Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

При мен поне е така :

kaldata2gy5.jpg

Как може да не си чувал ? Спецификация на принтер не ти ли е попадала ;)

Не, аз поне смятах, че говорим за мрежова скорост.

Много оригинално, направи тогава клип на човека. Да не забравиш хронометъра да измериш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Само за нови клиенти или на който им изтича договора до м.Септември 2008 sad.gif

E, какво толкова? Тук става дума за някакви си 5 лв... До преди време си сърфирахме на къде по-малки скорости за къде повече пари, а сега...пак ще си намерим за какво да мрънкаме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте (:

В събота преподписахме договора си за скоростта 12мб/с, и от офиса казаха, че скоростта ще се вдигне до вчера следобяд. Е, вдигна се, но не колкото трябва...

276365351.png

От друга страна, с Биткомет снощи теглих с 1500 кб, което ми се стори страшно бързо...

Та искам да попитам нормално ли е скоростта да се повишава постепенно... или отново трябва да си отделя няколко часа, докато се свържа с БТК... и дано не става нужно да идват техници, защото тея в нашия район са особено некомпетентни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте (:

В събота преподписахме договора си за скоростта 12мб/с, и от офиса казаха, че скоростта ще се вдигне до вчера следобяд. Е, вдигна се, но не колкото трябва...

276365351.png

От друга страна, с Биткомет снощи теглих с 1500 кб, което ми се стори страшно бързо...

Та искам да попитам нормално ли е скоростта да се повишава постепенно... или отново трябва да си отделя няколко часа, докато се свържа с БТК... и дано не става нужно да идват техници, защото тея в нашия район са особено некомпетентни.

Бе коментирано нееднократно че този индикатор е невалиден. Истинската скорост е тази, която получаваш, когато теглиш файлове и т.н. (макар че и това не е съвсем точен индикатор)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за глупавия въпрос, но колко е нормално да тегля, защото наистина не съм на ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съжалявам за глупавия въпрос, но колко е нормално да тегля, защото наистина не съм на ясно.

При 12 мегабита е нормално да се тегли с около 1.2 мегабайта в секунда, но това зависи от сървъра от който се тегли и ред други подробности

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубав въпрос - нормално можеш да теглиш, колкото ти позволяват моментните параметри на линията. Стойностите може да са от 0 до 6Мб/с и от 0 до 12Мб/с за МАН мрежа (предполагам си на този план). Само имай в предвид, че вече много от сервиращите сървъри просто не могат да смогнат на тези скорости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хубав въпрос - нормално можеш да теглиш, колкото ти позволяват моментните параметри на линията. Стойностите може да са от 0 до 6Мб/с и от 0 до 12Мб/с за МАН мрежа (предполагам си на този план). Само имай в предвид, че вече много от сервиращите сървъри просто не могат да смогнат на тези скорости.

Прав си, разбира се, :-) за скоростите, започващи от нула. Аз се опитах да бъда малко по-оптимистично настроен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прав си, разбира се, :-) за скоростите, започващи от нула. Аз се опитах да бъда малко по-оптимистично настроен

Оптимистично се ползва "до 12Мб/с" но вече песимистично го избягвам - потребителите го четата като "на всяка цена НА 12 Мб/с"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък преди малко изтеглих за 2 мин от The Pirate Bay един филм 700мв.На 12 -темпо съм и съм със старият модем.U-торента ми показа че тегля с 7мб/s.Пуснах филма да видя дали се е изтеглил да не е станала някаква грешка но нее.Тръгна си всичко върви.Какво става не знам.И от един сийдър ми показа че тегля ,той ми отдаваше с 7мб/s.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък преди малко изтеглих за 2 мин от The Pirate Bay един филм 700мв.На 12 -темпо съм и съм със старият модем.U-торента ми показа че тегля с 7мб/s.Пуснах филма да видя дали се е изтеглил да не е станала някаква грешка но нее.Тръгна си всичко върви.Какво става не знам.И от един сийдър ми показа че тегля ,той ми отдаваше с 7мб/s.

Е,чак пък за 2 минути-700мБ ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,чак пък за 2 минути-700мБ ohmy.gif

[/quo

Съжалявам че не направих снимка на торент програмата защото не вярвах на това ,което показваше .Докато се усетя тя беше го изтеглила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за помощ, кутийката която разделя кабела към телефона и кабела към модема ми прави проблеми, искам да я махна и да свържа директно кабелите (и 3-та кабела) и да ги увия с изолирбанд. Ще стане ли? Не мисля че ще проблем без кутийка, но нямам клещи в момента и като го направя няма как да сложа обратно накрайниците и искам да съм сигурен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля за помощ, кутийката която разделя кабела към телефона и кабела към модема ми прави проблеми, искам да я махна и да свържа директно кабелите (и 3-та кабела) и да ги увия с изолирбанд. Ще стане ли? Не мисля че ще проблем без кутийка, но нямам клещи в момента и като го направя няма как да сложа обратно накрайниците и искам да съм сигурен.

Ще имаш проблем без "кутийката".Тази кутийка се нарича Адсл сплитер и без нея модема няма да ти работи нормално.По добре се обади на повреди и искай да ти сменят сплитера ако е избушил.

Редактирано от cakula (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще имаш проблем бе "кутийката".Тази кутийка се нарича Адсл сплитер и без нея модема няма да ти работи нормално.По добре се обади на повреди и искай да ти сменят сплитера ако е избушил.

Сигурен ли си да не се окаже че сплитера е просто е 2 жички с в пласмаса :scared:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурен ли си да не се окаже че сплитера е просто е 2 жички с в пласмаса :scared:

100%,ако не вярваш отвори я и виж.Освен това е писано във форума по този въпрос многократно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ами моят проблем продължава и все още не мога да се свържа с хелп деска. Понеже четох, че от спеедтест скороста не е много реална ето снимка на сваляне от торент тракер - е не мога и не мога да ги кача тия прословути скорости. Някой със същия проблем или който да могне? Не знам към кой да се объна вече, защото в модема линейно скоростта е вдигната. Благодаря.

974555_t.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Ами моят проблем продължава и все още не мога да се свържа с хелп деска. Понеже четох, че от спеедтест скороста не е много реална ето снимка на сваляне от торент тракер - е не мога и не мога да ги кача тия прословути скорости. Някой със същия проблем или който да могне? Не знам към кой да се объна вече, защото в модема линейно скоростта е вдигната. Благодаря.

974555_t.jpg

Един съвет от мен:Дай всички задачи на пауза и пусни само задачата за сваляне.Каква ти е скоростта?Това е някакъв бъг на торент програмата/поне аз така си мисля/-и при мен се получават по-ниски скорости при много активни задачи.Когато,обаче е само една - се достигат максималните скорости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога при определени торенти - скоростта, която вдигам е ниска, въпреки големия брой сийдъри, да не говорим, че има случаи определени торенти и въобще да не започнат да се свалят... но проблема не вярвам да е в моята машина.

Тегленето на торенти не може да се ползва като измервател за скоростта на свързаността към Интернет.

Опитай speedtest.net въпреки "неточните резултати" опитай по един тест към София, Лондон и Копенхаген. Ако скоростта, която се измери е с 1-2 mbps по-висока от плана, на който си бил до момента, значи всичко би трябвало да е наред. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един съвет от мен:Дай всички задачи на пауза и пусни само задачата за сваляне.Каква ти е скоростта?Това е някакъв бъг на торент програмата/поне аз така си мисля/-и при мен се получават по-ниски скорости при много активни задачи.Когато,обаче е само една - се достигат максималните скорости.

Ами пробвал съм го и това, но в много редки случки(най-вече вечер) мога да дигна до 500кб/с максимум.(пак казвам случва се много рядко и късно вечер). И също гледам, че торент програмата не иска да се свърже с повече от 40 сийдъра, по принцип са около 35, а съм махнал всички ограничения.

Понякога при определени торенти - скоростта, която вдигам е ниска, въпреки големия брой сийдъри, да не говорим, че има случаи определени торенти и въобще да не започнат да се свалят... но проблема не вярвам да е в моята машина.

Тегленето на торенти не може да се ползва като измервател за скоростта на свързаността към Интернет.

Опитай speedtest.net въпреки "неточните резултати" опитай по един тест към София, Лондон и Копенхаген. Ако скоростта, която се измери е с 1-2 mbps по-висока от плана, на който си бил до момента, значи всичко би трябвало да е наред

Преди 2 страници си постнах снимките от speedtesta и колкото и да не е надежден сайта все пак даже 1мбит не стига. В много редки случай стуга 2мбит и малко, но и това е доста рядко. Това е с тест към София, а за навънка да не говорим, че 1мбит мнооооогооо трудно мога да го стигна(към който и да е сървър).

Знам, че от торентите не може да се съди за скоростта, но не съдя само от там дадох го като пример. От където и да тегля без значение бг или външен над 300кб/с не съм минавал. Аз преди си теглех с 240кб/с. Това ако е вдигането на скоростите не знам, но мога да смятам и определено 9мбит не са 300кб/с. Не казвам, че трябва постоянно да тегля с 1мб/с, но определено трябва да е повече от 300кб/с. И тоя хелпдеск ме побарква вече, тая мелодия я научих на изуст. :rolleyes:

Благодаря на всички за отговорите.

Редактирано от vanky (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предишните постове си сложил снимка на тестове от Спийдтест с 800кб/с ?

Аз вече се обърках из оплакванията и не знам какво се иска - рецепта ???

Ако се съмняваш в торентите и АКО смяташ, че за това са виновни БТК моля, тествай с този тест (ще се увериш, че проблема не е в доставчика всъщност)

Линейната скорост ти е 12Мб, това дали сваляш с толкова не е гарантирано от БТК. Освен това ако си "настройвал финно" TCP/IP параметрите ги върни в първоначалните стойности. Най-малкото няма какво да се оптимизира на РС-то, защото то комуникира по Ethernet с модема и това е достатъчно (настройките по подразбиране). Колкото до това с колко сваляш торенти, мисля че се изписаха над 50 страници - с колкото ти позволяват сийдърите и техният доставчик. А не рядко и проблем е кеширането на диска, виж си настройките на мюТорента. Има си графика за това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го резултатът от този тест

Просто искам да знам, защо има хора, който достигат в speedtest 10мбит, а аз и 1 не мога. Може би звуча глуповато, не съм много на ясно с този адсл и за това питам. Не съм настройвал нищо "финно" имам лаптоп и десктоп пс и на десктопа уиндоусът е току що преинсталиран. Няма никакъв шанс да е от компа нещо. И не става въпрос само за торенти, по принцип не достигам скоростите. Благодаря за отделеното време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нас не ни интересува теста ти, за твое успокоение е.

Нито пък можем да ти дадем отговор какво става с линията ти - обърни се към хелпдеска. Има толкова много фактори, които въздействат върху линията ти (няма да изброявам, тук са изброявани поне 1000 пъти) а тяхната работа е да ги следят и предприемат действия.

Това тук в никакъв случай не е форум на БТК Хелпдеск.

ПП:Ако прегледаш темата, то ще почнеш да проверяваш със сплитер, без сплитер, буксите на кабела, евентуално скъсяване/подмяна на кабела и т.н. като всичко това не изключва замерване от страна на местните ви техници.

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте за глупавия въпрос обаче преди две години като се включих на ADSL бях на 512 после на 1024 после на 4мб сега съм на 12 мб и немога да достигна скороста дали трябва да ми се смени модема за да развия максимална скорост?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване