Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

фърма на модема ти е скапан и не подържа повче от 8 мб. трябваше да си вземеш модем ZTE831II само този модем в момента подържа скороста от 12мб.

останалите модеми са с стар фърм макар че има фърм в некви китайски форуми ако разбираш китайски търси в гугъл.

при моя ZTE531 няма Dynamic DNS. В фърма на БТК ZXDSL 531BIIV3.1.0e_B09_BG го няма.

Глупости, в тази тема са поствам MRTG графика на 12-20Мбита (с пиковете) още със старите 831-ци. Потърси и ще видиш.

Колкото до 531 ти казах в кой фърмуер съм го видял. Не знам кой е актуалния в момента, не ползвам WiFi модемите, но DDNS го гледах април-май

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Спазването на добрия тон е силно препоръчително!!! Освен това не даваш никаква информация, а искаш да ти се помогне.

извинявам се, но вие ме натрупахте с много въпроси които не са съществени за проблема и няма да го решат.

казах ви че DHCP- то на БТК е в София а то е в София модемите са в бридж мод без никви други настройки за канекции.

всичко е в бридж мод значи аз за да ползвам и-нет трябва да получа IP от DHCP-то на БТК първо се кънеквам към АП-то но то е бридж и от там влизам в модема което също е бридж и то модема ме препраща до DHCP-то на БТК и от там получавам IP-и и след това и-нет.

ся ще ми кажете нема такова животно - нема ама има?

Глупости, в тази тема са поствам MRTG графика на 12-20Мбита (с пиковете) още със старите 831-ци. Потърси и ще видиш.

Колкото до 531 ти казах в кой фърмуер съм го видял. Не знам кой е актуалния в момента, не ползвам WiFi модемите, но DDNS го гледах април-май

значи БТК нямат модем с фърм който подържа тези 20 мб.

нямат такава интернет услуга 20mb. не може да предлагат модем който не е шейпнат.

а това за 20мб.сигурно е с някакъв друг фърм. незнам. като влезеш в модема и дадеш status>Overview of Device Information вижда трафика.

може и с my.contact.bg от сайта ако имаш юсер и пас може да видиш скороста на модема в настройките.

а това с speedtest.net е глупост ако може да сваляш торенти с 2 мб. кажи как става и аз да пробвам.

Редактирано от ahmedsinex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно си баба знае, едно си пее.

MRTG да знаеш какво е? Какви спийдтествове, какви торенти - аз ти говоря за трафика на локална машина и то интернет, Http или FTP.

Колкото до схемата беше ясно каква е, само не беше ясен израза "като получи IP и вече няма интернет" - как, като го получава от София (което пак е глупост де) и от къде има интернет преди да вземе IP ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж, ясно ми е, че от теб по-прав няма. Само утре да не ревнеш, че хотлайна нещо не ти обърнал внимание, когато си си убил при последното префлашване модема.

Руснаците го правят заради Билайн и Стрийм, вземи по-сериозно прочети защо си ги префлашват, не чети само howto-та от типа - закачи, tftp, рестартирай. Това първо. Второ руснаците си имат и име и парола, имат си и VCI, имат си и PPPoE и каквото им трябва - филма при тях е съвсем друг.

Разработчиците не ги меси, но явно хич не ме разбираш - защо съветваш тук потребители, които не знаят с какъв пач да си вържат модема за компа, да си префлашват, като всичко си имат и с оригиналните фърмуери? Или не забеляза, че в БТК имиджа BG1 има точно 2 пъти повече DDNS хостове от "хакерските" имиджи.

Защо ли се разправям, айде успех в експериментите ти и дано CFE ти държи.

Как да забележа какво има в BG1 имиджа, след карам повече от пет месеца без рестарт и прекъсване на услугата и въобще не съм си и помислял за ъпдейтване на фърмуера.

Съвет ли е конкретният отговор на въпрос на участник във форума?

Благодаря за загрижеността, но модема ми е префлашван точно един път преди доста време и не виждам как бих могъл да го убия. А и последното ми обаждане на хотлайна беше преди да го префлашна.

Откъде всъщност знаеш какъв е филма при мен и как точно го използвам това 531B?

Трудно ми е да се съглася, че "всичко си имат и с оригиналните фърмуери".

С възможността да имам две WiFi мрежи, с различни сикюрити настройки и в комбинация с възможностите за групиране на интерфейсите съм си икономисал едно допълнително AP и един управляем суич.

Това нямаше как да го направя с оригиналния фърмуер.

Редактирано от plameni (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Едно си баба знае, едно си пее.

MRTG да знаеш какво е? Какви спийдтествове, какви торенти - аз ти говоря за трафика на локална машина и то интернет, Http или FTP.

Колкото до схемата беше ясно каква е, само не беше ясен израза "като получи IP и вече няма интернет" - как, като го получава от София (което пак е глупост де) и от къде има интернет преди да вземе IP ?

добре какво имаш на предвид 20мб. я обясни че нещо на мен не ми ясно.

първо стига сте се чудили БТК са оправили проблема, тази сутрин получи официално писмо и след това проверих с D.

проблема е бил в DHCP-то на БТК което е спирало да раздава АйПи при повече клиенти значи ти раздава нп. 20 АйПи-та и когато клиентите станат 21 се получава този проблем например.

така сега колега Topper я обясни какво е трейс че нещо не ми ясно.отделно това обясни и за "Multi Router Traffic Grapher" или както ти обичаш да казваш MRTG, че ние не сме чували за такива дяволии в теленета мрежа, там само дупчиш забиваш колове и прекарваш мрежа нещо кат оная реклама на Мтел.

първо стига сте се чудили БТК са оправили проблема, тази сутрин получи официално писмо и след това проверих с D.

проблема е бил в DHCP-то на БТК което е спирало да раздава АйПи при повече клиенти значи ти раздава нп. 20 АйПи-та и когато клиентите станат 21 се получава този проблем например.

така сега колега Topper я обясни какво е трейс че нещо не ми ясно.отделно това обясни и за "Multi Router Traffic Grapher" или както ти обичаш да казваш MRTG, че ние не сме чували за такива дяволии в теленета мрежа, там само дупчиш забиваш колове и прекарваш мрежа нещо кат оная реклама на Мтел.

"аз ти говоря за трафика на локална машина и то интернет" каво искаш да кажеш с това?

че правиш 20 мб. от PC > PC в локална мрежа която има интернет или имаш 20 мб. интернет трафик от БТК нещо не разбрах.

има и друго щом БТК твърдят че не може с този фърм да пуснеш 20 мб и за напред когато си увеличат скороста ще флашнат фърма. много ми интересно ти как ги достигаш тези 20 мб. на http и ftp

Как да забележа какво има в BG1 имиджа, след карам повече от пет месеца без рестарт и прекъсване на услугата и въобще не съм си и помислял за ъпдейтване на фърмуера.

Съвет ли е конкретният отговор на въпрос на участник във форума?

Благодаря за загрижеността, но модема ми е префлашван точно един път преди доста време и не виждам как бих могъл да го убия. А и последното ми обаждане на хотлайна беше преди да го префлашна.

Откъде всъщност знаеш какъв е филма при мен и как точно го използвам това 531B?

Трудно ми е да се съглася, че "всичко си имат и с оригиналните фърмуери".

С възможността да имам две WiFi мрежи, с различни сикюрити настройки и в комбинация с възможностите за групиране на интерфейсите съм си икономисал едно допълнително AP и един управляем суич.

Това нямаше как да го направя с оригиналния фърмуер.

в този фърм имали ограничения за скороста?

на колко МБ. си нещо промени ли се след флаша на фърма?

мисля наистина да го тествам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 6 MEGABIZ съм.

При мен се подобри стабилността и се промени функционалността.

Може би стабилността на връзката се дължи и на новата версия на DSL-драйвера.

А какво всъщност предлага като възможности този фърмуер всеки може да види тук:

http://www.cormain.com.au/demo/D1025W/

. . . и след това на своя отговорност да решава какво ще прави.

Редактирано от plameni (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситуацията отново не се връзва,ако можеш публикувай писмото на БТК....е вече проблема е отстранен,но въпросите остават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"аз ти говоря за трафика на локална машина и то интернет" каво искаш да кажеш с това?

че правиш 20 мб. от PC > PC в локална мрежа която има интернет или имаш 20 мб. интернет трафик от БТК нещо не разбрах.

има и друго щом БТК твърдят че не може с този фърм да пуснеш 20 мб и за напред когато си увеличат скороста ще флашнат фърма. много ми интересно ти как ги достигаш тези 20 мб. на http и ftp

Знаеш ли, не мисля да се занимава с теб, защото говориш абсолютни глупости - DHCP-то давало 20 адреса. Ти замисли ли се, че всичките потребители с динамични адреса от твоя пул получават от това DHCP адреси? Да не би да са само 20, хайде де.Колкото до MRTG както си намерил в чичо Гугъл що е то, виж поне за какво се ползва. Може и RRDTool да потърсиш. Та ще разбереш, че не се мерят скорости със Speedtest.net, ами се мерят на интерфейса, за това казвам локална машина. И казвам интернет, защото торентите НЕ СА интернет, Р2Р НЕ Е интернет. С кратък пример:

Bandwidth utilization for device: eth0

Current bandwidth utilization is: 0.117 Mb/sec in, 0.261 Mb/sec out, 0.378 Mb/sec total.

Current percentage utilization is: 1.1 percent in, 25.4 percent out, 3.4 percent total

Peak bandwidth utilization is: 23.368 Mb/sec in, 3.575 Mb/sec out, 24.529 Mb/sec total.

Total data transferred is: 1971.816 GB in, 587.980 GB out, 2559.796 GB total.

Logging was started on Monday, 13-Aug-2007 18:49:20 EEST . 

Current server time is Sunday, 23-Nov-2008 13:35:07 EET.

Забеляза ли пиковата скорост ??? Ако искаш повече информация, мисля че още от март/април, когато сменяха профилите на 12мб и се спореше колко могат да вдигнат модеммите, потърси (повтарям ПОТЪРСИ) в темата, има и графики за нагледно описание.

Да не говорим за цветущите глупости, че има ограничения на скоростта във фърмуера - значи ли, че ако си качиш нов фърмуер и скоростта ти ще стане 12МБ ? А защо не 18-20 а? Значи ли, че фърмуера на абонати на 6,8,12 Biz им е различен .... хайде бе ;)

В общи линии ви оставям на пързалката, да се учите и трошите главите. Успех на "колегата", интересно как си изкарва заплатата

ПП: Ако бе ползвал търсачката, щеше да видиш такъв пост  и нямаше да се чудиш що за дживотно е това MRTG и за какво се ползва.Нито да си мериш скоростта P2P или "свалям от Замунда с 20мб"Аре, със здраве

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знаеш ли, не мисля да се занимава с теб, защото говориш абсолютни глупости - DHCP-то давало 20 адреса. Ти замисли ли се, че всичките потребители с динамични адреса от твоя пул получават от това DHCP адреси? Да не би да са само 20, хайде де.Колкото до MRTG както си намерил в чичо Гугъл що е то, виж поне за какво се ползва. Може и RRDTool да потърсиш. Та ще разбереш, че не се мерят скорости със Speedtest.net, ами се мерят на интерфейса, за това казвам локална машина. И казвам интернет, защото торентите НЕ СА интернет, Р2Р НЕ Е интернет. С кратък пример:

Bandwidth utilization for device: eth0

Current bandwidth utilization is: 0.117 Mb/sec in, 0.261 Mb/sec out, 0.378 Mb/sec total.

Current percentage utilization is: 1.1 percent in, 25.4 percent out, 3.4 percent total

Peak bandwidth utilization is: 23.368 Mb/sec in, 3.575 Mb/sec out, 24.529 Mb/sec total.

Total data transferred is: 1971.816 GB in, 587.980 GB out, 2559.796 GB total.

Logging was started on Monday, 13-Aug-2007 18:49:20 EEST . 

Current server time is Sunday, 23-Nov-2008 13:35:07 EET.

Забеляза ли пиковата скорост ??? Ако искаш повече информация, мисля че още от март/април, когато сменяха профилите на 12мб и се спореше колко могат да вдигнат модеммите, потърси (повтарям ПОТЪРСИ) в темата, има и графики за нагледно описание.

Да не говорим за цветущите глупости, че има ограничения на скоростта във фърмуера - значи ли, че ако си качиш нов фърмуер и скоростта ти ще стане 12МБ ? А защо не 18-20 а? Значи ли, че фърмуера на абонати на 6,8,12 Biz им е различен .... хайде бе :clap:

В общи линии ви оставям на пързалката, да се учите и трошите главите. Успех на "колегата", интересно как си изкарва заплатата

ПП: Ако бе ползвал търсачката, щеше да видиш такъв пост  и нямаше да се чудиш що за дживотно е това MRTG и за какво се ползва.Нито да си мериш скоростта P2P или "свалям от Замунда с 20мб"Аре, със здраве

абе ти голям мерак ми тегли на заплата нещто да не си без работа ела да работиш при мене ако искаш аз като IT взимам 2000 лв търсят "Линукс Системен Програматор" на 4200 лв. ако мислиш че подържам мрежи се лъжеш аз само подържам един ексченж и само два компютъра в офис част която е поднаем на друга фирма и интернета не е на БТК.

в началото на "Всичко за БТК-ADSL" се твърди че като смениш фърма скороста няма да се увеличи аз бях любопитен за това и така влязох в този форум не исках да обидя никой - регистриран съм от скоро беше ми интересно за модемите и въобще за мрежите и за това попитах plameni за фърм благодаря му той ми отговори веданга и реших да да си сменя фърма ама не на работа а в къщи - та тогава тази седмица се слуци това с интернета и мрежата на БТК и реших да попитам като нормален съфорумец абе да не бях питал вие като в ЦРУ - но още в началото разбрах че никой не може да помогне защото концесията е нова за БТК само те могат да отстранят проблема и го отстраниха благодаря за това че имаше и хора които изкаха да ми помогнат?!? но не мога да разбера магазинера като ти продаде 1кг. сирене в магазина, ти като излезеш да твърдиш це си го метнал с още един кг. и имаш 2кг. абе хора я слезте на земята стига сте се лъгали това може да го разпраяш на някой незнам дето ся си пуска нета от БТК. БТК твърдят че модемите им не подържат скорост по голяма от 14 мб с този фърм. а някакъв потребител ми говори за 20 мб.

и че с некви програми ще избиеш рибата или трафика, ало ти на балък ли ни правиш.

И за инфо Адсл услугата като цяло максимума му е 24 мб. не може повече дажи да му смениш модема.

от там сменяш услугата на......... телена мрежа. :clap::wors::) излизаме от форума явно не ме искате тук...........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
добре аре може и да си прав с некъв софт можеби може незнам кво правите, но я ми кажи усер и пас на модема ZTE531 за да мога да вържа софта.

Прави се с SNMP, никакви потребители и пароли не ти трябват

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а другото, не мога да разбера защо хора които не са виждали модем на БТК се опитват да ми помогнат?

Кого имаш впредвид?

Предположих, че е Марина Кейп, защото там мрежата е изградена по същият начин!

П.П. Само да добавя нещо след като прочетох горните няколко поста. Модемите ZTE531, 831II и HUAWEI подържат и работят на 20Mb/s. Същото е тествано в реални условия, защото това ще е може би следващата услуга на БТК!!!

Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прави се с SNMP, никакви потребители и пароли не ти трябват

благодаря ще го пробвам.

Кого имаш впредвид?

Предположих, че е Марина Кейп, защото там мрежата е изградена по същият начин!

П.П. Само да добавя нещо след като прочетох горните няколко поста. Модемите ZTE531, 831II и HUAWEI подържат и работят на 20Mb/s. Същото е тествано в реални условия, защото това ще е може би следващата услуга на БТК!!!

не ставаше въпрос за тебе но благодаря че се опита да помогнеш.

може мрежата в Мария кейп и тази при нас да е една и съща това не е от значение проблема според БТК е отстранен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
абе ти голям мерак ми тегли на заплата нещто да не си без работа ела да работиш при мене ако искаш аз като IT взимам 2000 лв търсят "Линукс Системен Програматор" на 4200 лв. ако мислиш че подържам мрежи се лъжеш аз само подържам един ексченж и само два компютъра в офис част която е поднаем на друга фирма и интернета не е на БТК.а някакъв потребител ми говори за 20 мб.

и че с некви програми ще избиеш рибата или трафика, ало ти на балък ли ни правиш.

Ти ако работиш като ИТ, ще звучи като вица на годината, сещаш ли се.Кажи нещо адрес за контакт на това вилно селище, кандидатствам веднага за .... какво значи "системен програматор"Ти нас на балък ли ни правиш?Пич, знаеш ли, някои неща стават и без дори да подозираш. Нали видя цифрите - 20МБ дори когато най-големия профил беше на 8МБ. Само за теб е останало тайна. Та гледай си "концесията" и не се прави на ИТ. Поне въпрос да можеше да формулираш.

PS:SNMP и MRTG не знаеш, а се именуваш IT с хиляди заплата ??

Абе дай ми моля те телефона на шефа ти, да го поздравя за избора :cheers:

Да не говорим за правописа на 8-класник (нещто, ексченж, поднаем) - нещто май се опитваш да изкараш парички от някой проект, играеш си на админ ли, какво ?

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти ако работиш като ИТ, ще звучи като вица на годината, сещаш ли се.Кажи нещо адрес за контакт на това вилно селище, кандидатствам веднага за .... какво значи "системен програматор"Ти нас на балък ли ни правиш?Пич, знаеш ли, някои неща стават и без дори да подозираш. Нали видя цифрите - 20МБ дори когато най-големия профил беше на 8МБ.Та гледай си концесията и не се прави на ИТ. Поне въпрос да можеше да формулираш.

PS:SNMP и MRTG не знаеш, а се именуваш IT с хиляди заплата ??

Абе дай ми моля те телефона на шефа ти, да го поздравя за избора :cheers:

Ааа, Топър, аз съм преди теб на опашката. За такава заплата съм готов извън столицата да живея :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм му хвърлил око на заплатата пръв! Ти нас на балък ли ще ни правиш :down:

И като гледам, щом не може модем да върже, значи работата е мед. Че и шефа му го търпи, какъв кеф :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм му хвърлил око на заплатата пръв! Ти нас на балък ли ще ни правиш :wors:

И като гледам, щом не може модем да върже, значи работата е мед. Че и шефа му го търпи, какъв кеф :P

http://jobs.bg/f38168

това е обявата за работа, обърни внимание "СИСТЕМЕН ПРОГРАМАТОР" но ти явно не си и чувал за това.

тука може да кандидаства всеки, аз модем може и да не мога да вържа щото това не ми е работата но ти като върваш модеми на БТК си мислиш че си голяма работа моля извинявай кандидатствай за мястото и ще видим какво знаеш- казах ви аз не съм влязал в форума да се карам ако съм обидил и съм някой да ме извини ако не сори........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е обявата за работа, обърни внимание "СИСТЕМЕН ПРОГРАМАТОР" но ти явно не си и чувал за това.

тука може да кандидаства всеки, аз модем може и да не мога да вържа щото това не ми е работата но ти като върваш модеми на БТК си мислиш че си голяма работа моля извинявай кандидатствай за мястото и ще видим какво знаеш- казах ви аз не съм влязал в форума да се карам ако съм обидил и съм някой да ме извини ако не сори........

Сори, но явно и да четеш не умееш много добре :P

Къде видя "програматор" ? Има такова нещо, но не е това което си мислиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. това не е програматор!

2. тази длъжност е съвсем различна, това е хостинг поддръжка, не мрежова поддръжка, нито системна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мога да разбера колко ми е трафика на БТК? Искам да разбера дали трафика ми е ограничен или неограничен.Таксата ми е 20лв/мес. Ако някой има инфо да казва да зм дали да тегля торенти - да не би да прехвърля трафика и да плащам допълнително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

доста четах по темата и още явно трябва но така и не видях нещо, което при мен се случва и дали има някакво по просто обяснение на проблема.

Значи на АДСЛ БТК съм във фирма с няколко офиса един до друг с локална мрежа от 10 компа и 2 принтера мрежови. Във връзка с една нова програма за работа услугата изисква да се направи VPN тунел към сървърите на държавна институция. Има доста изисквания от 3 страни и се старая да ги изпълня.

1. Смених плана на 6Мбит BIZ за да имам статично IP - ОК

2. Купих сериозен rack и мрежата си стана както трябва, а не с онези евтини суичове. Пуснах и сървър както си му е реда.

3. От държавната институция ми пускат IP само за 16 адреса максимум. като маската ми е 255.255.255.240.

БТК модема е - Huawei SmartAX MT882

купих и VPN рутер - Linksys BEFVP41

Настройките на тунела ни ги диктуваха от държавната институция. След 2-3 дена борба нищо не стана и викнах фирма да го настроят. И те се бориха 2-3 дена и накрая тунела стана. Работи вече няколко месеца но проблема е следния:

Като поработим няколко часа и тунела се разпада или по-точно нямам връзка с сървъра отсреща. Като рестартирам модема от тока и тунела се появява и така по няколко пъти всеки ден. Нямаше да ми тежи толкова ако не бяхме няколко офиса пръснати и все трябва да пращам колежката да рестартира модема,защото аз съм през една улица. Звънял съм навсякъде по доста пъти и всички казват че при тях е наред. От БТК съм чувал всякакви отговори дори от вида на "ние доставяме интернет поддръжката на тунели е друга услуга". Но моя проблем е, че като ресна модема и всичко се оправя. Къде да търся проблема и ако има решение как да го намеря. Има и други с изградени системи от този тип но нямат проблеми. Съмнявам се че е нещо от БТК или модема им но те не си признават, защото от другите доставчици няма такива проблеми. Фирмата която настройваше рутера звъня и уж отваряха всички портове. Разбирам че може да е от всякъде проблема ама какво да правя като съм посредата между държавна институция и БТК - възможно най-гадния вариант за комуникация.

Редактирано от johnkill (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е построен VPN тунела? Какво устройство е отсреща. С динамични или статични ключове е, какво е криптирането (някой алгоритми като DES са доста чувствителни към WAN свързаност и латенцията, струва ми се, че това ти е проблема)

При мен работят pptp и openVPN клиенти, както и IPSec тунели - няма проблем.

При такава конфигурация е по-добре модема/рутъра да работи в бридж режим. За съжаление БТК не предлагат тази услуга вече дори и за бизнес клиенти, така че ще се наложи да се направи по "втория" начин. Аз не съм работил с Хуавей (и не знам името и паролата), но мисля че dot или iceman могат да ти кажат повече подробности. Сигурно, ако има възможност да си извлечеш ppoe юзъра и паролата, ще можеш да ги качиш направо и на Линксиса, защото той има DSL порт.

Пък и наистина, защо не поискаш от БТК да ти изградят VPN тунел до държавната институция, поне няма да се грижиш ти за целостта на тунела (защото в момента е изцяло твоя грижа).

ПП: Не ти е проблема в портовете на модема

ПП2: Питах чичо Гугъл, той ми отговори:

Предоставяне на потенциално опасна информация
Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук едно "преведено" ръководство как се прави бридж на този модем, за да няма проблеми с VPN на рутър зад него

http://translate.google.com/translate?u=ht...=auto&tl=en

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване