Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте в момента съм на един кабелен интернет и много се колебая дали да се преместя на бтк искам да се преместя защото някой потребители на този интернет който съм аз имат вируси и моят комп и той прихваща от тях и един от вирусите е мн изнервящ излиза dont send спира звука по точно winamp във вбокс като вляза пак няма звук но системните звуци си ги има и е много изнервящо и трябва да го рестартирвам за да се оправи та мисълта ми е как е на бтк адсл интернте бърз ли мога ли да свалям от торентите неща

- и и понякога долу горе така и някой който е на бтк по разбиращ да ми каже дали ще е изгодно много се двуомя

КОлко пъти да повтарям едно и също? http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...t&p=1266721

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Тва Бтк-АДСЛ е може би най тъппия интернет мислех и аз да се преместя на бтк ама като гледам много хора не са доволни най добре да си стоя на този който съм си сега :rolleyes: 20 лв на месец 12Мbps пък те за 12Мbps ми искат 25 лв и не стига че само първите 1-2 месеци ще е добре след това главоболие ще има

Редактирано от notz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е някой има ли сходен проблем. Единствените дискусии с сходен проблем намирам на бордове на юзъри в Австралия.

Имам АДСЛ от БТК, извън града съм но не на повече от 1 km по права линия от exchange-a на БТК. По кабел може би да е 2.

Модема ми е МТ822 Huawei. Имам също 5 други модема който съм купил и подкарал с БТК. Проблема винаги е там.

Случва се следното. Линията ми е чиста, synk около 11-12 M dn. ADSL2+, Модема не разкача никога. Пинга е променлив, но само в зависимост от времето на деня. В смисъл ако пуснеш 20 пинга се връщат нормално, но е различен в 10 сутринта и 6 вечерта. Нормално до първия хост след модема е около 30 мс. Аз съм на 12МБ биз план

Скоростта на теглене е отвратително бавна м/у 50/60 к/сек максимум 80. Обаче ако пусна няколко фаила да се теглят едновременно се пълни до дупка. Ако пусна торент от българия винаги е 1000 к/сек - 1200 к/сек , от чужбина не повече от 100к.

Ъплоада е горе долу ок.

От БТК естествено си измиват ръцете и казват "далече си, нищо не можем да направим", което е нормално за БТК, кои мусе занимава.

Досега съм пробвал следните номера за да го оправя. 1. Директ връзка без рутер 2. Bridge БТК модем - рутер, 3. смених няколко адсл модема 4. пробвах ги всичките модеми на режим АДСЛ, АДСЛ1, АДСЛ2, АДСЛ2+, АДСЛ анекс М 5.Взех модема с и го закарах в Бургас (ние сме близко до малко село до Бургас). В бургас се закача ок и работи добре. Всичко друго не работи

Някой да има други идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е това село?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бесен съм. Седмица чакам един WI-FI модем по-пощата - ядове с DHL и накрая се оказа, че достъпа е само за лаптопи и проста служителка ще ми казва че нямало устройство за десктоп компютри! Кажете какво да взема, че днес не ми стригат ядовете, че и това няма начин да няма подобно нещо по-магазините. Ще помоля и да ми кажете на каква цена е. Наистина нямам идея какво да търся не съм се интерисувал

Редактирано от Andrian Ivanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е всъщност проблема?

DHL, че нямаш WiFi адаптер или просто, че не си се интересувал какво поръчваш ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какъв ти е всъщност проблема?

DHL, че нямаш WiFi адаптер или просто, че не си се интересувал какво поръчваш ?

Май нямам Wi Fi адаптер Имам обикновения модем, но мислих, че новия има бежична подръжка и за десктоп. В случая какъв да взема за този модем. При Bluetooth устройствата се деляха на A и B клас съответно на 100 и 50 м достъп При това ме съмнява с подръжката на скороста. ...и, ако взема с по-малъка след време ще ме ограничава от към бтк, ако вдигнат скороста

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вземи попрочети.

Като почнеш от 802.11 стандарта, та през договора с БТК.

Те са ти доставили това, което винаги доставят и което ти си поискал - WiFi рутър.

А ти, че не можеш да се закачиш, понеже си нямал WiFi адаптер...

ПП.Ако "поддръжка и за десктоп" се разбира да вържеш и стационаре, има суич портове. С един пач кабел се закачи за модема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз блокирах мрежата и съм с кабела не ми занимава със стария защото същото нещо и с него. Мисля от ebay на PCI слот да си купя. Там с подръжка на Vista са към 15 20 лв максимум с доставка Тук едни цени на продукти със подръжка на XP оставям без коментар. Модема от бтк е с подръжка на 802.11 и 802.11b - чиято мисля да взема, но предвид че е пенсионирана от 802.11g се насочвам към комбинирана 802.11b/g Това е информация събрана за няколко часа от мен. Мерси че помогна, ако изобщо се нарича разяснение от твоя страна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз блокирах мрежата и съм с кабела не ми занимава със стария защото същото нещо и с него. Мисля от ebay на PCI слот да си купя. Там с подръжка на Vista са към 15 20 лв максимум с доставка Тук едни цени на продукти със подръжка на XP оставям без коментар. Модема от бтк е с подръжка на 802.11 - чиято мисля да взема, но предвид че е пенсионирана от 802.11g се насочвам към комбинирана 802.11b/g Това е информация събрана за няколко часа от мен. Мерси че помогна, ако изобщо се нарича разяснение от твоя страна...

BTK модема ЗТЕ 531B подаржа 802.11b/g , но адсл на БТК подаржа 12 Mbps което се равнява на стандарта 802.11b. Maксимума на този модем е 24Mbps,дано бтк пуснат 20 Mbps скоро време,както е вьв Италия плус това можеш да гледаш телевизия сьс допьлнителен декодер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в на добрия начин последно реших PCI Адаптер от този клас 802.11i Разбрах че подържа стария стандарт и поне с модема ще върви няма смисъл да се взимат по стари Цената му в чужбина не е висока само да уточна че в Plesio е от порядъка на 130 лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е...ок.. Ше го кажа по друг начин - kaldata ми се отваря по 2 минути. :huh:

ip и dns-ите са статично настроени и съм локално свързан към модема. Реснах го 2 пъти след като нета съвсем спря...

Опитай да сложиш OpenDNS : 208.67.222.222 и 208.67.220.220

Бесен съм. Седмица чакам един WI-FI модем по-пощата - ядове с DHL и накрая се оказа, че достъпа е само за лаптопи и проста служителка ще ми казва че нямало устройство за десктоп компютри! Кажете какво да взема, че днес не ми стригат ядовете, че и това няма начин да няма подобно нещо по-магазините. Ще помоля и да ми кажете на каква цена е. Наистина нямам идея какво да търся не съм се интерисувал

Защо не си вземеш един безжичен рутер. Това също е решение.

Аз блокирах мрежата и съм с кабела не ми занимава със стария защото същото нещо и с него. Мисля от ebay на PCI слот да си купя. Там с подръжка на Vista са към 15 20 лв максимум с доставка Тук едни цени на продукти със подръжка на XP оставям без коментар. Модема от бтк е с подръжка на 802.11 и 802.11b - чиято мисля да взема, но предвид че е пенсионирана от 802.11g се насочвам към комбинирана 802.11b/g Това е информация събрана за няколко часа от мен. Мерси че помогна, ако изобщо се нарича разяснение от твоя страна...

Купи си безжична карта EdiMAX. Аз съмс нея от 5 месеца и съм доволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай да сложиш OpenDNS : 208.67.222.222 и 208.67.220.220

Кърти мивки - вместо DNS-a на БТК на 8ms, си сложи такъв на 50ms. Готино. А идеята е?

Защо не си вземеш един безжичен рутер. Това също е решение.

Че на него какво са му доставили ??? Изпуснал си нишката на темата? Или не знаем що е то WiFi - човека не знаел, че трябва и за стационарните компове "като за лаптопите" т.е. WiFi мрежова карта

Купи си безжична карта EdiMAX. Аз съмс нея от 5 месеца и съм доволен.

Категоричен отговор на въпроса - 802.11b или 802.11g

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, смених си модема с ADSL Wi Fi.До сега бях с обикновенния и с рутър сега без рутера нямам мрежа между машините.Интернет има но компютрите не се виждат един с друг.Може ли някой да ми помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се опитваш да направиш и разбираш, че няма връзка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Казаха ти вече - обади се на хелп деска, искай смяна на модема, поради рестарт и невъзможност да работи нормално.

опрай се смених го благодаря много!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

angry.gif Ма...а им на БТК-ADSL. Ето скоростта на ADSL в 21:20 ч на 21-02-2009:

415656435.png

Не се лъжете от рекламата им! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да ти е казвал, че от Лондон ще сваляш с 12 Мб/с ?!? :wors: Да си чувал някъде, че този сайт не е критерии за скорост. Като искаш реални оценки на скоростта представи няколко скрийн-на на торент клиента ти на различни торенти в различно часово време, разбира се с възможно най-много сийдъри, няколко скрийн-а на скоростта с която сваляш файлове от няколко сайта и накрая няколко скрий-на на резултати от speedtest-а към различни сървъри вкл. и български в различно часово време! Успех! cool.gif

Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

А кой ти каза, че точно торентите са критерий за скоростта на връзката ти :wors: ?!

По другия въпрос: Скоростта ще е много голяма, ако тествам от моя блок до твоя, но това не е също критерия за скорост. Скоростта, според мен се тества към сървър извън страната. Така най-правилно и реално показва точно каква ти е скоростта. Че БТК-то не могат да осигурят добра скорост - то вече е ясно!

Приятна вечер! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали вече не е предлагано, но защо не пробвате да сваляте от сайт с голям канал. Примерно от www.kernel.org винаги при различни доставчици съм получавал над 90% от обещаната скорост. Пускате си едно ядро, последно беше към 50 мегабайта и гледате скоростта.

За ъплоуд, към www.esnips.com си достигам спокойно скоростите. Не ми се е налагало да качвам другаде, та не знам как е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей!

А кой ти каза, че точно торентите са критерий за скоростта на връзката ти ;) ?!

По другия въпрос: Скоростта ще е много голяма, ако тествам от моя блок до твоя, но това не е също критерия за скорост. Скоростта, според мен се тества към сървър извън страната. Така най-правилно и реално показва точно каква ти е скоростта. Че БТК-то не могат да осигурят добра скорост - то вече е ясно!

Приятна вечер! cool.gif

Да съм казал, че само торентите са критерии. Споменах ти няколко фактора, тъй като няма точен критерии за това. Аз искам да ти кажа, че от торенти с много сийд винаги достигам 1.5МБ/с. Най-добре е от няколко източника да се усредни резултата. Не съм съгласен, че теглене от сървър пък е най-точният критерий, тък като зависи колко е натоварен този сървър и колко ще ти пусне, а разбира се и къде се намира. Всичко е много относително (е казал Айнщайн :baby: ). А не съм казал, че проблема не е в БТК. Просто трябва първо да се види линията ти оттам да се започва да се търсят други проблеми.

А м/у другото как ти теста за скоростта в my.contact.bg? cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

416299263.png

Ето и от мен един Лондонски тест, на 6 мбита съм. А видяхте ли "новия" АДСЛ - n ADSL?

Редактирано от juli_75 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване