Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

evtim358

Пролем със SP3 на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния проблем:не мoже да се инсталира SP3,излиза ми следната грешка:the core system file(kernel)used to start this computer is not a Microsoft Windows file.The service pack will not be instaled.For more information,see Knowlege Base article Q327101 at http://sopport.microsoft.com Какво ще рече това,Помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,имам следния проблем:не мoже да се инсталира SP3,излиза ми следната грешка:the core system file(kernel)used to start this computer is not a Microsoft Windows file.The service pack will not be instaled.For more information,see Knowlege Base article Q327101 at http://sopport.microsoft.com Какво ще рече това,Помогнете.

От какъв зор ти е SP3, като SP2 си е достатъчно стабилен?

Най - много със SP3 да омажеш цялата работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честно казано и аз не знам,може би от любопитство

И все пак искам да разбера на какво се дължи тази грешка???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
честно казано и аз не знам,може би от любопитство

И все пак искам да разбера на какво се дължи тази грешка???

Само не казвай че е заради това:

http://notrial.info/news/it/1678.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен SP3 трябва да е по стабилен от SP2,защо ще го пускат иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах същото съобщение като се опитах да инсталирам SP3. Ето ти решение на проблема тук.

Обърни внимание на точка 8. Ако не знаеш английски и не можеш да се справиш кажи да превеждам. Общо взето проблема е в това, че има инсталирана програма, която прави промени в boot.ini файла и променя Startup графиката. Аз ползвам WindowBlinds, но реших да не я деинсталирам а да направя каквото пише в точка 8 и после SP3 се инсталира безпроблемно, само дето ми оназа цялата система и се наложи да възстановявам с Acronis :speak:

Дано при теб да няма такива проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,но май за сега ще се въздържа да инсталирам SP3,че ако се омаже нещо ще ми е трудно да го оправя защото не съм много в час :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря,но май за сега ще се въздържа да инсталирам SP3,че ако се омаже нещо ще ми е трудно да го оправя защото не съм много в час :speak:

Доколкото знам днес го пускат през Automatic Updates (може и да греша), та аз така ще го сложа, но ако пак омаже нещата ми трябват 5 минути за да си възстановя системата, а на теб ще ти трябва повече от час за да преинсталираш и и нсталираш софтуера ти наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен няколко опита бяха неуспешни, но проблемът се разрешава с десен клик на My Computer -> Properties -> Advanced -> Startup and Recovery -> Settings -> Edit и редактираш boot.txt

т.е. трябва да изглежда точно като това:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Така всичко стана ОК! cool.gif:wors:

post-34377-1209454712_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е планиран за днес като Manual Update чрез Microsoft Update, Windows Update, Download Center.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз си го инсталирах и нямам проблем ,даже ми оправи и бг липа , че беше на английско -български :clap: евала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И при мен няколко опита бяха неуспешни, но проблемът се разрешава с десен клик на My Computer -> Properties -> Advanced -> Startup and Recovery -> Settings -> Edit и редактираш boot.txt

т.е. трябва да изглежда точно като това:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Така всичко стана ОК! cool.gif:rolleyes:

И при мен това свърши работа biggrin.gif Благодаря на nahalnik за съвета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...