Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

chezet

Твърде бавна скорост на записване на DVD с Nero 6.6.0.15

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Проблемът ми е следният- днес си взех ДВД записвачка LG-H66N.

С NERO-6.6.0.15 съм и не може да качи скорост , едно ДВД го записвам за 35 мин.Смятам,че е заради драйвер понеже ми е стара версията,тъй като има "доста" версийки,ако някой има същата записвачка да каже коя версия ползва.

Мерси предварително!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам,всеки си е с различни предпочитания,но версиите-8....са по тежки,освен ако не си изтеглиш поорязаните-"lite","micro"-->micro.Аз бях с 8,но сега съм с 6,доволна съм си,всичко което ми трябва си го има <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_hush.gif' alt=':hush:'>.Разгледай тук-->напиши "nero" и ги разгледай

Редактирано от genatraikova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблемът ми не е в Неро-то.Пробвах 5 различни версии и ефектът е нулев.Пак си записвам на ниска скорост около 1,4х(1800к/с).A и копирането от записвачката в компютъра е със скорост около 3600 к/с.

Някой може ли да каже къде е проблемът,драйвер или нещо друго?

С Уин ХР СП3 съм,дъното ми е ASUS A7V880,a както казах ДВД записвачката е LG-H66N.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с друга програма за запис как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е във версиите на неро, а в самия праисторически процесороубиец, слагай Burn Aware и не се занимавай с глупоси. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да БЛАГОДАРЯ на всички отзовали се на проблемът ми.

Специални благодарности на B-boy[styLe] ,за препратките към другите теми ,от които научих доста неща.

Реших си проблемът по "вторият" начин :P .

След редица тестове и ровене из Уиндоуса,както и принсталиране с друг такъв,не успях да открия нередности и разрешаване на проблемът. Така ми остана да пробвам само още едно нещо и то е,че взех от мой приятел преходна платчица от братски Хонг Конг прехвърляща от SATA устройство към IDE канал и вързах записвачката към 2-рия IDE канал. В резултат вече всичко е наред и записвам със скорост която си избера и даже си ползвам старото NERO 6.6.0.15

В следствие от всичко си правя извода,че има нещо нередно с SATA драйвера или контролера, но от друга страна има вързан към единия SATA канал хард диск,който от 2г. си работи без проблеми.

Остава въпросът как харда си работи добре,а записвачката не ,като съм им разменял местата в двата канала.В БИОС-а единственото нещо относно SATA е " SATA RAID - enable/disable" с което се разрешава ползването на SATA каналите.

Но вече този въпрос е на заден план ,след като си реших проблемът. Просто от любопитство някой има ли обяснение на този парадокс- SATA харда работи,а SATA записвачката не? Да обележа само,че при мен за SATA устройствата в девайс менаджера няма като опция режима на работа.Все пак дъното е сокет А и това са първите слагани SATA канали ;).Случайно мисля ,че в everest-a беше, видях SATA харда,че работи в режим DMA.Само там го пишеше,но за записвачката не пишеше режима.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички! :brick wall:

Редактирано от chezet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...