Премини към съдържанието
stanley56

Всичко за БТК-ADSL - част 3

Препоръчан отговор

Моля,дай идея,какъв тест да направя,че да разбера,дали това дето го ползвам е равно на туй дето го плащам.

Предварително благодаря за помощта!

Пусни си и некой торент от Замунда-та(примерно), с много пиъри, изчакай 1 минута и кажи каква ти е скоростта тогава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си и некой торент от Замунда-та(примерно), с много пиъри, изчакай 1 минута и кажи каква ти е скоростта тогава...

Това също не е критерий. Много по-вярно би било измерването ако решите да изтеглите голям файл от България и/или чужбина. Например:

България: http://centos.skknet.net/5.2/isos/i386/Cen...i386-LiveCD.iso

Германия: http://wftp.tu-chemnitz.de/pub/linux/cento...i386-LiveCD.iso

САЩ: http://mirror.cc.vt.edu/pub/centos/5.2/iso...i386-LiveCD.iso

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Мисля да си сменя модема и да си взема безжичен. Имам 2 компютъра и се чудя дали с 1 модем ще може да работят и 2та? Как е връзката и каква Wi-Fi карта да си взема? Нищо не разбирам от безжични връзки. Бихте ли ме посъветвали?

-Модема ще се намира в др. стая до стената на 2 метра от ПЦ-то, Но е през стена- тухла, ще има ли проблем и ще трябва ли да се изненадам от скоростта?

-Ще може ли да работят 2та компютъра с интернет едновременно?

Благодарско ;)

Пишете, че трябва да ходя до централният им офис...., че днеска последно мога да си взема безплатен модем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си реших проблема cool.gif Оказа се, че модема ми е почнал да сдава багажа след 2 години работа. Беше ZTE 831 II. Писах по електронната поща на съпорта и на следващия ден сутринта ми звъннаха дали могат да дойдат да го сменят. Това беше доста бърз отговор, не очаквах, че толкова бързо ще се реши проблема ми. Явно от БТК имат напредък в съпорта! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте!Имам друг проблем сега!Постоянно ми спира нета (доставчик-БТК)- работи около половин час и спре,и така втори ден вече.Работата се оправя за кратко само след рестартиране на модема(само вчера е рестартиран поне 5-6 пъти!).На всичкото отгоре торент-клиента ми (микроторент 1.8.1) постоянно е с червена удивителна,колкото и да сменям портовете - а аз миналия месец звънях в БТК,за да ми отворят всички портове,после всичко беше наред,досега.Всеки месец ли трябва да им звъня за тия портове?!Какво трябва да направя,за да се оправят нещата?Да взема да пусна едим мейл до техниците или ще ме посъветвате друго?Благодаря за помощта предварително!

8e12b96d087ec7ce56313c229be3bf91.gif

Редактирано от icicle_78 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://my.contact.bg/

От тук можеш сам/а да си пренасочваш портове.

Благодаря мноооого!Веднага ще се пробвам 6f7ba45b1ada5d2f74005261b4d1a93b.gif

Много е сложно,не е за мене...Ще помогнеш ли още малко?В момента отворих там дето пише : Моята мрежа

NAPT настройки,

но как да го попълня това,като не го разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря мноооого!Веднага ще се пробвам 6f7ba45b1ada5d2f74005261b4d1a93b.gif

Много е сложно,не е за мене...Ще помогнеш ли още малко?В момента отворих там дето пише : Моята мрежа

NAPT настройки,

но как да го попълня това,като не го разбирам?

1. Настройваш компютъра със статични ip,gw,mask,dns.

2. В my.contact форуърдваш произволен порт към ip-то си, който ше ползваш за торенти.

3. Настройваш торент клиента.

Редактирано от Progres (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Настройваш компютъра със статични ip,gw,mask,dns.

2. В my.contact форуърдваш произволен порт към ip-то си, който ше ползваш за торенти.

3. Настройваш торент клиента.

Явно не сте ме разбрали,за което се извинявам - грешката сигурно е у мен.Ама разбирате ли?Все едно ми го обяснявате на китайски!Аз наистина не я разбирам терминологията,мнооого съм в началото: ip,gw,mask,dns,форуърдваш,порт към ip,направо...така се умотах,че какво да ви говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих два Print Screen-a , обаче не мога да ги кача тук. Ако искаш дай мейл, ще ти ги пратя, с тях ще ти стане по-ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направих два Print Screen-a , обаче не мога да ги кача тук. Ако искаш дай мейл, ще ти ги пратя, с тях ще ти стане по-ясно.

Благодаря!Ето: iciclebg@gmail.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За да ти изгасва Интернет и ДСЛ означава че има проблем по линията.

1. Провери си дали свързването е ок. (Телефон, модем , сплитер, розетка)

2. Колко Телефонни апарата изпозлваш.

3.Ако свързването ти е наред трябва да се обадиш на 0800100 и ще настояваш за проверка.

На другият телефонен номер също трябва да има АДСЛ като услуга.

Проблема може да не е от модема. Хубаво е да звъннеш на 0800100 за да направят проверка и да еазберат причината.

Няма проблем ако е в друг град.

Просто ресетваш модема и го активираш с У/П за съответната линия.

значи,май проблема е в линията.като се пооправи времето и проблемите намаляха значително.след празниците имам среща с техника и ще го карам пак да тестват линиятда да намерят проблема.мисля си,че някъде влиза вода и дава накъсо по муфите по трасето.10x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Малко по-горе споменах за един проблем с прекъсването на интернета ми и оправянето му след рестарт на модема.Звъннах в БТК и оттам ми казаха да си огранича ъплоуд скоростта до 30.Това 30 не е ли много малко,не трябва ли границата да е малко по-висока за абонаментния ми план?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!Малко по-горе споменах за един проблем с прекъсването на интернета ми и оправянето му след рестарт на модема.Звъннах в БТК и оттам ми казаха да си огранича ъплоуд скоростта до 30.Това 30 не е ли много малко,не трябва ли границата да е малко по-висока за абонаментния ми план?

Поздрав:"Herz aus Stahl" von Manowar

Никой, повтарям никой доставчик не обича ъплоуда, особенно през международните канали.

По принцип АДСЛ лрябва да работи стабилно, ако торент клиента заема до около 70-80% от ъплоуд канала.

Изводите оставям на теб, поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

30 конекции са ти казали, вероятно.

Не е въпроса в ъплоуда, въпроса е, че сийда претоварва скромния рутър (или такъв с опции по подразбиране)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

В момента съм на договор за 6mb/s а исках да пробвам 12мб/с, но не могат да ми доставят тази скорост, защото централата била на много голямо разтояние от мен (това естествено си го спестиха, когато подписвах договора и казаха, че няма проблем за 12мб/с) След доста ходения до централния им офис тук във Варна ми казаха, че след нова година ще има подновяване на мощности и ще могат да вдигнат скоростите.Ето новата година настъпи... март месец дойде и нищо такова не се случва. Знам че собствениците от AIG са пред фалит поради кризата.И въпроса ми е - чувал ли е някой знае ли се ще има ли нови скорости или пускане на нови "мощности'?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Delirium , Какви "мощности" бре, това не е енергетика. Тук говорим за капацитети, канали, сървъри ,рутери, dslam и прочие. Ама който ти е обещал нещо трябва да си изпълнява обещанието.

Общо взето или продължаваш ходенето по мъките, или търсиш алтернатива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова съм го сложил в кавички... такова понятие ми казаха в ГЛАВНИЯ ОФИС ВЪВ ВАРНА ohmy.gif Като цяло съм много доволен от интернета, който предоставят.Нямам никакви проблеми с прекъсване и прочие. Единствено скоростта ми идва бавна...

Редактирано от Delirium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далече бегайте от БТК, колкото ви държат крачката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Далече бегайте от БТК, колкото ви държат крачката

??? Я поясни за да не замине поста ти в кошчето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес взех нов модем с 4 порта и безжична връзка от Бтк,било на промоция ми казаха.Въпроса ми е защо 2 та ми компютъра свързани през портовете не се виждат,през другият ми рутер на Линксис се виждаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
??? Я поясни за да не замине поста ти в кошчето

Така ли? Грижи нямаш, няколко пъти съм писал по темата. Абонат съм на БТК от 15.11.2004год., когато пакета беше 256Безкрай и струваше 47лв./месец. 4 години и половина са достатъчно дълго време, за да мога да анализирам състоянието на услугата през въпросния период, която се срина тотално след късното лято на 2008год. Започнаха едни постоянни увисвания на модема, губи се цялата връзка и се налага рестарт след рестарт. Сега, не ми говори за торенти, настройки на клиенти и уиндоуси, тук забележка не може да има, be sure. Последен пример, тази вечер, прибирайки се от работа, включвайки компютъра, натискайки Firefox и хоп, не-изненада, "The page cannot be displayed/found/or whatever!". До този час, съм рестартирал модема 4 пъти, държа да отбележа, без използване на торент или даунлоад програма, обикновено браузване из интернет. Anyway, моят договор изтича на 8 април 2009год., датата на която ще се разходя до БТК центъра да им върна "гениалния" модем и да си вземем довиждане и по живо, по здраво.

Та това е моят expirience, драги ми капитане. Който иска да се пробва, свободен свят, моят съвет го написах. Сега пояснено ли ти е?

Спи спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи заключения, аз това разбрах поне 3 неща - никога не си се обадил, за да ти сменят модема. Доста по-тъпи потребители това правят, просто си сменят модема.

Второто което разбрах, от изявлението "би шур" - може да си шур, че не знаеш всичко за настройките. Например как да облекчиш работата на модема, как да му увеличиш стека за да поема повече конекции и още няколко от този сорт.

И накрая съм мейби шур, че си правил на компа си хаксорски настройки, от типа на OpenDNS или други хитри хватки, с които сам си си прецакал нета.

Кен бе шур!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм вече, близо 3 години на БТК!

Мога да кажа следното:

1.Много задоволително качество на услугата в провинцията...(Габрово) Имам доста клиенти, поне половината са на АДСЛ, така че наблюдението ми не е частно! Предимства:

-ниска цена (тук)

-рядко прекъсване

-малък "ping" (30-50ms)

-добра свързаност към България

2.За грамотните потребители, този форум дава достатъчно информация за някои допълнителни настройки, за да може да се избегнат недостатъците на АДСЛ услугата и евтините модеми-бих обобщил:ограничение на upload скоростта (най-много 70% от договора) при торент клиентите и всичките връзки да не са повече от стотина, особено при слабите компютри(<50)!

3.Недостатъци:

-Свързаността се влияе много от телефонните линии, по точно от тяхната изолация, дължина и т.н. Ако ви е лош чифта, не може да имате качествен НЕТ. Получават се постоянни прекъсвания на връзката, нови сесии на модема, ниска скорост на Download i Upload.

-модемите не са много качествени, аз лично 2 пъти съм сменял модем без да е напълно дефектирал, примерно единият път при един и същи торент старият дигаше скоростта много бавно за около 4,5 минути и то само до около 50% от максимално възможната.... Може би всеки 20-ти модем се дъни.

Тук бих запитал обаче: Колко от нас българите си позволяват качествен hardware???

-много трудна , почти невъзможна комуникация с HELP центъра: много чакане (понякога>час), увъртане и т.н. Недай си боже пък проблема да е по-специфичен- Общо взето търси "неволята".... (или "връзки" ;) )

-слаба международна свързаност, въпреки рекламите на БТК, много рядко скоростта от външни сървъри и тракери е по-вискока от 1,2 mbita...

-мисля си също, че има некъв лимит на трафика, въпреки че по договор не е така: Някълко пъти от HELP-центъра ми проверяваха да не съм надвишил трафика-много странно, мисля си аз, нали ограничението е при тях :P:)

В заключение: Няма идеален доставчик, но е важно предварително да знаеш предимствата и недостатъците му, за да си прецениш сам!

Надявам се горните редове да помогнат на "четящите" хора и не желая да влизам в тинейджърски спорове, "Немам Нерви" за това а и заминавам на ски в.... cool.gif

Лошото е че когато съ върна, отново... съм на БТК ;)

Редактирано от bili (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

boy22 според мене също трябва първо да си смениш модема и после проблема, ако продължва да търсиш проблем при тебе, защото колкото и лоша да е линията до тебе няма как модема да увисва от това - или прецакан модем или неправилно използване на услугата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.