крави. Е, случват се и такива неща, уви ще се наложи да се заеме със самообслужване, прелиствайки предварително закупения брой на Пентхауз. > > ВЕЗНАТА изобщо няма да слезе от хълма. Той ще чака докато някоя крава не се качи и не го заговори. Ще се замисли дали това е правилната крава и дали не трябва да изчака някоя която е по-добра в дадени отношения. Ще реши че трябва да изчака. Ще дочака следващата. Ще избере. Ще се заеме със секс, но през цялото време ще си задава въпроса дали правилно е избрал и не е ли трябвало да изчака третата крава. > > СКОРПИОНА също няма да се спуска от хълма. Него напълно ще го удовлетвори и младото биче до него. То със нищо не е по-лошо от крава. А коитуса със него е безусловно мистическо изживяване. Не, никакви крави. > > СТРЕЛЕЦА няма и да погледне кравите. Все едно че досега не е виждал. Той ще отправи поглед в далечината и ще съзре стадо коне. Е! Това е! С коне досега не го е правил. И от всички кобили той ще избере най-екзотичната, съгласната да прави най-алтернативен секс. > > КОЗИРОГА ще е единствения в цялата ситуация който ще постъпи правилно. Той ще въведе ред в целия този хаос. Ще раздаде номера, ще организира опашка. А кравите изобщо няма да ги пита - жените принципно обичат реда. > > ВОДОЛЕЯ ще стане любимеца на цялото стадо. Няма да има никакво значение коя и в какво количество ще пожелае (а това и той сам не го знае). Важно е друго - коя ще го поиска и с коя ще го огрее (статистически факт е че това са 40% от стадото). Е процента е достоен. Най-характерното в цялата ситуация е че за него цялото приключение ще мине леко и непринудено, без никакви отрицателни последствия. Още повече че това момче, разглезено от дамите нито веднъж няма да се изпоти! Всичко ще направят партньорките. > > РИБАТА, мечтателно ще огледа стадото. С големи тъжни очи ще се замисли коя ли крава би пожелал. Е, разбира се че не си пада по клечавите. Виж формата на рогата е друг въпрос. И може ли вимето хем да е голямо, хем да има идеална форма. А копитата, какви ли точно трябва да бъдат? Така мечтаейки, Рибата дълго ще стои на върха на хълма, а стадото бавно ще отминава. e-bane.net

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз мисля че зодиите имат много важна роля,но все пак не определят характера на човека.Аз ли4но се кефа че по индийския съм бобар,а по китаиския петел за което благодаря за зодиите Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това което съм наблюдавал, изследвайки наталните хороскопи, никой не е избягал, от това което му е написано от звездите. Все пак звездите не разполагат, а предлагат път на най-малкото съпротивление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, че няма тема за астрология, а тъкмо тъпея ето този солар за 2008-ма. Не знам да се плаша ли или да се радвам:

Публикувано изображение

Транзитното Слънце сега преминава през моя натален Хирон, отправя се към опозиция с господаря на хороскопа ми на 3 градуса Скорпион, а транзитният Хирон пък ми кисне от няколко месеца на Асцендента. Обхванали са ме едни такива болезнено-пречистващо-освобождаващи мисли, не ми се обяснява. Някой има ли понятие що ще рече това струпване в 7-8 дом на солара? Попада ми в наталния 4-ти дом, а Марс, този там в Лъв, дето се е кротнал в деветия дом на солара, ми е кацнал на върха на наталния седми дом в тригон със слънцето в 4-ти дом (което пък не знам... си общува вероятно със стелиума в солара).

Някой сведущ?

П.П. Този Сатурн в десетия дом на солара да го разбирам като "работа, работа и пак работа"? Публикувано изображение

Редактирано от azbuki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...(което пък не знам... си общува вероятно със стелиума в солара).

Някой сведущ?

П.П. Този Сатурн в десетия дом на солара да го разбирам като "работа, работа и пак работа"? Публикувано изображение

Не съм сведущ, ама откъде я извади тая карта. С Astrolog 5.41 транзитната карта е по-прегледна. Моите впечатления за Сатурн в Дева в десети дом са като твоето предположение. Работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сведущ, ама откъде я извади тая карта. С Astrolog 5.41 транзитната карта е по-прегледна. Моите впечатления за Сатурн в Дева в десети дом са като твоето предположение. Работа.

Ами с астролог не мога да я кача тук картата, това го взех от Астродиенст. А за стелиума нещо хрумва ли ти, че това чудо ме вхърли в оркестъра.

П.П. Опа, и това не е транзитна карта, а солар.

Редактирано от azbuki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...