Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Пускам тая темичка, защото четох добри отзиви за Dr.Web и реших да я изпробвам . Наистина ми откри вируси, които Kaspersky i NOD32 не можаха да засекат! Ако някой има опит с тая програма, нека изкаже мнението си !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам малко инфо за тази антивирусна,четох,че е една от антивирусните,които не натоварват комп.Някой,който я ползва или знае подробности за нея да сподели тук.Благодаря!п.п.Не искам мнения за други антивирусни,а конкретно за тази!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм я слагал на няколко компютъра,добра е.Пази,обновява се често и сканира бързо и е лека.Отдавна не е излизала нова версия.Ако питаш дали да я сложиш не се чуди изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм с добри впечатления от Dr.Web - доста добра при засичането на вируси, лека е - заема малко системни ресурси, малко са вирусите, които не може да изчисти, обновява се често .... :dancing18:

Както dragozow каза - от доста време не е излизала нова версия! Иначе е добра - става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да допълня-ако имаш принтер,ще имаш ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ети и т резултатите при някои тестове:

-136 (обновяване на дефинициите за месец) на 2-ро място след Kaspersky със своите 220...

-21 открити вируса с "ЕВРИСТИКА" (Най-добрата засега в тази област е NORMAN [не NORTON]-39,после е McAfee -30 ,Bitdefender- 25).Все още не може да се разчита на този метод...

Version 4.33 provides a multi-level anti-virus protection system which is able to detect and cure all existing kinds of viruses, worms, trojans and other malware including Adware and Spyware. The Dr.Web's heuristic analyzer has undergone radical improvements and now is able to prevent a dramatically higher number of unknown dangerous codes from penetrating the protected system.

-под 6 часа при реакция на опасни вируси...(заедно е с AntiVir,F-SECURE,PANDA,RAV) a я водят само Bitdefender & Kaspersky (под 4 часа)

+ 100% Virus Bulletin for October 5, 2005

Това са някои резултати...в PC World - бр. 3, 2005 / Софтуер

Статията е ето тук:

http://www.pcworld.bg/?call=USE~home;&...aper&n=1193

Вярно информацията е малко стара, но и скоро не е имало обновяване на програмката...

Как се представя програмата на различните тестове можете да видите тук:

http://www.av-comparatives.org/

http://translate.google.com/translate?hl=e...s=en&hs=4uc

http://www.virus.gr/portal/en/content/2008-06%2C-1-21-june

За пращане на съмнителни файлове за проверка:

http://vms.drweb.com/sendvirus/

Редактирано от B-boy[StyLe]
Обновена информация! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,на всички за изказаните мнения и мисля наистина да я пробвам!!!

Редактирано от thanatys (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ние (MG&V OOD) като официален дистрибутор на антивирусните продукти от семейството на "Dr.Web"за територията на България сме радостни да, Ви съобщим, че антивируса Dr.Web e преведен вече и на български език. На сайта www.drweb.bg можете да прочетете повече за самата програма и последните новини.

Ще се радваме да научим повече за Вашето мнение, препоръки и критика.

Лек Ден !

Редактирано от DrWeb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз, не успях да изтрая и седмица с Dr.Web поради причини, независещи от програмата предполагам, а от полепнали вируси. Просто пробвах да се спася и с тая програма, но стигнах само до преинстал.

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, програмата е наистина добра, но хората който я продават в България не са коректни.За какво става въпрос- има промоция на dr. web, че ако се откажеш от сегашната си антивирусна програма и изпратиш сериен номер или лицензионно споразумение ще получиш 50 % отстъпка при закупуване на едногодишен лиценз (никъде не се казва какъв ти е ключа и за колко време е).Изпращам серийния номер от NIS 2007 версия за 90 дни получен при закупуване на компютъра до dr.web.ru и получавам купон за отстъпка 50% и получавам отговор на моя въпрос , че мога да получа тази отстъпка и в България.На другия ден се обаждам по телефона и говоря с г-н А.В. от dr.web.bg и обяснявам за ключа от нортона, той ми казва, че ще изпрати ключа до Москва(цетралния офис на dr.web е в С.Петербург) за анализ, на другия ден получавам мейл , че след анализ в Москва не мога да ползвам тази отстъпка.Получава се българската ситуация- "царя дава, падаря не дава".Да вземат тия хора да се поучат малко от hi computers, koито са представители на NOD32 за България и които успяха да измислят добри начини да популяризират и продават програмата чрез интернет доставтчици, чрез sms .Мисля , че тази отстъпка е добър начин за легално използуване на тази програма в България.

dr.web_disscount.txt

Редактирано от mcontract (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпращам серийния номер от NIS 2007 версия за 90 дни получен при закупуване на компютъра

Не искам да си помислиш, че имам нещо против тебе , но смятам ,че в случая Dr.Web са абсолютно прави.

Защото този сериен номер който имаш ти на този Norton Internet Security всъщност е за Trial периода.

Това не е лиценз който си закупил от Symantec, а който само си получил със закупуването на компютъра за да се убедиш в качествата на програмата.

По същата логика и аз ще си сваля от интернет една Trial версия за 30 дни на Kaspersky да речем и ще предоставя серийният номер за да поискам 50% по-евтина антивирусна програма за 1 година.

Извинявай, но тука в случая представиелите на Dr.Web са в правото си да ти откажат.

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да си помислиш, че имам нещо против тебе , но смятам ,че в случая Dr.Web са абсолютно прави.

Защото този сериен номер който имаш ти на този Norton Internet Security всъщност е за Trial периода.

Това не е лиценз който си закупил от Symantec, а който само си получил със закупуването на компютъра за да се убедиш в качествата на програмата.

По същата логика и аз ще си сваля от интернет една Trial версия за 30 дни на Kaspersky да речем и ще предоставя серийният номер за да поискам 50% по-евтина антивирусна програма за 1 година.

Извинявай, но тука в случая представиелите на Dr.Web са в правото си да ти откажат.

Здравей, но защо от официалния сайт на dr.web ми дават право на тази отстъпка(виж прикачения текстов файл), а нашите представители казват, че не може.Задавам си въпроса, как от dr.web ще разберат дали ключа е за 90 дни или за една година, сигурно се обаждат на symantec за проверка .Това е рекламен трик на dr.web за повишаване на продажбите в Източна Европа и Русия,където знаете че малка част от използувания антивирусен софтуер е легален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирус Dr.Web за Windows Mobile: защитата от несъществуващата заплаха трябва да бъде безплатна!

Компанията «Доктор Веб», съобщава за пускането на новия продукт – Антивирус Dr.Web за Windows Mobile и началото на работа на «мобилния» сайт Dr.Web.

Антивирус Dr.Web за Windows Mobile е предназначен за защита на мобилните устройства на които е инсталирана ОС Windows Mobile 2003/2003 SE/5.0./6.0. Новия продукт обезпечава защита само от вируси, специално написани за инфектиране на мобилните устройства. Към днешния ден, числото на такива специфични заплахи е нищожно малко. Техния вредоносен заряд въобще не позволява да се говори за някаква сериозна опасност за скъпите «играчки», по скоро собствениците на които трябва да се претесняват от заплахата за банални кражби.

Теоретичен потенциал в «мобилните» заплахи действително има. Например, възможност за похищение на информация: адреси от телефонната книга, пощенски адреси, съхранявани в устройството като файлове, статистики за посещения на интернет-страници, както и данни за извършени покупки, пароли, сведения за личните финанси от програмите за отчет на средствата, разпределението на деня от мобилния ежеседмичник. Устройството може да се превърне в «зомби» за разпращане от него на платени SMS/MMS-спам, пощенски съобщения или заразени файлове. Може да бъде използвано за несанкционирано позвъняване на платени телефонни номера или за свързване към мрежата на Интернет. Работата на «мобилните» вируси може да наруши стабилната работа на приложения или даже да блокират някои функции на устройствата.

За повече информатция :

http://info.drweb.com/show/3208/ru

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте какво ви е мнението в момента* за Dr.web.заслужава ли си да сменя аваст с нея. едит:Намерих я на едно място портъбъл. по-зле ли е една АВ като е портъбъл? *в момента защото четох в форума две стари теми,а искам да знам как е сега!

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да ми го предложат безплатно за домашна/некомерсиална/ употреба бих сменил Аваст Хоум с него! Иначе не съм се интересувал колко струва лиценза- www.drweb.bg -нищо не открих за цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а относно това дали да е portable или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да ми го предложат безплатно за домашна/некомерсиална/ употреба бих сменил Аваст Хоум с него! Иначе не съм се интересувал колко струва лиценза- www.drweb.bg -нищо не открих за цената.

66 лв е за 1 комп. с антиспай /без е малко по-евтина/ ама дали е добра не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

66 лв е за 1 комп. с антиспай /без е малко по-евтина/ ама дали е добра не знам.

не е много ама аз я намерих в един тракер портъбъл която не иска ключ има я и не портъбъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да придобиете лична представа пробвайте безплатния скенер на БГ език Dr Web Cureit - според мен той е един от най-добрите безплатни продукти! Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм бих казал, че това е една много добра антивирусна програма. Имам удоволствието да я ползвам вече трета година и мога да твърдя, че това което тя открива като вируси, съвсем не мога да потвърдя за друга антивирусна, че може да го направи. Патил съм и знам, само като пример след прословутия NOD32, DrWeb откри 76 вируса и успя да излекува машината без поражения. Изводите оставям да си направи всеки сам. Цената я има на сайта на дистрибутора на DrWeb www.drweb.bg в раздел информация и бутона "ЦЕНИ". Има и други продукти на DrWeb. Съвсем скоро ще може дори да се премине и към абонаментен принцип, чрез новия модул на програмата и до колкото разбрах цената ще е повече от изгодна. Който не ми вярва може да пробва демото, напълно едно към едно с оригинала, само че е за 1 месец. Пробвайте няма да загубите нищо!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, програмката си заслужава! "Др. Уеб" е с няколко класи над безплатните анти-вирусни приложения, като: Avast, AVG, Avira и т.н., но отстъпва на комерсиалните Kaspersky, F-Secure, Norton,Panda и пр. Ако някой иска да дава пари за качествени анти-вирусни продукти това са - Kaspersky и F-Secure!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Хммм бих казал, че това е една много добра антивирусна програма. Имам удоволствието да я ползвам вече трета година и мога да твърдя, че това което тя открива като вируси, съвсем не мога да потвърдя за друга антивирусна, че може да го направи. Патил съм и знам, само като пример след прословутия NOD32, DrWeb откри 76 вируса и успя да излекува машината без поражения. Изводите оставям да си направи всеки сам. Цената я има на сайта на дистрибутора на DrWeb www.drweb.bg в раздел информация и бутона "ЦЕНИ". Има и други продукти на DrWeb.

Съвсем скоро ще може дори да се премине и към абонаментен принцип, чрез новия модул на програмата и до колкото разбрах цената ще е повече от изгодна. Който не ми вярва може да пробва демото, напълно едно към едно с оригинала, само че е за 1 месец.

Пробвайте няма да загубите нищо!!!!!

Я , не ми сравнявай нод32 с др уеб! Нода го бие от всякъде.

По темата:

Ако ще ти е само за профилактични сканирания ще ти свърши работа :wors:

"ко някой иска да дава пари за качествени анти-вирусни продукти това са - Kaspersky и F-Secure!"

И нод32 ;)

Редактирано от Haryy_Potter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой иска да дава пари за качествени анти-вирусни продукти това са - Kaspersky и F-Secure!

Kaspersky може да се ползва и безплатно с Яндекс онлайн, днес го инсталирах на лаптопа на дъщеря ми.

Да, програмката си заслужава!

"Др. Уеб" е с няколко класи над безплатните анти-вирусни приложения, като: Avast, AVG, Avira и т.н., но отстъпва на комерсиалните Kaspersky, F-Secure, Norton,Panda и пр.

Безплатната Авира в комбинация с Опера браузер е на нивото на Премиум версията - т.е. най-добрата защита според мен, а и според тестовете на антивирусни програми. Разбира се при това положение трябва защитна стена, но най-добрите от тях са също безплатни - Online Armor и Comodo.

Та според мен тези, които смятат, че най-добрата защита е в платените продукти не са съвсем прави - при добра комбинация от безплатни продукти може да си получи дори по-добра защита.

Я , не ми сравнявай нод32 с др уеб! Нода го бие от всякъде.

По темата:

Ако ще ти е само за профилактични сканирания ще ти свърши работа :yanim:

"ко някой иска да дава пари за качествени анти-вирусни продукти това са - Kaspersky и F-Secure!"

И нод32 ;)

Млади приятелю всички сме били на твоите години и сме били също така горещи в убежденията си. Всъщност мисля, че всеки буден човек трябва да премине през този период - неминуемо е. :wors: Но аз искам да ти предложа да не си затваряш очите за всичко различно от Нод, остави си една малка вратичка и за другите възможности. След време с носталгия по младите си години ще си спомняш за горещата си защита на един продукт, които върши работа, но не е измежду най-добрите.

Все пак остани си все така пламенен. Ако може и на 50 години да останеш такъв ще е забележително. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи е по-добре от аваст а портъбъл или инсталираща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи е по-добре от аваст а портъбъл или инсталираща?

Да, по-добра е!

За предпочетане е втората, но и портъбал да е, няма да имаш проблеми с нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...