Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Явно не си чел офертите:

http://www.btc.bg/bg/adsl/homepackage/details/1

http://www.btc.bg/bg/adsl/homepackage/details/2

Досега в БТК наистина нямаше разделение на нета, но вече има и е драстично.....

Побългариха се ....

Явно не си наясно с понятията пиър и метро. Прочети и тогава пак питай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

И в краина сметка има ли парола за новите Хуавеи-ски модеми или няма?

Има разбира се, само дето засега съпорта на бТк си къта.

mt882.jpg

А някой да ме светне за пин-оута на конзолката?

Имам кабелче за ЗТЕ модем, че да го подкарам на това дърво ...

Какво точно ще му подкарваш? През конзолата можеш само да го префлашнеш, да промениш някой параметри на платката докато е активно CFE-то и да четеш конзолните съобщения на Embedded Linux-а.

А без малко да забравя! За пинаута въпроса ти е.... :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от 2-3 дена интернета ми спира на около 5-10 мин. След рестарт на модема се оправя и така за още 10 мин. Всички настройки са правилни, кабелите за телефона и модема са правилно сложени в сплитера и тн. Конекциите на торент програмата са ограничени както е и изходящия трафик. Ползвам windows xp и windows vista. PC-то е сканирано за вируси и троянци и тн. в случай, че товарят изходящия канал, но няма наличие на такива. Имам сложен рутер, но и той е правилно настроен. Пробвах и директна връзка към PC-то, но проблема си остава. Ползвам ADSL Tempo. Забелязах, че преди да спре DSL лампичката на модема мига, както понякога и тази за Power, след това всичко се нормализира, но интернет няма съответно не свети и лампичката за нет-а. Със ZXDSL 831 II съм.

От както го има проблема звъня на helpdesk, но никой не вдига. Кажете имате ли идея как мога сам да разреша проблема. Мерси предварително!

Редактирано от hopllit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

от 2-3 дена интернета ми спира на около 5-10 мин. След рестарт на модема се оправя и така за още 10 мин. Всички настройки са правилни, кабелите за телефона и модема са правилно сложени в сплитера и тн. Конекциите на торент програмата са ограничени както е и изходящия трафик. Ползвам windows xp и windows vista. PC-то е сканирано за вируси и троянци и тн. в случай, че товарят изходящия канал, но няма наличие на такива. Имам сложен рутер, но и той е правилно настроен. Пробвах и директна връзка към PC-то, но проблема си остава. Ползвам ADSL Tempo. Забелязах, че преди да спре DSL лампичката на модема мига, както понякога и тази за Power, след това всичко се нормализира, но интернет няма съответно не свети и лампичката за нет-а. Със ZXDSL 831 II съм.

От както го има проблема звъня на helpdesk, но никой не вдига. Кажете имате ли идея как мога сам да разреша проблема. Мерси предварително!

За момента най-правилно ми се струва да изчакаш да минат офанзивите по пускане на новите скорости.

Предполагам (и се надявам), че още няколко дни ще продължат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем, инернета спира по 100 пъти на ден, ужас, и най смотания селски лан оператор дава по надежна връзка. Искам да попитам, има ли начин да разваля договора който съм подписъл. По добре си ми беше на местния лан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз имам същия проблем, инернета спира по 100 пъти на ден, ужас, и най смотания селски лан оператор дава по надежна връзка. Искам да попитам, има ли начин да разваля договора който съм подписъл. По добре си ми беше на местния лан.

Възможно е причината за спирането да е в модема, ако след рестарт идва интернета. Но ако просто така си спира - от БТК, много лошо. Няма начин да развалиш договора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Скоростта ми е сменена в началото на м.април....

Ето каква е статистиката :

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 13993 Kbps 1018 Kbps

Attainable Line Rate 14244 Kbps 1176 Kbps

Noise Margin 9.9 dB 12.8 dB

Line Attenuation 21.0 dB 9.7 dB

Output Power

Два дена не съм ползвал торент клиент и е Line Up Count 2

Лошото в случая е смяната на IP-o ...ползвам прокси клиент на другия комп за да влезна в мрежата на една ланка..,но при тези обстоятелства,сменям коповете...то ми писна да ходя от стая в стая :P

Преди да сменят скоростите този проблем го нямаше.Модема е същия.

П.П. Колкото до темата за пасс-вете ..и аз съм на същото мнение ....по- добре да не се пипа нещо което не се разбира(както моя милост)Ако някой му трябва ще му кажа каква парола ползвам за ZXDSL (по-новите )на ЛС ,но само да разгледат.Ако някой има добро желание може да обясни подробно какво означават опциите в модема,но....по-добре да не се пипа нищо.

Брато ако можеш прати я тая парола на мене че успявам да вляза в чужди модеми но не и в моя. Наистена имам нужда от настройки като DNZ и други. И аз съм с ZTE 531

Редактирано от jadar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По последна информация от бТк-на 080015500-срокът за прехвърляне на новите скорости е удължен до 20.05.08/вторник/.Да се надяваме, че дотогава ще са решени неизбежните технически проблеми.Дотогава ще си карам на 2 мб,поне нета ми е стабилен и не дропи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво точно ще му подкарваш? През конзолата можеш само да го префлашнеш, да промениш някой параметри на платката докато е активно CFE-то и да четеш конзолните съобщения на Embedded Linux-а.

А без малко да забравя! За пинаута въпроса ти е.... :whist:

Поредния многознайко. Що си мислиш че заеш всичко което може да се прави с конзола?

Като нямаш ништо интересно да добавиш към темата, що не си траеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре как така аз сам на 1Мегабит и плащам 30 кинта пак пак от БТК хора имат 12Мегабита пак плащат 25лв каква е разликата

каква ли...разликата,е че си прецакан cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
каква ли...разликата,е че си прецакан cool.gif

Хаха а няма ли някфа мрежа БТК понежа сам от София и удомя иам два компа единия е към някакъв друг доставчик и има мрежа в която тегля с по 7МГ в секунда Бтк ИМАТ ЛИ ТАКАВА ОПЦИЯ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хаха а няма ли някфа мрежа БТК понежа сам от София и удомя иам два компа единия е към някакъв друг доставчик и има мрежа в която тегля с по 7МГ в секунда Бтк ИМАТ ЛИ ТАКАВА ОПЦИЯ

онази друга мрежа, предполагам е с LAN, бТК лан няма...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поредния многознайко. Що си мислиш че заеш всичко което може да се прави с конзола?

Като нямаш ништо интересно да добавиш към темата, що не си траеш.

Благодаря за комплимента! ;)

Между мен и теб има една основна разлика. Когато си отворя устата, казвам неЩо, а ништо. И за да ти го докажа, макар да не си човек който заслужава подобна чест, ще ти покажа нагледно какво може да се прави от конзолата.

CFE version 1.0.37-0.8 for BCM96338 (32bit,SP,BE)

Build Date: Wed Nov  2 17:08:01 HKT 2005 (<A href="mailto:[email protected]">[email protected]</A>)

Copyright (C) 2000,2001,2002,2003 Broadcom Corporation.</P> <P>Initializing Arena.

Initializing Devices.

Auto-negotiation timed-out

10 MB Half-Duplex (assumed)

CPU type 0x29010: 240MHz</P> <P>Total memory used by CFE:  0x80401000 - 0x80522B70 (1186672)

Initialized Data:		  0x8041AE70 - 0x8041C510 (5792)

BSS Area:				  0x8041C510 - 0x80420B70 (18016)

Local Heap:				0x80420B70 - 0x80520B70 (1048576)

Stack Area:				0x80520B70 - 0x80522B70 (8192)

Text (code) segment:	   0x80401000 - 0x8041AE64 (106084)

Boot area (physical):	  0x00523000 - 0x00563000

Relocation Factor:		 I:00000000 - D:00000000</P> <P>Board IP address				: 192.168.1.1:ffffff00  

Host IP address				 : 192.168.1.2  

Gateway IP address			  :   

Run from flash/host (f/h)	   : f  

Default host run file name	  : vmlinux  

Default host flash file name	: bcm963xx_fs_kernel  

Boot delay (0-9 seconds)		: 5  

Board Id Name				   : T60L943  

Psi size in KB				  : 24

Number of MAC Addresses (1-32)  : 11  

Base MAC Address				: 00:19:7e:81:00:41  

Ethernet PHY Type			   : Internal

Memory size in MB			   : 8</P> <P>*** Press any key to stop auto run (5 seconds) ***

Auto run second count down: 5

CFE>help

Available commands:</P> <P>w				   Write the whole image start from beginning of the flash

e				   Erase [n]vram or [a]ll flash except bootrom

r				   Run program from flash image or from host depend on [f/h] flag

p				   Print boot line and board parameter info

c				   Change booline parameters

f				   Write image to the flash 

i				   Erase persistent storage data

b				   Change board parameters

reset			   Reset the board

flashimage		  Flashes a compressed image after the bootloader.

help				Obtain help for CFE commands</P> <P>For more information about a command, enter 'help command-name'

*** command status = 0

CFE> reset
Айде сега да видим какво точно съм пропуснал да спомена, като възможност. Или може би искаш след като е набутан Linux-a? Етооооо!
Code Address: 0x80010000, Entry Address: 0x8017b018

Decompressed size: 1573003

Decompression OK!

Entry at 0x8017b018

Closing network.

Starting program at 0x8017b018

Linux version 2.6.8.1 (<A href="mailto:[email protected]">[email protected]</A>) (gcc version 3.4.2) #1 Sat Nov 18 15:44:38 CST 2006</P> <P>Total Flash size: 2048K with 35 sectors

T60L943 prom init

CPU revision is: 00029010

....cut съобщения на кърнъла....

Loading drivers and kernel modules...

....cut съобщенията на модулите....</P> <P> ==>   Bcm963xx Software Version: 3.02L.07-A2pB021a.d17m   <==

....cut съобщения за инициализация....

Login: username

Password: password

>

и си на промпта. И кво правим сега? Ще се извиняваме или какво?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре как така аз сам на 1Мегабит и плащам 30 кинта пак пак от БТК хора имат 12Мегабита пак плащат 25лв каква е разликата

Добре де- не четете ли какво предлагат? Ако договорът ти е от преди Септември 2007, нормално е да плащаш такава цена, цените бяха такива тогава. Трябва сам да идеш до някой Бтк център или да си направиш онлайн заявка. Автоматично преминават само тези, които са подписали или преподписали договор от Септември насам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Плевен пуснаха новата скорост-вече съм на 12 мб,дано само да не е за тестове.С микроторент- 1.3 мБ/с.Бравос на бТК!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Сливен от скоро Кейбълтел продава кабелна ТВ с кабелен интернет 6 МБ за 33 лева, разликата с БТК е по-добрият ъплоад. Като цяло си е далаверка :) Валидно е само за зоните с покритие към момента с кабелажи, по принцип са се концентрирали върху опъване на оптика из целия град, може би в края на годината или догодина ще се доближим до светлото бъдеще с оптика в почти всяка къща и пълен пакет услуги :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите аз живея в град Кула и тук за съжалиние още не са пуснали новите скорости.Аз съм с АДСЛ 512 Безкрай и ето скоростите ми в момента. Download 490kbps Upload 109kbps

Редактирано от plovkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

================Дискусията на тази тема се премести на http://forum.ggbg.net/ ============================================================

Благодаря за комплимента! :rolleyes:

Между мен и теб има една основна разлика. Когато си отворя устата, казвам неЩо, а ништо. И за да ти го докажа, макар да не си човек който заслужава подобна чест, ще ти покажа нагледно какво може да се прави от конзолата.

<cut>

Айде сега да видим какво точно съм пропуснал да спомена, като възможност. Или може би искаш след като е набутан Linux-a? Етооооо!

<cut>

и си на промпта. И кво правим сега? Ще се извиняваме или какво?

Пак нищо ново не ми показваш :)

виж този пост от преди две години:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=144596

Въпроса беше за пиновете на конзолата, понеже конектора е различен от този на ЗТЕ.

Сега видях че ги пише на платката, кои да види - някои е спал.

-------------

Колкото до фирмвера, не ми трябва набутан.

Би ли споделил с широката публика кои е firmware използван за основа на този набутан линукс?

Тук има един: http://www.sendspace.com/file/dx0wrp, някой да го е пробвал?

================Дискусията на тази тема се премести на http://forum.ggbg.net/ ============================================================

Редактирано от boruncho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В Сливен от скоро Кейбълтел продава кабелна ТВ с кабелен интернет 6 МБ за 33 лева, разликата с БТК е по-добрият ъплоад. Като цяло си е далаверка ;) Валидно е само за зоните с покритие към момента с кабелажи, по принцип са се концентрирали върху опъване на оптика из целия град, може би в края на годината или догодина ще се доближим до светлото бъдеще с оптика в почти всяка къща и пълен пакет услуги :rolleyes:

Здрасти градски cool.gif

имам няколко познати на кабеларките и чесно казано не са много доволни! Като пишем по Скайп периодично трябва да им прозванявам от време на време че да получат съобщенията biggrin.gif Другия голям минус е, че има натоварени и ненатоварени часови зони и вечер от 18 до към 23 е ужас! Това го няма при любимците ми от БТК :) Дано с оптиките се пооправят нещата и няма спор че с колкото сваляш с толкова качваш а това е много добре един от малкото плюсове на кабелните! Поздрави! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега видях че ги пише на платката, кои да види - някои е спал.

Сега разбираш защо от въпроса за пиновете ме напуши на смях. Ако някой иска пинаута, най-малкото ще е видял платката, но ако я е виждал, няма да пита, защото пинаута е разписан на нея.... ;)

Колкото до фирмвера, не ми трябва набутан.

Би ли споделил с широката публика кои е firmware използван за основа на този набутан линукс?

Тук има един: http://www.sendspace.com/file/dx0wrp, някой да го е пробвал?

В хувейските модеми ли? Броудкомските драйвери са от октомври 2006 година ( по спомен. Нямам в момента под ръка модем за да проверя ), CFM-а е фирмен броудкомски, а не е прекомпилиран специално за тях ( каквито са на ZTE, Dynalink и Netcomm и т.н. ). На линка който си дал фърмуера не е за тези модеми, а за модела с TI чипсет. Не съм виждал такъв все още.

п.п Прочети блога ми. Там съм написал доста повече нещица относно фърмуерите.

Редактирано от dot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо все се оплаквате от БТК,но при мен до сега никога не е имали проблеми.Ползвам го повече от 2 години и нямам проблеми със скоростта.В момента съм на 12МБ,както и повечето предполагам.Свалянето варира естествено,но когато свалям от троентите скоростта си залепва на 1.2МБ/сек.Ъплоуда е около 80-10кб/сек.Дори на повече от 20м и през 5 стени пак няма проблеми.Сигналът от рутера е 37% а мрежата показва възможност за трансфер до 24 мегабита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
виж този пост от преди две години:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=144596

Въпрос! В този пост твърдиш, че си декомпресирал CFE и кърнъла от имидж. Би ли споделил как и с какво си постигнал това?

Не питам как си ги извадил от имиджа ( това мога да го направя и с HexEditor ), а как си ги декомпресирал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем ,но ми казаха че е от програмата за сваляне на торенти"Бит Комет" изтрих е и сега нямам никакви проблеми.Ако си с нея ще ти прекасва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване