Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Dr.Web - въпроси и проблеми

Препоръчан отговор

Когато за първи път чух за Др.Уеб , пишеше нещо , че преди време е бил отличник , а сега е изостанал от световните тенденции . Кърейта съм го ползвал от времето , когато беше към мегабайт и нещо , сега доста се е ''поугоил'' . За деисталацията (сега не знам как е ) съм чел , че ако НАИСТИНА искате да го деинсталирате - вариантите са два - преинсталиране или да станете компютърен спец . Пробвал съм антивируса - много тежко и го махнах ( преинсталирах компа ;) ).Спасителния диск - да ,добро е .Ако не помогне - има и други .

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

че ако НАИСТИНА искате да го деинсталирате - вариантите са два - преинсталиране или да станете компютърен спец

Силно казано...!:lol6:

Всички сме чували за Drweb Removal Tool

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е , това го нямаше тогава ( преди 4 години) . Пък и този вид чистачи се правят за програми , които се ''хващат'' много здраво за системата .

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах drweb live usb от тук http://www.freedrweb.com/liveusb В графична среда забива ! Как може да качат нещо, което не работи както трябва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък и този вид чистачи се правят за програми , които се ''хващат'' много здраво за системата .

- Касперски

- Нортон

- Есет

- Аваст

- Авира

- АВГ

..... да не продължавам нататък

Всички те си имат тулчета. Всички ли се захващат здраво във системата? Това не е критерий,че щом има тулчета значи е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Публикувано изображение

Dr.Web CureIt 6.00.8.03140 [08-05-2011]

Dr.Web CureIt! автоматично определя езика на използваната операционна система (в случай, че локалния език не се поддържа, използва се английски език). В настоящия момент инструмента е достъпен на следните езици: руски, английски, арабски, арменски, беларуски, български, унгарски, гръцки, грузински, испански, латвийски, литовски, немски, полски, португалски, словашки, украйнски, френски, чешки, естонски, японски.

Инструментът съдържа последния набор от допълнения към вирусната база на Dr.Web и се обновява един или няколко пъти на час.

Лекуващият инструмент Dr.Web CureIt! ще излекува инфектираната система, но той не се явява постоянно средство за защита на компютъра от вируси. Иструмента винаги съдържа в своя състав последните вирусни бази на Dr.Web, но в тях не влиза модула за автоматично обновяване на вирусните бази.

Желателно е за проверка да се пуска в safe mod.

http://www.freedrweb.com/download+cureit/gr/

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Хубава сборка dr. Web от НАЗАРЕТ http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=62342

В сборке вирусов нет! Призываю всех отправлять ложноопределяемые файлы в лаборатории соответствующих антивирусов!

Этим вы поможете и себе и многим другим пользователям. А я продолжу не отвлекаясь на эту проблему совершенствовать сборку.

Аз го изпробвах и съм доволен. Дори и на този компютър съм с него. И програмата, и вирусните дефиниции се упдейтват от официалния сайт.

Можно ставить данную сборку в офисах и учреждениях, так как используется OEM ключ до 2013 года, не нарушающий никакие авторские права. Этот ключ Вебовцы распространяют бесплатно и абсолютно свободно для демонстрации возможностей своего продукта, ключ полноценно работает только в этой сборке.

1. Портативный антивирусный сканер (полная замена Dr.Web CureIt! - обновляются базы, сканер, ядро)

2. После запуска !install6 получаем полностью рабочий Dr.Web 6 (спайдер, автообновление, самозащита)

3. После запуска !install5 получаем полностью рабочий Dr.Web 5 (спайдер, автообновление и тд)

Иначе го намерих на ru-board, вътре има линкове и инструкция.

_http://forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=2&topic=4135

_http://cjgrey.ru/forum/29-32-1

_http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3060286

Дал съм линкове с източници, всеки може и оттам да тегли ако иска. Като гледам толкова потребители не се оплакват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Дългоочакваният нов engine на Dr. Web, най после излиза официално, след дълго бета тестване. Трябваше да бъде заложен още при излизането на версия 7, но не го направиха. Сега обаче е факт:

http://news.drweb.co...071&lng=ru&c=14

Редактирано от zerotox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...
  • 5 месеца по-късно...

Излезе нова версия на програмата.

Промените:

Dr.Web 8.0 for Windows – new features:

1. The new installer

2. Background anti-rootkit scan and new arkapi.

3. Preventive protection

4. Dr.Web Cloud

5. Updated Dr.Web Parental control

6. New customization features and a single Dr.Web (control center (except Scanner settings)

7. The new notification system. Notifications can be sent via e-mail.

8. A single statistics window

9. Other changes

Линк за сваляне: http://download.geo....0-win-space.exe

Шотове от инсталатора и програмата

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Государственная судебная администрация Украины перешла на Dr.Web

20 ноября 2012 года

Компания «Доктор Веб» - российский разработчик средств информационной безопасности – сообщает о том, что компьютерная сеть Государственной судебной администрации Украины теперь находится под защитой корпоративных решений Dr.Web. Поставку лицензий в количестве 6500 обеспечил партнер «Доктор Веб» на Украине – компания «Веб Формат».

До августа 2012 года ИТ-инфраструктура ГСАУ была защищена решением другого производителя. Однако, проанализировав результаты работы этого продукта, IT-специалисты ГСАУ пришли к выводу о необходимости сменить средство информационной защиты. После тщательно проведенного сравнения различных продуктов антивирусного рынка и испытаний целого ряда средств защиты выбор пал на Dr.Web Desktop Security Suite – коммерческий продукт в рамках Dr.Web Enterprise Security Suite.

«Мы остановили свой выбор именно на Dr.Web в силу целого ряда причин. Невысокая стоимость лицензий и удобство закупки в сочетании с комплексной защитой всех узлов нашей корпоративной сети, пожалуй, стали основными критериями при выборе средств киберзащиты. Отдельно хотелось бы отметить возможность централизованного управления, благодаря которой один системный администратор может контролировать вирусную обстановку сети, не сходя со своего рабочего места. Ведь у нас – тысячи рабочих станций», - отмечает представитель компании.

«Наша система лицензирования позволяет предлагать пользователям только те компоненты, которые реально необходимы для защиты сети. Без избыточного функционала, без лишних затрат, в том числе временных — это очень удобно и выгодно для наших корпоративных клиентов, каждым из которых мы дорожим», — подчеркивает директор ЦТП «Доктор Веб» Николай Метелкин.

О Dr.Web Enterprise Security Suite

Dr.Web Enterprise Security Suite — это комплекс продуктов Dr.Web, включающий элементы защиты всех узлов корпоративной сети и единый центр управления для большинства из них. Продукт Dr.Web Mail Security Suite предназначен для защиты почтовых серверов организации, Dr.Web Desktop Security Suite защищает рабочие станции, клиентов терминальных серверов и клиентов встроенных систем, а Dr.Web Server Security Suite обеспечивает информационную безопасность файловых серверов и серверов приложений. Продукты имеют гибкую систему лицензирования и позволяют клиенту приобретать только те компоненты защиты, которые ему необходимы.

products.drweb.com/enterprise_security_suite

О компании «Веб Формат»

Компания «Веб Формат» специализируется:

на разработке, внедрении, комплексном сопровождении программного обеспечения на базе web-технологий;

реализации решений в сфере информационной безопасности;

поставке лицензионного программного обеспечения.

Компания «Веб Фомат» на протяжении пяти лет реализует свои проекты и готовые продукты, как для коммерческих структур, так и для государственного сектора. С каждым годом компания расширяет направления своей деятельности, продолжая укреплять свои позиции на рынке Украины в сфере программного обеспечения. Компания «Веб Фомат» предоставляет своим Клиентам возможность приобретения качественных программных продуктов по доступным ценам, а также дальнейшую информационную и техническую поддержку. http://news.drweb.co...&c=5&lng=ru&p=0

Похвално е, че такава институция се доверява на техните продукти.

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Замръз, замръз, рестарт, забив, краш. Е, не това не подхожда на това програмче!

Осма версия:

Публикувано изображение

Странно държание за официална версия.

Редактирано от М. Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

От днес Доктора проговори и на български.

Това няма да и помогне да стъпи реално на българския пазар!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изказваш се неподготвен http://vivacom.bg/bg/residential/help_and_advice/common_questions/internet_vivacom_net/46/

Публикувано изображение

http://estore.drweb.bg/vivacom/

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стъпил е, и то доста здраво.В момента правят някакъв ъпгред на бг сайта и силно се надявам да направят корекция за win 8 поддръжката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва де ме четеш и между редовете... Това, че "силово" ще бъде налагана от "Vivacom", най-много да намали потребителите на оператора. "Да влезеш в пазара", значи да имаш фенове! А тази програма, няма да има много фенове. Може да се обзаложим! Рекламата работи само до един момент....

Редактирано от Статик (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че "силово" ще бъде налагана от "Vivacom", най-много да намали потребителите на оператора. "Да влезеш в пазара", значи да имаш фенове! А тази програма, няма да има много фенове.

Мерси от 'фенове', които са нон-стоп по варез сайтовете за ключета...файда от такива нема! :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди година (мисля) го тествах 'Доктора' хареса ми, но бързо се предаде в MDL.

:ph34r:

Мерси от 'фенове', които са нон-стоп по варез сайтовете за ключета...файда от такива нема! :ph34r:

е затуй ше си без дефиниции.... :clown:

Редактирано от Статик (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди година (мисля) го тествах 'Доктора' хареса ми, но бързо се предаде в MDL. @luckyboy дай малко инфо ако си го тесвал?

Да, използвам го откакто излезе 8-ма версия и съм много доволен. Не знам какво точно те интересува?

Мога да кажа, че не е от най-леките (60 mb ram) почти винаги са заети, но какво от това.Само Хрома ми дърпа 100!Аз им симпатизирам и ме устройва перфектно.

е затуй ше си без дефиниции....

Аз по 3 кинта на месец мога да отделя, недей ме мисли!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

!Аз им симпатизирам и ме устройва перфектно.

Аз по 3 кинта на месец мога да отделя, недей ме мисли!

Що не пуснеш с sms-и...като НОД-а....найш как въври с смс... :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е затуй ше си без дефиниции.... :clown:

Преди година горе-доле съм го тествал бре Бай Михо,от тогава има доста време.

Да, използвам го откакто излезе 8-ма версия и съм много доволен. Не знам какво точно те интересува?

Мога да кажа, че не е от най-леките (60 mb ram) почти винаги са заети, но какво от това.Само Хрома ми дърпа 100!Аз им симпатизирам и ме устройва перфектно.

Дали си му правил тестчета в MDL примерно или на архиви? Чудя се дали да не го пробвам като ми остане повече време :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що не пуснеш с sms-и...като НОД-а....найш как въври с смс... :ph34r:

Спри да спамиш!!! :mad:

Преди година горе-доле съм го тествал бре Бай Михо,от тогава има доста време.

Дали си му правил тестчета в MDL примерно или на архиви? Чудя се дали да не го пробвам като ми остане повече време :D

За мен не са обективни такива тестове, това което за мен е добре, за теб може да е крайно незадоволително.Затова всеки да си тества и преценява сам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• nikssi препоръча това тема

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване