Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

нещо ми стана с блутута.преди си правех мелодии за телефона и ги прехварлях от компютара,но нещо се прецака.значи имам няколко папки на програмата,в 1та ми получава снимките от тел,другите 2-inbox i outbox незнам за какво са,а в 4тата папка-share-слагах мелодиите и с сони ериксон к700 ги свалях,но от вчера немога.нищо не съм правила sad.gif ,и незнам защо е така

дано някой е разбрал какво се опитах да обесня и да ми помогне-ще съм мн мн мн благодарна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо ми стана с блутута.преди си правех мелодии за телефона и ги прехварлях от компютара,но нещо се прецака.значи имам няколко папки на програмата,в 1та ми получава снимките от тел,другите 2-inbox i outbox незнам за какво са,а в 4тата папка-share-слагах мелодиите и с сони ериксон к700 ги свалях,но от вчера немога.нищо не съм правила sad.gif ,и незнам защо е така

дано някой е разбрал какво се опитах да обесня и да ми помогне-ще съм мн мн мн благодарна!

<{POST_SNAPBACK}>

И защо проблема трябва да е в блутута.

От въпроса ти не става ясно , как ги качваш дали не си променил някоя настройка,какви съобщения ти излизат и др.

Дай повече информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.

slavun е прав относно информацийката,нени я спестиявай.Кажи примерно с каква програма си ползваш Bluetooth-а.Аз имам К700i но никъде нямам мпапки като твоите.когато пращам файл от компа на телефона(или друг телефон или устройство-без значение)просто натискам десният бутон на мишока и му давам send to-bluetoth device и готово.а когато приемам нещо отново десен бутон на мишока но този път върху иконката на bluetooth-a ми и давам реceive a file.много е проста за работа,дори и успях да си ползвам gsm-а за дистанционно управление на Winamp-a

Лошото е че аз неможах да си я инсталирам и затова помолих причтел,ако искаш кажи ниякакав адрес да я метна може да ти е от полза. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравей,чесно казано не разбирам много,ама ще се опитам да обесня по-подробно.аз като вземах блутута се надявах да е така както е при теб-с десен бутон на мишката и т.н.ама не.имаше 1 дискче кам блутута,и го инсталирах,излезе ми 1 програма Blue Soleil,а в My Documents-папка Bluetooth,и както писах вече в нея има Bip(тук получавам снимките),inbox,outbox и share(тук слагам мелодиите примрено)и от к700 влизам в блутут-мои устройства и се свързвам с комп.и излиза това което съм сложила в папката share.а сега каквото и да сложа ми пише на тел,че папката е празна и нз защо.

ами това е.дано ме разберете и да помогнете.

бладораря отново предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравей,чесно казано не разбирам много,ама ще се опитам да обесня по-подробно.аз като вземах блутута се надявах да е така както е при теб-с десен бутон на мишката и т.н.ама не.имаше 1 дискче кам блутута,и го инсталирах,излезе ми 1 програма Blue Soleil,а в My Documents-папка Bluetooth,и както писах вече в нея има Bip(тук получавам снимките),inbox,outbox и share(тук слагам мелодиите примрено)и от к700 влизам в блутут-мои устройства и се свързвам с комп.и  излиза това което съм сложила в папката share.а сега каквото и да сложа ми пише на тел,че папката е празна и нз защо.

ами това е.дано ме разберете и да помогнете.

бладораря отново предварително

<{POST_SNAPBACK}>

Аз направих същата грешка.

Първо все пак да те питам с какава операционна програма си???

Важно е защото аз съм с Windows Profesional,а той си имал служебни драйвери за доста устройства.След като се опитах многократно да си инсталирам софтуеара от въпросният диск който ми дадоха с Bluetootha,но без резултат,потърсих помощ от приятел и той ме светна по въпроса.(Моя Bluetooth e class1-100metra. na "Deasy",не знам дали има значение но все пак...).

Че става въпрос за следното:

Изрихме всичките възможни манийки които биях качил от диска.След това просто пъхнах Blietooth-а в едно от USB-тата и изчаках малко.(тук триябва да отбележа че има значение моделът на USB-то,по точно USB 1 или USB 2).Та моия работи с USB 2,намерих кое от всичките ми на компа е USB 2 пъхнах го там изчаках и Windowsa - ми автоматично си намери служебни драйвери за такова устройство и си ги инсталира.(Долу в диасно на тазбара ти ще започнат да се поиявияват едни балончета в които пише какво точно си инсталирва в момента.)след като приключи всичко което описах в предишното ми съобщение бачкаше.

П.С. - Само да поясния че когато започна да приемам файлове на всеки 10-15 файла триябва да си изваждам Bluetootha от USB-то и пак да го поставиям,иначе все едно го нияма.Незнам защо става така но не ми пречи-нали бачка?!!!И това не се отнасия за моментите когато изопращам от компа на ниякое друго устройство-тогава дори и иконата на Bluetooth-a да я нияма на тазбара пак се получава.Десен бутон върху желаният файл и Send.Това е.

Пробвай дано стане.Ако не ще го измислим...!! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравей,благодаря мн за разясненията,ще опитам това което ми пишеш-да изтрия всичко от диска което съм инсталирала и да пробвам направо да сложа блутута в USB-то и т.н.ама ако изтрия всичко дали ще ми се изтрият всички снимки които съм прехвърлила?ще стане ли примерно да ги изместя другаде или да преименувам папката?

Windows-a e XP Profesional.

ще чакам да ми отговориш за изтриването и тогава ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравей,благодаря мн за разясненията,ще опитам това което ми пишеш-да изтрия всичко от диска което съм инсталирала и да пробвам направо да сложа блутута в USB-то и т.н.ама ако изтрия всичко дали ще ми се изтрият всички снимки които съм прехвърлила?ще стане ли примерно да ги изместя другаде или да преименувам папката?

Windows-a e XP Profesional.

ще чакам да ми отговориш за изтриването и тогава ще пробвам.

<{POST_SNAPBACK}>

За нак сигурно(поне аз така щях да направия) копирай всичките си свалени файлове - мелодии,снимки..,в ниякаква папка.Нова да нияма нищо общо с това.Чак след това се опиташ да оправиш работата.

Не съм сигурен точно какъв е този софтуер който използваж и не е изклучено при унинсалването да си изтрие всичко негово.Незнам.Но това според мен е добра идейка. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах тя е имала работещ BT.и после е престанала да вижда сшернатата папка в компютъра си.Провери дали не са ти променени настройките на блутуута. Start->Control panel->Bluetooth configuration->Accessibility->сложи чавка на->Let otherBluetooth devices discover this computer->отдолу на Allow сложи All device.

ако не иска да разпознава device-a ти от Майкрософт препоръчват:

Method 1: Rename the Bth.inf file

Rename the %WINDIR%\inf\Bth.inf file to Bth.bak before you install or reinstall the third-party device or stack. When you rename the file, you prevent Windows Plug and Play PNP from using that INF file to install the Bluetooth driver that is included with Windows XP SP2. To rename the file, follow these steps:

1. Click Start, click Run, type %windir%\inf in the Open box, and then click OK.

2. Right-click Bth.inf, and then click Rename.

3. Rename Bth.inf to Bth.bak, and then press ENTER.

4. Install the third-party Bluetooth driver.

А тук е самото обяснение.

дано да съм ти помогнал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До колкото разбрах тя е имала работещ BT.и после е престанала да вижда сшернатата папка в компютъра си.Провери дали не са ти променени настройките на блутуута. Start->Control panel->Bluetooth configuration->Accessibility->сложи чавка на->Let otherBluetooth devices discover this computer->отдолу на Allow сложи All device.

ако не иска да разпознава device-a ти от Майкрософт препоръчват:

Method 1: Rename the Bth.inf file

Rename the %WINDIR%\inf\Bth.inf file to Bth.bak before you install or reinstall the third-party device or stack. When you rename the file, you prevent Windows Plug and Play PNP from using that INF file to install the Bluetooth driver that is included with Windows XP SP2. To rename the file, follow these steps:

1. Click Start, click Run, type %windir%\inf in the Open box, and then click OK.

2. Right-click Bth.inf, and then click Rename.

3. Rename Bth.inf to Bth.bak, and then press ENTER.

4. Install the third-party Bluetooth driver.

А тук е самото обяснение.

дано да съм ти помогнал :beer:

<{POST_SNAPBACK}>

да,точно така,той си работеше и после престана.благодаря много-проверих в старт-контрол панел-нямаше точно блутут конфиг. и т.н.ама влязох в network connectins и там имаше нещо свързано с блутута-пишеше disable и аз му дадох enable.дано да е от това,жалкото е че телефона днес не е в мен и няма да мога да проверя.довечера ще си го взема и ще пробвам.може ли да е било това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си активирала Bluetooth network.Надявам се че имаш икона My Bluetooth Places ,като влезеш в тази директория отляво има Bluetooth task->Wiew or modify configuration това е друг път до настройките на Bluetooth-a :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да,точно така,той си работеше и после престана.благодаря много-проверих в старт-контрол панел-нямаше точно блутут конфиг. и т.н.ама влязох в network connectins и там имаше нещо свързано с блутута-пишеше disable и аз му дадох enable.дано да е от това,жалкото е че телефона днес не е в мен и няма да мога да проверя.довечера ще си го взема и ще пробвам.може ли да е било това?

<{POST_SNAPBACK}>

Щом виждаш устройството в network connections (там при настройките за мрежовата карта) значи Win-а ти го разпознава. Ако по някакъв начин си дала disable на Bluetooth Network Connection устройството - това е причината поради, която не ти работи устройството.

Щом преди това е работило безпроблемно, след като му дадеш enable, би трябвало да продължи да си работи както преди. Но ако след като му дадеш enable пак не работи. От Control Panel>Internet i network Connections>Bluetooth Devices трябва да си чифтосаш телефона с Bluethooth адаптора. След което се въвежда парола, автоматично се настройват изходящите и входящите портове COM1, COM2, COM3 - примерно.

След това отиваш в програмката, която ползваш за връзка с PC - K700Dateimanager, floAt's Mobile Agent , MOBILedit (при нея е по лесно, просто избираш начина на свързване и модела на телефона и програмката автоматично си настройва COM портовете) и в настройките и настройваш един от трите COM порта, докато се свърже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-вероятно си активирала Bluetooth network.Надявам се че имаш икона My Bluetooth Places ,като влезеш в тази директория отляво има Bluetooth task->Wiew or modify configuration  това е друг път до настройките на Bluetooth-a :beer:

<{POST_SNAPBACK}>

и като съм активирала това-нещо променя ли се?ами,няма такава икона-My Bluetooht Places,

офф,съвсем се обърках sad.gif

Щом виждаш устройството в network connections (там при настройките за мрежовата карта) значи Win-а ти го разпознава. Ако по някакъв начин си дала  disable на Bluetooth Network Connection устройството - това е причината поради, която не ти работи устройството.

Щом преди това е работило безпроблемно, след като му дадеш enable, би трябвало да продължи да си работи както преди. Но ако след като му дадеш enable пак не работи. От Control Panel>Internet i network Connections>Bluetooth Devices трябва да си чифтосаш телефона с Bluethooth адаптора. След което се въвежда парола, автоматично се настройват  изходящите и входящите портове COM1, COM2, COM3 - примерно.

След това отиваш в програмката, която ползваш за връзка с PC - K700Dateimanager, floAt's Mobile Agent , MOBILedit (при нея е по лесно, просто избираш начина на свързване и модела на телефона и програмката автоматично си настройва  COM портовете) и в настройките и настройваш един от трите COM порта, докато се свърже.

<{POST_SNAPBACK}>

благодаря много,довечара ще разбера дали се е оправило.дано да е било това че после пак трябва да се ровя там дето не разбирам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е нестава и нестава!пробвах пак-сложих си 2 мелодийки в папката share на компют.и от телефона влязох на блутут-мои устройства-и се свързвам с комп.,ама все едно и също-ИЗБРАНАТА ПАПКА Е ПРАЗНА.

ЗАщО???? sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли така както ти казах?Гледам че Bluetooth-а ти още ти създава проблеми!Ако случайно не стане по моия начин не ти пречи пак да си инсталираш софтуеара,но мен лично ме съмнява да не стане,щом си с XP.Идеята основно е в това че не се моташ из разни папки и директорийки и някви такива,просто си приемаш и си предаваш м/у устройствата . cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен Ако не стане по горе предложените ти начини пробвай тази програмка.Универсална е става за свръзка PC-phone и по трите начина кабел,IR и Bluetooth.След като я инсталираш отиваш на Tools->Options-->Conectivity и слагаш отметка на Native Bluetooth.Желая ти успех! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

благодаря на всички,които ми дадоха съвет какво да направя-е,аз така и н еуспях но няма значение.предималко дойде 1 приятел в нас и незнам какво направи ама като си замина и като седнах пред комп.и реших да пробвам пак да се свържа с тел.и се получи-стана.мн съм доволна.

вече всичко е както преди.и пак едно голяма БЛАГОДАРЯ на всички вас.

дано не съм била мн досадна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.