Премини към съдържанието
stanley56

Всичко за БТК-ADSL - част 3

Препоръчан отговор

Мерси за бързия отговор на въпроса който не е чак толкова по темата. Доста въпроси на повечето обаче няма да мога да отговоря в момента. Държавната структура е Агенции митници и познай дали ще ми дадат инфо какво има зад IP-тo което ми дават. Само знам че после пиша някаква вътрешна мрежа защото почва с 10.14....... но това не е проблема - другите го нямат - само аз. Освен това накараха техника да смени паролата на рутера и сега не мога да влеза в него (секретна работа sad.gif ). мерси иначе аз от нета намерих паролите за модема и понякога го ресвам от моя комп дистанционно но не винаги тунела се появява след това, а иска 5-10 мин физически да му ударя шалтера. знам само че е 3DES 128bit криптирането но запомних че латенсито беше 3600 сек, което ме озадачи. Ако мога днес да разбера от техника паролата ще направя скрийн да се види по-ясно как е. Идеята за бтк поддръжка - хммм. ами ако спече посред нощ и ми дойде техник след 3-4 дена то фирмата ще фалира до тогава. Но ще проуча и този вариант че вече нерви немам да бегам да рескам модеми.

P.S. преди време и аз питах чичко гугъл и на мен ми отговори

Предоставяне на потенциално опасна информация
Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

johnkill , замисли се за смяна на бъгливите бетекайски модеми струващи 5 за лев, с нещо по-сериозно на циско например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси за бързия отговор на въпроса който не е чак толкова по темата. Доста въпроси на повечето обаче няма да мога да отговоря в момента. Държавната структура е Агенции митници и познай дали ще ми дадат инфо какво има зад IP-тo което ми дават. Само знам че после пиша някаква вътрешна мрежа защото почва с 10.14....... но това не е проблема - другите го нямат - само аз. Освен това накараха техника да смени паролата на рутера и сега не мога да влеза в него (секретна работа sad.gif ). мерси иначе аз от нета намерих паролите за модема и понякога го ресвам от моя комп дистанционно но не винаги тунела се появява след това, а иска 5-10 мин физически да му ударя шалтера. знам само че е 3DES 128bit криптирането но запомних че латенсито беше 3600 сек, което ме озадачи. Ако мога днес да разбера от техника паролата ще направя скрийн да се види по-ясно как е. Идеята за бтк поддръжка - хммм. ами ако спече посред нощ и ми дойде техник след 3-4 дена то фирмата ще фалира до тогава. Но ще проуча и този вариант че вече нерви немам да бегам да рескам модеми.

P.S. преди време и аз питах чичко гугъл и на мен ми отговори

и още си работя с тех и си влизам (до кога ли?)

3600 sek латенция ????

дори при 3600 ms няма как да ти се синхронизира тунела, това е ясно.

Kой е този съврър на Агенция митници, да е не е в дън гори - аз имам VPN до Франкфурт и Фрайбург на 35-75ms през ADSL

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
johnkill , замисли се за смяна на бъгливите бетекайски модеми струващи 5 за лев, с нещо по-сериозно на циско например.

Аз пари за техника не жаля ама ако нещо ми се прецака нета или тунела бетекейците ще си измият ръцете че не е с техния модем. Все пак само леко поддържам мрежата за по-сериозни аварии си викам хора защото нямам време за това. Ама до сега този проблем не са ми го оправили никои и за това питах тука доста начетени хора видех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
фърма на модема ти е скапан и не подържа повче от 8 мб. трябваше да си вземеш модем ZTE831II само този модем в момента подържа скороста от 12мб.

останалите модеми са с стар фърм макар че има фърм в некви китайски форуми ако разбираш китайски търси в гугъл.

при моя ZTE531 няма Dynamic DNS. В фърма на БТК ZXDSL 531BIIV3.1.0e_B09_BG го няма.

Ако беше прочел внимателно поста ми щеше да разбереш, че няколко месеца съм бил на 9.5Mbps и от един месец вече повече от 6.5 не качва. Модемът ми е 531В Wi-Fi. :)

Когато го пусна само на ADSL вдига до 7.5Mbps но върже ли се на ADSL2 - ядец, само 6.5. sad.gif

На 12Mbps /теоретични/ съм. Ако някой може нека да ми обясни защо стана така. От мокрото време ли е що ли? :)

Онези от "съпорта" /с огромни кавички/ само ми разправят, че скоростта не е гарантирана, хубаво им викам ама как 5 месеца има 9.5 и дърпах торенти с 1.1МВ/с а сега едвам 850К стигам и отговора е - ами много сте на клона, което за мен не е отговор ама айде... Как тогава на ADSL винаги стига до 7.5Mbps, не знам, а на ADSL2 6.5. ;) Явно изобщо не е до клона.

Редактирано от plam (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако беше прочел внимателно поста ми щеше да разбереш, че няколко месеца съм бил на 9.5Mbps и от един месец вече повече от 6.5 не качва. Модемът ми е 531В Wi-Fi. :ph34r:

Когато го пусна само на ADSL вдига до 7.5Mbps но върже ли се на ADSL2 - ядец, само 6.5. sad.gif

На 12Mbps /теоретични/ съм. Ако някой може нека да ми обясни защо стана така. От мокрото време ли е що ли? :blink:

Онези от "съпорта" /с огромни кавички/ само ми разправят, че скоростта не е гарантирана, хубаво им викам ама как 5 месеца има 9.5 и дърпах торенти с 1.1МВ/с а сега едвам 850К стигам и отговора е - ами много сте на клона, което за мен не е отговор ама айде... Как тогава на ADSL винаги стига до 7.5Mbps, не знам, а на ADSL2 6.5. ;) Явно изобщо не е до клона.

1. поддръжката са прави че скоростта не е гарантирана, дискутирано е тук многократно

2. Можеш да твърдиш че има проблем само ако тестовете са направени в едно и също време, интернет е безкрайно динамична структура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти всъщност какво написа? Аз споделям какво е при мен а не търся адвокати на БТК. Вече повече от месец скоростта ми не е по-голяма от 6.5Mbps при ADSL2 и 7.5Mbps ако модема се върже на ADSL. A иначе максимално често преди това скоростта си стигаше до 9.5Mbps. Аз плащам за 9/12 сега реално получавам ДО 6.5 и очакваш да приема, че всичко е нормално? Не, благодаря... На мен ми е пределно ясно, че скоростта не е гарантирана, ползвам интернет от 1993 година и поне това ми е ясно ако не друго.

П.П. Ако съм ти давал до 1000 лева всеки месец и от известно време започнеш да получаваш до 600 "няма да е" проблем нали? При двата случая нищо не ти се гарантира защото е до... но някак си тавана ти е по-нисък и не е приятно. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти всъщност какво написа? Аз споделям какво е при мен а не търся адвокати на БТК. Вече повече от месец скоростта ми не е по-голяма от 6.5Mbps при ADSL2 и 7.5Mbps ако модема се върже на ADSL. A иначе максимално често преди това скоростта си стигаше до 9.5Mbps. Аз плащам за 9/12 сега реално получавам ДО 6.5 и очакваш да приема, че всичко е нормално? Не, благодаря... На мен ми е пределно ясно, че скоростта не е гарантирана, ползвам интернет от 1993 година и поне това ми е ясно ако не друго.

П.П. Ако съм ти давал до 1000 лева всеки месец и от известно време започнеш да получаваш до 600 "няма да е" проблем нали? При двата случая нищо не ти се гарантира защото е до... но някак си тавана ти е по-нисък и не е приятно. :angry:

Аз нито философтствам, нито съм адвокат на БТК. Само излагам фактите. Щом не можеш да ги разбереш проблема е в теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти всъщност какво написа? Аз споделям какво е при мен а не търся адвокати на БТК. Вече повече от месец скоростта ми не е по-голяма от 6.5Mbps при ADSL2 и 7.5Mbps ако модема се върже на ADSL..........................................

Прочети си договора, за да видиш колко ти е минималната скорост за твоя план!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Ако съм ти давал до 1000 лева всеки месец и от известно време започнеш да получаваш до 600 "няма да е" проблем нали? При двата случая нищо не ти се гарантира защото е до... но някак си тавана ти е по-нисък и не е приятно. :P

Щом торент==интернет за теб, ако щеш и от '83 да си го ползвал - полза няма.

Ти 93 да не ползваше мегабити ?

Вуте Вуте, продължавай да си мрънкаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем - последните 2 дена скоростта на интернета падна рязко. В speedtest максималната скорост, която вдигам е 600-700kbps download и 600 kbps upload - към няколко сървъра. Положението към youtube и европейски ftp сървъри е същото.

Характеристиката на линията е ОК:

Bandwidth Down/Up(kbps) 8064/1053

SNR Margin Down/Up(dB) 13.3/12.6

Attenuation Down/Up(dB) 28.0/17.7

Output Power Down/Up(dB) 18.2/12.4

Открих, че има загуби на рутер на БТК:

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| 192.168.*.* - 0 | 201 | 201 | 0 | 2 | 125 | 0 |

| 212-39-87-240.btc-net.bg - 0 | 201 | 201 | 15 | 33 | 204 | 16 |

| de-cix.btc-net.bg - 16 | 201 | 170 | 46 | 52 | 250 | 47 |

| de-cix20.net.google.com - 14 | 200 | 173 | 78 | 98 | 343 | 125 |

| 209.85.255.178 - 9 | 200 | 182 | 78 | 101 | 1047 | 78 |

| 72.14.232.203 - 7 | 200 | 187 | 78 | 94 | 516 | 78 |

| 72.14.233.206 - 10 | 200 | 180 | 78 | 98 | 344 | 93 |

| fk-in-f104.google.com - 10 | 200 | 180 | 78 | 92 | 469 | 94 |

|________________________________________________|______|______|______|______|__

____|______|

WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

Редактирано от pemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем но БТК както винаги не са виновни някой ако знае нещо по въпроса да помага

post-198362-1228072429_thumb.jpg

Редактирано от MaTr1X (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз имам същия проблем но БТК както винаги не са виновни някой ако знае нещо по въпроса да помага

Парамертрите на линията ти са добри за Темпо.Виждам , че трупаш грешки,но това може да е по много причини.Прегледай си свързването и инсталацията и ако проблема продължи си заяви повреда.Нали се сещаш , че от БТК няма как да разберат , че имаш проблем ако не се обадиш.Жалая ти успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Щом торент==интернет за теб, ако щеш и от '83 да си го ползвал - полза няма.

Ти 93 да не ползваше мегабити ?

Вуте Вуте, продължавай да си мрънкаш

93-та ползвах интернет в университета /3-4КВ/s но поне не прекъсваше/. :) Иначе у дома карах с модем и bbs-и /като начало/, по-късно дойдoха и картите за достъп /dial up/ и тогава вече имах интернет макар и 56Kbps. Гледам и други имат същият проблем като моя. Пък вие си продължавайте с общите приказки вместо да давате разумни предположения и да се опитвате да помогнете.

Разбрахме, че БТК нищо не гарантира, гарантирано обаче си получават парите за 9Mbps... поне докато ми изтече договора и им бия шута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тая измишльотина с меренето на скороста от my.contact.bg е много неточна. По-добре си пусни един торент на който си сигурен ,че има доста сийдъри и гледай реалната скорост с която дърпаш. И аз не съм виждал повече от 2 мегабита през "скоростомера" но пък си свалих от немски сървър последното убунту 8.10 със максималната за линията ми скорост от 800к.

Така е прав си, но наистина може да се види каква ти е максималната скорост, ако започнеш да сваляш торент приложение с достатъчно сидери и пиъри. Така поне лесно се убеждава обикновеният потребител, който не е толкоз навътре в нещата

БТК жили с интернета

Комисията за защита на потребителите погна телекома

Поредна санкция за БТК разпореди регулаторен орган. Този път телекомът е принуден да отстрани неравноправни клаузи в общите си условия за предоставяне на ADSL (интернет). Това стана ясно след проверка на Комисията за защита на потребителите. Въведените уговорки предоставят на БТК изключителното право да тълкува клаузите на договора, задължават потребителя при неизпълнение на неговите задължения да заплати необосновано висока неустойка или позволяват на търговеца да се освободи от задълженията си по договора по своя преценка, са установили експертите.

Една от неравноправните клаузи в общите условия гласи, че "БТК се ангажира да отстрани всякакви неизправности... във възможно най-кратък срок". Така може да се разтегля неопределено дълго във времето изпълнението на ангажимента от страна на БТК. Компанията следва да посочи конкретен краен срок, е препоръката на КЗП.

Друга уговорка на телекома задължава клиентите му при неизпълнение на тяхно задължение да заплатят необосновано висока неустойка независимо от основанието, на което потребителят отказва да ползва или заплаща предоставяната услуга. Сумата зависи от абонаментния план, затова конкретна не е посочена, но тя е необосновано висока, са категорични от комисията. Текстът гласи, че "потребителят може да прекрати предоставянето на услугата БТК ADSL преди изтичането на първоначалния уговорен срок, като заплаща на БТК месечните абонаменти до изтичане на съответния срок".

С две други клаузи в общите условия на договора се изключва възможността потребителят да прекрати сключения договор при неизпълнение от страна на БТК. Така ако клиентът е недоволен, остава закрепостен към телекома. От друга страна, ако потребителят забави плащането с десет дни, операторът преустановява доставката на услугата, при това без да уведоми клиента. Така двете клаузи поставят абонатите в неравноправно положение, което нарушава потребителските права.

Общите условия не предвиждат право на клиента да получи обезщетение при неизпълнение на договора от страна на фирмата на стойност, равна на тази, която той й дължи при неизпълнение на свое задължение. Освен това те налагат на потребителя да заплаща точно предвидените месечни вноски (дори и под формата на неустойка), независимо от това дали БТК доставя услуга с качество, отговарящо на договорените условия.

Експертите на КЗП са изпратили писмо до БТК да отстрани неравноправните клаузи и да уведоми комисията и клиентите си до седмица. Ако това не бъде направено, регулаторът ще сезира съда, който да обяви сега съществуващите общи условия за нищожни.

Невена Мирчева

в-к "Стандарт"

Еврика, нещо хубаво да ни се случи и на нас простосмъртните! :)

1. Всеки един доставчил било на интернет или на телефонна услуга,дори и GSM операторите имат такова условие за плащане на неустойки при прекратяване на договора.

2. Никой не ти държи ръката когато подписваш договора. Поинтересувай се и попитай как стоят нещата с БТК и тогава се решавай на договорени отношения с тях. Не го възприемай като обида или като упрек от мен. Просто съвет

Здравейте,

моля някой да ми даде линк от трите теми в която се показваха какви трябва да са настройките и ръчно вкрване на DNS-те.

Продължавам да ровя в темата,но....

Искам да пробвам ще се получи ли някакво подобрение на скоростта защото от няколко дни повече от 2Мб не съм виждал.

Иначе линията е добра ..според мен Line Downstream Rate 13395 Line Upstream Rate 1103 .Сега наясно съм,че скоростта не е гарантирана,но от 12Мб на 2Мб не е нормално май. :cheers: С модем ZXDSL531B... настройките в my.contact.bg са както трябва..не съм разрешил мрежата,криптирана е връзката..ресет направих.....2Мб и толкова :blow out candles:

Помогнете ако имате желание!

Благодаря!

Отовори страницата DynDNS.org. Там има за няколко вида операционни системи, как се слагат статично ДНС.

За БТК предполага ги знаеш->212.39.90.42 и 212.39.90.43. Успех

А колкото до скоростта обади се на HelpDesk независимо че се чака. за да се провери линията и модема

На БТК :)

:пп с рестарт на модема не се оправя, това беше първото, което пробвах :>

1. Слагаш статични настройки

2. Чистиш кеш на Интернет Експлорер.

3. Рестартираш ПС и модем

4. Може да има проблем за момента с отварянето на самото yahoo.com или от страна на БТК за района

Дано съм бил полезен

Пич ще ти кажа само намирай начин да се отказваш от БТК...тва е истината,аз сега си блъскам главата само ;]]

За да не се зареждат бърз страниците причината може да не е само в БТК нали така.

Като съвет от мен провери следното.

1. Сложи си статични настройки

2. Настрой си торент клиента

3. От значение е с колко компютъра си. Ако има ненастроен рутер, той ти прави този проблем

4. Провери си кабелите и виж какви антивирусни програми или защитни стени използваш.

5. Щеш не Щеш ще трябва да се обадиш на HelpDesk да ти направят проверка на линията и модема.

Дано съм ти бил полезен. Имай на предвид че този проблем може да го имаш не само с БТК, но и със всеки друг доставчик, така че преди да решиш да бягаш, поне установи къде е проблема

Едно въпросче от леко неграмотен в сферата не мрежи,модеми etc...

От известно време като си включа РС-то,и съответно модема след него (аз съм към БТК-АДСЛ или както някой го наричат Супер-Любо),ми прави впечатление че имам проблеми с свързването.

Става дума за това,че лампичката на модема "ADSL" започва да мига докато не светне в зелено (когато съм конектнат свети оранжево),и съответно не мога да ползвам интернет,а понякога мига в оранжево доста дълго време,и пак нямам интернет.

След няколко рестарта на модема (понякога тези рестарти отнемат около 10 мин.) всичко е наред,но ми бави като отварям сайт.При ping/tarcert към въпросният сайт всичко изглежда нормално (ping ~40 за БГ,и ~150 international,loss 0).

Трабява да отбележа ,че РС-то ми не се спира с месеци ,и съответно постоянно или сийдвам,или тегля ,или джиткам някоя игрица.

Въпросът ми по-конкретно е: има ли вероятност по някакв начин да се е задръстил модема (кеш или нещо такова) ? И ако е така има ли начин да се справя сам,или трябва да започна отново ходене по мъките,и безкрайни обаждания на help-desk-а,тьй като преди месеци имах подобен проблем ,и след като от БТК решиха да ми обърнат внимание,всичко се оправи ,обаче ми казаха че съм натрупал много трафик и незнамси какво било станало...

1. Модема ти е SmartDSL MT882. При него ЛАН и Линк светят в оранжево.

2. Сложи си статични настройки на ЛАн картата.

3. Настрой си торент клиента-от него ти се товари модема.(ограничи си Upload скоростта и броят конекции-настройките ги има в 1 тема за БТК АДСЛ)

4. Провери как са настроени защитните стени и антивирусните програми.

Здравейте ! На БТК АДСЛ съм от доста време (около 2 години може би ? ) и абсолютно никога не съм имал каквито и да е проблеми с връзката. Преполагам, че това се дължи на факта, че живея в краен квартал на град Варна (Галата), където абонатите не са много, а до телефонната ни централа има прекаран подземен оптичен кабел( а аз живея на 200 метра от въпросната централа). Фен съм на компютърната игра - WoW( World of Warcraft). От два дни latency-то ми е доста високо - между 700 и 1500 ms. Досега никога не се е качвало над 250ms. Та въпроса ми е има ли някои друг подобен проблем ? Накарах един приятел(който е на интербилд) да влезе с героя ми и се оказа, че при него latency-то е от порядъка на 150 - 220 ms. Чудя се дали си заслужава да си хабя нервите в караници по телефона с полу-компетентни служителки на БТК или просто да изчакам няколко дни всичко да се нормализира...

Не че искам да те обидя или да се карам с теб, но БТК предлага интернет услуга и няма договорени отношения с Blizard. И аз съм играл навремето Diablo2 в сървър на Европа и съм бил на сателитен нет( става въпрос за компютърна зала) и там никой не отговаря за тази игра.

На БТК съм от около2,3 години. Разделил съм нета с BUFFALO WHR HP 54, в момента съм с firmware TOMATO 1.21. От около 10 дни, всички компове след рутера не могат да вдигнат повече 2-3 Mbit. Пробвах с различни настройки, запазени от преди и с по-стар firmware... Смених, даже и рутера с чисто нов WHR-G300n. Резултат НЯМА!!! Ресетнах и модема-също без никаква промяна...

Ако се закача направо към модема скоростта е 10-12 мбита-а, а през различни рутери само 2,3 (опитвам се да вдигна скоростта с Торенти)...

МОля за ПОМОЩ!

ПП. Благодаря предварително, даже и на тези, които ще ми пишат нещо от сорта: "Пробвай с ЕДИМАКС-те са по-добри рутери..."

:-)

ППП. В speedtest.net, показва скорост около 1,5 Мбит-след рутер и 3,4 мбит направо през модема, а вътре в него на ADSL line възможните скорости са си около 13 и 1 мбит-а за D/U

Опитай следните настройки. При мен поне работят

Свързваш модем->Рътер->ПС и на ЛАН картата слагаш само статично ДНС на БТК. (212.39.90.42 и 212.39.90.43)

За рутера на WAN settings:

Ако си АДСЛ старт или Темпо слагаш настройки по DHCP

Ако си бизнес абонат слагаш настройка по Статично ИП.

За LAN settings:

Ако модема и рутера са с едни и същи вътрешни ИП адреси, слагаш рутера да е 192.168.2.1 и нищо повече

Обаждам се аз няколко пъти на 0800100 и след 2 едночасови чакания да бъда свързан с отдела по поддръжка на ADSL, на третия път вече успях да се докопам до някой от техниците, който ми заяви, че няма никакъв проблем с моята връзка. Всичко било на 6. Според него връзката до модема никога не е прекъсвала, проблема бил в рутера ни. Е сменихме три рутера вече и това си остава:

http://img510.imageshack.us/img510/7964/93343472hz1.jpg

Кажете какво да правя. Така е от 1 месец вече!

P.S. Има ли БТК някакво ограничение за сесии или нещо такова, защото в офиса са вързани в пикови моменти 12-13 ПЦ-та, някои с WiFi, други със суичове, да не би от там да идва проблема. Вече не знам какво да мисля, а ония идиоти ми повтарят само това - ПРОБЛЕМ НЯМА!

Може лесно да провериш къде е проблема. Закачи директно 1 ПС към модема и наблюдавай услугата. Ако не прекъсва значи проблема е във вътрешната мрежа, Ако прекъсва значи има проблем от страна на БТК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И като не е моя собственост, къде точно пише, че не мога да го настройвам или да го префлашвам?

Единственото, което прочетох във всички документи, е че БТК не осигурява директен достъп до настройките на модема, но никъде не пише, че го забранява.

Не съм нарушил нито една точка от Договора и Общите условия.

С този въпрос направо разстреля всички разработчици . . .

Дали си се сещал някога защо непрекъснато излизат нови версии на биос-и, фърмуери и най-вече драйвери, при положение че железата са все едни и същи?

5.2.3. Във всички случаи на загуба или нанесени вреди на

оборудването, собственост на БТК, причинени с умисъл или

небрежност от страна на Потребителя, последният остава

отговорен за тези щети и вреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От къде мога да разбера колко ми е трафика на БТК? Искам да разбера дали трафика ми е ограничен или неограничен.Таксата ми е 20лв/мес. Ако някой има инфо да казва да зм дали да тегля торенти - да не би да прехвърля трафика и да плащам допълнително.

В Договора пише. Неограничен трафик.

Здравейте,

доста четах по темата и още явно трябва но така и не видях нещо, което при мен се случва и дали има някакво по просто обяснение на проблема.

Значи на АДСЛ БТК съм във фирма с няколко офиса един до друг с локална мрежа от 10 компа и 2 принтера мрежови. Във връзка с една нова програма за работа услугата изисква да се направи VPN тунел към сървърите на държавна институция. Има доста изисквания от 3 страни и се старая да ги изпълня.

1. Смених плана на 6Мбит BIZ за да имам статично IP - ОК

2. Купих сериозен rack и мрежата си стана както трябва, а не с онези евтини суичове. Пуснах и сървър както си му е реда.

3. От държавната институция ми пускат IP само за 16 адреса максимум. като маската ми е 255.255.255.240.

БТК модема е - Huawei SmartAX MT882

купих и VPN рутер - Linksys BEFVP41

Настройките на тунела ни ги диктуваха от държавната институция. След 2-3 дена борба нищо не стана и викнах фирма да го настроят. И те се бориха 2-3 дена и накрая тунела стана. Работи вече няколко месеца но проблема е следния:

Като поработим няколко часа и тунела се разпада или по-точно нямам връзка с сървъра отсреща. Като рестартирам модема от тока и тунела се появява и така по няколко пъти всеки ден. Нямаше да ми тежи толкова ако не бяхме няколко офиса пръснати и все трябва да пращам колежката да рестартира модема,защото аз съм през една улица. Звънял съм навсякъде по доста пъти и всички казват че при тях е наред. От БТК съм чувал всякакви отговори дори от вида на "ние доставяме интернет поддръжката на тунели е друга услуга". Но моя проблем е, че като ресна модема и всичко се оправя. Къде да търся проблема и ако има решение как да го намеря. Има и други с изградени системи от този тип но нямат проблеми. Съмнявам се че е нещо от БТК или модема им но те не си признават, защото от другите доставчици няма такива проблеми. Фирмата която настройваше рутера звъня и уж отваряха всички портове. Разбирам че може да е от всякъде проблема ама какво да правя като съм посредата между държавна институция и БТК - възможно най-гадния вариант за комуникация.

[/quote

Самата услуга АДСЛ не гарантира нормална работа при VPN връзка, понеже е адиметрична и скоростите не са гарантирани.

За да имаш нормална работа на VPN мини към услуга където се гарантира постоянна Upload скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
5.2.3. Във всички случаи на загуба или нанесени вреди на

оборудването, собственост на БТК, причинени с умисъл или

небрежност от страна на Потребителя, последният остава

отговорен за тези щети и вреди.

Един едър познат буквално заби модема в стената, който му правеше проблеми и го направи на парченца. После им го занесе на бтк и го смениха! laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един едър познат буквално заби модема в стената, който му правеше проблеми и го направи на парченца. После им го занесе на бтк и го смениха! laugh.gif

Ами ако ви се дават излшни 80 лв. давайте. Чупете модемите на воля. Не знам защо всеки потребител като му се разпадне интернета и веднага обвинява модема.

1. Има модем

2. Компютър

3. Телефон

4. Сплитер

5. Розетка на стената

6. Кабели

Не може да искаш от абонат, който мрънка за 20 лв такса на месец да си купи Cisco модем за 200 или 300 лв.

Модемите на БТК не са чак такива боклуци. Просто трябва да се понастроят малко.

В чужбина(или поне в Испания е така абонатът си купува устройстовто и му се дават настройките за активиране на модема и за PPPoE)

Здравейте!От няколко дни имам следния проблем значи имам интернет но немога да влизам в страници ами само в скайп и трябва да рескам модема някои знае ли от какво може да е ?

Сложи си статични настройки на лан каратата.

192.168.1.2

255.255.255.0

192.168.1.1

212.39.90.42

212.39.90.43

Ако си с бвзжична връзка въведи само ДНС.

хора я дайте съвет да си вкарам ли горе споменатия ADSL

питам щото като зачетох темата, няма отърване от оплакваня , нестабилност , прекъсване

едва ли не от темата излезе че тоя нет е пълен боклук....

и има ли нещо вярно че ADSLа в сф е по бърз и по стабилен от в по малките градове или тва няма никакво значение за стабилноста (и твърдението не е истина)

хората на ADSL питам ви ама чесно наистина ли тоя нет е толко кошмарен колкото се искара в темата и непрестанни оплакваня (или тва не е толкова истина колкото има много ревлиовци)

иначе в момент съм на нет 4мегабита с такса 34лв...като винаги е стабилен скороста не е мн но пък никога не пада и не прекъсва

да несе прецакам и да се окажа с АДСЛ "по добър нет" и същност да е по зле??? :rolleyes:

кажете ама чесно

Ако телефонната ти линия е добре, няма да имаш проблем с АДСЛ като услуга. Ако линията ти е стара или телефонната инсталация в блока или къщата са стари тогава може и да имаш проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вирус, winLSP fix, netsh winsock reset catalog, netsh int ip reset C:\reset.log

И тогава ще се учудиш какъв нет можеш да имаш

Topper спри се ще изплашиш човека. Нека да си сложи статични настройки на ЛАН картата и тогава да провери, а това че си напред с материала е ясно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Topper спри се ще изплашиш човека. Нека да си сложи статични настройки на ЛАН картата и тогава да провери, а това че си напред с материала е ясно

Емо, разбрахме, че според теб всичко се решава със статични настройки.

Нямам против, само че не винаги проблема е в това.

Човека го плаша, защото в друга тема споделя колко програми за "туйкове" е ползвал, за да си подобри скоростта на торентите.

От това си правя изводи, че има нужда от LSPFix, а познай параметрите на TCP протокола в какво състояние са.

М/у другото, след netsh int ip reset не се е обадил да има проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
328995644.png

Мъката продължава. Скоро месец ше направи така. От съпорта ми разправят, че нямало довод да пуснат заявка за технически проблем защото всичко им било изглеждало нормално. Вече няма за какво да се хванат и рутера ми бил виновен. Тоя тест верно че не е много достоверен ама няма нещо или място от което да тегля с повече от 30-40..70-80к в най-добрия случай.

Че и над половин година има докато договора ми изтече...sad.gif

Закачи директно компютър към модема със статични настройки и тогава твърди че проблема е в БТК.

Еми незнам ама от месец модема сам си се рестартира,немога да се се свържа с хелпа нервите не ми издържат да ги чакам по 20 минути,някой има ли го този проблем.както съм в нета разглеждам си и модема се рестартира сам ,почна много да ме изнервя,немога да изтегля нищо .проверявам за вируси няма .слагам нов виндулс пак го прави този проблем ,сложи ДНС сите дет са написани тука и пак същото.скороста си му е добра но като почна да тегля след малко следжа рестарт на модема и едно писукане излиза от него,идва ми да го врасна с чука накрая.Много се нервя,имали некакво решение на проблема или да чакам кам 30 минути хелпа ями дигнат я не .

Това че си проверил за вируси и си сложил статични настройки е добре.

Ще трябва да се обадиш на HelpDesk.Телефона е безплатен. Разбирам че е изнервящо, но само те могат да ти кажат къде е поблема.

Здравейте cool.gif

Чета от вчера темите за БТК АДСЛ и незнам какво да правя.

В момента съм с кабелен нет (BG MREJA) , следните скорости и цена 18.00 лв.= 2000 (250 KB/sec) /международен/ // 6000 kbps (750 KB/sec) /БГ/

Но напоследък не съм много доволна от обслужването и чакането за отстраняване на повреда.

А и имам настолен комп-р и лаптоп и съм само с 1 кабел , който махам и слагам от единия на другия и ми омръзна diablo.gif

Гледам рекламата за БТК ADSL - с безплатен Wi-Fi модем...... :angry: и се чудя дали да не се включа...на тарифата за 25 лева на месец. Става въпрос за София.

Интересувам се от вашето мнение , защото бая изчетох в нета и вече незнам какво да правя , честно :rolleyes:

Благодаря на всички отзовали се с отговор , успешна седмица cool.gif

Интернета ти е добър. Не знам вече как по договор за задължени да отстраняват проблемите. За да ползваш 2 компютъра може да си закупиш рутер да го настроиш и готово

Имам проблем!До преди 1 седмица и половина всичко беше наред.Сега някои страници ги отварям доста бавно.Къде е проблема?При мен или в нета? :hush:

Проблема е следният.

1.Ако имаш торент клиент го настрой,

2. Сложи си статични настройки.

3. Виж дали имаш Флаш приложение за страниците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Закачи директно компютър към модема със статични настройки и тогава твърди че проблема е в БТК.

Отдавна съм минал 1-ви клас. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Просто първо пренасоваш порта на модема и след тов СЪЩИЯ порт на маршрутизатора

Ще се опитам да обесня.

1.От МКБ отваряш всички портове(или тези на U-torrent) към 192.168.1.2(това е твоят ритер вече

2.Закачаш Модем-Рутер-Компютър с кабелна връзка

3. От Интернет експлорер влизаш в настройките на рутера.(потребителско име и парола за рутера имаш в самата книжка, която върви с него)

4. Като влезеш в настройките на рутера търсиш опцията Port Forwarding и там отваряш необходимите портове към твоето ПС).

аве пичове много ми е гадно свалям само с 100 kb средна скорост sad.gif

нещо да не ми се е развалило моля кажете защото един приятел сваля с доста повече от мен и сме на еднакув нет

1. Провери на какъв абонамент си.

2. Виж си настройките на комптъра

3. Настрои си торент клиента. Ако претоварваш модема е нормално да ти пада скоростта

4. Виж прложението което сваляш колко Seed/Peers има които са активни

5. Ако имаш вътршна мрежа провери да не би някой да ти ползва от трафика.

6. Ако си проверил всичко това обади се на HelpDesk за инфо

Отдавна съм минал 1-ви клас. :mark:

Не сам искал да те обидя.

Тогава настоявай за демонстрация на услугата.

При теб ще дойдат техници от БТК със собствено ПС и ще демонстрират.

скоро ще си купувам рутер Linksys и се чудя дали ще имам проблеми с адсл-а?

имам на предвид...дали ще имам проблеми с работата на модема с рутера...

Няма да имаш никакви проблеми стига да си настроиш рутера.

Емо, разбрахме, че според теб всичко се решава със статични настройки.

Нямам против, само че не винаги проблема е в това.

Човека го плаша, защото в друга тема споделя колко програми за "туйкове" е ползвал, за да си подобри скоростта на торентите.

От това си правя изводи, че има нужда от LSPFix, а познай параметрите на TCP протокола в какво състояние са.

М/у другото, след netsh int ip reset не се е обадил да има проблеми

Да фен съм на статичните настройки,защото с тях няма бъгове и всичко работи коректно.Предполагам че и ти си на същото мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да фен съм на статичните настройки,защото с тях няма бъгове и всичко работи коректно.Предполагам че и ти си на същото мнение.
Аз не съм, но...

Поспри се малко плийс!

А като ти поспре ентусиазма да флудиш, се замисли какво би станало ако съвсем случайно на бТк и хрумнте да си смени dsn-а на твоя сайт ( да не се бърка с уебсайт и да се има впредвид локацията или географски обособена зона от адсл мрежата на бТк ) и ти си със статични адреси на картата. Или примерно сработи фейловъра на DNS-a...че да е по-интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.