Премини към съдържанието
cold_shadow

Каква е разликата между тези две устройства и кое е по добро

Препоръчан отговор

NEC AD-7191S-OB, SATA, Black, +R 20x, -R 20x, +RW 8x, -RW 6x, DVD-RAM: 12, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x, LightScribe

DVDRWRNECAD7191SOB_250x250.jpg

LG GSA-H62N SATA, Ram 12x, +R 18x, -R 18x, +RW 8x, -RW 6x, DVD 16x, CDRWR 48x40x48x

DVDRWRFLGGSAH62N_250x250.jpg

Aз съм се спрял на NEC-a, но не знам какво означава тази Ram 12x скорост, което LG-то има, а NEC-a няма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVD-RAM са дискове, които можеш да ползваш като дискета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DVD-RAM са дискове, които можеш да ползваш като дискета

В какъв смисъл като дискета- презаписваеми ли. Извинявай за тъпия въпрос ама нещо не ми стана ясно и това е скорост на записване нали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В какъв смисъл като дискета- презаписваеми ли. Извинявай за тъпия въпрос ама нещо не ми стана ясно и това е скорост на записване нали.

Да и за двете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за полезната информация. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай LG-то. NEC са боклуци! От днес съм с AD-7191, само защото от фирмата, към която ми беше гаранцията на предишния NEC, отказаха да ми дадат друго. Нямам наблюдения върху новото, но съм предубеден. Като го знам предишното какво беше ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Взимай LG-то. NEC са боклуци! От днес съм с AD-7191, само защото от фирмата, към която ми беше гаранцията на предишния NEC, отказаха да ми дадат друго. Нямам наблюдения върху новото, но съм предубеден. Като го знам предишното какво беше ...

Не знам как са в момента,но аз съм доволен от марката - на другия комп имам АD-7173A и съм много доволен, а пък съм виждал и доста прецакани LG-ta. Явно зависи от модела и късмета :rolleyes: , но все пак ще си дообмисля решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NEC имаха доста проблеми , откакто станаха optiarc, а и малко преди това.

Лично мнение , вземи си Lite-on или LG

Успех cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная коя от всички марки е символ на дълъг живот, но ето и моите наблюдения:

1. NEC - проблем с разпознаването на някои марки дискове

2. LG - резонанс при развъртане на мотора - сложете чаша кафе с широко дъно върху кутията на компютъра за да видите ефекта.

3.LiteON - доста шумни

Това са мои наблюдения, които не е съгласен, да вдигне ръка :-)

Напоследък единствено при ASUS не съм забелязал някакви негативи, не казвам че нямат, възможно е да имат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи то попринцип всяка марка си има пумящи и фучащи DVD-та.Ето топ моделите,които са издържали най-добре тестовете на computerbild и се водят за едни от най-добрите до преди 1-2 месеца.

1.Pioneer DVR-215DBK

2.Lite-On LH-20A1L

3.Asus DRW-2014L1T

4.SonyNec Optiarc AD-7200S -----това е победител в теста цена качество

5.Lite-On LH-20A1S

Това е тест на S-ATA DVD записвачки....българската редакция е именувала темата най-добрата печка :P .

Редактирано от TOFO_FORD_GT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.