Премини към съдържанието
stanley56

Всичко за БТК-ADSL - част 3

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми отговори на два супер прости въпроса?

Има ли друг интернет доставчик на света, за когото да са изписани над 70 страници (само в Kaldata, а има и още много места) с проблеми?

До кога ще ги търпите?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, има и повече изписано.

Само дето 80% са (като предишния проблем на тази страница), че потребителя си включил кабела вместо в LAN - в WAN порта. Или 2 паралелни телефона преди сплитера, ми баба така искаше.

Ей такива нещица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предлагам ти да спреш да раздаваш - първо казваш "всеки един модем"

Второ, ако е бизнес абонат - съвсем не е само едно. После ако ми обясниш как или/или раздава.

Много смело обощаваш и пак не четеш.

Конкретно говорим за обикновенните потребители на услугата.

Аз не съм бизнес абонат и не знам за кво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз не знам ти какво си виждал, аз съм виждал/инсталирал на стотици компютри точно SB, Avira и ZA и ха, до сега не съм видял по-голяма щуротия - да ти спре DNS-а.

БТК може да не са сменяли ДНС-ите си през последните 2 години, с тази подбробност, че имат близо 6 такива сървъри (а не като кварталните ланки "без'ич") и ако си с ДНС 192.168.1.1 няма и да разбереш кой работи за теб в момента.

Това пък, че рутъра сам се поставя за DNS - в кой рутър го видя ?

това също беше голям бисер.

Съгласен съм с теб, че не си специалист, само не разбрах защо така нафлуди темата с глупости от "1.провери си кабел 2.настрой си статични адреси 3.обади се на хелпдеск"

ПС:Layer 1 винаги е бил проблем ;)

ПС2:За сведение, понеже не си прочел много от темата, dot е направил доста експерименти с модемите + компилиране на имидж за тях. Сигурно знае малко повече, така че черпи знания и благодари.

Topper не искам да споря с теб.Когато сложиш един рутер на автоматични настройки за ДНС дава себе си.

За това че антивирусна програма спира интернета и връзката също няма да споря. Случвало ми се е и го твърдя със сигурност.

За модем в бридж режим не споря

За Zone Alarm го дадох като пример от работата ми.

Просто се опитвам да помогна. Не задължавам никой да ме слуша.

Надявам се че спазвам правилата и добрият тон във форума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми отговори на два супер прости въпроса?

Има ли друг интернет доставчик на света, за когото да са изписани над 70 страници (само в Kaldata, а има и още много места) с проблеми?

До кога ще ги търпите?!

Ами разбира се, че за най-големият доставчик в България ще се пише най-много, тъй като има и най-много абонати в повечето населени места, с което и автоматично се вдига аудиторията ;) Как искаш за Унакс, примерно да се пише много като са само в Бургас или за някой от другите градски доставчици ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Topper не искам да споря с теб.Когато сложиш един рутер на автоматични настройки за ДНС дава себе си.

За това че антивирусна програма спира интернета и връзката също няма да споря. Случвало ми се е и го твърдя със сигурност.

За модем в бридж режим не споря

За Zone Alarm го дадох като пример от работата ми.

Просто се опитвам да помогна. Не задължавам никой да ме слуша.

Надявам се че спазвам правилата и добрият тон във форума

И аз, учудващо и за мен продължавам да го правя (спазвам добрия тон, че се опитвам и да помагам).

Само органически вече не понасям потребители, които дори не четат, да не говорим за малко мислене, а се изказват компетентно и дават съвети.

Един рутър, когато НЕ Е НАСТРОЙВАН не знае никакви други устройства, мрежи, адреси около себе си. Това е причината по подразбиране да установява DNS своя адрес - просто не знае други. Не вади правила от това. Представи си, че в default настройките са му записани някакви данни и дори с ресет до "factory default" пак имаш някакви настройки (както е при руснаците от Билайн със същите модеми).

И не разбрах какво твърдиш, след като и аз, и Дот ти обясни каква е аджеба идеята DNS-а да ти е самият модем и как се получават динамично настройките при промяна. Пак ти казвам - най-малкото 6 са DNS-ите на BTC и то от различни мрежи (мисля, че даже в тази тема сме ги споменавали поне 3 път) и когато чуеш потребител да каже "имам интернет, но не ми отваря страници" - можеш да се обзаложиш, че е със статично настроени DNS-и (.42 или .43).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Къде го чукаш....къде се пука

Още бисери да има ?

Раздава само едно IP ли? Ми ако ти кажа, че пък при мен раздава 192.168.3.2-128.

98.99% от хората тук не четат какво е написано - факт

Ето и определение за DHCP протокол:

DHCP - Dynamic Host Configuration Protocol Е-мейл

Написано от Administrator

Петък, 28 Март 2008 12:02

DHCP позволява компютри да се свързват към мрежа базирана на TCP/IP без да имат предварително конфигуриран IP адрес. DHCP е протокол, който назначава уникален IP адрес на устройствата, после освобождава и обновява адресите, когато устройствата напускат и отново се свързват в мрежата.

Доставчиците на интернет (ISP) обикновенно ползват DHCP за да позволят на потребителите да се свържат с интернет с минимални усилия. От друга страна броудбанд маршрутизаторите предлагат DHCP функционалност, като допълнително удобство за свързване на компютри към LAN.

DHCP средата изисква конфигуриран DHCP сървър със съответните параметри за дадената мрежа. Главни параметри на DHCP са; обхвата от свободни IP адреси, правинланата маска на подмрежата (subnet mask), gateway и DNS сървър. Устройствата, които изпълняват DHCP клиентски софтуер могат да получат тези настройки от DHCP сърварите когато е необходимо. Ползването на DHCP в мрежата означава, че системните администратори не е нужно да конфигурират тези параметри по отделно за всяка машина.

Стъпките изпълнявани, когато DHCP клиент получава наем за IP адрес от DHCP сървър, са следните:

1. Компютърът, чиито TCP/IP свойства са установени за получаване на IP адрес чрез DHCP, се появява в мрежата. Този компютър бродкаства съобщение, наречено съобщение за откриване на DHCP.

2. ако в мрежата има DHCP сървър, той приема бродкастното съобщение и отговаря със съобщение, наречено DHCP предложение. Съобщението предлага на клиента IP адрес от диапазона адреси на сървъра, които са налични за разпределение. Предложения адрес временно се резервира, докато сървърат не получи отговор от клиента. Съобщението с предложението също се изпраща като бродкаст, защото клиентът все още няма адрес, до който съобщението да бъде изпратено директно.

3. Клиентът може да получи множество предложения, ако в мрежата има множество DHCP сървъри. Когато пристигне първото съобщение клиентът отговаря със съобщение наречено DHCP заявка. Това е приемане на първото получено предложение. То отново е бродкастно съобщение; по този начин всички DHCP сървари го получават и онези, отправили съощенията си по-късно, ще снаят, че техните предложения не са приети. След това те могат да поставят предложените адреси, които са резервирали за клиента, обратно в своите пулове от свободни адреси.

4. Последната стъпка в тези преговори е DHCP потвърждението. DHCP сървърът, чието предложение е прието, получава заявка от клиента. Сървърът потвърждава приемането и назначава IP адреса на този клиент за предварително дефиниран наемен период. Сърварът може на изпрати на клиента допълнително информация за конфигуриране на TCP/IP, като например IP адресите на DNS i WINS сървъри.

Когато тези стъпки приключат, клиентът може да използва назначения му IP адрес, за да комуникира с останалите компютри, работещи с протокола TCP/IP. Това става, докато не изтече предоставеният наем. Забележете, че наемният период може да се зададе от администратора на DHCP сървъра. Преди изтичането на наема клиентът започва да преговаря, за да го поднови, така че да продължи да използва адреса. Обикновено DHCP сървърът отговаря положително на заявката. Ако обаче DHCP сървърът е изключен, или ако изпрати отговор за отрицателно потвърждение, клиентът трябва да започне DHCP процеса от самото начало.

Ако компютри в една мрежа трябва постоянно да имат един и същи IP адрес, те пак могат да използват DHCP. В този случай трябва да конфигурирате тези компютри да използват резервиран адрес.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложих ти да си мълчиш, но ти реши да ни озариш с още някой бисер:

Ето и определение за DHCP протокол:

Не е протокол драги, а е услуга (service).

Главни параметри на DHCP са; обхвата от свободни IP адреси, правинланата маска на подмрежата (subnet mask), gateway и DNS сървър.

И как тогава спред теб в предишните ти постове DHCP-то "раздава до Subnet MASK" цитирам???

Колкото до множеството DHCP сървизи в една мрежа - заявката за IP се потвърждава от authorative сървиза, не първия отговорил, че ще интересно тогава кой да/ще/бил отговорил пръв.

Иначе потребителите трябва да са ти благодарни за този текст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как тогава спред теб в предишните ти постове DHCP-то "раздава до Subnet MASK" цитирам???

Колкото до множеството DHCP сървизи в една мрежа - заявката за IP се потвърждава от authorative сървиза, не първия отговорил, че ще интересно тогава кой да/ще/бил отговорил пръв.

Няма да споря с теб Topper нито пък искам да се карам. Който иска може да ми чете обясненията. В свободна страна сме

Не съм специалист и не парадирам че съм.

На всички във форума пожелавам успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://bg.wikipedia.org/wiki/DHCP

Може и да се твърди че DHCP е роля в сърварите докажи противното.

Редактирано от syscom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам следния проблем с ADSL-а:

Към wi-fi на модема се закачва само един лаптоп и му се дава IP 192.168.1.3 (на 192.168.1.2 - е PC с LAN) на 2-рия и нагоре лаптоп модема не им дава IP-та и те си хващат някакво странно IP 169.x.x.x и няма нет. На иконата на wirelessa- пише че връзката е ограничена. Иначе лаптопа който се е закачил пръв си работи без проблеми. Mодема(рутера) е ZTE 531B - Брадясах да чакам на 0800100. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DHCP-то на модема е настроено да дава 2 IP-та ( 192.168.1.2-3)

Следващите заявки за адрес на се обслужват и компа взима произволен частен адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DHCP-то на модема е настроено да дава 2 IP-та ( 192.168.1.2-3)

Следващите заявки за адрес на се обслужват и компа взима произволен частен адрес.

Не е това в настройките DHCP на модема е зададено

start IP adress 192.168.1.2

end IP adress 192.168.1.100

Имам втори комп който се включва на 192.168.1.20 и си работи

DMZ-а само е включен допълнително - дали не е от него?

Редактирано от ilko74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от DMZ-то, само не ми е ясно - как от 2,3... скача на 20 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е това в настройките DHCP на модема е зададено

start IP adress 192.168.1.2

end IP adress 192.168.1.100

Имам втори комп който се включва на 192.168.1.20 и си работи

DMZ-а само е включен допълнително - дали не е от него?

Ресетни модема и го активирай отново

Ако е объркал нещо да си възстанови настройките.

Едва ли е от ДМЗ, просто виж какви настройки си правил на DHCP-to

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е от DMZ-то, само не ми е ясно - как от 2,3... скача на 20 ?

Значи, на 192.168.1.2 статично има забит cisco рутер а на 192.168.1.20 също статично съм си забил моето PC. проблема го прави само при wireless иначе на лан DHCP-то си раздава правилно адресите, което на мен не ми трябва - цялата мрежа на фирмата е зад рутера. Най-накрая ще набутам фирмата и ще купя wireless рутер - сто пъти по-надеждно е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложил ли си парола на Wireless мрежата. Ако да, пробвай да я махнеш - почити съм сигурен, че проблемът е там.

Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи, на 192.168.1.2 статично има забит cisco рутер а на 192.168.1.20 също статично съм си забил моето PC. проблема го прави само при wireless иначе на лан DHCP-то си раздава правилно адресите, което на мен не ми трябва - цялата мрежа на фирмата е зад рутера. Най-накрая ще набутам фирмата и ще купя wireless рутер - сто пъти по-надеждно е!

Това хич не го разбрах :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш Cisco Router не ти е нужен WI-FI модем. Може да си сложиш обикножен. Макар че съм настройвал D-Link рутер на Wi-FI модем на БТК и двете мрежи работят и DHCP си работи коректно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли бърз въпрос?

Адекватна ли е NAT и филтриращата защита за да се пусне един компютър зад модема без защитна стена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към wi-fi на модема се закачва само един лаптоп и му се дава IP 192.168.1.3 (на 192.168.1.2 - е PC с LAN) на 2-рия и нагоре лаптоп модема не им дава IP-та и те си хващат някакво странно IP 169.x.x.x и няма нет. На иконата на wirelessa- пише че връзката е ограничена. Иначе лаптопа който се е закачил пръв си работи без проблеми. Mодема(рутера) е ZTE 531B - Брадясах да чакам на 0800100. Някакви идеи?

Сложи си статични настройки.

На теб ясно ли ти е, какво искаш да правиш?

Защото на мен не ми стана ясно - дай инфо.

Може ли бърз въпрос?

Адекватна ли е NAT и филтриращата защита за да се пусне един компютър зад модема без защитна стена?

Каква защита, кви филтри виж Firewall - а?

Щом имаш Cisco Router не ти е нужен WI-FI модем. Може да си сложиш обикножен. Макар че съм настройвал D-Link рутер на Wi-FI модем на БТК и двете мрежи работят и DHCP си работи коректно

Аз пък съм настроил един linksys който бриджва WiFi-то от модема към друга витруална WiFi мрежа която аз ползвам и няма проблеми.

Слагам линксиса някъде където има обхват от БТК WiFi-то и то (линксиса) си олавя сигнала и го пренасочва в виртуална мрежа без кабели без нищо само с линксиса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид модема на бтк.Би трябвало да има някакви включени правила по подразбиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах в предвид модема на бтк.Би трябвало да има някакви включени правила по подразбиране

Казах пробвай firewall.

Имаш ли достъп до модема, ако имаш провери за Wireless User Isolation дали е влучена услугата, трябва да е изключена.

Също така провери за Access Control дали има филтриране на мак адерси.

Редактирано от syscom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам какви са тарифите и на колко лева с колко кб сваля от торрент тракери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитам какви са тарифите и на колко лева с колко кб сваля от торрент тракери

БТК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.