d1dcho

Как да се науча да карам кола

115 мнения в тази тема

публикувано (редактирано)

има ли като симулатор как да караш кола ... или нещо друго ако някой знае за такова нещо да сподели :speak:

Редактирано от d1dcho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намираш 1 кола, отиваш на някоя поляна и почваш да се учиш.Има голяма разлика да се учиш на симулатор или на истинска кола, пък и не е толкова сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намираш 1 кола, отиваш на някоя поляна и почваш да се учиш.Има голяма разлика да се учиш на симулатор или на истинска кола, пък и не е толкова сложно.

Я кажи къде да я намери тая кола. Те да не се подритват изоставени. Кой ще си даде колата за учебна. Аз навремето на няколко пъти взимах на баща ми колата докато спеше ... по нататък не ми се разправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

3D Driving School

X-Instructor (2008)

Според мен..това изобщо няма да ти помогне да се научиш да караш.Всичко е до практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Препоръката ми е да не ползваш симулатор, има такива но са далече от истината освен ако не се научиш да танцуваш с клавишите. Пробвах от интерес един и докато се науча да направя един десен завой сгазих 5 човека и се качих поне 10 пъти на тротоара(а имам книжка, и досега не съм се опитвал да направя нито едно от двете наистина). И повярвай ми, ако се опитам да приложа този начин на каране от симулатора на пътя, не знам дали ще доживея докато дойде бърза помощ. Това за поляната ти е избора. izabel1, щом се е хванал на хорото, ще го играе! Или хуква на курсове или си намира кола и по полянките и полигоните. Карането не се учи с гледане или с четене!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

izabel1, щом се е хванал на хорото, ще го играе! Или хуква на курсове или си намира кола и по полянките и полигоните. Карането не се учи с гледане или с четене!

Май не ви е ясно че закона не е както преди 10 години , поляна в гората ако му тряснат два акта на втория може и условно да вземе.
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като се запишеш на курсове. Публикувано изображение

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ако си мъж се запиши на курсове, ако си жена си намери друго "хоби".
    3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята с поляната не върви - там няма да се научи със сигурност. Симулаторът също е лоша идея - със същия успех може да се пробва и с коя да е версия на Need For Speed, да речем. Единственият начин е с курс при лицензиран инструктор, чиято учебна кола е с два чифта педали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си мъж се запиши на курсове, ако си жена си намери друго "хоби".

Мухаха!

Има мацки които карат бе, и мъже който немогат ;)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мен един приятел ме учи! А бях такъв балък че дори разположението на педалите не знаех. След 2 дни записвам курсовете, но все пак исках да знам за какво става дума преди да запиша курсовете и тоя моя приятел се нави да ме учи. Имайте напредвид че живея в малък град и пътищата към селата с празни, а и не вардят патрулки, така че можех да карам наволя без някой да ми прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имайте напредвид че живея в малък град и пътищата към селата с празни, а и не вардят патрулки, така че можех да карам наволя без някой да ми прави проблеми.

Късметлия!Да да беше така и в Бургас или поне в Горно Езерово,ама не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На времето имахме симулатор в училише - педали, волан, скоростен лос и...прожекция напътя върху бял екран Публикувано изображение Това поне ми помогна да разбера, как се натиска съединителя, сменят скоростите и подава газ. Сега явно сме доста по-умни и образовани, затова тия неща липсват. Резултатът...всички може да го видим по пътищата. "..22 годишен причинява смърта на 18 човека...Неправоспособен водач излита от пътя, за да се запознае отблизо с хубавата ни природа, но за нещастие природата няма никакво намерение да се запознава с него, особено дърветата..."

Така, че вземай волан, педали, скоростен лост и някакъв симулатор. Добре поне, че имаш желание. Ще се моля за теб :P

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На времето имахме симулатор в училише - педали, волан, скоростен лос и...прожекция напътя върху бял екран Публикувано изображение Това поне ми помогна да разбера, как се натиска съединителя, сменят скоростите и подава газ. Сега явно сме доста по-умни и образовани, затова тия неща липсват. Резултатът...всички може да го видим по пътищата. "..22 годишен причинява смърта на 18 човека...Неправоспособен водач излита от пътя, за да се запознае отблизо с хубавата ни природа, но за нещастие природата няма никакво намерение да се запознава с него, особено дърветата..."

Така, че вземай волан, педали, скоростен лост и някакъв симулатор. Добре поне, че имаш желание. Ще се моля за теб :P

Добра е идеята със стимулатора! :speak: Ама как ще се го направи не разбрах! Публикувано изображение

има ли като симулатор как да караш кола ... или нещо друго ако някой знае за такова нещо да сподели :speak:

Кола ти трябва и човек, който може да кара!За мен това стига!
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То смяната на скоростите няма нищо общо с безрасъдното каране. А и не виждам как ще си намери волан с истински скорости и съединител без да му се приплаче от цената. Освен това, кажи ми как ще се оглежда реалистично? освен ако няма 3-4 монитора. Най добре на инструктор да ходи.
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък от два месеца имам книшка. Курсовете изкарах и "почти" се научих да карам. Според баща ми още не съм шофьор, ама щом ми дава да карам из центъра на Варна сам... Ядосвам се само с тези задръствания... ама. Както и да е курсовете ще ти трябват... за да се научиш.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То смяната на скоростите няма нищо общо с безрасъдното каране. А и не виждам как ще си намери волан с истински скорости и съединител без да му се приплаче от цената. Освен това, кажи ми как ще се оглежда реалистично? освен ако няма 3-4 монитора. Най добре на инструктор да ходи.

Прав си, но е важно да се свикне отначало. То и от инструктора ще му се приплаче. Не съм ползвал тия симулатори, но предполагам имат пътни знаци. Не е малко да свикнеш с правилата за движение, а не да се чудиш, кой с предимство и да стоиш на кръстовището. После тръгвате и двамата, без да се огледате за бабата, която си мисли, че сте спрели заради нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав си, но е важно да се свикне отначало. То и от инструктора ще му се приплаче. Не съм ползвал тия симулатори, но предполагам имат пътни знаци. Не е малко да свикнеш с правилата за движение, а не да се чудиш, кой с предимство и да стоиш на кръстовището. После тръгвате и двамата, без да се огледате за бабата, която си мисли, че сте спрели заради нея.

Виж сега, ако правилника му е проблем, по добре ще е за всички ако не кара! То не е трудно да научиш правилата. Проблем е да се научи да се оглежда и да се съобразява с останалите участници в движението. Пътните знаци са ташак в симулаторите. Няма нищо общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той инструктора едно на ръка!Ама трябва и преди това да го научи някой който може да кара, според мен това е най-доброто решение!Иначе само на инструктор няма да стане добър! :ph34r:

Като знам как те учат интрукторите и ми прилошава! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

как да се науча да карам кола

:ph34r:

Ела аз ще ти покажа... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:ph34r:

Ела аз ще ти покажа... :lol6:

Аз може ли да дойда? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той инструктора едно на ръка!Ама трябва и преди това да го научи някой който може да кара, според мен това е най-доброто решение!Иначе само на инструктор няма да стане добър! :ph34r:

Като знам как те учат интрукторите и ми прилошава! Публикувано изображение

Зависи от инструктура. Иначе най-законосъобразно е след като вземе книжката, някой който може да кара да седи до него и да го донаучи. Много е важно да познава колата и да разбере че няма нищо общо с компютърните игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи от инструктура. Иначе най-законосъобразно е след като вземе книжката, някой който може да кара да седи до него и да го донаучи. Много е важно да познава колата и да разбере че няма нищо общо с компютърните игри.

Прав си няма нищо общо с компютърните игри които са взели мозъка на повечето интернет потребители! :ph34r::lol6:

А за законосъобразността къде я виждаш около теб да се спазва?

Отделно, за да си вземеш изпита ти трябва практика няма как да си вземеш изпита само със стандартните часове кормуване!Ако ли не ще го късат до сто и едно, и обратно!

Хайде успехи! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Не ти трябват симулатори и подобни.

Преди да се запиша на курсовете съм карала кола и други МПС-та. Просто имаше кой да иска и кой да дава. А на междуселските пътища няма контролни органи. Има само не голямо движение.

Не мисля, че там съм се научила да карам. Мен ме научи моя инструктор. Шапка му свалям на този човек!

Така, че вземи на някой колата, нека и той да е с теб и се пробвай по второкласните селски пътища. Ще караш бавно и внимателно и няма да има проблем. Предполагам. Може и да не се научиш, но поне ще имаш някаква представа. А после се записвай на курсове.

Отделно, за да си вземеш изпита ти трябва практика няма как да си вземеш изпита само със стандартните часове кормуване!Ако ли не ще го късат до сто и едно, и обратно!

Хайде успехи! :ph34r:

Баш пък.

Ще късат до сто и едно само ако не може. А много хора се научават да карат на курсовете. Нали това е и целта им.

Там не се става шофьор. Шофьор се става с практиката, не с курсовете. Но се научаваш.

Ти кога изкара курсовете, яви се на изпит и взе книжка, че се изказваш толкова компетентно?

Хайде, много ти здраве! :lol6:

Редактирано от RA4NA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не на всеки му е писано да стане шофьор и особено пък добър. Както и не от всеки става добър инструктор, независимо дали е професионално ангажиран с това или само доброжелателен колега. Подобно на мнението на Ръчната (RA4NA) смятам, че трябва да се започне със следните шест нещица (поне !!): 1. Желаещият да се научи си намира подходящия инструктор - приятел, колега, в краен случай любовник/любовница.. Взема се една количка, ако може и служебна дори ( ;) , много са подходящи за случая...), ходи се на неоживено място и се започва с най-елементарните неща, т.н. база на карането - включване на скорост, тръгване и спиране, набиване в мозъчето на кандидата на основните принципи на работа на автомобила - двигател, съединител, спирачка, газ, връзката между обороти на двигателя, скорост на движение и скорости. Набиване на правилни навици за включване на скорости и работа с педалите. Това на ниска скорост до момента в който кандидата се научи да държи криво-ляво пътя и да превключва с минимално хъркане и тласъци на скоростите без да си гледа краката, ръцете си, лоста на скоростите или онова си а с лекота да се оглежда за това, което става по пътя. 2. Теоретична подготовка, например с една детска количка. Отиграват се уроците с габаритите на колата и какво значение има всяка една маневра (завой) за правилното и безопасно движение по пътищата. Преиграват се начините за паркиране и движение по паркингите. Кандидата трябва да е наясно с габаритите, геометрията на движение и главните принципи за водене на автомобила. Повтарям, това с една детска количка върху надраскани паркинг, няколко типични завоя и т.н. на някаква хартийка. 3. Свободен разговор с напътствия и набиване на основните принципи и правила на закона за движение по пътищата. 4. Движение на ниска скорост по неоживени пътища за приучаване на начални шофьорски умения. Често спиране по команда (!!), завиване, движение на заден ход в права посока и с леки чупки. 5. Тестово возена на кандидата от неговия инструктор с обяснения в движение на важни нещица. 6. Записване на курс... ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход