Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

БТК винаги пращат в 7 глуха. Досега не си ли разбрал, че БТК водят активна борба против торент-тракерите и въобще работа с торенти . Скорост от 16кб/с според теб въобще скорост ли е ? Такава скорост на сийд на практика не позволява нормална работа с тракери. Мога да позная колко ти е рейтинга в Замунда, да речем /0,2-0,4/ , да не говорим за чужди тракери. БТК ти позволяват да сваляш торенти, но на практика не позволяват да сийдваш, т.е.да върнеш услугата. Целта е да ти пада рейтинга и да ти изключат акаунта. Знаеш добре, че в тракерите не позволяват само да сваляш, а трябва и сийд...........

Това е поредната некомпетентна глупост която чувам. Значи ограничението на Upload скоростта произтича от самата технология ADSL и не е измислено от БТК. Даже в Биткомета при самите настройки си има препоръка за абонати на ADSL

8039cf5d4cdf81cc.jpg

Все пак Биткомета не е продукт на БТК, нали?!? Колкото до самата скорост докоято да си ограничиш ми се струва, че ти не си разбрал точно, но няма значение. Нормално при 1024kb/s Upload, може да си го въведеш в KB/s или kb/s в зависимост от клиента. cool.gif

Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Имам отпушен порт в NAPT настройките, на същия порт слуша и торент клиента ми, и аз сийдвам с 60КБ/с но известно време, може да са 5часа,може да са 12часа,но след това порта се "затваря" и трябва рестарт на модема.

ПП.Нямам рутер.

Портът не може да се запуши сам,освен при ресетване на модема(не рестартиране).След първоначалното пренасочване на портове(NAPT),задължително рестартитайте модема!Само така промените в настройките на модема влизат в сила.

Редактирано от cakula (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,на АДСЛ СТАРТ съм имам си скоростта,но имам и следния проблем.Когато сийдвам торенти (с utorrent) в началото всичко е наред,сийдвам с около 60 КБ/с и иконката е зелена(ОК),но след известно време става жълт триъгълник(проблем с мрежата) и скоростта на сийда пада на 10-20 КБ/с.След рестарт на модема всичко се оправя до следващия път.От хелпдеска ми казаха да си огранича скоростта на торент клиента на 16КБ/с за да няма проблеми.Питам аз,защо ми е скорост от 64КБ/с като не мога да я използвам за сийд,отговорът беше че скоростта била много висока сега и модемът не издържал.Модемът ми е ZXDSL 831 и наскоро го сменях защото предния (който беше същия модел) се изключваше и трябваше да го рестартирам за да имам нет.Това вярно ли е или ме пращат в седма глуха?

РР.Пробвах и с други торент клиенти същата работа.

Хвърлят та на асмата от всякъде. И аз бях така като тебе. Тва с торентите е вярно но до някъде. Аз като видях че няма да ми сменят модема, реших да го направя по друг начин. Просто заявих безжичен. Няма как да ти откажат тази услуга. Кофтито е че ще даваш 2.5 лв повече на месец но поне ще имаш интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хвърлят та на асмата от всякъде. И аз бях така като тебе. Тва с торентите е вярно но до някъде. Аз като видях че няма да ми сменят модема, реших да го направя по друг начин. Просто заявих безжичен. Няма как да ти откажат тази услуга. Кофтито е че ще даваш 2.5 лв повече на месец но поне ще имаш интернет.

Аха и с единия модем бТК те цака, ама с другия не, нали.

Сега разбрах. Виж в тази тема бях дал линк специално за проверка на доставчика - дали ти ограничава торентите. Провери, увери се, пък говори.

След това може да прочетеш що е то DSL и след това давай съвети

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към БТК съм. Досега свалях ВСИЧКО с най много 60к. Обадих се да вдигнат скоростта. Човекът бе любезен да ми обясни че понеже съм на 3,5 км от незнам си какво и ще пробва, но най вероятно ефект няма да има. И наистина няма. Сега дига до 65к отвреме на време. Има ли някакъв шанс да разваля договора в тази ситуация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аха и с единия модем бТК те цака, ама с другия не, нали.

Сега разбрах. Виж в тази тема бях дал линк специално за проверка на доставчика - дали ти ограничава торентите. Провери, увери се, пък говори.

След това може да прочетеш що е то DSL и след това давай съвети

Брато с тебе май не говорим на един език. На мом4ето проблема въобще не е в торентите. Казвам ти го щото го преживях тва. Беше един кошмар. Той дори да няма инталиран торент клиент, пак ще има същите проблеми. Всичко идва от модема, смисъл изисква се смяна. БТК от своя страна много трудно правят смяна. Тя една процефурааа.................заявка през ХЕЛП-а, че после техници щели да идват да ти замерват, че едва тогава ... може би ....нали. Или ако си много нахакан и не те изтраят в офиса в който си отишал - може и да имаш късмет. За тва аз реших да взема безжичен. Можеш да провериш че много хора са го имали тоя проблем и си бият главите. Дали БТК ти прави някви ограничения или не, то тва няма нищо общо с проблема на момчето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батковото, аз ли не те разбирам или ти не се изказваш - не разбрах какъв ти бил проблема дефакто, та си искал смяна?

И какво общо има с поста на stilrex.

Искаш ли графики на D/U с 831 v.I или на сийд/сваляне, за да не говорим наизуст?

Edit:Примерно това, две различни линии, един "стар" и един v.II модем:

eth0weekkr9.th.pngeth2dayjy0.th.png

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Към БТК съм. Досега свалях ВСИЧКО с най много 60к. Обадих се да вдигнат скоростта. Човекът бе любезен да ми обясни че понеже съм на 3,5 км от незнам си какво и ще пробва, но най вероятно ефект няма да има. И наистина няма. Сега дига до 65к отвреме на време. Има ли някакъв шанс да разваля договора в тази ситуация.

Няма начин, защото имаш подписан договор за такава скорост. Не могат да ти предоставят по-висока такава и не подписваш нов договор, а продължаваш стария. Така че, когато той изтече, можеш да не го подновиш, но дотогава не чакай те да ти го прекратят ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е първата ми извадка за новата цена на ADSL, но не мога да разбера на колко точно ми възлиза цената на интернет. sn851028vb4.jpg От общата сума 41.10лв. вадя 18.54лв. за гласови услуги и се получава 22.56лв. за интернет, а уж трябва да плащам 25лв. + 2.50лв. за wifi = 27.50лв. ???

Редактирано от rqc3r (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е първата ми извадка за новата цена на ADSL, но не мога да разбера на колко точно ми възлиза цената на интернет. ... От общата сума 41.10лв. вадя 18.54лв. за гласови услуги и се получава 22.56лв. за интернет, а уж трябва да плащам 25лв. + 2.50лв. за wifi = 27.50лв. ???

Аз поне така си го обяснявам: понеже ползването на ADSL се предплаща, ти вадят сумата, която реално няма да я ползваш на стария си план (ADSL 4096), тъй като си на новия ТЕМПО, т.е. вадят ти предплатените вече от теб 25.52 без ДДС. Другото, предполагам, ти става ясно, ползване за текущия (16.80 без ДДС) и предплащаш следващия (20.83 без ДДС), за WiFi модема е същото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Батковото, аз ли не те разбирам или ти не се изказваш - не разбрах какъв ти бил проблема дефакто, та си искал смяна?

И какво общо има с поста на stilrex.

Искаш ли графики на D/U с 831 v.I или на сийд/сваляне, за да не говорим наизуст?

Edit:Примерно това, две различни линии, един "стар" и един v.II модем:

eth0weekkr9.th.pngeth2dayjy0.th.png

Брато извинявай много, просто аз не съм прочел правилно какво е написал пи4а. Явно за тва не сме са рабрали. Сега се загледах в пост-а му и ми стана ясна картината. Извинявай още веднъж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От хелпдеска ми казаха да си огранича скоростта на торент клиента на 16КБ/с за да няма проблеми.Питам аз,защо ми е скорост от 64КБ/с като не мога да я използвам за сийд,отговорът беше че скоростта била много висока сега и модемът не издържал.

Ограничи броя на сесиите да не надвишава стотина (100). И модема няма да ти забива както се изразяваш.

Мога да позная колко ти е рейтинга в Замунда, да речем /0,2-0,4/ , да не говорим за чужди тракери.

Е не можеш! Конкретно в замунда рейтинга ми е 5.632. Ама не сийдвам 25 торента с цел вдигане на коефициента.

БТК ти позволяват да сваляш торенти, но на практика не позволяват да сийдваш, т.е.да върнеш услугата. Целта е да ти пада рейтинга и да ти изключат акаунта. Знаеш добре, че в тракерите не позволяват само да сваляш, а трябва и сийд. Това е истинската цел на БТК, да не се работи с торенти.

Хайде моля не определяй целите и задачите на бТк. Доста смешно звучат изказани през твоята уста. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ограничи броя на сесиите да не надвишава стотина (100). И модема няма да ти забива както се изразяваш.

:)

На кое казваш сесии:Броя свързани пиъри за един торент или максималния брой връзки?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма начин, защото имаш подписан договор за такава скорост. Не могат да ти предоставят по-висока такава и не подписваш нов договор, а продължаваш стария. Така че, когато той изтече, можеш да не го подновиш, но дотогава не чакай те да ти го прекратят :clap:

Направо може да им скочиш с жалба в съда.

Проблема не е там че си на еди колко си километра, а за това че самата линия ти е прееана. До скоро имах същия проблем, но не чак толкова надолу със скороста колкото тебе

Редактирано от aksakovo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направо може да им скочиш с жалба в съда.

Проблема не е там че си на еди колко си километра, а за това че самата линия ти е прееана. До скоро имах същия проблем, но не чак толкова надолу със скороста колкото тебе

И какво от това, че линията не е наред. Те отказват услугата поради техническа невъзможност за предоставянето й. И продължава да си тече старият договор. Евентуално може да се преподпише споразумение да си ползва старата скорост, но на по-ниска цена, което пак си е облекчение. Но да ги осъдиш може само да си мечатеш...да не мислиш, че става ей-така

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли паролата за достъп до новите модеми, моя мисля че му предстои смяна - вътре има 2 надути кондензатора и издава дразнещ звук, модема е ADSL2+ Software Version: ZXDSL 831IIV4.1.0h_B09_BG1 от година и нещо го имам, държи скорост до 1400к

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На кое казваш сесии:Броя свързани пиъри за един торент или максималния брой връзки?

максимален глобален брой връзки(конекции) за целия торент клиент ограничен на 100 и ъплоуд лимитиран на 70% от максималния трябва да реши проблема.

ако продължи да умира модема виж да не си го сложил на компа или на място където прегрява в тея жеги.

ако и това не помогне ще се сменя.

Модема понякога забива. (пингва се по ЛАН но реално не работи, не знам дали му забива пппое сесията или просто спира да рутира трафика, при рестарт се оправя). Модема е в компютърна зала, има висящ таван и той е над него, затова е трудно рестартирането му. Не казвам, че има проблем защото това се случва 1-2 пъти седмично, понякога по рядко, мисля че е в рамките на нормалното. А и не че толкова много ми трябват 12 Мbits просто преди бях на 8 и цената за 12 е по ниска ;)

мисля, че и при теб проблема е с торенти или много конекции.

преди като си влизал в модема гледал ли си пппое сесията дали е ъп или само си го рестартираш?

по скоро се насочи към решаването на проблема.

един линукс рутер с ограничение на конекции и шейпване на ъплоуда би решил проблема

Редактирано от hacked (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
максимален глобален брой връзки(конекции) за целия торент клиент ограничен на 100 и ъплоуд лимитиран на 70% от максималния трябва да реши проблема.

ако продължи да умира модема виж да не си го сложил на компа или на място където прегрява в тея жеги.

ако и това не помогне ще се сменя.

Благодаря,ще опитам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви питам защо през по-голяма част от времето uTorrent ми дава долу в лентата една жълта удивителна на която пише че "Няма входящи връзки и е възможно да има проблеми с мрежата". Обаче както си стои така и без нищо да пипам изведнъж иконката става зелена и казва че всичко е ОК и няма проблеми с мрежата. После след малко пак става жълта иконката и после пак зелена и така през целия ден като се има предвид че нищо не пипам. Защо е това ту жълто ту зелено, ту има проблеми с мрежата ту няма... На какво се дължи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
БТК винаги пращат в 7 глуха. Досега не си ли разбрал, че БТК водят активна борба против торент-тракерите и въобще работа с торенти . Скорост от 16кб/с според теб въобще скорост ли е ? Такава скорост на сийд на практика не позволява нормална работа с тракери. Мога да позная колко ти е рейтинга в Замунда, да речем /0,2-0,4/ , да не говорим за чужди тракери. БТК ти позволяват да сваляш торенти, но на практика не позволяват да сийдваш, т.е.да върнеш услугата. Целта е да ти пада рейтинга и да ти изключат акаунта. Знаеш добре, че в тракерите не позволяват само да сваляш, а трябва и сийд. Това е истинската цел на БТК, да не се работи с торенти. За пример ще ти кажа, че в момента сийдвам само два торента и то към чужд тракер 100 сийдъра сме и 20 лийчъра и скоростта е 300кб/с , можеш да прецениш. То дори и 64кб/с скорост пак не е висока. Аз при такава скорост ще си помисля, че компа ми не работи.

П.П. Смяната на торен-клиента няма да помогне. Помага само едно - смяна на доставчика.

Пълни глупости cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да ви питам защо през по-голяма част от времето uTorrent ми дава долу в лентата една жълта удивителна на която пише че "Няма входящи връзки и е възможно да има проблеми с мрежата". Обаче както си стои така и без нищо да пипам изведнъж иконката става зелена и казва че всичко е ОК и няма проблеми с мрежата. После след малко пак става жълта иконката и после пак зелена и така през целия ден като се има предвид че нищо не пипам. Защо е това ту жълто ту зелено, ту има проблеми с мрежата ту няма... На какво се дължи.

И да добавя задачите стават червени ! Аз пробвах всякакви настройки но не успях да се преборя със него и за това минах на Биткомет ограничаваш си максимален глобален брой връзки(конекции) за целия торент клиент ограничен на 100 както е описано по-горе и проблемите изчезват. Успех !

Редактирано от milenataa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И да добавя задачите стават червени ! Аз пробвах всякакви настройки но не успях да се преборя със него и за това минах на Биткомет ограничаваш си максимален глобален брой връзки(конекции) за целия торент клиент ограничен на 100 както е описано по-горе и проблемите изчезват. Успех !

Да, точно така. Задачите стават червени и после пак се оправят ама някои не се оправят. Ще пробвам да огранича конекциите. Благодаря.

А това дали има значение че не съм отворил порт през сайта на БТК. Ако отворя порт всичко ще се оправи ли. Т.е. торента да е постоянно зелен.

Редактирано от borisfx (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, точно така. Задачите стават червени и после пак се оправят ама някои не се оправят. Ще пробвам да огранича конекциите. Благодаря.

А това дали има значение че не съм отворил порт през сайта на БТК. Ако отворя порт всичко ще се оправи ли. Т.е. торента да е постоянно зелен.

Неволята учи ;)

Особено като не се чете/търси във форума...

Да, заплюй си един порт, настрой го в uTorrent/Bittorrent и го отовори (NAPT) през my.contact.bg.

Това е цялата хватка.

ОБАЧЕ това не ти оправя проблема с много конекции - желателно е да се настроят на максимум 100 (ВСИЧКИ, без значение навътре или навън)

Иначе мисля, не съм сигурен, но в момента модемите (на 6 или 12Мб) са настроени на 1000 conntrack_max.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега в момента предлагат друг модем Huawei SmartAX MT882 , който поддържа до 25 Мбит/с - Даунлоуд и 1 Мбит/с ъплоуд.

Снимка mt882.jpg

Не думай! Можеше да прочетеш малко постове от доста по-отдавна. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване