Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

estario

Бездомно коте в къщи-какво се прави?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Майка ми изненада всички в къщи като донесе едно мъничко котенце. Намерила го на улицата. Изми го и каза, че ще се погрижи за паразити и подобни, но тя котка е гледала преди 18 години. Може ли да ми кажете какво трябва да се направи с това коте? Ваксини, шампоани, принадлежности, прегледи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заведете го на ветеринар.Там ще го прегледат,ваксинират и ще ви кажат какво е необходимо за отглеждането му.Най-вече любов,разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувате му пудра за външни паразити и хапче за вътрешни паразити. С пудрата е добре да го посипвате веднъж на две седмици (поне в началото), а след това постепенно-все по-рядко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Купувате му пудра за външни паразити и хапче за вътрешни паразити. С пудрата е добре да го посипвате веднъж на две седмици (поне в началото), а след това постепенно-все по-рядко :)

Ама гледайте да не прекалите с пудрата,че моята предишна котка като се облиза старателно после повръща много и не се чувстваше добре.Сложете й каишка против паразити след като я изчистите по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не е пудра-има и в течно състояние лекарство против бълхи

Капва се отзад на вратлето-да не може да се оближе

:)

Гадинките бягат мигновено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може и да не е пудра-има и в течно състояние лекарство против бълхи

Капва се отзад на вратлето-да не може да се оближе

:white flag:

Гадинките бягат мигновено

Добър ветеринар за коте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добър ветеринар за коте?

Ако си от София-мога да ти препоръчам моя ветеринар,прави прегледи и по домовете-когато е спешно,наложително

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Майка ми изненада всички в къщи като донесе едно мъничко котенце. Намерила го на улицата. Изми го и каза, че ще се погрижи за паразити и подобни, но тя котка е гледала преди 18 години. Може ли да ми кажете какво трябва да се направи с това коте? Ваксини, шампоани, принадлежности, прегледи?

След като е вече измито му дай едно хапче за вътрешно обезпаратизяване с подходящо лакомство за да е по-лесно. Една седмица поне не го закачайте и не го водете никъде за се поотпусне и свикне с обстановката. След като свикне - къпане с подходящия котешки шампоан и е готово за вярна служба и игри, щях да напиша употреба ама добре, че не се обърках ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След като е вече измито му дай едно хапче за вътрешно обезпаратизяване с подходящо лакомство за да е по-лесно. Една седмица поне не го закачайте и не го водете никъде за се поотпусне и свикне с обстановката. След като свикне - къпане с подходящия котешки шампоан и е готово за вярна служба и игри, щях да напиша употреба ама добре, че не се обърках ;)

Пропусна да кажеш:

Котетата мразят водата-ще бъдете изподрани

Но най-важното е да държиш с едната ръка ушичките закрити-за да не влиза вода-иначе котето може да умре

Ако навлезе вода в ушичките му!!!

Къпането не се препоръчва за котките

Те не излизат навън и не се цапат като кучетата

Близането е тяхното къпане-с близането си набавят витамини и минерали от космената покривка

Ако го изкъпеш ще изчистиш и кожата,да не говорим че му е гадно и неприятно

Когато се дава хапче-то се стрива и се размесва с храната

Котките са невероятни хитри-ако го види цяло-така и ще го подмине

;)

Научете го на хигиенни навици-най-лесно е в банята-а и ще спестите парите за купуване нонстоп на котешка тоалетна

Когато го видиш да се крие или да скимти-значи има нужда от тоалетна

Няколко пъти може и да почистиш тук-там-но веднъж научи ли се-е завинаги-повярвай ми!!!

Заведи го в банята и хвани предните му лапички

Започни заедно с него да драскаш и му говори-че тук трябва да се прави това

Ще те разбере-те разбират повече от хората

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесния начин да дадеш лекарство на коте е да стриеш хапчето,да го смесиш с малко маргарин и да го намажеш по предната лапичка,котето не обича да е мръсно и се облизва.

Тествано от мен.

Може за в началото да му вземеш котешка тоалетна и да му я слагаш в банята,когато свикне да ходи там,може да махнеш тоалетната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние същи си имаме една дивачка донесена от навън.Първата ни работа беше да я изкъпим с шампоан против бълхи, и да и дадем хапче против паразити.След около седмица я заведохме на ветеринар, ваксинираха я и и направихме паспорт :) .Общо взето за разлика от кучетата, на котките се слагат по-малко ваксини и при тях е по-лесно.Проблема както казват всички е къпането.Ние пправим ремонт и наща маца, нали е любопитна се завира навсякъде, това шпакловка, мазилка и т.н. са проверени и се намираха навсякъде по козината и, та имаше пиключение с къпането.Колкото до тоалетната, още първата вечер и сложихме котешка тоалетна и досега си ходи все там не ни е правила проблеми.Мяука ако тоалетната е мръсна.Голяма чистница е тя :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може за в началото да му вземеш котешка тоалетна и да му я слагаш в банята,когато свикне да ходи там,може да махнеш тоалетната.

Може после да си иска пък тоалетната.

Аз като взех мойто коте ми казаха да не го къпя докато не стане на 3 месеца. Измихме му лапите и опашката и толкова.

А за хигиенните навици в началото може да е малко трудно и да реши да използва друго място за тоалетна, но му се карай. Като цяло все едно гледаш дете. Когато си свърши работата както трябва го поощрявай, а като не го наказвай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А за хигиенните навици в началото може да е малко трудно и да реши да използва друго място за тоалетна, но му се карай. Като цяло все едно гледаш дете. Когато си свърши работата както трябва го поощрявай, а като не го наказвай :P

Може да прекопа няколко саксии и да ги натори

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се експериментира върху него. rofl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хигиената по принцип ако имате градина,научете го да ходи на определено място :brick wall: Ако не му вземайте пясъчник или го учете другаде.То трябва да си знае по природа къде да ходи,но щом е малко още може да му се прости да се изтърве няколко пъти :P Но му се карай ако прави такава бела ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче или момиче? Дадохте ли му име?

Майка му ще го търси сигурно.....нищо , дайте му мляко да кротува.

Те като малки не цапат много , ама като порастнат се появява специфична миризма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Майка му ще го търси сигурно.....нищо , дайте му мляко да кротува.

Те като малки не цапат много , ама като порастнат се появява специфична миризма.

Ще го търси няколко дена

После все едно че не е съществувало

Иначе когато се разгонят си маркират територията-и при мъжките и при женските е така

Миризмата е по-силна,защото изпускат секрет от половите си жлези-за привличане на обект от другия пол

Тогава спасението е хапчета в периода на разгонване,за мъжките най-добре и кастрация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз имам два мажкара в къщи...израснаха до 3-4 месеца и вече идват в къщи за развлечение...като гоните другите котки те ще си маркират териториите другаде :) @nikolaijelev .... ако ги опитомиш добре,като пораснат няма да ти цапат :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз преди 4-5 дни прибрах едно котенце. До нас има ветеринарна клиника, но не съм го водила там, защото ме е страх да не му лепнат нещо. Всеки влиза, излиза... не ми се вижда чисто хич. Та питах ги там какво да взема за бълхи и ми дадоха една пудра. Било много малко котето за тия капки зад врата (на около месец е). Още я гледам тая пудра и се чудя дали да го намажа. Казаха ми само половината да сложа и след седмица другата половина. Ама ме е страх, защото нали после ще се ближе, да не му стане нещо??

Някой, спомена за мляко. Не се дава прясно мляко на малко коте, защото хваща разтройство. И от личен опит и от ветеринар знам, че е така. Аз моето го храня с пастет, разреден с вода на кашичка и гранули, но напоени с малко вода.

Както и да е. Интересува ме тая пудра дали да я слагам или да изчакам да порасне още малко и направо с тия капки на вратлето. Не съм го виждала да се чеше, като го гледам не съм виждала бълхи, но все пак е улично и все една ще има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Било много малко котето за тия капки зад врата (на около месец е). Още я гледам тая пудра и се чудя дали да го намажа. Казаха ми само половината да сложа и след седмица другата половина. Ама ме е страх, защото нали после ще се ближе, да не му стане нещо??

Точно на месец беше моя котарак,когато го взех от мазето

И нищо му няма от капките-веднага избягаха гадините,после го изкъпах и стана чистичък

Капва се капчица точно по средата на вратлето-не може по никакъв начин да се изближе

Слагаш го на един стар чаршаф и почваш да ги трепеш-те веднага напускат козинката понеже

А пудрата как я сложиш и ще я оближе

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама те не умират ли? :)) Аз мислех, че умират от тия капки.

Ох не знам... А хапче за глисти кога да дам? Досега не съм виждала нищо в акото, но нали профилактично се дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Ама те не умират ли? :)) Аз мислех, че умират от тия капки.

Ох не знам... А хапче за глисти кога да дам? Досега не съм виждала нищо в акото, но нали профилактично се дава.

Ми първоначалната им реакция е да избягат от козинката-може и после да умират ама аз не съм ги чакала

Пък за глистите щом няма аз не съм давала

P.S.Млякото е нужно през първите месеци-за зъбките,които растат,за костите

Нормално е акото му да е рядко-това е и при всички бебета

Ако не иска мляко - това е отделен въпрос

Вземай му бебешките храни на Уискас и Фрискас-те съдържат всичко необходимо

;)

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tearwhisper ето малко информация която намерих :

Няма по-загадъчно и независимо животно от котката. Тези мъркащи създания се явяват като част от нашия живот и нашия дом. В каквото и настроение да се приберем, котката ни действа като успокоение. Да галиш това нежно създание, да бъдеш допуснат до сърцето му, е привилегия, която не всеки има.

Преди да вземето малко коте трябва да знаете, че то не е само сладко създание, което има нужда от малко гушкане.

Първото нещо, което трябва да направите, след като го вземете, е да го обезпаразитите, препоръчително с Frontline, тъй като е много по-ефективен от другите препарати. За вътрешните паразити вететеринарният лекар ще ви препоръча таблетка.

Осигурете му персонални купичка за храна и вода. Съдът за котешката тоалетна не е необходимо да бъде нещо особено - и легенче ще свърши работа. Пясъкът в него е специален, но се предлага в зоомагазините на достъпна цена.

За ваксината, която ще сложите, се посъветвайте с ветеринарния лекар!

За спане на котето направете кошничка или кашонче, което задължително поставете на топло място, защото малките котета са много изнежени!

Дано съм ти бил полезен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, благодаря :)

Купих му котешка тоалетна и то веднага разбра какво трябва да прави там. Много лесно се чисти. Купих му и кошче в което да спи, но още само го заобикаля. Страх го е от него ;) Имам една снимчица тук, но не знам дали ще излезе.

post-37966-1212676667_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...