Премини към съдържанието
Гости ani_2

Мързеливците са по-здрави, твърдят учени

Препоръчан отговор

Гости ani_2

Работохолиците са застрашени от повече болести и травми от мързеливците, показва ново американско проучване, цитирано от сп." Хелт ". Процентът на настинките и нараняванията при усърдно трудещите се е с 61 на сто по-висок, отколкото при онези, които се отнасят безотговорно към задълженията си, допълват учените от Масачузетския университет. Изследването им обхванало 110 236 души и продължило повече от 13 години. Страничните ефекти се появяват, когато хората прекарват на работното си място над 12 часа. Неприятните резултати са налице независимо от пола и възрастта.

" Стресът е един от виновниците за болестите и травмите. Какви са другите причини - тепърва ще изясняваме ", казва ръководителят на проучването Алард Дембе.

За кой ли път тия американци пак откриха "топлата вода". Но поне сега вече няма да се чувствам виновна, когато мързелувам. Щом е полезно за здравето ми...

:clap::):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чудят се вече кво да измислят...

ПП> тази тема трябва ли да е във "Веселба"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех,ами здравето преди всичко biggrin.gif ,щом се налага почваме да мързелуваме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ani_2
чудят се вече кво да измислят...

ПП> тази тема трябва ли да е във "Веселба"?

<{POST_SNAPBACK}>

Абе, и аз се чудех дали е за тук, ама то като няма раздел "Идиотия"... Реших да се поразвеселим малко. Поне на мен ми е смешно с какво се занимават тия американски учени. Да им имам проблемите.

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези Американци от мързел ко ли не мислят и с какво ли не се занимават?Дето викате да им имаме проблемите.

Аз обаче си мисля и съм на мнението че "Бсочко което не ни обива ни прави по силни" така че една травма по време на работа само би те амбицирала и накарала да се замислиш как да предотвратиш следващата,колкото повече травми толкова повече опит и по малка вероиятност от следваща травма.А колкото до мързела много е вероятно още първата(била тя и малка и несъществена) травма да ти коства живота.Не е ли така приятели? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ani_2
Тези Американци от мързел ко ли не мислят и с какво ли не се занимават?Дето викате да им имаме проблемите.

Аз обаче си мисля и съм на мнението че "Всичко, което не ни убива ни прави по-силни", така че една травма по време на работа само би те амбицирала и накарала да се замислиш как да предотвратиш следващата,колкото повече травми толкова повече опит и по малка вероятност от следваща травма.А колкото до мързела, много е вероятно още първата(била тя и малка и несъществена) травма да ти коства живота.Не е ли така приятели? :)

<{POST_SNAPBACK}>

Напълно те подкрепям. То затова сме отцелели 1300 години. Защото не сме имали такива учени като американските, които да ни обясняват, че труда е вреден, а мързела полезен. biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия учени май си нямат друга работа...Може и да е вярно ,но си мисля,че го казват за да подкрепят мързеливите хора и да променят отношението на околните към тях.Все пак една травма се преодолява,предполагам по-лесно отколкото мързела.Освен това какво пречи човек да си работи съвестно,а когато има свободно време - да си помързелува,стига да не пречи на околните.Според мен в този случай трябва да се търси "златната среда",за да се чувства човек добре и да има сили да продължи напред. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всеки почне да се грижи за здраявето си тогава икомиката ще стане на... Сега поне е такава системата, че ако не бачкаш мреш гладен. Ако има един който "мисли за здраето си" в моята фирма да речем - раваля продукцията с 30%. Щото покрай него и другите ще станат загрижени за състоянието си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лекари: За мързела лек няма, но води до дълголетие

Май не всичко в този живот се постига само с тежка работа

Всеизвестен факт е, че за мързела няма лек. Това е все едно да излекуваш някого от хубост или от богатство.

"Щастлив е този, който притежава подобен Божи дар и умее да му се наслаждава", твърдят в изследване германският професор по медицина Питър Акст и неговата дъщеря д-р Михаела Акст-Гадерман.

Двамата застават открито срещу утвърдения обществен принцип, че всичко в този живот се постига само с тежка работа.

Немските специалисти дори смятат, че практикуването на спорт и физическото напрягане на тялото са по-разрушителни за организма дори от стреса.

Според двамата не трябва да се притесняваме да си поискаме почивка на работа, особено ако шефа го няма наоколо.

Авторите на изследването твърдят, че тези, които предпочитат да се тъпчат с картофки пред телевизора, имат много по-малък шанс да се разболеят от тичащите в парка.

"Колкото сте по-мързеливи, толкова по-дълго ще живеете", обобщават баща и дъщеря.

източник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз де ли се чудя, защо съм толкова здрав! :cupid:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А аз де ли се чудя, защо съм толкова здрав! :wors:

Докато не прочетох тази новина постоянно се самобичувах, че съм много мързелива, че понякога ме мързи да си вдигна пръста, да не говорим за задника biggrin.gif

Но сега - какво облекчение за моята мързелива душа! laugh.gif

Само не съм съгласна с това, че тези, които се тъпчат пред ТВ с разни боклуци са по-здрави от тичащите в парка! Ннне! Това е пълен идиотизъм... Здрав дух в здраво тяло - това ми е кредото и ще бъде така до последния ми дъх, когато няма да имам здрав дух...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Страничните ефекти се появяват, когато хората прекарват на работното си място над 12 часа. Неприятните резултати са налице независимо от пола и възрастта.

" Стресът е един от виновниците за болестите и травмите. Какви са другите причини - тепърва ще изясняваме ", казва ръководителят на проучването Алард Дембе.

Никой ли не чете внимателно? Тук не става въпрос за нормално натоварване, а за системно претоварване и преумора и намаляване на стабилността на имунната с-ма, като следствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Никой ли не чете внимателно? Тук не става въпрос за нормално натоварване, а за системно претоварване и преумора и намаляване на стабилността на имунната с-ма, като следствие.

Чакай сега - ти говориш за другата крайност - работохолизма и прекалената умора...

Имаше период, в който работих 15 часа на ден - имах сили и го правих, но по едно време наистина се скапах отвсякъде.

Но пред цялото това време аз си бях мързел от всяка една гледна точка... Мързеше ме да ставам сутрин, да ходя на работа, да работя и да се връщам от работа, да излизам с приятели, да готвя, да мия чиниите, да приказвам по скайп - абе бях си същия мързел, който съм сега...

Но трябваше да работя и работих...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не говоря за "другата крайност". Просто цитирах част от новината в първия пост, която всички просто игнорират и се хващат за сензационното заглавие. Аз също съм мързел по природа и когато мога да си го позволя изобщо не му мисля, но това не променя същината на предложената информация, която не бих казал, че е "новина", защото това се знае от доста години. "Новина" е самото заглавие и то подвеждаща, като вяка жълтинка :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изобщо не говоря за "другата крайност". Просто цитирах част от новината в първия пост, която всички просто игнорират и се хващат за сензационното заглавие. Аз също съм мързел по природа и когато мога да си го позволя изобщо не му мисля, но това не променя същината на предложената информация, която не бих казал, че е "новина", защото това се знае от доста години. "Новина" е самото заглавие и то подвеждаща, като вяка жълтинка ;).

Точно за крайността говориш, защото погледни:

Работохолиците са заст....

Страничните ефекти се появяват, когато хората прекарват на работното си място над 12 часа. Неприятните резултати са налице независимо от пола и възрастта.

В статията се говори за хора, работещи над 12ч, т.е. т.нар. "работохолици". Да, има много хора работещи на такъв работещ ден и явно за тях има най-голяма опастност. Но такива като мен, дето работим по 8 часа дневно, сме някъде по средата.

Иначе мързелът и на мен ми е доооооста познат ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.