d1dcho

Как да се науча да карам кола

115 мнения в тази тема

Публикувано изображение

Аз си намалявам скоростта само със спирачката!

Когато спирам съединител + спирачка...

Да де намаляш със спирачка а спиране съединител - един вид освобождаваш от скорост, и после пак първа втора и така.

Някой ще ми кажи ли какво точно се прави че се обърках вече?!?!?!? :P;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бени, има една тема за спортното шофиране, поразгледай я, моля те Публикувано изображение И махни текста за съсипването на колата, че ще влезе при бисерите :eek:

Не я знам тая тема къде е и не ме интересува-щото не съм Шумахер

А и не искам и да ставам

Пък може и да съм придобила някакви други рефлекси-знам ли

Да чукна на дърво съм предотвратила доста ПТП-та от ненормалници

Слава на Бога-и с извинение за съсипаните цветенца

На мен все някоя градинка ми се пада за спасение понеже

А за съединителя тва са ме учили мене-тва знам

С устройството на автомобила не искаха да ни запознават много нас,жените-то си имало мъже за тая работа

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мухаха!

Има мацки които карат бе, и мъже който немогат :)

пич ти си много прав и се радвам да чуя тези думи от момче :) не че казвам че всички момичета карат хубаво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пич ти си много прав и се радвам да чуя тези думи от момче :) не че казвам че всички момичета карат хубаво :)

Тая тема със сигурност беше забравена и от бога! Ако не е някой Новобранец да я възкреси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поздрави на всички участници в темата:

Повечето жени не могат да карат като хората, което се дължи на тяхното физиолигично устройство.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поздрави на всички участници в темата:

: http-~~-//www.youtube.com/watch?v=up7pvPqNkuU&feature=av2e

Повечето жени не могат да карат като хората, което се дължи на тяхното физиолигично устройство.

Какво ще рече като хората ? Те и като вървят по тротоарите стават катастрофи заради тях но определено когато шофират са по внимателни от мъжете и по малко птп правят но са адски изнервящи ако те возят или са пред теб .
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

но са адски изнервящи ако те возят или са пред теб .

Именно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво ще рече като хората ? Те и като вървят по тротоарите стават катастрофи заради тях но определено когато шофират са по внимателни от мъжете и по малко птп правят но са адски изнервящи ако те возят или са пред теб .

Това изобщо не е вярно! Днес пътувах на автостоп и ми спря едно изключително красиво момиче - именно момиче, понеже се оказа, че е на 21 год. Беше с един супер раздрънкан бус и караше бавно, но понеже си лафехме изключително приятно, изобщо не ме изнерви, а и не забелязах кога пристигнахме :rolleyes::) :)
    2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес пътувах на автостоп и ми спря едно изключително красиво момиче

Уаууу! Ти си щастливец!
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Който взел,взел е книжката който не ще се качва на " учебния убиец" :) Ех още ми се иска! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това изобщо не е вярно! Днес пътувах на автостоп и ми спря едно изключително красиво момиче - именно момиче, понеже се оказа, че е на 21 год. Беше с един супер раздрънкан бус и караше бавно, но понеже си лафехме изключително приятно, изобщо не ме изнерви, а и не забелязах кога пристигнахме :) :) :)

Затвор за отвличане на вниманието на шофьорката по време на движение - това си е направо подтик към убийство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Затвор за отвличане на вниманието на шофьорката по време на движение - това си е направо подтик към убийство!

Приятните неща не би трябвало да са противозаконни!!! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Приятните неща не би трябвало да са противозаконни!!! :P

Че пътуването на стоп приятно нещо ли е ! Това беше практика на студенти по време на комунизма .

Сега е модерно всеки да има собствен транспорт.

Поне взе ли и телефона ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че пътуването на стоп приятно нещо ли е ! Това беше практика на студенти по време на комунизма .

Сега е модерно всеки да има собствен транспорт.

Поне взе ли и телефона ...

Аз определено съм старомоден. Телефона не и взех - опитах да и дръпна портмонето, но ме видя (майтапя се разбира се). Под "приятно" имам предвид въпросното пътуване - иначе по принцип в повечето случаи не е приятно. Не съм и искал телефона, защото нямам никакво намерение да флиртувам с нея - тя дори е малко по- малка от дъщеря ми. Но и обясних къде може да ме намери, ако и потрябвам - като съм и обяснил и в какъв аспект може да и потрябвам. За бизнес става въпрос - да обясня...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен , най-добре е както всички казват някой с кола , който може да кара да отидите някъде , където няма движение и да те учи . Мен баща ми ме учи от 15 годишен и сега на 17 карам чудесно:cool:. Симулаторите не стават .....

Редактирано от bobsana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А мен никой не ме е учил и не ми беше показвал. Качих се в колата на познат и тръгнах. Наистина, необяснимо. А сега си имам вече моя кола и си се разкарвам насам-натам... Най-големият възспиращ момент е просто страхът и неувереността в себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Шофьор или водач се става само с много ПРАКТИКА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Шофьор или водач се става само с много ПРАКТИКА.

И да, и не!

Двама познати имат по 15 год.(грубо) като шофьори!Първия кара перфектно, внимателен на пътя и т.н. да не продължавам със суперлативите...Втория все още почти винаги я драска по тротоарите, ако паркирва, събира всички клони из улиците, но най-ужасно е използването на спирачката - целуваш предното стъкло:той никога няма да се научи да кара кола, стигна се дотам, че жена му с две години стаж зад волана кара по-добре от него:jumping11: и редовно му се кара за поредното одраскване...

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък си купих кола :wink12: за да има на какво да се науча. В продължение на три месеца всеки ден след работа тормозех братовчет ми да ме учи да карам. На една 2-3 километрова безлюдна през зимата отсечка, успях да мина над 300км.Чак тогава се почувствах готов за шофьорския курс. Курса го карах в продължение на 6месеца поради липса на време. По него време работех в Созопол и книжката ми трябваше зада ходя на работа. Разтоянието от Поморие до Созопол отиване и връщане е точно 110км минава се през Бургас през най-натоварените кръстовища. Първите десетина дена бях на косъм да се откажа от шофирането, голям страх.Е не се отказах и продължих да карам. За 3 години успях да мина към 50-60хиляди км. горе-долу мога да кажа че съм се научил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При зелен светофар - и за МПС и за пешеходци

Кой е с предимство?

Изпитвам невероятен ужас - ако трябва да премина на такова кръстовище

А всеки дал газ и завива

Е как да мина-от идиоти

Публикувано изображение

Тц. Гледаш си от твойта гледна точка и това е.

Я се качи на кола да покараш и да видиш.

Как да се движиш нормално с кола. Пресичат когато им е кеф, нощем с тъмни дрешки по улиците.

И после все шофьорите виновни.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Принципно шофьорите трябва да пропускат пешеходците. Мен инструктора ме учеше да спирам на всяка пешеходна пътека, дори да ми свети зелено ... ако се опитват да пресекат хора, да ги пусна, което е по-доброто решение, като знам какви са блейки повечето. Има толкова неконцетрирани хора дето пресичат, където и както си искат, чеее ... Ох, дано имате добри спирачки и бързи рефлекси! В Пловдив се нагледах и на двете ситуации - неконтрация от страна на пешеходци и шофьори ... Ужас. На няколко пъти изтръпвах, а дори последния път бях в автобус на градския транспорт ... Наби такива спирачки тоя автобус, че си помислих най-страшното. За щастие нямаше пострадали, само опънати нерви, ама на пешеходнмата пътека светофара беше червено и някой глупак решил в последния момент да пресече, че бързал....

Тъй, че ситуацията е 50/50 и се налага и двете страни да са отговрни и здравомислещи.

Както обичам да казвам - Секунда невнимание, цял живот страдание!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вярно е, че има много разсеяни пешеходци, но и шофьорите трябва да внимават как карат в населените места. В ситуация, когато на пешеходец и шофьор свети зелено - пешеходеца е с предимство. Стъпил ли е на пешеходната пътека, шофьорите трябва да изчакат. Това с бързането не е оправдание. Голяма част от деня ми минава зад волана, в повечето случаи и на мен ми се налага да бързам, но е по-добре да загубя 10сек. отколкото да блъсна някой разсеян пешеходец, защото бързам и да загубя много повече. Най-често срещаното е - възрастен човек се опитва да пресече и никой не му спира, защото много ще ги забави. Помислете, как ще сме ние на техните години и да не можем да пресечем. Малко повече търпение от страна на шофьорите е нужно. И спокойствие. Без нерви, без напрежение. А относно въпроса в заглавието на темата - няма как да стане, ако не ти идва отвътре и нямаш практика. Отиваш някъд където няма движение, с колата на някой близък и почвате. Учиш основното, записваш един курс, караш малко из града, вземаш книжка, купуваш кола и се хвърляш в лудницата :bday6:

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав си, но и пешеходците имат задължения, а не само права.

Това го казвам, като човек който ползва предимно кракомобила, но не е като да не мога да карам и мпс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте така и аз да се изкажа миналата година за първи път се качих на кола тогава карах на голяма площадка тогава добре беше но след като излязох извън града изведнъш ме одвзе такъв страх инструктора ми вика превключи аз целия червен и ме е страх и се отказох от курсовете тази 2013 година баща ми и майка ми пак ме накараха да карам от една година не съм карал кола не знам как ще се справя според вас ще се справя ли да взема книжка имам желание просто страха ми е във малко повече 

Редактирано от TheWalking (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никой не се е родил научен. Инструкторът затова е там, за да те научи. Но ако не изпитваш удоволствие от карането, цял живот ще ти е гадно. Отпусни се и си прави кефа :)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход