Премини към съдържанието
mi6

Как да създам темплейт в Dreamweaver MX

Препоръчан отговор

разполагам с Dreamweaver MX 2004, но не знам дали има функция която автоматично да слага заглавие на всички страници от сайта ми.моля помогнете ако можете!!! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разполагам с Dreamweaver MX 2004, но не знам дали има функция която автоматично да слага заглавие на всички страници от сайта ми.моля помогнете ако можете!!!  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Сигурно имаш предвид едно и също заглавие, което може да стане с темплейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно имаш предвид едно и също заглавие, което може да стане с темплейт.

<{POST_SNAPBACK}>

даа, това имам предвид.Но как става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами правиш една страница доизкусуряваш я напълно и там кудето искаш да ти е текста кликаш с мишката, за да се появи там курсора. След това натискаш с десния бутон за да ти излезне менюто и избираш "Tempates>New Editable region..." След това излиза прозорец който те пита как да се казва този регион. След като направиш региона (той изглежда като едно зелено правоъгълниче) от менюто "File" избираш "Save As Template". Темплейтите (шаблоните) се запазват в папка "Templates" в кореновата директория на дефинирания от теб сайт.

След това ако искаш да попълниш съдържание в страницата си отиваш на "File > Nee" и от горния край на диалоговия прозорец избираш "Tempates" там са всички дефинирани от теб сайтове и темплейтите към тях. Избираш темплейта и даваш "Create" - готов си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.