Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Как мога да променям параметрите на яркост, контраст в media player clasic. Поразрових се в самия плеър, но не можах да открия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за този плеър как се променя размера на субтитрите?kayovas,извинявай че е в твойта тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам DivXG400 за субтитрите. От нея регулирам големината им. Може и с VobSub ама тя се включва и други плеъри с вградена поддръжка на субтитри и не ми харесва.

Видях че в самия плеър има някакви опции за субтитри, но БГ не тръгват, а с други не съм пробвал.

Иначе не може да няма функция за яркост и контраст, само че къде е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Play -> Filters. Оттам вече търсите отметката за работещия в момента кодек/филтър. Някои кодеци и филтри позволяват настройки на картината и звука, други не. При мен с ffdshow това е детска игра. Субтитрите също излизат през някой филтър - divx G400, самия ffdshow, VobSub, OGM Subtitle Filter...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ванката, както винаги отговаря точно и ясно.

Само да добавя, че ако се ползват вградените на МПК (медия плейър класик) кодеци, то можеш да настройваш яркост, контраст, наситеност на цвета в меню Опции -> Филтри -> Мпег Декодер. Предполагам, че там настройките са на ниво декодиране, така че няма значение през коя система се рендерира картината (аз ползвам Овърлей и всичко си действа без проблеми).

Също така си ползвам вградените в МПК филтри за надписи. За да ти излизат на български от меню Опции -> Надписи -> Изглед по подразбиране (default style) натискаш копченцето, на което пише избрания шрифт (при мене е Ариел), появява ти се един нов прозорец и на падащо меню "Скрипт" избиращ кирилица. Натискаш ОК и за по-сигурно избираш Руски от падащото меню точно под бутончето с шрифта.

Между другото ползвам МПК само за Квиктиме филмчета. За всичко останло ползвам Бсплейър или Мплейър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10х за бързата реакция.

Мисля че не е направено много добре това с яркостта и т.н. в смисъл че можеха да направят няколко плъзгача и бързи клавиши към тях. Ама каквото такова. Няма идеална програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.