Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Моя резултат е следният:

Download Speed: 4682 kbps (585.3 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 670 kbps (83.8 KB/sec transfer rate)

на темпо съм...

Аре,сега щото само тестове правите,пробвайте и на www.speedtest.net.И да докладвате. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Аре,сега щото само тестове правите,пробвайте и на www.speedtest.net.И да докладвате. biggrin.gif

МИсля че няколко пъти коментирахме че резултатите от тестовете, които предложи са фалшиви и не показват реалното положение на нещата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
понеже се правя на всезнайко само ще ти кажа, че модема поддържа 12мбита, паролите са променени и фърмуера също

изглежда ти си НЕзнайко.

според хелпдеска се подобрява стабилността му в някой условия с новия фърмуер

Тъй като сме голям клиент на БТК и имаме чести контакти с поддържката им и си имаме канали за контакт

аз не виждам с какво помогна ти на него? къде видя той да пита дали модема му поддържа 12 мегабита?

Ти отговори на него - аз казах на теб?!

човека иска да си рестартира модема - неизвестно защо?

да съм се напъвал на отговарям?

аз не виждам да съобщаваш за проблем с него? или каква е необходимостта за рестартирането му?

Нямам желание да споря с теб.Не си в час с нещата и с модемите и с паролите.За разлика от тебе аз се намесвам само когато мога да помогна , а не да покажа колко съм в "час".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали са 140kb/s или са 140KB/s. Има начин, разбира се. Може да преподпишеш договор за по-висока скорост :P

Имах предвид, че имам много приятели с по-бавен нет от моя, а теглят по-бързо.. Не мисля, че това е максималната скорост на моя интернет.. Някакви настройки ли трябва да оправя или какво?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че имам много приятели с по-бавен нет от моя, а теглят по-бързо.. Не мисля, че това е максималната скорост на моя интернет.. Някакви настройки ли трябва да оправя или какво?

Хем им е по-бавен нетът, а пък теглят по-бързо? Как става този номер?

Твоят интеренет е 2048Безкрай. В Байтове трябва максимум скоростта да ти е 256KB/s Твоите познати, ако теглят с повече, тогава със сигурност ползват по-голяма скорост от твоята.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази оферта за лаптопчето Asus ЕЕЕ PC, има ли уловка или условиета е само да се подпише едногодишен договор на темпо, защото е доста апетитна оферта. 399лв. Все едно съм си купил ЕЕЕ Пц-то и интернета излиза на половин цена. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма уловка, но с него освен да се ровиш в нета невиждам какво друго ще направиш?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съдя по ника, ти си 95-ти набор. Съветът ми е да обясниш на майка си или на баща си, че ако преподпишат договора с БТК за ADSL хем ще плащат по-малко, хем ще получавате по-качествена услуга. (по-висока скорост)

Друг вариант е да се обадиш на 0800 100 и на техническа поддръжка да обясниш проблема си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами няма уловка, но с него освен да се ровиш в нета невиждам какво друго ще направиш?!?

Имам какво да се прави, това за работа е ценно - но каква е тази оферта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора, замислете се малко преди да пишете. Вече безкрайно се уморих на всяка страница да се изяснява - никой не ви е гарантирал 100% 12МБ !!! Разберете го - услугате е ДО 12Мб. Това, че локалната ланка ви е вързала на 100Мб (теоретично) означава ли, че трафика ви е с капацитет 100 Мбит ?!!?!? Прочетете си договора, моля ви

Аз се опитвам вече втори месец да пусна в 2 офиса с 8 чифта по 4Мб гарантиран симетричен и да не ви казвам за колко пари - не си мислете, че е толкова лесна работа.

Само едно мога да кажа, че не покрият ли параметрите, който са залегнали в договора, екипа който работи пише рапорт, че трябват допълнителни действия и се почват разни подмени на кабели, замерване и т.н. Не че не ми скъсиха нервите (за сега едната точка я реализираха) но все пак се работи и малко или много го правят професионално. Иначе да не казвам колко оптични пръстени минават през града на оптиката, ама никой "доставчик" не се навива да доставя. Парадокс.

Явно не ме разбрахте, за което моля за извинение, ако съм Ви засегнала. Такива като мен явно са много, неразбралите. Исках само да поясня, че до 9 юни получавах от 11МВ до 12МВ трафик и изведнъж от 11 юни трафика се намали, на 9МВ, 4МВ, на 2МВ. С модем ZTE съм.

дата час IP Трафик

19.6.2008 / 7.30ч. / 87.126.50.91 / 8459 /958

19.6.2008 / 7.50ч. / 87.126.50.91 / 4205 /628

19.6.2008 / 17.46ч. / 87.126.50.91 / 4153 /758

19.6.2008 / 20.56ч. / 79.100.175.43 / 3873 /669

20.6.2008 / 6.43'ч. / 79.100.175.43 / 3891 /717

20.6.2008 / 6.56ч. / 90.154.212.198 / 9840 /895

20.6.2008 / 7.26ч. / 90.154.212.198 / 9580 /897

20.6.2008 / 7.59ч. / 90.154.197.75 / 4206 /674

Ето това е измерването на трафика само за два дни. Днес например в 8,59 ч. модема сам се рестартира(т.е. започна да свети червената лампичка) и веднага трафика ми падна от 9580КВ на 4206КВ. По същия начин се получи и вчера, по същото време. Знам, че трафика е непостоянен, ясно ми е, но и ми е ясно, че има някакъв проблем. Когато съм се обаждала на 070017111 преди са го отстранявали, а сега като се обадя (ако успея)ме пращат на сайта на БТК ADSL в настройките. Какво да видя там, не зная. Благодаря предварително и още един път моля за извинение. Ако можете да ми дадете съвет как да процедирам, ще Ви бъда благодарна. Хубав и прохладен ден Ви желая.

Редактирано от sadina (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо съм мъж, ако отговора е към мен.

Второ, модема има опция да се адаптира към състоянието на линията - опция, която ви позволява да използвате максимума от линията си, съобразно качеството и в момента.

Трето - говорим за линейна скорост, а не за трафик, нали ?

И накрая състоянието на линията ви зависи от 10-ки фактори, които (за съжаление) са динамични и непредсказуеми. Като например багерист, който копал за ремонт на път и прекъсна/чукнал кабел.

Моят съвет е да се обадите на местното подразделение на далекосъобщения и да проверят качеството на линията (току що ги видях тук на един шкаф да измерват скоростта на потребител)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо съм мъж, ако отговора е към мен.

Второ, модема има опция да се адаптира към състоянието на линията - опция, която ви позволява да използвате максимума от линията си, съобразно качеството и в момента.

Трето - говорим за линейна скорост, а не за трафик, нали ?

И накрая състоянието на линията ви зависи от 10-ки фактори, които (за съжаление) са динамични и непредсказуеми. Като например багерист, който копал за ремонт на път и прекъсна/чукнал кабел.

Моят съвет е да се обадите на местното подразделение на далекосъобщения и да проверят качеството на линията (току що ги видях тук на един шкаф да измерват скоростта на потребител)

Използвам уважителната форма, а не обръщение в единствено число. Зная, че сте мъж и и обръщението ми към Вас никъде в моя коментар и питане не е подсказало, че е обръщение към другия пол. Моля да ме извините, ако сте го почувствали неправилно. Благодаря Ви за отговора и ще се опитам да направя необходимото, съгласно Вашите съвети.

Добър ден. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! С БТК ADSL пакет съм на 12mb. Тегля с 1200кб/с обикновенно,но искам да попитам защо ми зареждат супер бавно клиповете в youtube.com/vbox7.com..... и т.н. Приятелят ми от съседният блок е на същият пакет,но му зарежда клипове от половин час за секунди.... Някой може ли да ми даде обяснение защо е това? И ако има начин как да си го оправя ;) МЕРСИ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който е със старите модеми може да ги смени в центровете на БТК.Трябва да си на 12-темпо и го носиш и ти го сменят.Днес направих тази работа .Много отзивчиви бяха в центъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Който е със старите модеми може да ги смени в центровете на БТК.Трябва да си на 12-темпо и го носиш и ти го сменят.Днес направих тази работа .Много отзивчиви бяха в центъра.

Какво значи - стар модем? Аз съм с ZTE Ф от загряващите. Готова съм да отида. И точно къде трябва да отида. Непрекъснато съм с 4МВ и то от 12 този месец. До тогава бях с 12МВ.

Редактирано от sadina (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аре някой да си направи тест на тоя адрес http://www.ip-adress.com/speedtest/ ,

и да даде резултати .

моите са :Last Result:

Download Speed: 767 kbps (95.9 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 867 kbps (108.4 KB/sec transfer rate)

на такса 25 лв. и всичко ми е наред с кабелите !

така , че без излишни коментари и съвети.

все още си чакам скороста

Last Result:

Download Speed: 23959 kbps (2994.9 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 817 kbps (102.1 KB/sec transfer rate)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Last Result:

Download Speed: 23959 kbps (2994.9 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 817 kbps (102.1 KB/sec transfer rate)

На 12МВ съм, ще има да си чакаме.

Last Result:

Download Speed: 3872 kbps (484 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 826 kbps (103.3 KB/sec transfer rate

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здавейте :clap: Аз също съм на bTK ADSL но като моя проблем няма..(Незнам вече към коий да се обърна) sad.gifsad.gif Ето в какво се състои той: преди като играя някои игра не можех да тегля скороста падаше от 2mbts на 0 а като изляза от играта и скороста ми се възтановява.А сега е напълно обратното, когато играя скороста ми е 2 а когато изляза скороста ми пада на 0.Моля ви нека някои се отзове няма към кого вече да се обърна ХЕЛПП sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
понеже се правя на всезнайко само ще ти кажа, че модема поддържа 12мбита, паролите са променени и фърмуера също

изглежда ти си НЕзнайко.

според хелпдеска се подобрява стабилността му в някой условия с новия фърмуер

Тъй като сме голям клиент на БТК и имаме чести контакти с поддържката им и си имаме канали за контакт

аз не виждам с какво помогна ти на него? къде видя той да пита дали модема му поддържа 12 мегабита?

Ти отговори на него - аз казах на теб?!

човека иска да си рестартира модема - неизвестно защо?

да съм се напъвал на отговарям?

аз не виждам да съобщаваш за проблем с него? или каква е необходимостта за рестартирането му?

Модема понякога забива. (пингва се по ЛАН но реално не работи, не знам дали му забива пппое сесията или просто спира да рутира трафика, при рестарт се оправя). Модема е в компютърна зала, има висящ таван и той е над него, затова е трудно рестартирането му. Не казвам, че има проблем защото това се случва 1-2 пъти седмично, понякога по рядко, мисля че е в рамките на нормалното. А и не че толкова много ми трябват 12 Мbits просто преди бях на 8 и цената за 12 е по ниска :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,на АДСЛ СТАРТ съм имам си скоростта,но имам и следния проблем.Когато сийдвам торенти (с utorrent) в началото всичко е наред,сийдвам с около 60 КБ/с и иконката е зелена(ОК),но след известно време става жълт триъгълник(проблем с мрежата) и скоростта на сийда пада на 10-20 КБ/с.След рестарт на модема всичко се оправя до следващия път.От хелпдеска ми казаха да си огранича скоростта на торент клиента на 16КБ/с за да няма проблеми.Питам аз,защо ми е скорост от 64КБ/с като не мога да я използвам за сийд,отговорът беше че скоростта била много висока сега и модемът не издържал.Модемът ми е ZXDSL 831 и наскоро го сменях защото предния (който беше същия модел) се изключваше и трябваше да го рестартирам за да имам нет.Това вярно ли е или ме пращат в седма глуха?

РР.Пробвах и с други торент клиенти същата работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,на АДСЛ СТАРТ съм имам си скоростта,но имам и следния проблем.Когато сийдвам торенти (с utorrent) в началото всичко е наред,сийдвам с около 60 КБ/с и иконката е зелена(ОК),но след известно време става жълт триъгълник(проблем с мрежата) и скоростта на сийда пада на 10-20 КБ/с.След рестарт на модема всичко се оправя до следващия път.От хелпдеска ми казаха да си огранича скоростта на торент клиента на 16КБ/с за да няма проблеми.Питам аз,защо ми е скорост от 64КБ/с като не мога да я използвам за сийд,отговорът беше че скоростта била много висока сега и модемът не издържал.Модемът ми е ZXDSL 831 и наскоро го сменях защото предния (който беше същия модел) се изключваше и трябваше да го рестартирам за да имам нет.Това вярно ли е или ме пращат в седма глуха?

РР.Пробвах и с други торент клиенти същата работа.

БТК винаги пращат в 7 глуха. Досега не си ли разбрал, че БТК водят активна борба против торент-тракерите и въобще работа с торенти . Скорост от 16кб/с според теб въобще скорост ли е ? Такава скорост на сийд на практика не позволява нормална работа с тракери. Мога да позная колко ти е рейтинга в Замунда, да речем /0,2-0,4/ , да не говорим за чужди тракери. БТК ти позволяват да сваляш торенти, но на практика не позволяват да сийдваш, т.е.да върнеш услугата. Целта е да ти пада рейтинга и да ти изключат акаунта. Знаеш добре, че в тракерите не позволяват само да сваляш, а трябва и сийд. Това е истинската цел на БТК, да не се работи с торенти. За пример ще ти кажа, че в момента сийдвам само два торента и то към чужд тракер 100 сийдъра сме и 20 лийчъра и скоростта е 300кб/с , можеш да прецениш. То дори и 64кб/с скорост пак не е висока. Аз при такава скорост ще си помисля, че компа ми не работи.

П.П. Смяната на торен-клиента няма да помогне. Помага само едно - смяна на доставчика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са общи приказки.В момента сийдвам с 100 кБ/с без никакви грижи.Проблемът със сийда произтича от запушените по подразбиране портове на модема.Поради това евентуалните лийчъри който са свързани с вас чрез насочване от тракера "не ви виждат".Решението на това е да си отпушите 1 порт чрез NAPT менюто на my.contact.bg,и да въведете този порт в настройките на торент клиента ви.Ако имате рутер след модема,необходимо е пренасочване на съответният порт и в настройките на рутера към съответният компютър след рутера.

Редактирано от cakula (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това са общи приказки.В момента сийдвам с 100 кБ/с без никакви грижи.Проблемът със сийда произтича от запушените по подразбиране портове на модема.Поради това евентуалните лийчъри който са свържани с вас чрез насочване от тракера "не ви виждат".Решението на това е да си отпушите 1 порт чрез NAPT менюто на my.contact.bg,и да въведете този порт в настройките на торент клиента ви.Ако имате рутер след модема,необходимо е пренасочване на съответният порт и в настройките на рутера към съответният компютър след рутера.

Имам отпушен порт в NAPT настройките, на същия порт слуша и торент клиента ми, и аз сийдвам с 60КБ/с но известно време, може да са 5часа,може да са 12часа,но след това порта се "затваря" и трябва рестарт на модема.

ПП.Нямам рутер.

Редактирано от stilrex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване