Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Нулата не прави десятката или стотицата и т.н. Десятката си е десятка без значение как ще се напише. Примерно в осмичната система се пише 12, в шестнадесетичната А и т.н. Нулата прото показва, че на съответното ниво на което се намира, примерно на това на единиците при числото 10, няма нищо. Всъщност днес в един свой пост даде пример с черния цвят, като липса на други цветове, можеш да отнесеш същите разсъждения и към нулата.

Не правя промоция на никого. Просто се опитвам да предложа една идея, която разглежда нещата от малко по-различен ъгъл. Последното нещо, което искам е тя да бъде приета от някого без да я е разбрал преди това. В същото време осъзнавам, че това разбиране не идва толкова лесно, дори и да има желание за това.

Може би се нуждаеш от това КОЙ е измисл не десетичната система а самите цифри?

Порядък е порядък ВИНАГИ. При сяка една система си има преминаване в по-горен порядък.

И за това трябва да узнаеш КОЙ е измисл числата от 0 до 9?.... Публикувано изображение

http://en.wikipedia.org/wiki/Brahmi_numeral

Твоята фантазия започва да придобива размери на...... първокласник... Публикувано изображение

Бе, запознай се РЕАЛНОСТТА и не измисляй нови системи. Ще се получи рабоатата като с а-брахамците- изкопирали ВЕДА, но в 'техен стил'... :gift:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не разбирам много ама 9 ми е числото на живота И доколкото знам девятката е край на цикъла житейски :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не разбирам много ама 9 ми е числото на живота

И доколкото знам девятката е край на цикъла житейски

:rolleyes:

В Кришна съзнание го наричат "Трансцеденталното", тъй като следва след 8-цата(или пред 0-та), символ на безкрайните цикли.

9 е оградено от 8 и 0, които са числата на Сатурн. Числото на бащейко "U". :huh:

108 или 1008 са любими числа за към Трансцеденталния свят от Земята, сборът им е 9. Публикувано изображение

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Кришна съзнание го наричат "Трансцеденталното", тъй като следва след 8-цата(или пред 0-та), символ на безкрайните цикли.

9 е оградено от 8 и 0, които са числата на Сатурн. Числото на бащейко "U". :)

108 или 1008 са любими числа за към Трансцеденталния свят от Земята, сборът им е 9. Публикувано изображение

Объркана работа-единици,девятки

Публикувано изображение

28.11.1968

Това ли е най-важното число-числото на живота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слънце, Луна, Меркурий, Венера, Марс, Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон, Прозерпина, Хирон, Лилит, Селена, Северен и Южен възем (Главата и Опашката на дракона) Орбитата на Херон мисля че в Слънчевата система пресича тази на Сатурн и тази на Уран *връзка между вътрешните и вънните планети).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли не се обвързвате вие Водолеите? Публикувано изображение:ph34r:

До един са ергени. Публикувано изображение

За дамите - не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Объркана работа-единици,девятки

Публикувано изображение

28.11.1968

Това ли е най-важното число-числото на живота?

28.01.1968

Може би -ТОВА! :)

U.Ra, виж какво намерих за товята зодия. Ама правилно те оприличих на Блинаци! Публикувано изображение

Долу в коментарите под статията разни Водолеи като теб си признават, че написаното е вярно. Публикувано изображение

http://yovko.net/archives/735

Е, какво ще кажеш? Признаваш ли, че си такъв или не?! Аз определено мисля, че има много вярно в написаното, ако съдя по твоите постове. :ph34r:

Наистина ли не се обвързвате вие Водолеите?

Водолейите ги имат за 'нестандарти'.

Но аз съм един нестандартен Водолей, т.е. съм "един нестандартен нестандарт, което ще рече- :клин клин избива:, значи съм си напълно нормален, който обича Теленца, но-не и телешко! :baby:Публикувано изображение;):bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно. В случая обяснявах на Aliah какъв е начинът да се въздейства на човека чрез храна. Окото и храната се явяват само проводници на мисълта. А мисъл се обезврежда единствено с друга мисъл - по-силна. Публикувано изображение

Животните нямат ИНДИВИДУАЛНА ДУША. Те имат само ГРУПОВ ДУХ. Затова се и тълпят на групи. В стадото/клана/глутницата им е най-добре.

ВеСните обичат хората, но мразят тълпите. Тълпата им нарушава естетическото чувство за хармония - там има неравномерно струпване и ескалиране на еднотипна енергия, а Весната обича разнообразието... Публикувано изображениеПубликувано изображение

Моят съвет е да не четеш Рудолф Щайнер и спекулативни масони. Това е също част ОТ ДИСКРИМИНАЦИОННИЯ ПОДХОД КЪМ КОНЦЕПЦИИТЕ.

Пак повтаря- ползата от архетип "Водолей" е ДА ТЪСРИ ИЗВОРЪТ НА ВОДАТА. Публикувано изображение

А на архетип 'Везни' им стига "50-50" вода към средата на реката и може да си сътвори 'пречиствателна лаборатория', то това е неприложимо за Водолей... Публикувано изображение

ВЕДА е категорична, че ДОРИ И РАСТЕНИЯТА ИМАТ ИНДИВ. ДУША! Не-Дух! ;)

Нещо повече-съвременните матер. учени спорят дали "вирусите имат индивидуален характер". ВЕДА Е КАТЕГОРИЧНА- ДА ИНДИВИДУАЛЕН Е, НЕ ГРУПОВ!Обаче, както при абрахамските религии, КОЛЕКТИВНОСТТА е толкова силна, че са готови да направят духовно самоубийство в полза на 'сливането'.

Това е поради ХАРАктерът на Сат Урн, Черната дупка на прераждането. Там душите 'потъват в МАХАТ-ТАТВА' в 'Нощта на Брахма', но НЕ се разтвярят или сливат с нещо или някой! ;) Просто чакат съдбата си при Ново сътворение в материята. "Хара-ктер" иде от "Хара"(Шива), а 'Харизма' иде от "Хари(Кришна), между другото... :whist:

Но никога не могат да слеят индивидуланата душа с Духа. Духът на Богът без инд. душа и съзнание присъства само там, където няма инд. душа- МИНЕРАЛНОТО ЦАРСТВО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че това важи за представителите на някоя зодия. Това е индивидуална особеност, по-характерна за хората с по-специални особености. Поправете ме, ако се самозалъгвам.

Говорим ЗА АРХЕТИПИ, не за някой си, който имал "Слънце в дадена зодия".

Публикувано изображение

Архетипът Везни НЕ Е идеалната комбинация между 'животинско и божествено съзнание"! Това е архетип на Кентавърът под "U-Piter".

Всеки Слънчев архетип носи божествен, а всеки Лунен-животински характер на съзнанието. ;) Символиката на знаците е и, че тези, които не съдържат животински елемент са по-близко до Божествеото съзнание. Това са Въздушните архетипи. Единствено Девата от другите прави изключение.

;)

И Стрелцът също, което е 50-50% "животинско-божествено" съзнание.

Инициирай разговор със Стрелец. Ще видиш, че успоредно с това, че е духовен си малко сексуален, дори и вулгарен. Той може едновременно да води дискусия в Университет с костюм и в кръчма с дрипи. ;)

Вземи гуруто "Ошо". Наричат го 'сексуалния гуру'. той е Стрлец.

ПАК КАЗВАМ- СТАВА ДУМА ЗА ЧИСТИ АРХЕТИПИ, тези които ДОМИНИРАТ в даден индивид, не-'Слънце в зодия'! Публикувано изображение

Отдавна се мъча да си отговоря на въпроса каква е разликата между Душа и Дух. Е, каква е? Какво е Душа и какво е Дух?

...дай ми време да напиша една тема за вегетарянството де?.. ти искаш ВСИЧКО НАВЕДНЪЖ?.. Времето на Земята за какво ти е дадено?.. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е така, но моето пояснение предпазва ли от някакви нежелани трактовки за "Духа'?... Щото и демоните пак са 'духовни', само, че?.... нали не е излишно поясннеието ми... ;);)

За Везни може и така да се каже, но "на половина светли-тъмни" са и самите риби, както и "Близнаци" :hush: ?

....така, че пак не пълно, според мене.. :wors:

Според мене по-илюстривано за Везни е това:

Везни е този архетип на Телецът и Ракът(все женското начало и ВЪТРЕШНА ЕНЕРГИЯ на Богът, който се взема за Мъжко), който си е избрал за Бог не Шива(Козирог и Скорпион), а Кришна(Риби, Водолей и отвъд тях)....

Винаги гледаш картниката с Кали, която беснее над Шива. Това е ако 'Везни' не си избере подходящия Бог.

ПАК КАТО 'АРХЕТИПИ', говорим, не говорим за нас, като 'личности'! :clap:

така, че Везни, може да си е и си включва и Телецът и Ракът, като архетипи, но пак трябва да дискириминира в избора си, а Везни май малко трудно решават?..... :jeer::lol6:

ПС: забравих да спомена за Стрелецът(все пак от Скорпион до Риби предствялява архетипа на макро-космосът)

Стрелецът е, както споменах, полу-животно полу-бог(дева). Кентавър. Той може да се прояви и на страната на Слънчевите и на Страната на на Лунните, съответно репрезентирани от Кришна и Шива.

Стрелецът най-го асоциирам с Рама(с лъка), аватра на Вишну, който въпреки Слънчева аватара е през 'леМурийския период'(пак според Щайнер класификация Публикувано изображение ), е от Слънчевата династия на Вивасвата, но пък е обожавал в битките на Шива, архетипа като Козирог и Скорпион.

Рама го асоциират и с Овенът, главно зарди етимологичната прилика с 'Ram'(Овен)но според мене не е. По скоро е Стрелецът, друг Огнен архетип. :wors:

Овенът е Сканда-Картикея.

Е, аз какво писах - същото каквото и ти, не врат, ами шия... Публикувано изображение

Душата е онази част от духа, която се е замотала в материята.

С тази разлика, че обяснявам накратко частта от духа, наречена душа, чрез какво е отделена. Думата индивид има латински корен - индивидиум- неделим, което пряко подсказва, че духовността е цялостна, неразчленима, въпреки, че се проявява чрез множество индивидуални съзнания. Досущ като парченцата от счупеното огледало... всяка част от него отново ще показва едно и също - оглеждащия се...

----

Относно архетипите и религиите нека да напомня каква е връзката - Бог е най-големият психологичен архетип... А психе на гръцки значи душа...

----

А относно Рудолф Щайнер - самият той казва: "Да дискутира за Антропософията не може този, който от самото начало принципиално не иска да се задълбочи в нейните методи на познание, който не знае какви са тези методи".

Ето и нещо от него за архетипа Везни:

"Михаиловият празник се пада в знака Везни - ШЕСТИ по ред, започвайки от Риби, през Водолей и т.н. Духовното издигане от планетарния към ЗВЕЗДНИЯ Космос става в този знак, който вече наполовина принадлежи към т.нар. "възходящи" или "светли" зодиакални знаци. Самото издигане е свързано с развитието на азовия принцип в човечеството, началният импулс за което бе даден от Христос във Везни. Първите проблясъци на Аз-а в петата Атлантска епоха също бяха под този много възлов знак. Пълното овладяване на силите на Аз-а, т.е. СЪЗНАТЕЛНОТО навлизане в сферата на Космичния Христос е възможно само след изминаването изцяло на пътя от първата степен - Антропос (Риби), до седмата - София (Дева). Везни е най-низшият член на Мистичния Агнец и отговаря на Духът-Живот, който е Истинският Аз на човека и където Христос ни се открива като Космическо Същество. Това е степента Буда."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е така, но моето пояснение предпазва ли от някакви нежелани трактовки за "Духа'?... Щото и демоните пак са 'духовни', само, че?.... нали не е излишно поясннеието ми...

За Везни може и така да се каже, но "на половина светли-тъмни" са и самите риби, както и "Близнаци" :lol6: ?

....така, че пак не пълно, според мене.. :yanim:

Според мене по-илюстривано за Везни е това:

Везни е този архетип на Телецът и Ракът(все женското начало и ВЪТРЕШНА ЕНЕРГИЯ на Богът, който се взема за Мъжко), който си е избрал за Бог не Шива(Козирог и Скорпион), а Кришна(Риби, Водолей и отвъд тях)....

Винаги гледаш картниката с Кали, която беснее над Шива. Това е ако 'Везни' не си избере подходящия Бог.

ПАК КАТО 'АРХЕТИПИ', говорим, не говорим за нас, като 'личности'!

така, че Везни, може да си е и си включва и Телецът и Ракът, като архетипи, но пак трябва да дискириминира в избора си, а Везни май малко трудно решават?..... :jeer::wors:

ПС: забравих да спомена за Стрелецът(все пак от Скорпион до Риби предствялява архетипа на макро-космосът)

Стрелецът е, както споменах, полу-животно полу-бог(дева). Кентавър. Той може да се прояви и на страната на Слънчевите и на Страната на на Лунните, съответно репрезентирани от Кришна и Шива.

Стрелецът най-го асоциирам с Рама(с лъка), аватра на Вишну, който въпреки Слънчева аватара е през 'леМурийския период'(пак според Щайнер класификация ), е от Слънчевата династия на Вивасвата, но пък е обожавал в битките на Шива, архетипа като Козирог и Скорпион.

Рама го асоциират и с Овенът, главно зарди етимологичната прилика с 'Ram'(Овен)но според мене не е. По скоро е Стрелецът, друг Огнен архетип.

Овенът е Сканда-Картикея.

Разбира се, че не само не е излишно, даже ме дообогатява всяка твоя вметка, мен лично и развеселява. :rolleyes:Публикувано изображение

Хм, забравяш едно много важно качество на архетипа Везни - маането назад-напред и нагоре- надолу на блюдата е само за заблуда на врага - Везна винаги стои на абсолютно стабилна основа - това й е същността, междувпрочем - абсолютен покой скрит в аватар на неспокоен вятър. Познай коя е основата! :)

Много интересно хортуваш. Кажи ми нещо повече за архетип Овен, ако обичаш, освен обичайните кодови думи - огън, война, рога... Публикувано изображение

Предлагам на модерите да преместят постовете за архетипите в тема за астрология. U.Ra разказва увлекателно, освен, че дава знания, проявява и творчество и е грехота да се затрият тези му постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами айде де! Аз пък искам да знам за моите архетипи. Искам да знам за аретипите на Телец и Скорпион. U.Ra недолюбва архетипа на Скорпион. Сега какво си мислиш за мен като знаеш, че имам силно изрозен Скорпионов архетип? Публикувано изображение

Не зная какво скорпионовско намира у теб U.Ra, но аз те оприличавам на друг архетип. Джокер - виж колко пъти си изписал в постовете си "искам" и направи справка на кой архетип е девиза "Аз искам!". :top secret:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ми знае данните - рождена дата, час и останалото.

Според този сайт, девизът "Аз искам" е характерен за зодия Лъв.

http://www.limpa.bg/blogs.php?entry=31482

Ама не мисля, че много често пиша това. Ти забелязала ли си такова нещо. Обикновено пиша: "Искам да ви питам..." Не мисля, че съм като тези от зодия Лъв.

Добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво? Досега си мислеше, че съм с архетип Лъв ли? Публикувано изображение

Типично за Лъвовете е, че много се интересуват какво мислят другите за тях. На Скорпионът това му е през... хехе, опашката. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на Водолейчо девизът е "Аз мога". Тъй ли е U.Ra? Смяташ ли се за можещ? Публикувано изображение:rolleyes:

Голяма беля си Публикувано изображение

Става все по-интересно Публикувано изображение

Ще преместим онези постове които искате, само да дойде червения модератор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои разбиращи твърдят, че това е типично и за Телец, не само за Лъв.

От същият линк виждаме, че девизът на Скорпион е "Аз желая" - не е ли същото като това на Лъв? Или е по-низша и по-страстна форма от "Аз искам"?

http://www.limpa.bg/blogs.php?entry=31482

U.Ra

Девизът на Сорпионът е "Аз желая"(Аз искам), но наистина средно-аретмитичното между Телец и Скорпион е ЛЪВ именно! И кака ти Ма'ата напълно правилно е ИНТЕРПОЛИРАЛА! lol6.gif

Неговият девиз е "Аз мога"(иде от Moegen, Mag, Macht, Magi, Maha).на Водолеят девовоия дев-из е "Аз знам". cool.gif top secret.gif

"Аз мога" не беше ли на Козирозите.

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

U.Ra

Девизът на Сорпионът е "Аз желая"(Аз искам), но наистина средно-аретмитичното между Телец и Скорпион е ЛЪВ именно! И кака ти Ма'ата напълно правилно е ИНТЕРПОЛИРАЛА! lol6.gif

Неговият девиз е "Аз мога"(иде от Moegen, Mag, Macht, Magi, Maha).на Водолеят девовоия дев-из е "Аз знам". cool.gif top secret.gif

ахам - на тези твърдоглави рогати похотливци беше Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

U.Ra

на РозиКозите девическия девиз е "Аз използвам ресурсите" и се опитай да му ги дръпнеш?... Публикувано изображение само пробвай?....

Досущ като котенките са- с лапичка ще те цапне през ръката и ще ти "спре кранчето"! :beat:

Нормално-РозиКозите са благи, само ако не дръпнеш за брадата, така както Лъва за опашлето. :jeer:

РозиКозите са "последната цедка" към Трансцедента... :rolleyes:

Трудно пускат, но това, което пускат е качествено...

:jumping11:

ахам - на тези твърдоглави рогати похотливци беше Публикувано изображение

Рогата символизират родата. Овенските-мъжкото първично начало- Телешките-женското първично начало, а на РозиКога рогата са като на пасторът, който го венчава. Но този пастор не е протестант, а явно е е ортодоск, щото има брадица.

Брадата е отрличителната черта на Розикозите, не Рогата.

Овенските рога са най-красиви-приличат на дамска прическа след фризура! :inlove1::wow:

:cant believe:

Спец. поздрав:

:top secret:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е защото не разбирам от астрология, ама за пръв път чувам за конеките. :cant believe:

Поправих се... :top secret:

Публикувано изображение

Бързаков си! Друго си е свежо "ЕГ Не" Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи представителите на кои зодии са най-подходящи за Телец, когато реши да скючва брак или просто да си избира партньор?

...най-подходящи са другите 2 приземни и Скорпи за брак..

Ма ти искаш да се бракуваш ли?.. :cant believe:Публикувано изображение

за business-partner :jumping11: става и зодия "Летец", а за easiness-partner зодия "Светец" :top secret:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........

Овенските рога са най-красиви-приличат на дамска прическа след фризура! :inlove1::wow:

:P

Спец. поздрав:

:top secret:

ааааа !

Не - как можа да ми сравниш рогата с дамска фризура ? Публикувано изображениеПубликувано изображение

p.s.мерси за поздравчето - посещавай темата за музикални поздрави - можеш да откриеш неподозирани неща понякога

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааааа !

Не - как можа да ми сравниш рогата с дамска фризура ? Публикувано изображениеПубликувано изображение

Е, хайде, да кажем, че рогата ти ги е фризирала жената. Хехехее, никой друг, освен Овен, не може да носи с такава гордост рогата си. :PПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааааа !

p.s.мерси за поздравчето - посещавай темата за музикални поздрави - можеш да откриеш неподозирани неща понякога

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааааааааааа не. Търся нещо подходящо и сексапилно. :inlove1: И питам, за да знам в бъдеще какво да правя. Публикувано изображение Въпреки, че каквото и да го мисля, то най-подходящото просто ще си дойде (поне се надявам, че ще дойде). :top secret:

Точно Скорпион за брак? Публикувано изображение Разбрах, че :P в секса жените Телец много се разбират с мъжете Скорпион, ама за брак не са много подходяща двойка, защото Скопрпиона много изневерявал. Мислиш ли, че Скорпионите много изневеряват? :wow:

Ахааа, сексапилно, значи. И питаш още кой архетип си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пак ли ще ме насочиш към Лъв? Публикувано изображение

Ахахахаааааа, притежаваш невероятната способност да ме разсмиваш до сълзи чак.

Биче си отвсякъде. Никакъв скорпион не си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...