Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Има ли някой друг от Варна с подобен проблем като моя?

Тази седмица, през по-голямата част от деня интернета е ужасно бавен.

Можете да видите от скрийншота по-долу с каква скорост тегля един обикновен архив.

Пинг-а към 192.168.1.1 варира от 1 до 70ms. Тук е мястото да отбележа, че се прибирам от работа към 19:00ч. и наблюденията ми са от 19 до 24:00ч.

bavnobtkna4.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Можете да видите от скрийншота по-долу с каква скорост тегля един обикновен архив.

Пинг-а към 192.168.1.1 варира от 1 до 70ms. Тук е мястото да отбележа, че се прибирам от работа към 19:00ч. и наблюденията ми са от 19 до 24:00ч.

bavnobtkna4.jpg

при мен нета става ужасно бавен и натоварен след 18:00 почти всеки ден........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абонат съм на БТК почти 2 години (поради липса на друг доставчик).

Последните дни интернета ми е ужасен, модема се изключва през 5 мин - всички лампи загасват без power и ми изписва internet cable is unplugged. След като рестартирам модема 10 пъти се оправя и постоянно ми иска да го активирам през my contact. Имал ли е някой подобен проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bavnobtkna4.jpg

От Варна съм. И аз съм така! sad.gif Много нетипично за БТК! В момента си тегля с пълната скорост 12мбит, сутринта също но следобяд става адско...

@jaq бегай да сменяш модема. 99% е повреден.

Редактирано от achkar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ти. Видях ги, но на мен ми трябват да мога да ги купя от България.

Има друг вариант за решение на проблема,след като не можеш да намериш 2 сплитер.

Само прехвърляш сплитера на първият телефон и там правиш връзките,без да местиш или полагаш нови кабели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абонат съм на БТК почти 2 години (поради липса на друг доставчик).

Последните дни интернета ми е ужасен, модема се изключва през 5 мин - всички лампи загасват без power и ми изписва internet cable is unplugged. След като рестартирам модема 10 пъти се оправя и постоянно ми иска да го активирам през my contact. Имал ли е някой подобен проблем?

Проблема е в модема.Модемите ZTE2 имат проблем с новите профили.Не всички,но повечето след известен период на работа започват да се държат точно както описваш.Заяви повреда и когато дойдат техниците настоявай за подмяна.Ако имаш късмет да ти го подменят с Huawei ще останеш много доволен,работят много стабилно,не греят толкова и много рядко създават проблеми.Желая ти успех cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой знае ли новите пароли за достъп до рутерите на бтк?? старата не действа, преди нали беше **** ***** вече не става. Някой знае ли новите им пароли?????

Ами докато има такива хора като тебе да пишат пароли в несвяст и публично, БТК ще си сменят паролите и по точно тази същата причина АЗ няма да съм човека който ще ти каже новата парола. Успех все пак и следващият път, като я научиш си помисли къде ще я публикуваш.

Проблема е в модема.Модемите ZTE2 имат проблем с новите профили.

Аз за такъв проблем знам, но само на абонати които са през MSAN (ONU) и то по причина не на модемите ZTE II, а в профилите на самите HUAWEI. Ако и въпросният потребител е по такъв начин свързан, проблемът му може да се оправи и само със смяна на профила. (Huawei вече са направили нов профил за абонатите на 12 Темпо, но той няма да бъде сменен автоматично на всички) cool.gif

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема продължава с тези скорости вечерно време. На 12мбпс съм, а вижте какво става:

306138561.png

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 13998 Kbps 1095 Kbps

Attainable Line Rate 15036 Kbps 1099 Kbps

Noise Margin 14.7 dB 12.7 dB

Line Attenuation 15.5 dB 8.2 dB

Output Power 12.2 dBm 18.7 dBm

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май в цялата страна има проблеми , аз от известно време повече от 6 мегабита не мога да вдигна и гледам , че модема си закача само на ADSL2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май в цялата страна има проблеми , аз от известно време повече от 6 мегабита не мога да вдигна и гледам , че модема си закача само на ADSL2.

При мен няма проблеми.В момента тегля филм от Zarta с 1,5МБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е така, плюс че през 15 минути нета прекъсва за 15-20 секунди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И при мен е така, плюс че през 15 минути нета прекъсва за 15-20 секунди.

DNS проблем. Вчера и предния ден....От вчера насам не знам какво е положението защото си набутах едно външно DNS-че.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Аз имам друг проблем:Exception:A request to send or receive data was disallowed because the socket is not connected and (when sending on a datagram socket using a sendto call) no address was supplied

[10:43:53] No connection in sendEventToTracker() !!!

Какво е това и как да го оправя?На БТК-то съм!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!!!

Аз имам друг проблем:Exception:A request to send or receive data was disallowed because the socket is not connected and (when sending on a datagram socket using a sendto call) no address was supplied

[10:43:53] No connection in sendEventToTracker() !!!

Какво е това и как да го оправя?На БТК-то съм!!

тук пише за проблем като твоя:

http://forums.megalan.bg/index.php?showtopic=13503

Цитат от там: "Виж ако имаш някакъв firewall или антивирусна които ти спират портовете на въпросните програми."

Редактирано от plameni (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bavnobtkna4.jpg

При мен има същия проблем, вечер след 18:00 връзката е ужасна като твоята. Сутрин и през деня е супер, но вечер и почивните дни не се трае. Варна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някои може ли да ми каже новите юзер и парола за ZTE831 plsss :huh:

За какво ти е? За да разбазикаш настройките и после да пускаш постове: Помощ, омазах нещата, какво да правя?

Повярвай ми, не ти трябват

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За какво ти е? За да разбазикаш настройките и после да пускаш постове: Помощ, омазах нещата, какво да правя?

Повярвай ми, не ти трябват

А откъде си сигурен, че ще омаже нещата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въз основата на 30 години опит в ИТ

и 50 години опит да имаш, не познаваш ли човека, който задава въпроса, нещата опират до гадаене, гледане на кафе, хвърляне на боб и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и 50 години опит да имаш, не познаваш ли човека, който задава въпроса, нещата опират до гадаене, гледане на кафе, хвърляне на боб и т.н.

С тази малка забележка че има един принцип, който винаги, когато е нарушаван има отрицателен ефект: нещо като работи не го пипай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С тази малка забележка че има един принцип, който винаги, когато е нарушаван има отрицателен ефект: нещо като работи не го пипай

С принципа съм абсолютно съгласен, но въпросът е дали нещата не биха могли да работят по-добре.

За ZTE831 не мога да помогна, защото вече не съм с него, но напр. по 531B има много, много неща, които могат да се пипнат (и съм пипнал) и резултата е направо отличен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С принципа съм абсолютно съгласен, но въпросът е дали нещата не биха могли да работят по-добре.

За ZTE831 не мога да помогна, защото вече не съм с него, но напр. по 531B има много, много неща, които могат да се пипнат (и съм пипнал) и резултата е направо отличен.

Ами дай да ги видим тези "много, много неща" :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване