Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Опитай и една оптимизация с това - на Optimal Settings в General и в Advanced, 13000 Kbps, Modify All Network Adapters, без да пипаш нищо друго.

Да си пипал нещо по антивирус, стена и т.н., което би могло да ти бави връзката от самия компютър?

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Модема е до 8МБт.Това , че позволява работа и по-нагоре е факт , но не е стабилен.Мисля , че е по-важно да дадеш на някого най-лесния,точен и практичен отговор на проблема му , а не да се правиш на всезнайко.Никой няма нужда от това.

Никой не се прави на всезнайко - това са просто факти. Искам да ти кажа, че и самите ZTE си противоречат малко, тъй като според тях модема подържа до 8Mb/s и същевременно подържа и G.992.1 (G.dmt), което си е скорости до 12Мб/с.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Никой не се прави на всезнайко - това са просто факти. Искам да ти кажа, че и самите ZTE си противоречат малко, тъй като според тях модема подържа до 8Mb/s и същевременно подържа и G.992.1 (G.dmt), което си е скорости до 12Мб/с.

Icemans,не визирам теб.Безкрайно много те уважавам.Ти си един от най-коректните и знаещи хора , които пишат тук.Научил съм от твоите постове много нови неща.Репликата ми беше към друг.Извинявай ако съм те засегнал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за всичките идеи. Нищо не съм закачал преди или след сплитера (който е свързан правилно), кабелите също са ок. Компютъра 100% няма вируси и всякакви други бацили. Явно проблема си е от БТК. Странното е, че си пуснах Темпо преди да започне масовата смяна към по-бързи скорости и съответно всичко си беше нормално, стигах до максимума 1.2-1.5 MBps. След това се почнаха проблемите (20+ рестарта на модема на ден) и в крайна сметка се стигна до 2 пъти по-ниска скорост (поне интернета е стабилен). Както се сещате от хелпдеск не вдигат от месец въпреки, че вися на телефона по 15-20 мин. Ще продължавам да се боря и ако някой има идея как да накарам модема ми да се връзва на 9-12 Mbps ще е добре дошъл да я сподели ;)

п.п. забравих... модема ми е:

ZXDSL 831I

Firmware: ZXDSL 831IIV4.1.0h_B09_BG1

ADSL2+ : A2pB018c1.d20d

Опитай и една оптимизация с това - на Optimal Settings в General и в Advanced, 13000 Kbps, Modify All Network Adapters, без да пипаш нищо друго.

Да си пипал нещо по антивирус, стена и т.н., което би могло да ти бави връзката от самия компютър?

Не помогна. С PC-то 100% няма проблеми. Мерси все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Icemans,не визирам теб.Безкрайно много те уважавам.Ти си един от най-коректните и знаещи хора , които пишат тук.Научил съм от твоите постове много нови неща.Репликата ми беше към друг.Извинявай ако съм те засегнал.

peace ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с нета (АДСЛ)! Купих си нов хард и му сложих windows, същия като на старият ми хард, сложих всички деайвери. Излиза ми локалната мрежа, имам Скайп, мога да играя ЦС в мрежа, но нямам достъп до сайтове! Пробвах през Експлорера, Файърфокса и Опера но нестава, Премахнал съм всички защити! Свързах стария ми хард, там нямаше проблеми! Някой с идея???

10x предвърително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам проблем с нета (АДСЛ)! Купих си нов хард и му сложих windows, същия като на старият ми хард, сложих всички деайвери. Излиза ми локалната мрежа, имам Скайп, мога да играя ЦС в мрежа, но нямам достъп до сайтове! Пробвах през Експлорера, Файърфокса и Опера но нестава, Премахнал съм всички защити! Свързах стария ми хард, там нямаше проблеми! Някой с идея???

10x предвърително!

какъв е резултата от ipconfig /all

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди 1 месец свалях с максималните за Темпо скорости. Сега с максимум 6Mbps. Каква според вас е причината и има ли проблем в линията ми?

006111697-big.jpg

Здравей колега, при мен стана същото нещо. И аз съм на Темпо, от Варна съм и съм в кв.Изгрев (по точно над Военна болница).

При мен скоростите стигаха 7,5 - 8мбит/с. защото толкова можеше линията, поне техника които дойде да ми подмени модема ми ги показа стойностите.

Беше си стабилна скоростта около 30-тина дни. Тука от две-три седмици скоростта ми намаля всеки ден и накрая се спря на 6 мбит/с.

При мен noise margin-a стана

12-13 dB за download

12-13 dB за upload

преди си беше от порядъка на 8-9 dB и за двете стойности.

Изпратих e-mail с обяснения за проблемите ми до [email protected] после до [email protected] и отговор не получих :) !

След много нерви по 070017111 и не знам колко опита за сързване с Help Desk, накрая се свързах след 38 минутно чакане в 22'30часа в петък вечер ohmy.gif .

След като обясних за състоянието в момента, така любезния господин ми заяви, че линията ми толкова можела.

То не бяха разправии, то не бяха обяснения в рамките на добрия тон естествено, и накрая ми каза че щял да пусне заявка за проверка на линията ми.

Станаха 4-5 дни от тогава и всичко си е по-старо му, подобрение няма.

Така и въпросния човек от Help Desk, не можа да ми даде смислено обяснение, защо аджеба 1 месец имах интернет на 90% от скоростта, за която си плащах. Какво точно се случва, и защо в момента е такова положението.

Бил съм далече от централата около 2,5км. Добре казвам, нали всичко беше ок 1 месец. Отговор отново нямаше.

Поздрави, и дано компетентните лица вземат адекватни мерки за по-скорошно решаване на проблемите ни sad.gif .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на BTC ADSL 2048 Безкрай и тегля ужасно бавно.. Максимум до 140kb/s .. Не съм много запозната, затова ви моля за помощ... Има ли начин да увелича скоростта си на download?

неподходящо шрифт и цвят
Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей колега, при мен стана същото нещо. И аз съм на Темпо, от Варна съм и съм в кв.Изгрев (по точно над Военна болница).

При мен скоростите стигаха 7,5 - 8мбит/с. защото толкова можеше линията, поне техника които дойде да ми подмени модема ми ги показа стойностите.

Беше си стабилна скоростта около 30-тина дни. Тука от две-три седмици скоростта ми намаля всеки ден и накрая се спря на 6 мбит/с.

При мен noise margin-a стана

12-13 dB за download

12-13 dB за upload

преди си беше от порядъка на 8-9 dB и за двете стойности.

Изпратих e-mail с обяснения за проблемите ми до [email protected] после до [email protected] и отговор не получих :sobbing: !

След много нерви по 070017111 и не знам колко опита за сързване с Help Desk, накрая се свързах след 38 минутно чакане в 22'30часа в петък вечер ohmy.gif .

След като обясних за състоянието в момента, така любезния господин ми заяви, че линията ми толкова можела.

То не бяха разправии, то не бяха обяснения в рамките на добрия тон естествено, и накрая ми каза че щял да пусне заявка за проверка на линията ми.

Станаха 4-5 дни от тогава и всичко си е по-старо му, подобрение няма.

Така и въпросния човек от Help Desk, не можа да ми даде смислено обяснение, защо аджеба 1 месец имах интернет на 90% от скоростта, за която си плащах. Какво точно се случва, и защо в момента е такова положението.

Бил съм далече от централата около 2,5км. Добре казвам, нали всичко беше ок 1 месец. Отговор отново нямаше.

Поздрави, и дано компетентните лица вземат адекватни мерки за по-скорошно решаване на проблемите ни sad.gif .

БТК си прецаква клиентите! Все пак не забравяй, че максималната скорост не е гарантирана, с което винаги могат, да оправдаят бездействието си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Модема ти трябва да се подмени-не поддържа 12МБт и АДСЛ2+.Паролите не са променени,фърмуера на модема също.

понеже се правя на всезнайко само ще ти кажа, че модема поддържа 12мбита, паролите са променени и фърмуера също

изглежда ти си НЕзнайко.

според хелпдеска се подобрява стабилността му в някой условия с новия фърмуер

Тъй като сме голям клиент на БТК и имаме чести контакти с поддържката им и си имаме канали за контакт

Модема е до 8МБт.Това , че позволява работа и по-нагоре е факт , но не е стабилен.Мисля , че е по-важно да дадеш на някого най-лесния,точен и практичен отговор на проблема му , а не да се правиш на всезнайко.Никой няма нужда от това.

аз не виждам с какво помогна ти на него? къде видя той да пита дали модема му поддържа 12 мегабита?

Ти отговори на него - аз казах на теб?!

човека иска да си рестартира модема - неизвестно защо?

да съм се напъвал на отговарям?

Какво предлагате да направя?

Да искам да ми го сменят или да си карам с него и да продължавам да търся паролата?

Някакви идеи за паролата?

аз не виждам да съобщаваш за проблем с него? или каква е необходимостта за рестартирането му?

Редактирано от hacked (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цена? Къде се предлага услугата? Защо нищо не се казва? Какви са условията?

Явно не си търсил достатъчно. Или по-точно въобще не си търсил. ТА относно цени на ADSL от БТК можеш да провериш естествено на сайта на БТК! А цени на ADSL от Spnet незнам, тъй като незнам, че и те предлагат ADSL. Orbitel e другият оператор който предлага ADSL (ODSL), но само на бизнес потребители и разбира се той е на основа bitstream от БТК, така че не виждам смисъл. А няма да казвам, че и като цени няма как да конкурират БТК!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цена? Къде се предлага услугата? Защо нищо не се казва? Какви са условията?

Наистина не си търсил (както спомена icemans) : http://www.spnet.net/?language=bg&in=&...=prices&id=

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на BTC ADSL 2048 Безкрай и тегля ужасно бавно.. Максимум до 140kb/s .. Не съм много запозната, затова ви моля за помощ... Има ли начин да увелича скоростта си на download? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали са 140kb/s или са 140KB/s. Има начин, разбира се. Може да преподпишеш договор за по-висока скорост :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная кой и колко е доволен и недоволен от БТК ADSL, но определено аз съм възмутена. Имам сключен договор за Темпо,12МВ трафик, а получавам 4МВ през деня и след обяд 2МВ. И ако на това не му кажеш измама, ей ма на. Обаждах се къде ли не, на какви не оператори, просто безпредметно. Много интересно, никъде в общите условия на договора не намерих клауза в която да пише, ако БТК не си изпълнява задълженията към потребителя какви са санкциите. Мисля да се откажа от БТК, и на основата на извадка от ежедневния трафик за период от 1 месец, да разваля договора с тях.

Ще търся друга алтернатива, макар че в Шумен едва ли ще намеря. Страшно некоректни са към потребителите. Съжалявам, че им повярвах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно можеш да развалиш договор с БТК. Много добре са им изпипани условията. По-скоро се помъчи пак да се свържеш с Хелпдеск-а, за да погледнат дали наистина ти дават само 4МВ/с. Ако е така и линията ти може да поддържа повече, могат да го оправят. Но ако не е, едва ли ще ти прекратят договора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не зная кой и колко е доволен и недоволен от БТК ADSL, но определено аз съм възмутена. Имам сключен договор за Темпо,12МВ трафик, а получавам 4МВ през деня и след обяд 2МВ. И ако на това не му кажеш измама, ей ма на. Обаждах се къде ли не, на какви не оператори, просто безпредметно. Много интересно, никъде в общите условия на договора не намерих клауза в която да пише, ако БТК не си изпълнява задълженията към потребителя какви са санкциите. Мисля да се откажа от БТК, и на основата на извадка от ежедневния трафик за период от 1 месец, да разваля договора с тях.

Ще търся друга алтернатива, макар че в Шумен едва ли ще намеря. Страшно некоректни са към потребителите. Съжалявам, че им повярвах.

Хора, замислете се малко преди да пишете. Вече безкрайно се уморих на всяка страница да се изяснява - никой не ви е гарантирал 100% 12МБ !!! Разберете го - услугате е ДО 12Мб. Това, че локалната ланка ви е вързала на 100Мб (теоретично) означава ли, че трафика ви е с капацитет 100 Мбит ?!!?!? Прочетете си договора, моля ви

Аз се опитвам вече втори месец да пусна в 2 офиса с 8 чифта по 4Мб гарантиран симетричен и да не ви казвам за колко пари - не си мислете, че е толкова лесна работа.

Само едно мога да кажа, че не покрият ли параметрите, който са залегнали в договора, екипа който работи пише рапорт, че трябват допълнителни действия и се почват разни подмени на кабели, замерване и т.н. Не че не ми скъсиха нервите (за сега едната точка я реализираха) но все пак се работи и малко или много го правят професионално. Иначе да не казвам колко оптични пръстени минават през града на оптиката, ама никой "доставчик" не се навива да доставя. Парадокс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм бил защитник и поддръжник на БТК, защото във Варна няма друг свестен интернет доставчик. Нооо...

Но май и аз ще си имам разправии с тях. Пуснаха ми "Старт" на 11.04.2008, защото нямало техническа възможност за "Темпо"( заявлението ми е от 31.03.2008 ). И понеже си плащам сметката през дебитна карта, не се заглеждам много-много във фактурата. Този месец обаче реших да я погледна, и какво да видя - още ми взимат по 38лв. на месец като за 4мбит/с на стария ми договор. А както може би знаете, АДСЛ-а се предплаща, т.е. сметката която плащате през юни е за телефонни разговори през май и за АДСЛ-а през юни. И както излиза над 2 месеца и половина ми взимат повече пари. По най-груби сметки това са над 45 лева. Вчера ходих до един от бизнес центровете им и пуснах жалба - щели да ми отговорят писмено до 30 дни. И сега си седя и си чакам. ;) Ако някой е имал подобни главоболия - нека сподели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аре някой да си направи тест на тоя адрес http://www.ip-adress.com/speedtest/ ,

и да даде резултати .

моите са :Last Result:

Download Speed: 767 kbps (95.9 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 867 kbps (108.4 KB/sec transfer rate)

на такса 25 лв. и всичко ми е наред с кабелите !

така , че без излишни коментари и съвети.

все още си чакам скороста

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аре някой да си направи тест на тоя адрес http://www.ip-adress.com/speedtest/ ,

и да даде резултати .

моите са :Last Result:

Download Speed: 767 kbps (95.9 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 867 kbps (108.4 KB/sec transfer rate)

на такса 25 лв. и всичко ми е наред с кабелите !

така , че без излишни коментари и съвети.

все още си чакам скороста

Моя резултат е следният:

Download Speed: 4682 kbps (585.3 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 670 kbps (83.8 KB/sec transfer rate)

на темпо съм...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване