Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Твоят може да е от по-новите, които поддържат по-вискои скорости. По-старичките, малко по-големите поддържат до 8Mb/s максимум :dancing18:

Мисля, че няма по-стари от моя. Синя грееща кутийка май 631 или 831 не се сещам точно, като се върна в къщи мога да дам точния модел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ако е от 831 единичка си е от старите, ако има и лампичка diag, със сигурност е от старите. Ако е 831 двойка и няма такава лампичка, значи е от по-новите ;)

голямо обяснение направих-като на първолаче

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако е от 831 единичка си е от старите, ако има и лампичка diag, със сигурност е от старите. Ако е 831 двойка и няма такава лампичка, значи е от по-новите ;)

голямо обяснение направих-като на първолаче

Има си лампичка DIAG има и DSL и LAN и POWER.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо да е задължително?

Аз също съм на 12Mbit и съм с модем на 3 години и си работи нормално.

Старите модеми са с максимална скорост до 8 МБт.Освен това не поддържат АДСЛ2+
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Старите модеми са с максимална скорост до 8 МБт.Освен това не поддържат АДСЛ2+

Ами не знам какво поддържа точно, но си тегля с мегабайт и малко в секунда при 9Mbit май скорост си е добре, а иначе ако трябва да се сменят модемите те от БТК нямаше ли да ги сменят сами. Все пак при тях си има какво са ти дали, а и като са вдигали скоростите би трябвало пак да са видели какво има отсреща. Има ли някой със сменен модем по тази причина? (наистина не знам дали има, не се заяждам ;) )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами не знам какво поддържа точно, но си тегля с мегабайт и малко в секунда при 9Mbit май скорост си е добре, а иначе ако трябва да се сменят модемите те от БТК нямаше ли да ги сменят сами. Все пак при тях си има какво са ти дали, а и като са вдигали скоростите би трябвало пак да са видели какво има отсреща. Има ли някой със сменен модем по тази причина? (наистина не знам дали има, не се заяждам :rolleyes: )
Мисля че ти обясних защо е задължителна подмяната.А защо не са ти го подменили-питай ХелпДеска.Но както виждам си доволен от стария си модем така че ползвай си го тогава.Успех cool.gif
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че ти обясних защо е задължителна подмяната.А защо не са ти го подменили-питай ХелпДеска.Но както виждам си доволен от стария си модем така че ползвай си го тогава.Успех cool.gif

Най-вероятно ще им се обадя профилактично. Мерси за инфото все пак :rolleyes: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата със скоростите и свързванията,но от няколко дни забелязвам шум и смущения в слушалката на радиотелефона ,когато е в стаята с модема.Възможно ли е този модем да излъчва на честоти 800MHz до 1GHz и ако защо е одобрен за използване без екранировка?Моля,пишете съществува ли този проблем и при други?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Малко в страни от темата със скоростите и свързванията,но от няколко дни забелязвам шум и смущения в слушалката на радиотелефона ,когато е в стаята с модема.Възможно ли е този модем да излъчва на честоти 800MHz до 1GHz и ако защо е одобрен за използване без екранировка?Моля,пишете съществува ли този проблем и при други?

не смятам че излъчва директно такива честоти, но е възможно да е от харминици

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможно ли е този модем да излъчва на честоти 800MHz до 1GHz и ако защо е одобрен за използване без екранировка?Моля,пишете съществува ли този проблем и при други?

Вероятност има и тя клони към нулата. Вероятноста компютъра да излъчва в този честотен диапазон е значително по-голяма.

Справка! MCU-то работи на 240MHz. 3-ти хармоник е 720MHz. 5-ти е 960MHz. С други думи - търси причината за шума другаде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да има излъчване, то е от 40 до към 200 mhz, и за сравнение да кажа че много по-силни смущения се излъчват от работещ компютър, а безжични телефони на които това им пречи са по-старите модели които нямат цифрова обработка на сигнала

ако си купиш един Panasonic DECT, няма да имаш такива проблеми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях на БТК 2Мбит.Първо подадох online заявка за преминаване на БТК Темпо. Чаках околко месец и половина - нищо .Накрая отидоха на място в БТК центъра и подписах договора на нямасто(преди 1 седмица), на следващия ден имах download ~2mb и upload ~1mbit. И в момента е същотото положението.

това ми показва модема: ZTE v.II

statusle1.jpg

Линията ми дали може да поддържа по големи скорости? Не целя максимума, но се надявах на поне малко увеличение.

Не можах да се свържа с хелпдеска (пробвах 6-7пъти за по 10мин , явно трябва повече).И на e-maila не ми отговарят.(и преди съм пращал майли никакъв отговор).

Благодаря за отделеното време.

Редактирано от koevman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линията ти е идеална, най-вероятно още не е ъпдейтван профила ти за новата скорост. Изчакай още малко и освен хелпдеска (колкото и да е трудно) - друг не може да ти помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем:

До скоро бях на 8Мbits BIZ, реших да премина на 12Мbits BIZ. След като това стана модема не е сменен. Модема ми се намира на труднодостъпно място, за да се рестартира трябва стълба sad.gif. До сега не ми беше проблем защото знаех паролата за модема и си го рестартирах по мрежата. След миграцията явно е сменен firmware на модем а с това и паролата sad.gif. Ако някой може да ми прати новите пароли ще ми помогне много.

Модема ми е от сините ZTE по-големите и заоблени не от тия по-малките и квадратни дето греят много :rolleyes:.

Дали да не поискам да се смени модема. И с какъв ще го сменят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам следния проблем:

До скоро бях на 8Мbits BIZ, реших да премина на 12Мbits BIZ. След като това стана модема не е сменен. Модема ми се намира на труднодостъпно място, за да се рестартира трябва стълба sad.gif. До сега не ми беше проблем защото знаех паролата за модема и си го рестартирах по мрежата. След миграцията явно е сменен firmware на модем а с това и паролата sad.gif. Ако някой може да ми прати новите пароли ще ми помогне много.

Модема ми е от сините ZTE по-големите и заоблени не от тия по-малките и квадратни дето греят много :blink:.

Дали да не поискам да се смени модема. И с какъв ще го сменят?

Модема ти трябва да се подмени-не поддържа 12МБт и АДСЛ2+.Паролите не са променени,фърмуера на модема също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абонамента ми е ADSL 12Mbit - 20 лв. доволен съм от скоростта, но има един проблем, ако задам obtain IP automatically нямам интернет може цял ден да стои на този етап от свързването. Когато задам ръчно IP , Gatwey и т.н. рестартирам модема и няма проблем инернета е налице. Въпроса е че когато спра компютъра и го пусна отново, пак трябва рестарт на модема. Проблем ли е това и как може да се оправи? Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абонамента ми е ADSL 12Mbit - 20 лв. доволен съм от скоростта, но има един проблем, ако задам obtain IP automatically нямам интернет може цял ден да стои на този етап от свързването. Когато задам ръчно IP , Gatwey и т.н. рестартирам модема и няма проблем инернета е налице. Въпроса е че когато спра компютъра и го пусна отново, пак трябва рестарт на модема. Проблем ли е това и как може да се оправи? Благодаря.

Лан картата ти не може да си вземе адрес автоматично.Влез в настроиките на лан картата и изтрии драйвера,после рестартирай и ако не се оправи помисли за закупуване на нова,защото тази може да те изненада неприятно в един момент.Иначе с ръчни настройки може да си я ползваш без проблем,стига да не ползваш и услугите на друг доставчик.Успех cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Модема ти трябва да се подмени-не поддържа 12МБт и АДСЛ2+.Паролите не са променени,фърмуера на модема също.

най-старите модеми поддържат до 12мбита при линия до 1.5 км !!!!

това че не поддържа 2+ не значи че не поддържа 12мбита.

смяна на модема се прави единствено на линии над тази дължина където параметрите слизат надолу

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е - и старите модеми подържат такива скорости, като достигат близо 12 Мб/с (около 11990 kb/s), но не се държат толкова стабилно и на upload.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лан картата ти не може да си вземе адрес автоматично.Влез в настроиките на лан картата и изтрии драйвера,после рестартирай и ако не се оправи помисли за закупуване на нова,защото тази може да те изненада неприятно в един момент.Иначе с ръчни настройки може да си я ползваш без проблем,стига да не ползваш и услугите на друг доставчик.Успех cool.gif

Благодаря многа стана с деинсталация и инстал на нови драйвери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 1 месец свалях с максималните за Темпо скорости. Сега с максимум 6Mbps. Каква според вас е причината и има ли проблем в линията ми?

006111697-big.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смяна на модема се прави единствено на линии над тази дължина където параметрите слизат надолу

Така е - и старите модеми подържат такива скорости, като достигат близо 12 Мб/с (около 11990 kb/s), но не се държат толкова стабилно и на upload.

Какво предлагате да направя?

Да искам да ми го сменят или да си карам с него и да продължавам да търся паролата?

Някакви идеи за паролата?

Редактирано от Presiyan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз лично ти предлагам замяна :speak: Кажи на Хелп-деска, че не се държи добре и това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модема е до 8МБт.Това , че позволява работа и по-нагоре е факт , но не е стабилен.Мисля , че е по-важно да дадеш на някого най-лесния,точен и практичен отговор на проблема му , а не да се правиш на всезнайко.Никой няма нужда от това.

Преди 1 месец свалях с максималните за Темпо скорости. Сега с максимум 6Mbps. Каква според вас е причината и има ли проблем в линията ми?

006111697-big.jpg

Данните , които си показал отговарят на Старт.Звъни на Хелпа или посети Бизнес центъра за да потърсиш отговор защо е така.Успех
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линията ти поддържа тази скорост и затова не можеш да сваляш с по-голяма.Ако преди месец си бил наистина с 12 Мб,помисли дали не си правил нещо по инсталацията(включване на дериват преди сплитера,удължаване на телефонния кабел и т.н.).Ако нищо не си пипал,трябва да се обадиш на Help-а,за да пратят техник.Имай предвид,че от утре телефонът за връзка вече е 0800100(спорда сайта на ВТС).Не знам дали пак ще се чака толкова,но поне няма да плащаш за гадната музика която пускат.Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване