Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ето ти моите тълкувания: Очкават те добри и лоши дни. Ще бъдеш здрава, но и ще боледуваш през 2008-ма. Утре те чака среща с няколко човека. Тази вяра в хороскопи е заблуда. Но го имат и за точна наука дочувам, с база от понятия взети от астрономията, физиката, дебела работа. Може да стане и образователна дисциплина след някоя годинка. Поне аз бих го направил, ако искам да командвам не само действията на масите, ами и очакванията им. Ще им дам фитилче, че края на месеца примерно половината зодии ги чакат тежки дни... хоп, режа от заплатките с мотива - моментна платежна несъстоятелност и прочее (не че не се правят и такива неща, особено при свикнали да търпят хорица). Другия месец с другите ще им хвърля един образователен фишек и така ще съм на кяр. Отворете си очите хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

azbuki, здравей! Хубава тема си пусхала, много се радвам! Има един малък проблем с картата която си пуснала за тълкуване. Солар или картана слънчевата революция, както знаеш означава че Слънцето се връща на рожденната си позиция. В картата липсва радикса, на базата на който може да се прави прогноза за предстоящата година. Така поставена тази карта не ти дава голяма информация. Може би ако поправиш това ще можем да разгледаме общите тенденции в предстоящата ти година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Няма такова нещо "зодии",има ЗАБЛУДЕНИ ХОРА.

Истина или лъжа

"Начална точка на всеки хороскоп е слънчевият знак.Това е зодиакалното съзвездие,през което слънцето изгрява в деня на раждане.И така,ако сте роден между 22 март и 20 април,вашият слънчев знак е Овен.Това означава,че сутрин слънцето изгравя на фона на съзвездието,известно под това име.Когато Птоломей популяризирал астрологията така,че всеки да може да я разбере и използува,слънцето наистина изгрявало в Овен.Но това е било преди около 2 хиляди години.Нещата са се променили оттогава.Сега от 22 март до 20 април слънцето изгрява в съзвездието риби.В близко бъдеще ще изгрява във Водолей.

С други думи,тези,които си мислят,че са родени под знака на Овен,всъщност са зодия Риба.Тези,които си мислят,че са зодия Телец,всъщност са Овен и т.н.Слънчевите знаци може да са били верни в дните на Птоломей,но днес вече не са.

Тъй като Земята е наклонена,всяка година слънцето премианва през зодиакалните съзвездия по различно време.

Промяната е много малка за една година,защото да се затвори кръга,очертаван от Земята,са необходими близо 26 000 години.Но все пак съзвездието,през което изгрява слънцето на нечий рожден ден,вече не съществува с древните слънчеви знаци.

Това означава,че ако си роден под един слънчев знак,всъщост трябва да четеш хороскопа на предишния!Например вие сте си мислили,че сте зодия Близнаци,които обикновено се описват като чувствителни,неуморими и убедителни.Сега изведнъж откривате,че

вашият знак е Телец,което Ви характеризира като настойчив,непоколебим и уревен.Съвсем различни неща!

Ние сме склонни да мислим за съзвездията като за фиксирани модели от звезди,които са на равни разстояния от Земята.Но честозвездите са на милиони и милиони километри една от друга.Много от звездите,които образуват едно съзвездие въобще нямат връзка помежду си.Изгледът от друга слънчева система ще бъде различен.Тогава изглежда странно,че моделите,изградени от несвързани по друг начин звезди,биха определяли бъдещето на планетата Земя.

Друг въпрос,на който не са отговорили астролозите,е защо бъдещето се определя от някои звезди,а не от други.Например слънцето едва преминава през съзвездието Овен и все пак Овен се използува като един от дванадесетте зодиакални съзвездия.

Астролозите твърдят,че личността се оформя от звездите.

През 1984 год.британския вестник "Гардиан" и фондацията Коустлер спонсорираха задълбочено проучване,проведено от Университета в Манчестър.Проучванията обхващаха повече от два милиона души.Астролозите например те вярват,че като се започне от Телец,слънчевите знаци се изменят през един,при това в нечетните преобладват женствените черти на характера, а в четните - мъжествените.Ако твърдението им беше вярно,то от зодиите Телец,Рак<дева и т.н през една щеше да има повече хора,които упражняват професии,свързани с грижа за околните.А миниорите щяха да доминират в Скорпион и Козирог.Щеше да има много чиновници и касиери в Дева,строителните инженери от Козирог...

Резултати от проучването

! Броят на медицинските сестри в Риби - единият от знаците,за които астролозите предсказваха,че ще е голям - се оказа под средния.А професиите,които изискват грижа за околните не отговаряха на модела за четни и нечетни знаци.

! Миньорите в Скорпион и Козирог бяха много,но неочаквано в Стрелец и Овен те се оказаха повече.

!Строителните инженери в Козирог бяха много малко,но броят им беше най - голям в Телец и Рак.

За някого от зодия Рак се очаква да бъде разсъдлив и отбранителен,а за Лъв - самоуверен и агресивен.

Човек от зодия Рак вижда себе си като разсъдлив и вярва,че това е неговата природа,като забравя случайте когато е бил самоуверен.

А човекът роден под знака на Лъва не си спомня моментите,когато е действал разсъдливо,и подчертава своята самоувереност.И като резултат зодиакът се изпълнява в собствения Ви живот.

С неясни и умело подбрани думи хороскопът може да създаде впечатлението,че предсказва събития от бъдещето,докато в същото време предоставя право на избор.По такъв начин тези,които му вярват,могат да обяват някакъв негов успех.В действителност колкото по - общо е предсказанието,толкова по - лесно е да се "сбъдне".

Зад всичко това се крие следната опаснот.Хороскопът казва,че чертите на характера зависят от положението на звездите в деня на раждане.Тогава фаталистично може да се заяви:"Аз съм роден с лошия си характер.Аз не мога да се променя - звездите казват,че съм такъв."

Хороскопът често Ви призовава да внимавате или Ви съветва какво да вършите в добрите за вас дни.Разбира се,нищо лошо няма в това.Но хората лесно могат да отлагат работата си,защото някой друг ден е по - "благоприятен".По този начин могат безвъзвратно да пропуснат някоя възможност.Животът на такива хора се контролира от външни фактори и така те разменят своята свобода срещу утешителната,но погрешна идея,че са напътствани в живота.

Исус отиде отвъд този живот,за да ни убеди в живота,който ще дойде.На нас ни е обещан живот,който няма да свърши:

"Който повярва в Исус Христос няма да загине,но има вечен живот"

С други думи,има живот отвъд гроба.

"Аз съм с вас през всички дни до свършека на света"

"Мир ви оставям;Моя мир ви давам;Аз ви давам не тъй както светът дава.Да не се смущава сърцето ви,нито да се плаши."

Не астрологията дава истинска надежда,Бог е Този,който дава реална надежда.На него можем напълно да се доверим.Бог дава мир.Той посреща нуждите ни и ни дава сигурност в бъдещето."

Редактирано от nelena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо "зодии",има ЗАБЛУДЕНИ ХОРА.

Истина или лъжа

"Начална точка на всеки хороскоп е слънчевият знак.Това е зодиакалното съзвездие,през което слънцето изгрява в деня на раждане.И така,ако сте роден между 22 март и 20 април,вашият слънчев знак е Овен.Това означава,че сутрин слънцето изгравя на фона на съзвездието,известно под това име.Когато Птоломей популяризирал астрологията така,че всеки да може да я разбере и използува,слънцето наистина изгрявало в Овен.Но това е било преди около 2 хиляди години.Нещата са се променили оттогава.Сега от 22 март до 20 април слънцето изгрява в съзвездието риби.В близко бъдеще ще изгрява във Водолей.

С други думи,тези,които си мислят,че са родени под знака на Овен,всъщност са зодия Риба.Тези,които си мислят,че са зодия Телец,всъщност са Овен и т.н.Слънчевите знаци може да са били верни в дните на Птоломей,но днес вече не са.

Тъй като Земята е наклонена,всяка година слънцето премианва през зодиакалните съзвездия по различно време.

Промяната е много малка за една година,защото да се затвори кръга,очертаван от Земята,са необходими близо 26 000 години.Но все пак съзвездието,през което изгрява слънцето на нечий рожден ден,вече не съществува с древните слънчеви знаци.

Това означава,че ако си роден под един слънчев знак,всъщост трябва да четеш хороскопа на предишния!Например вие сте си мислили,че сте зодия Близнаци,които обикновено се описват като чувствителни,неуморими и убедителни.Сега изведнъж откривате,че

вашият знак е Телец,което Ви характеризира като настойчив,непоколебим и уревен.Съвсем различни неща!

Ние сме склонни да мислим за съзвездията като за фиксирани модели от звезди,които са на равни разстояния от Земята.Но честозвездите са на милиони и милиони километри една от друга.Много от звездите,които образуват едно съзвездие въобще нямат връзка помежду си.Изгледът от друга слънчева система ще бъде различен.Тогава изглежда странно,че моделите,изградени от несвързани по друг начин звезди,биха определяли бъдещето на планетата Земя.

Друг въпрос,на който не са отговорили астролозите,е защо бъдещето се определя от някои звезди,а не от други.Например слънцето едва преминава през съзвездието Овен и все пак Овен се използува като един от дванадесетте зодиакални съзвездия.

Астролозите твърдят,че личността се оформя от звездите.

През 1984 год.британския вестник "Гардиан" и фондацията Коустлер спонсорираха задълбочено проучване,проведено от Университета в Манчестър.Проучванията обхващаха повече от два милиона души.Астролозите например те вярват,че като се започне от Телец,слънчевите знаци се изменят през един,при това в нечетните преобладват женствените черти на характера, а в четните - мъжествените.Ако твърдението им беше вярно,то от зодиите Телец,Рак<дева и т.н през една щеше да има повече хора,които упражняват професии,свързани с грижа за околните.А миниорите щяха да доминират в Скорпион и Козирог.Щеше да има много чиновници и касиери в Дева,строителните инженери от Козирог...

Резултати от проучването

! Броят на медицинските сестри в Риби - единият от знаците,за които астролозите предсказваха,че ще е голям - се оказа под средния.А професиите,които изискват грижа за околните не отговаряха на модела за четни и нечетни знаци.

! Миньорите в Скорпион и Козирог бяха много,но неочаквано в Стрелец и Овен те се оказаха повече.

!Строителните инженери в Козирог бяха много малко,но броят им беше най - голям в Телец и Рак.

За някого от зодия Рак се очаква да бъде разсъдлив и отбранителен,а за Лъв - самоуверен и агресивен.

Човек от зодия Рак вижда себе си като разсъдлив и вярва,че това е неговата природа,като забравя случайте когато е бил самоуверен.

А човекът роден под знака на Лъва не си спомня моментите,когато е действал разсъдливо,и подчертава своята самоувереност.И като резултат зодиакът се изпълнява в собствения Ви живот.

С неясни и умело подбрани думи хороскопът може да създаде впечатлението,че предсказва събития от бъдещето,докато в същото време предоставя право на избор.По такъв начин тези,които му вярват,могат да обяват някакъв негов успех.В действителност колкото по - общо е предсказанието,толкова по - лесно е да се "сбъдне".

Зад всичко това се крие следната опаснот.Хороскопът казва,че чертите на характера зависят от положението на звездите в деня на раждане.Тогава фаталистично може да се заяви:"Аз съм роден с лошия си характер.Аз не мога да се променя - звездите казват,че съм такъв."

Хороскопът често Ви призовава да внимавате или Ви съветва какво да вършите в добрите за вас дни.Разбира се,нищо лошо няма в това.Но хората лесно могат да отлагат работата си,защото някой друг ден е по - "благоприятен".По този начин могат безвъзвратно да пропуснат някоя възможност.Животът на такива хора се контролира от външни фактори и така те разменят своята свобода срещу утешителната,но погрешна идея,че са напътствани в живота.

Исус отиде отвъд този живот,за да ни убеди в живота,който ще дойде.На нас ни е обещан живот,който няма да свърши:

"Който повярва в Исус Христос няма да загине,но има вечен живот"

С други думи,има живот отвъд гроба.

"Аз съм с вас през всички дни до свършека на света"

"Мир ви оставям;Моя мир ви давам;Аз ви давам не тъй както светът дава.Да не се смущава сърцето ви,нито да се плаши."

Не астрологията дава истинска надежда,Бог е Този,който дава реална надежда.На него можем напълно да се доверим.Бог дава мир.Той посреща нуждите ни и ни дава сигурност в бъдещето."

Добре си започна поста,ама завършека е отчайващо банален.... Публикувано изображение В "Пътеводителя на галактическия стопаджия"имаше перфектното определение за зодиите и въобще за влиянието на звездите и астрологията ...... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си започна поста,ама завършека е отчайващо банален.... Публикувано изображение В "Пътеводителя на галактическия стопаджия"имаше перфектното определение за зодиите и въобще за влиянието на звездите и астрологията ...... Публикувано изображение

Мога да напиша още доказателства,че зодиите са измислици,само за да заблуждават и да взимат парите на хората,но се съмнявам,че някои от вас Ви интересува и едва ли ще го прочетете цялото.

Знам че завършека е банален,но просто написах и своето мнение по темата,че не се водя от зодиите а от Бог,поне доколкото се старая.

Те не могат да ни дадат реална представа за бъдещето,и ако някой ми е прочел предишният пост ще разбере защо.Ако желаете ще напиша и още доказателства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да напиша още доказателства,че зодиите са измислици,само за да заблуждават и да взимат парите на хората,но се съмнявам,че някои от вас Ви интересува и едва ли ще го прочетете цялото.

Знам че завършека е банален,но просто написах и своето мнение по темата,че не се водя от зодиите а от Бог,поне доколкото се старая.

Те не могат да ни дадат реална представа за бъдещето,и ако някой ми е прочел предишният пост ще разбере защо.Ако желаете ще напиша и още доказателства.

В гностичното евангелие на Валентин "Пистис София", глава 15-17

• Сега, когато всички, които се намираха в дванайсетте еона, видяха голямата светлина върху мен, изпаднаха в хаос и тичаха насам-натам в еоните. Всички еони и небеса, и цялостният им порядък се движеха едни срещу други, обзети от голям страх, защото не познаваха мистерията, която се случваше.

Адамас, големият тиранин, и всички живеещи в еоните тирани започнаха безуспешно да се борят със светлината. И те не знаеха срещу кого се борят, защото не виждаха нищо освен поразяващата всичко светлина. Докато се бореха със светлината, тяхната обща сила се изчерпи. Те пропаднаха надолу в нисшите еони и бяха мъртви и без жизнено дихание като обитателите на земята.

От всички взех една трета от силата им, за да не продължават коварството и злонамереността си и да не могат да изпълнят злите си дела, ако хората на земята ги призоват в техните мистерии – а именно в онези, които ангелите, които съгрешиха, донесоха на земята, т.е. тяхната магия.

Промених и устроих съдбата и сферата, над която властваха така, че шест месеца да упражняват своите астрални влияния обърнати наляво и шест месеца да упражняват своите астрални влияния гледайки надясно. Но по нареждане на първата заповед и по нареждане на първата мистерия, те бяха така поставени от Иеу, пазачът на светлината, че постоянно гледаха и упражняваха своите астрални влияния наляво.”

• “Когато стигнах тяхната област, те се съпротивляваха и се бореха срещу светлината. И аз взех една трета от тяхната сила, за да не могат да извършат злите си дела.

Съдбата и сферата, над която властваха промених и устроих така, че шест месеца да упражняват своите астрални влияния гледайки наляво, а следващите шест месеца да упражняват своите астрални влияния обърнати надясно.”

• След като Исус каза това на учениците си, Той им рече: “Който има уши, нека слуша.”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма нужда от доказателства,знам че са измислица.Бог също е измислица,това е иронията!И всички които ни обясняват прекия път към него са мошеници!Тъй че всеки от тях да си избере дали да е мошеник или шарлатанин,избора е твой,ама не искай да казвам на черното бяло,Вальо.....А и нали се беше отказал от розенкройцерските идеи,защо пак ни ги пробутваш? Публикувано изображение

В гностичното евангелие на Валентин "Пистис София", глава 15-17

• Сега, когато всички, които се намираха в дванайсетте еона, видяха голямата светлина върху мен, изпаднаха в хаос и тичаха насам-натам в еоните. Всички еони и небеса, и цялостният им порядък се движеха едни срещу други, обзети от голям страх, защото не познаваха мистерията, която се случваше.

Адамас, големият тиранин, и всички живеещи в еоните тирани започнаха безуспешно да се борят със светлината. И те не знаеха срещу кого се борят, защото не виждаха нищо освен поразяващата всичко светлина. Докато се бореха със светлината, тяхната обща сила се изчерпи. Те пропаднаха надолу в нисшите еони и бяха мъртви и без жизнено дихание като обитателите на земята.

От всички взех една трета от силата им, за да не продължават коварството и злонамереността си и да не могат да изпълнят злите си дела, ако хората на земята ги призоват в техните мистерии – а именно в онези, които ангелите, които съгрешиха, донесоха на земята, т.е. тяхната магия.

Промених и устроих съдбата и сферата, над която властваха така, че шест месеца да упражняват своите астрални влияния обърнати наляво и шест месеца да упражняват своите астрални влияния гледайки надясно. Но по нареждане на първата заповед и по нареждане на първата мистерия, те бяха така поставени от Иеу, пазачът на светлината, че постоянно гледаха и упражняваха своите астрални влияния наляво.”

• “Когато стигнах тяхната област, те се съпротивляваха и се бореха срещу светлината. И аз взех една трета от тяхната сила, за да не могат да извършат злите си дела.

Съдбата и сферата, над която властваха промених и устроих така, че шест месеца да упражняват своите астрални влияния гледайки наляво, а следващите шест месеца да упражняват своите астрални влияния обърнати надясно.”

• След като Исус каза това на учениците си, Той им рече: “Който има уши, нека слуша.”
А сетих се,ти си го писал в предишни животи,нали?!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом Исус изрече тези думи, Мария отново попита: “Господи, ако за в бъдеще съставителите на хороскопи и гадателите няма да могат вече да предсказват на хората, тогава какво ще стане?”

Исус й отговори: “Ако съставителите на хороскопи заварят сферата на съдбата и първата сфера обърнати наляво, както беше в началото, тогава думите им ще бъдат верни и ще могат да предсказват бъдещите неща. Ако обаче ги заварят обърнати надясно, няма да могат да казват истината, защото обърнах техните астрални влияния, техните квадрати, триъгълници и осмоъгълници. Защото техните астрални влияния, квадрати, триъгълници и осмоъгълници отначалото бяха обърнати постоянно наляво.

Сега обаче ги насочих шест месеца наляво и шест месеца надясно. Който ги пресметне от времето на обръщането – когато ги заставих да се насочат шест месеца по левите им траекториии и шест месеца по десните им траектории – насам, който се допитва до тях по този начин, ще познава точно техните астрални влияния и ще предсказва всички неща, които те ще правят.

Също и гадателите, когато призовават имената на архонтите и ги заварят обърнати наляво, ще могат да казват точно всичко, за което попитат деканите си. Ако обаче ги заварят обърнати надясно, няма да ги чуват, тъй като са насочени различно, отколкото бяха преди това в позицията, която им беше дал Иеу. Понеже когато са обърнати надясно имената им са различни от тези, когато са обърнати наляво. Когато ги призовават, докато са обърнати надясно, те няма да им разкриват истината, а ще ги объркват и ще ги заплашват.

Следователно онези, които не познават техната траектория, когато са обърнати надясно, и също така малко познават техните триъгълници, квадрати и други фигури, няма да открият истината, а ще изпаднат в голямо объркване и ще бъдат измамени. Защото обърнах творенията, които те по-рано осъществиха в своите квадрати, триъгълници и осмоъгълници обърнати наляво, и ги заставих да прекарват шест месеца обърнати надясно, за да се объркат напълно.

Освен това ги заставих, когато осъществяват своите творения и астралните си влияния и всички техни положения, да прекарват шест месеца обърнати наляво, за да се объркат и заблудят архонтите в еоните и в техните сфери и небеса и всички техни области, тъй че да вървят по погрешни пътища и повече да не разбират собствените си траектории.”

Пистис София, глава 21

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това ги заставих, когато осъществяват своите творения и астралните си влияния и всички техни положения, да прекарват шест месеца обърнати наляво, за да се объркат и заблудят архонтите в еоните и в техните сфери и небеса и всички техни области, тъй че да вървят по погрешни пътища и повече да не разбират собствените си траектории.”

............

Пистис София, глава 21

Значи да му мисли архонт Слави Бинев.....и останалите архонти.... Редактирано от N e o
въздържайте се от такива големи цитати! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да представя гностика Валентин

Гностичното произведение Пистис София, което се приписва на известния, роден в Александрия, гностик Валентинус – живял във 2-то столетие след Христос – било открито през втората половина на XVIII век от лондонския лекар А.Аскю(Askew). След неговата смърт, през 1785 г. произведението станало притежание на британския музей в Лондон, където оттогава се съхранява под наименованието Аскевианския кодекс.

Редактирано от Trichocephalus
въздържайте се от такива големи цитати ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че тези неща са пълна фантасмагория и не са нужни.Съновниците също са голяма заблуда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че тези неща са пълна фантасмагория и не са нужни.Съновниците също са голяма заблуда.

Защо пък ненужни ? Сутрин докато си пиеш кафето, е много добре да се посмееш и разсъниш с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пълна, а абсолютна фантасмагория.По радиото съм слушал "хороскопа за днес" ,но прочетен от вестник от преди два-три дни назад.И друго, я представете си че на една дванайста(нали зодиите са дванадесет) от хората се случи едно и също нещо, примерно печалба от тото, или нещастие(не дай Боже), какво става... около 600 000 души (само за България) в една и съща ситуация, това е абсурдно.Помислете само, ако на тия , около 600 000 души в хороскопа пише за секса - шестица, ами че то земетресение ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пълна, а абсолютна фантасмагория.По радиото съм слушал "хороскопа за днес" ,но прочетен от вестник от преди два-три дни назад.И друго, я представете си че на една дванайста(нали зодиите са дванадесет) от хората се случи едно и също нещо, примерно печалба от тото, или нещастие(не дай Боже), какво става... около 600 000 души (само за България) в една и съща ситуация, това е абсурдно.Помислете само, ако на тия , около 600 000 души в хороскопа пише за секса - шестица, ами че то земетресение ще стане.

Че скоро софиянци не ги ли разклати ? Значи може случайно да са познали със сутрешния хороскоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:P Да така си е,ама няма лошо.Важното е че и това е не лош бизнес.... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобно подигравателно отношение към Астрологията от повечето хора е напълно понятно. Наистина няма как една зодия да отговаря за една дванайста част от населението на Земята. Хороскопите съчинени с цел да запълват ефирното време, наистина нямат друга функция освен да забавляват по време на сутрешната чаша кафе. Но ако се задълбочим в техниките на Астрологията и това как работи тя ще видим че зодията е само един от многото функционални части изграждащи един хороскоп. Първият и най - важен елемент на който се основава точността в Астрологията е точното време на раждане. То дава точния момент, в който новия живот поема първата си глъдка въздух и вдишва съдбата си, заедно с точните коодринати на местораждането, ние получаваме една картина на личността проецирана върху небето - "Каквото горе такова и долу". Зодията с която така се забавляват всички се определя от положението на Слънцето в едно от дванадесетте зодиакални съзвездия, това се явява слънчев знак. В астрологичната символика Слънцето се идентифицира с Аз - а, имаме личностен комплекс, който приема характеристиките на дадения знак. Но Слънцето не изчерпва хороскопа и неговите възможности. Имаме още 9 планети, включително Луната, знаците на Зодиака и дванадесет дома, които отговарят на различни области от живота. Когато комбинираме всичко това се получава специфичната характеристика описваща уникалността на една Личност. Затова съчинените хороскопи по вестници, радио и телевизия, само петнят името на Астрологията, а с нейна помощ човек може да разбере, например, какви характеристики би притежавал неговия "идеален" партньор, в коя пофесия би се реализирал най - пълноценно, а може би най - полезното което може да но предостави радикалната( рожденна ) Астрология е да опознаем себе си. Другите разновидности на Астрологията също дават много полезна информация. Хорарната или часова Астрология може да отговори на всеки въпрос, като например; "Къде ми е пръстена?" или "Да си къпя ли тоази апартамент?". Елективната астрология от своя страна може да ни помогне за определяне на подходящата дата за покупка на жилище, сключване на брак, започване на бизнес и тн. В синастрията може да надникнем до каква степен двама души са един за друг и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Греша или съзвездията са 13? Забелязвам и че много от последните изказвания могат да получат като отговор първите постове от темата не за друго, а защото не са прочетени. Като цяло споделените аргументи не могат да ме убедят в нищо... но пък са предпоставка да съм скептично настроен (и към двете крайности). Забелязвам и още нещо (общо за целият форум) - малко хора пробват диспут, повечето просто си споделят, но си затварят ушите когато друг говори (пише). "Вярвам, следователно съм прав!". Какво стана с "Мисля, следователно съществувам!"? Да имаш разум противоречи ли да имаш вяра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Греша или съзвездията са 13?

Забелязвам и че много от последните изказвания могат да получат като отговор първите постове от темата не за друго, а защото не са прочетени.

Като цяло споделените аргументи не могат да ме убедят в нищо... но пък са предпоставка да съм скептично настроен (и към двете крайности). Забелязвам и още нещо (общо за целият форум) - малко хора пробват диспут, повечето просто си споделят, но си затварят ушите когато друг говори (пише). "Вярвам, следователно съм прав!". Какво стана с "Мисля, следователно съществувам!"? Да имаш разум противоречи ли да имаш вяра?

Съзвездията са много повече от 13.Ако говориш за съзвездията любими на астролозите,може и да си прав.Макар че честно казано това не е най-важното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде бях чела, че единствената човешка зодия, е зодия Близнаци. Всички останали зодии са или антропомофорни, или предметни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде бях чела, че единствената човешка зодия, е зодия Близнаци. Всички останали зодии са или антропомофорни, или предметни.

А водолея защо го забравяш.Той не е ли човек? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо забравяте Девата?

В един арабски ръкопис в Кралската Библиотека в Париж се намира картина на Дванадесетте Знака. Тази на Девата е младо момиче с бебе в ръце. Девата била Изида, а представянето ù, носене на дете (Хорус) в ръце, изложено в храма ù, било придружено от следния надпис: Аз съм всичко, което е, което е било и което ще бъде, а плодът, който нося, е Слънцето.

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старост,нерадост......затова я забравих.А вече влизаме точно при нея. Хубава легенда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смея да твърдя,че доста добре я познавам. Занимавал съм се преди години,а и доста книжки съм изчел. Съставил съм хороскопи на десетки приятели и най-вече приятелки. Астрологията е една псевдонаука.

Има я от векове. Още по времето на Александър Македонски е имало такива шарлатани и някои от тях имали завидни позиции в обществото. Дори някои владетели са действали в оказаните от астролозите насоки. Аз се питам - след като Плутон владее скорпиона,Уран-водолея,Нептун - рибите и т.н. -как ще обясни днешната астрология самото раждане на тази наука,след като тези планети са известни сравнително от скоро..а и не само те.. . Аз се сещам за следната хипотеза:

Родило се дете/бабата забелязала,че когато то се родило небето било изпъстрено с ярки звезди,а на следващия ден греело ясно слънце/след време детето станало велик човек/бабата решила,че има връзка...и т. н.

Не знам колко хороскопа има в момента,аз познавам нашия и малко китайския,но да ви кажа честно няма много общо помежду им,въпреки че астрономията се развива еднакво за всички. Маймуната по китайския(той е по години) съответствала на хора,родени 81-80 г. Това било огнен знак.Но между маймуната и лъв/овен/стрелец нещо няма мн. общо от астрологична гл.т.,според мен.

Нашата,европейската астрология ,обаче може да обясни ВСИЧКО. Защо един човек е еди какъв си и защо друг не е. Причината за това е, че според самата нея един човек е ВСЯКАКЪВ.

Рождената карта дава качества и недостатъци. Популярността на астрологията се крепи на суетата на човека и интереса му към собственото АЗ. Ок,да вземем едно качество,примерно интелект и да видим какви са астрологичните комбинаци,които,според астрологията дават това качество и какъв е шанса един човек да е умен...Сега се сещам,че не мога да ги изчисля,може би някой математик ще помогне(аз съм по хуманитарните науки):

-12 знака ,2 от които са знаци на интелекта - дева и близнаци - защото са под властта на меркурий-планетата на ума - шанса един човек да стане умен май стана 1:6.

- 12 дома (домът зависи от часа на раждане) - шансът слънцето да е в 2 от тях(на ума са 3-ти и 6-ти - на девата и близнаците) и да даде качество,както по точка 1,пак е 1:6.

-Меркурий да е в 1-ви дом на личността - шанс 1:12

-Всяка една планета(те са десет ,плюс Лунен възел) може да е в един от тези знаци/домове

- В зависимост от това,в какъв аспект Меркурий е със асцендента, слънцето,както и с планетата владетел(планетата,под чийто знак сте-за рак-луна,за козирог-Сатурн и т.н.(добрите аспекти са 60 и 120 градуса,лошите 90/180)) - дава ум.Тук шанс няма,но има възможност-ако по невиждана случайност липсват другите комбинации...

- Всеки един добър аспект на която и да е планета,която се намира в един от посочените домове/знаци - ум.Познанията ми по Математика вече ми изневеряват.Да се чуди човек от каде идват всичките тия идиоти...

- Освен това: Всяка една от планетите Сатурн,Юпитер,Уран и Плутон,когато е на трон(нейния си знак) или в екзалтация(най - удобния и знак) - интелект.

- Съвпад на Меркурий със силна планета - ум.Всяка планета е силна в определени знаци/домове-виж горната точка.Меркурий от гледна точка на Земята не може да е на по-далечно разстояние от Слънцето(то винаги е силно,то ни е зодията) от 45 градуса(защото е физически доста близо до него),а за съвпад се счита всичко под 10 градуса.

Има и друго нещо,което ми прави много лошо впечатление.Всички книги,дори сериозните астрологични анализи изучават личността само на основата на тяхната си наука - за тях всичко е астрология. Никъде не съм виждал Предговор,в който пише: "така и така,астрологията е хубаво нещо,но за способностите на един човек най-голямо значение има генетичния фактор,след това социалната среда и т.н. Достиженията на нашата наука все още са твърде в сферата на теорията,но ние правим всичко възможно за да се развива тя за да се стигне до момента,когато постигнатото от нас ще има и практическо приложение..." Ясно,че искат да се продават,но някои от тях вече са доста богати и могат да си позволят,ако има истина да я кажат. Нали са големи хуманисти...?Да кажат: "Астрологията му е майката,ей Ви една програмка ,няма да има пари за нас,но поне няма да има вече и провалени бракове,примерно...Като тръгнете да се жените - въвеждате датите на Вас и на жена Ви и програмката ви казва: Ту би ор нот ту би,,,Мир на земята и щастие за хората. Искаме паметник на Луната да ни 'дигнете.Поклон."

Така че - наука -да,но и статистиката е наука,ама още даваме пари за избори...

Защото нека предположим,че се родят 2 деца... на един и същи меридиан ,т.е. в един и същи час,на една дата,но едното се роди в Амстердам,в семейството Марко Ван Бастен,а другото се роди в някоя бедна африканска държава,а баща му е някакъв бушмен. Тези деца,макар и с еднакви хороскопи биха имали съвсем различни способности и съдба. Това никъде не се казва ясно в астрологичните книги.

Като не разбираш астрология защо с мъчиш да изглеждаш компетентен? Много ми е смешно. Познанията ти по астрология са безкрайно оскъдни, но с лека ръка правиш генерални заключения. Интелектът не се определя по слънчев знак и по дом. Ако те интересува как, прочети някоя и друга сериозна книга по въпроса. И още нещо, интелектът далеч не се изчерпва с позицията на Меркурий. Астрологията не е за аматьори и самозванци, точно такива хора като теб създават грешно впечатление за тази материя. Астрологията борави със своите методи, понятия, има система и ако не си добре запознат с тях, по-добре не се излагай във форуми ;)

Подобно подигравателно отношение към Астрологията от повечето хора е напълно понятно. Наистина няма как една зодия да отговаря за една дванайста част от населението на Земята. Хороскопите съчинени с цел да запълват ефирното време, наистина нямат друга функция освен да забавляват по време на сутрешната чаша кафе. Но ако се задълбочим в техниките на Астрологията и това как работи тя ще видим че зодията е само един от многото функционални части изграждащи един хороскоп.

Първият и най - важен елемент на който се основава точността в Астрологията е точното време на раждане. То дава точния момент, в който новия живот поема първата си глъдка въздух и вдишва съдбата си, заедно с точните коодринати на местораждането, ние получаваме една картина на личността проецирана върху небето - "Каквото горе такова и долу". Зодията с която така се забавляват всички се определя от положението на Слънцето в едно от дванадесетте зодиакални съзвездия, това се явява слънчев знак. В астрологичната символика Слънцето се идентифицира с Аз - а, имаме личностен комплекс, който приема характеристиките на дадения знак. Но Слънцето не изчерпва хороскопа и неговите възможности. Имаме още 9 планети, включително Луната, знаците на Зодиака и дванадесет дома, които отговарят на различни области от живота. Когато комбинираме всичко това се получава специфичната характеристика описваща уникалността на една Личност.

Затова съчинените хороскопи по вестници, радио и телевизия, само петнят името на Астрологията, а с нейна помощ човек може да разбере, например, какви характеристики би притежавал неговия "идеален" партньор, в коя пофесия би се реализирал най - пълноценно, а може би най - полезното което може да но предостави радикалната( рожденна ) Астрология е да опознаем себе си.

Другите разновидности на Астрологията също дават много полезна информация. Хорарната или часова Астрология може да отговори на всеки въпрос, като например; "Къде ми е пръстена?" или "Да си къпя ли тоази апартамент?". Елективната астрология от своя страна може да ни помогне за определяне на подходящата дата за покупка на жилище, сключване на брак, започване на бизнес и тн. В синастрията може да надникнем до каква степен двама души са един за друг и тн.

Много хубаво мнение и много коректно, но не очаквай хората, за които Астрологията се изчерпва само с хороскопа във вестника, да те разберат. Има и мунданна астрология, която се занимава с хороскопите на цели държави :) Имам колежка в работата, която е много начетена по темата и съм разговарял с нея по тези въпроси. Тя казва, че огромната заблуда за астрологията идва от факта, че хората се ограничават само до слънчевия знак и игнорират останалите елементи на картата и "малката" подробност, че това, което прави хороскопа индивидуален и важащ точно за конкретния човек, е точния момент на раждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...