Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

за какво ти е паролата? ако ти трябва много 6ти я дам

Редактирано от d_bonchev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Topper въобще не е каша, написал съм да не ползва ДНС-ите на БТК в настройките на рутера и лан картите, а след това казвам че самия модем ги ползва тея ДНС-и на БТК.

Ако искаш да ти стане по ясно:

лан карта -> днс 192.168.123.254 -> рутер -> днс 192.168.1.1 -> модем -> днс: 212.39.90.42 и 212.39.90.43 -> Internet

То няма как да има интернет без тези ДНС-и на БТК но те са си настроени в модема, а по пътя от модем -> рутера -> лан карата, има транслация на тези ДНС-и на БТК, за това няма нужда да се слагат (212.39.90.42 и 212.39.90.43), а се слагат съответните ДНС-и от транслацията.

И рутера ако иска да пробва с 1, аз ако бях така щях да го сложа! Но той ако държи на 254 си е негов проблем!

Редактирано от Freeloader (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Freeloader , колко мислиш е рама на модемчето на бТк ?

По-добре не го товари допълнително да кешира, ако за рутер си сложил по-сериозна машина добре.

Но модемчето си е направо детска играчка, спрямо adsl модемите на cisco например.

По-удачен вариант е рутера да ползва ДНС-ите на бТк, а не да се обръща към модемчето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Freeloader , колко мислиш е рама на модемчето на бТк ?

По-добре не го товари допълнително да кешира, ако за рутер си сложил по-сериозна машина добре.

Но модемчето си е направо детска играчка, спрямо adsl модемите на cisco например.

По-удачен вариант е рутера да ползва ДНС-ите на бТк, а не да се обръща към модемчето.

Може и да е така, но аз ползвам такъв метод 3 години, и със най-стария модем на БТК ZTE ZXDSL 831 който е с 8 МБ рам (незнам той с кой модел е но ако е с по нов със сигурност има 2 или 4 пъти повече рам от моя) , и ползвам точно тези ДНС-и от траслацията. Моя рутер е BUFFALO WHR-HP-G54.

Както и да е, май повече няма да пиша по темата, че станах пишман че са обадих...

Редактирано от Freeloader (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, пиши, като разбираш - но пиши как трябва да стане според теб и защо.

Не се ли замисли, че като ползваш DNS сървиза на модема (който всъщност е рутър и е със сериозен чип - Broadcom, ако ти говори нещо) ще си спестиш ядовете в случаите, когато някой DNS отпадне, а модема получи от BRAS-а със сесията си новите DNS-и? Защото първо, БТК има 6 или 8, забравил съм, а атаките срещу тях (DoS) са непрестанни, защото българите сме си копеленца.

Free, не си прав много, защото сигурно си мислиш за DNS сървиза на модем като за BIND кеширащ, а той не е такъв - просто рилейва заявките. Няма какво толкоав да го тормози, ntp-то повече товари :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напротив, пиши, като разбираш - но пиши как трябва да стане според теб и защо.

Не се ли замисли, че като ползваш DNS сървиза на модема (който всъщност е рутър и е със сериозен чип - Broadcom, ако ти говори нещо) ще си спестиш ядовете в случаите, когато някой DNS отпадне, а модема получи от BRAS-а със сесията си новите DNS-и? Защото първо, БТК има 6 или 8, забравил съм, а атаките срещу тях (DoS) са непрестанни, защото българите сме си копеленца.

Free, не си прав много, защото сигурно си мислиш за DNS сървиза на модем като за BIND кеширащ, а той не е такъв - просто рилейва заявките. Няма какво толкоав да го тормози, ntp-то повече товари :)

мм, не си прав. първо проверява кеша си за наличие на запис. ако го няма "рилейва" към БТК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не съм, но бих искал да видя демона или кеша - де го в модема?

Моите уважения, но все си мисля, че съм прав - ето какво пише в спецификацията:

"DNS Relay Agent"

Да не бъркаме нещата. Както казах - демон няма, за да сервира заявките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При мен всичко е на ред. Имам 5-6 устроиства закачени в LAN-а ми и всички си функционират нормално. Модема се ping-ва и може да му се влезне в контролният панел, докато е изгаснал Internet индикатора. Липсва желание в съпорта да решат проблема, а на мен ми писна безпочвени аргументи и "ще Ви сменим модема" , "няма да го сменим" ... чудя се направо дали да не се откажа от тях, защото услугата им не струва 25лв с това качество..

Нека да сменят модема. Това е най лесният вариант. ПОне ще си сигурен че до модема всичко е наред.

Поработи малко без да ползваш или да си включен към модема. Ако пробема се появи пак, може да си правиш сам изводи... Ако пък няма проблем, огледай се за антивируси и анти спай програми из нет-а .. Успех !

Ако модема и компютъра са ти на един разконител ги изключи и ги включи в отделни контакти.

Ако проблема продължава помоли да ти сменят модема и занеси компютъра да му прегледат хардуера.

Успех

Последно - да ползва или да не позлва DNS-ите на БТК, че едно казваш, друго показваш...

И рутъра 1 и 254?

Въобще, голяма каша май.

За съжаление ще трябва да пробваш за да видиш къде точно ти е проблема.

Има и още един вариант.

В рутера даваш настройките да са по DHCP, a на всички компютри след суича въвждаш само DNS на БТК.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има и още един вариант.

В рутера даваш настройките да са по DHCP, a на всички компютри след суича въвждаш само DNS на БТК.

Успех

Едно си баба знае, едно си пее.... Погледни предишния ми пост.

После БТК били некадърници. Да ми покажете друг ISP с 6 "dedicated" DNS сървъра?

Пак повтарям, когато 42 и 43 отпадне, а те са подложени на атаки 24/7 и не невъзможно, задачата се поемат от следващите сървъри, като за това се подава сигнал на модемите да си вземат новите DNS-и. Честа причина за реинициализацията на сесиите на модемите, м/у другото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После БТК били некадърници. Да ми покажете друг ISP с 6 "dedicated" DNS сървъра?

Пак повтарям, когато 42 и 43 отпадне, а те са подложени на атаки 24/7 и не невъзможно, задачата се поемат от следващите сървъри, като за това се подава сигнал на модемите да си вземат новите DNS-и. Честа причина за реинициализацията на сесиите на модемите, м/у другото.

Адвокат на БТК , погледни колко страници са написани ? АДСЛ трябва да е бонус към телефона , такъв като тебе спре форума във вътрешния портал на БТК .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Адвокат на БТК , погледни колко страници са написани ? АДСЛ трябва да е бонус към телефона , такъв като тебе спре форума във вътрешния портал на БТК .

Твоя воля, само виж следващия пост - от такива спецове сте на това дередже. 80% от проблемите са от потребители - ха на бас, че си си хакнал OpenDNS, дето са на 200-300мс от теб. Пардон - от тебе.

Аз не се оплаквам - при менЕ си работи без проблеми 4-а година, няколко линии. Ти се оправяй, що се оплакваш тук.

Аз мисля, че един мерцедес трябва да е бонус към книжката, к'во ша кажеш ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къв бонус, к'ви вафли бе братле ?! ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Topper не оспорвам правото ти, че разбираш повече от мен. Предлагам вариант. Никой не е длажен нито да ме слуша нито да се съобразява с мен.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен пък постоянно излиза надпис че кабела на мрежата се е "Unpluged" - изскубнал и това през минутка обаче в същото време ми показва че са минали например 10 мин от както съм се конектнал. то няма какво да конектвам ама така пише нали само лан кабела от модема в лан картата се слага ама те. Нормално ли е постоянно да ми изкарва този надпис и ако не е нормално какво следва да направя за да не се появява занапред. Благодаря!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш проблем или с мрежовата ти карта, или с модема. Подмени едно от двете, което ти е по-лесно. Ако имаш под ръка някакъв суич, вържи компютъра през него към модема ( с два пач кабела ) и следи, дали има същия ефект. Ако да - то проблема ти е в мрежовата карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имаш проблем или с мрежовата ти карта, или с модема. Подмени едно от двете, което ти е по-лесно. Ако имаш под ръка някакъв суич, вържи компютъра през него към модема ( с два пач кабела ) и следи, дали има същия ефект. Ако да - то проблема ти е в мрежовата карта.

А ако нямам и мрежовата ми карта е чисто нова? А и имам съмнения, че модема изгори вградената на дъното ми лан карта?

Редактирано от rosenkarlov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А ако нямам и мрежовата ми карта е чисто нова? А и имам съмнения, че модема изгори вградената на дъното ми лан карта?

Пробвай да смениш мрежовия кабел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При мен пък постоянно излиза надпис че кабела на мрежата се е "Unpluged" - изскубнал и това през минутка обаче в същото време ми показва че са минали например 10 мин от както съм се конектнал. то няма какво да конектвам ама така пише нали само лан кабела от модема в лан картата се слага ама те. Нормално ли е постоянно да ми изкарва този надпис и ако не е нормално какво следва да направя за да не се появява занапред. Благодаря!!!

Смени си ЛАН картата и мрежовият кабел за да си сигурен че при теб всико е ок и се обади на 0800100 да ти сменят модема ако проблема продължава

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

От един месец съм на БТК ADSL 12mbps и свалям с 1.3 - 1.4МБ/с понякога стига 1.5МБ/с, обаче ъплоуд скороста ми е много ниска, никога не е минавала 150КБ/с, варира между 50 и 100КБ/с. Става въпрос за ######. По принцип такава ли е скороста на ъплоуд или е по-висока ? Със Wi-Fi модем съм. Ползвам µTorrent 1.8.2 Build 14458 Stable.

Имам и друг проблем, като сийдвам (без да свалям) в замунда с µTorrent, сайтовете се отварят много по-бавно.

:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да мине 150кб/с като максимума е 120кб/с.Ограничи си ъплоуда на 95-100кб/с.

Редактирано от mrawkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.

От един месец съм на БТК ADSL 12mbps и свалям с 1.3 - 1.4МБ/с понякога стига 1.5МБ/с, обаче ъплоуд скороста ми е много ниска, никога не е минавала 150КБ/с, варира между 50 и 100КБ/с. Става въпрос за ######. По принцип такава ли е скороста на ъплоуд или е по-висока ? Със Wi-Fi модем съм. Ползвам µTorrent 1.8.2 Build 14458 Stable.

Имам и друг проблем, като сийдвам (без да свалям) в замунда с µTorrent, сайтовете се отварят много по-бавно.

:yanim:

И ти си един от късметлиите като мен защото има много хора, които плащат за такива скорости, а дефакто не ги получават. Това са нормалните скороси. И аз съм като теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:top secret:

Една от причините да се откажа от БТК. Аз даже с 80Kb/s не съм качвал при тях...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.

;)

По принцип е толкова скоростта. Доунлоуда е 12 мбита, а ъплоуда е 1 мбит, което прави към 120кб/с

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.

:P

ADSL никога не е бил свързваност за торенти. Както и торентите никога не са били критерии за инернет.

BTW като сервираш на мах, как да зареждаш сайтове? Нали поне заявки трябва да изпращаш, ама ти си консумираш капацитета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване