Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В момента съм с 768 мб рам и мисля да разкарам старата платка от 256 която е на втория слот...Дъното ми е старо и не съм много наясно какво подържа затова ще помоля ако може да ме оринтирате към най-добрия варинт - как да съчетая рамта,кое да махна,какво да купя,че да постигна максималния капацитет на дъното си.Също така не съм много наясно дали дъното подържа DDR2 затова купих чиста ДДР-ка макар и да дадох повече пари sad.gif Също така компа ми е доста лагав,дали можете да видите някъде причината в скрииновете ?

Ето малко скриинове от евереста:

7a34552fe16df389.JPG

bb3258705299fcce.JPG

cc07ab8973078b48.JPG

Ще бъде много благодарен ако ми помогнете да разреша тая загадка за мен :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето този ред ?

Supported Memory Types DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM, DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM

Според това което пише оставам с убеждението,че подържа и DDR2 :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм купил още :rolleyes: Питам какво да купя,че да постигна макс капацитета на дъното.Как най-добре да съчетая нещата,че да имам колкото се може повече РАМ и съответно по-стабилен компютър :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте някакви предложения какво да купя,че да запълня капацитета на дъното откъм РАМ.Понеже единия слот подържа по-малка честота по хубаво ли е да остава 1 гб на първия и да махна всичко от втория или да мисля как да напълня и втория.Първия доколкото знам има лимит от 1 гб макс а втория от 2 гб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не казвате как да ги комбинирам :) Дъното има 2 слота - единия подържа до 1 гб а другия до 2 гб.Разликата е там че подържат различни честоти,първия слот подържа по високи честоти.Как е по хубаво - да сложа на двата слота РАМ или само 1гб на първия ? И съответно накрая се оказва,че дъното не подържа DDR2 нали ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нищо не казвате как да ги комбинирам :) Дъното има 2 слота - единия подържа до 1 гб а другия до 2 гб.Разликата е там че подържат различни честоти,първия слот подържа по високи честоти.Как е по хубаво - да сложа на двата слота РАМ или само 1гб на първия ? И съответно накрая се оказва,че дъното не подържа DDR2 нали ?

В момента едната ти плочка е по-бавна от другата, затова си мислиш че единия слот е по-бавен cool.gif Купуваш си 2 х 1ГБ ДДР400 и си готов.

Да, дъното ти не поддържа Рам памет от типа ДДР2 !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че слота не подържа ДДР 400 (втория) затова работи на ДДР333...

Ето малко инфо от книжката,която върви с дъното :

2 DDR DIMM SLOTS:DDR1 AND DDR2

1DDR DIMM Slots Supports PC 3200 (DDR400), Max 1GB

2DDR DIMM Slots Supports PC 2700 (DDR333)/PC2100 (DDR266),Max 2GB

В момента имам една плочка 512 сложена на първия слот и една 256 сложена на втория.Да махам 256,да купя 2х1 гб и да ги сложа на двата слота или по-евтиния вариант да оставя 512 на единия слот и да купя 1ГБ за другия.И двете плочки са ДДР400 ама ...

Също така компа ми е много лагав откъм Рамта...При Benchmark тестове се доближавам до Pentium 3 с 256 РАМ и някакви още по-слаби характеристики...Не знам от къде се получава това нещо,но имам чувството,че идва от Рамта.Много е ниска честота и lantecy-то е високо...

Специални благодарности на Кокомил ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какув процесор имаш.

моито предложение ти е да си купиш оште 512 рам,та така да имаш 2 по 512 .

това ти стига,мислиа че дуното ти е дуал чанел.

а и да сложиш 2 гб рам ниама да имаш поголеми скорости на тиа тестови които ги правиш.

на тестовите ште имаш подобри резултати само ако направиш оверклок ,което ти е рисково.

Mod. Edit:

Казвал съм го и друг път: не сме литературен форум, но това твоето не блъска на нищо! Вземи малко си оправи правописа и пунктуацията, защото нищо не ти се разбира!

iovi

Редактирано от iovi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля,че слота не подържа ДДР 400 (втория) затова работи на ДДР333...

Ето малко инфо от книжката,която върви с дъното :

2 DDR DIMM SLOTS:DDR1 AND DDR2

1DDR DIMM Slots Supports PC 3200 (DDR400), Max 1GB

2DDR DIMM Slots Supports PC 2700 (DDR333)/PC2100 (DDR266),Max 2GB

В момента имам една плочка 512 сложена на първия слот и една 256 сложена на втория.Да махам 256,да купя 2х1 гб и да ги сложа на двата слота или по-евтиния вариант да оставя 512 на единия слот и да купя 1ГБ за другия.И двете плочки са ДДР400 ама ...

Също така компа ми е много лагав откъм Рамта...При Benchmark тестове се доближавам до Pentium 3 с 256 РАМ и някакви още по-слаби характеристики...Не знам от къде се получава това нещо,но имам чувството,че идва от Рамта.Много е ниска честота и lantecy-то е високо...

Специални благодарности на Кокомил ;)

Я ги размени тия плочки да видим какво ще покаже. Че мисля че си на път да направиш някакво невероятно откритие, просто не помня да съм чувал да има дъно на което ЕДНОВРЕМЕННО единия слот да работи на 400, а другия на 333. Ако пак не вярваш слагай всяка плочка на всеки слот и виж какво става. Че и все нещо трябва да пише на тях.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то такова дъно няма :whist: И вместо да бацат на 400 те ще работят на 333 защото трябва да са една чистота и след като втория слот не подържа повече от 333 :clap: Та не мога да бърникам,защото компа е в гаранция и има лепенки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, айде да я приключим тая тема!

1)Купуваш 2х1 GB DDR1 400 Mhz.

2)Преставаш да ни радваш със словоизлиянията на Еверест и компания.

3)Приемаш на доверие че което сме ти писали Кокомил и аз е вярно.

4)Ако си недоверчив по природа си ползваш сивото вещество за да разбереш как да откриеш материалите които сме търсили и прочели за да можем да ти помогнем, намираш ги, прочиташ ги, отиваш в магазина.

5)Точка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми беше мисълта :whist: Работата е приключена,мерси много.Па и ми се накара,че ви занимавам biggrin.gif Просто питам,че да се ограмотя малко...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дайте някакви предложения какво да купя,че да запълня капацитета на дъното откъм РАМ.Понеже единия слот подържа по-малка честота по хубаво ли е да остава 1 гб на първия и да махна всичко от втория или да мисля как да напълня и втория.Първия доколкото знам има лимит от 1 гб макс а втория от 2 гб.

Много ГОТ изказване :ph34r: . Обаче 2та гигабайта се поддържат от двата слота общо - 2х1ГБ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това ми беше мисълта :ph34r: Работата е приключена,мерси много.Па и ми се накара,че ви занимавам biggrin.gif Просто питам,че да се ограмотя малко...

Моля за извинение, ако смяташ че ти се карам. Просто ускорих процеса на ограмотяване. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване