Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мишо

Photoshop - въпроси и отговори

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам въпрос. Значи тръгнах да правя един плакат във формат А4 (първоначално мислех да е А3, но реших, че не е нужно да е твърде натрапчиво). В процеса на работа забелязах, че като увелича файла на 100%, той изглежда доста по-голям от формат А4. Въпроса ми е следния: първо защо се получава така? Къде е логиката? И второ, ясно е, че като отида да ми го принтират и им кажа формат А$, то няма да излезе по-голямо, но дали качеството ще е такова, каквото го виждам на 100% или по-гадно? Защото когато файла е на много по-малко от 100%, качеството не е толкова добро ( което зная,че е нормално), а пък има един златен текст, който в малък вариснт изглежда не като златен текст, ами като хайде да не казвам какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го занесеш и направиш във векторен формат, за който проблемите с резолюцията, които ги има при битмапа не съществуват.

Дали е 1 или 100% няма значение, качеството винаги е едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А, добре! Много ме успокои, мерси! :wors: 
Обаче какво точно ще рече векторен формат? Уикипедия казва, че това са: 

Редактирано от lucylawless94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EPS е формата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, обаче четох в интернет, че векторните формати не са подходящи за снимки, същевременно във плаката има такива. Какво да правя в този случай? Отново ли е по-добър варианта файла да бъде запаметен във векторен формат, или  снимките няма да излязат като хората?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така...

плакат се нарича нещо, което е по-голямо от 35/50см-стандарта е 60/90см или 70/100см (грубо казано). Твоето А4 (20/30см) е нещо като обява, листче или флаерче, НО НЕ И ПЛАКАТ.

Първо: на каква резолюция го работиш? С какъв цветен профил си? В RGB или в CMYK го работиш?

Не разбирам как като увеличиш файла на 100% виждаш, че е по-голям от А4? На монитора ли го гледаш това?? Листа къде ще го печаташ?

При eps формата ще ти се запази качеството на векторните изображения (смарт обектите, патовете и надписите), растерите ще си бъдат такива, каквито си ги монтирала.

Обясни по-подробно моля :)

Редактирано от Vladov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Сдобих се наскоро с таблет за рисуване Wacom, който ще се ползва на два компютъра. На моя от година си карам с CS5 Extended и се работи страхотно, всяка линия си е точна. Но понеже на другия комп открих, че Фотошопа беше изтрит реших да сложа най-новия. Всичко си тръгна както трябва, но линиите, които излизат изглеждат много дървено... Плюс това никъде в приложението на таблета не открих кой знае колко настройки за връхчето на писалката. Искаше ми се по-отчетливо да отчита разликата в натиска (защото сега няма почти никаква разлика). Та, ако може някой да ме посъветва как да адаптирам устройството и дали да сложа обратно старата версия ще съм му много благодарна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте някой от Вас разбиращите от фотошоп би ли помогнал за една снимка.Искам да видя как би изглеждало карбоново фолио на преднта броня на колата ето снимка Публикувано изображениеЕто и фолиото 
Публикувано изображение
Благодаря много предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Може много по-добре, но не ми се играе! Ето ти урок -

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Имам проблем с цветовете при Photoshop CS6 същата работа и с Photoshop CS5.1. Проблемът е там, че когато искам да сложа върху текст Outer Glow с цвят, който аз искам, намерствам си го и цвете пак си става сив или по-тъмен или по-светъл. Пробвах и да сменя цвета на текста, но пак само сиво излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам следния проблем:когато ми са NEF файлове програмата не ми ги отваряПо какъв начин мога си ги отворя с PS Cs6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, проблемът, който имам е още от мига, в който си изтеглих CS6, пробвах абсолютно всички версии и накрая успях със 7.0. Преди известно време и тази версия се "счупи" и започна ходене по мъките. Теглих, трих, преинсталирах и нищо. Пробвах абсолютно всички версии и винаги ми показва това -> 

Публикувано изображение

Помощ?  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам следния проблем:когато ми са NEF файлове програмата не ми ги отваряПо какъв начин мога си ги отворя с PS Cs6

отвори си Бридж и там избери да се отворят в Камера Роу, те НЕФ-овете никога не се отварят в самия фотошоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е това Bridj?

В ляво от менюто на фотошопа има един бутон за Bridge

Редактирано от Belge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не намерих бутон Bridj.Когато му дам да отвори с Camera raw ми намери всички файлове които са raw,но след като дам отвори ми изписва съобщение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем със Photoshop-a,и не знам как мога да го реша.

Ако някой има идея, нека удари едно рамо. ОС ми е Windows XP.

Та проблема ми е във вписването на текст. И по точно във самият щрифт. Когато пиша на латиница, нямам проблем.Проблема е като обърна да пиша на кирилица, щрифта става обикновен. Пробвал съм да ги сменям щрифтовете, но резултат няма.Единствен само Ariel Black работи. Ето и снимки да може да се ориентирате.

http://prikachi.com/images.php?images/323/6251323U.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/324/6251324H.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем със Photoshop-a,и не знам как мога да го реша.

Ако някой има идея, нека удари едно рамо. ОС ми е Windows XP.

Та проблема ми е във вписването на текст. И по точно във самият щрифт. Когато пиша на латиница, нямам проблем.Проблема е като обърна да пиша на кирилица, щрифта става обикновен. Пробвал съм да ги сменям щрифтовете, но резултат няма.Единствен само Ariel Black работи. Ето и снимки да може да се ориентирате.

http://prikachi.com/images.php?images/323/6251323U.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/324/6251324H.jpg

Само във фш ли се получава този проблем? Ако е навсякъде, значи шрифтовете които ползваш не са кирилизирани. Ако шрифтът има само латински букви няма как да пишеш на кирилица. Този, който виждам, че ползваш и аз го имам и не е кирилизиран. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само във фш ли се получава този проблем? Ако е навсякъде, значи шрифтовете които ползваш не са кирилизирани. Ако шрифтът има само латински букви няма как да пишеш на кирилица. Този, който виждам, че ползваш и аз го имам и не е кирилизиран. 

Да сега проверих със друга програма, пак е същото.

http://prikachi.com/images.php?images/604/6251604H.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/610/6251610l.jpg

Добре сега следва въпроса:

От къде да си намеря кирилизирани шрифтове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сега проверих със друга програма, пак е същото.

http://prikachi.com/images.php?images/604/6251604H.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/610/6251610l.jpg

Добре сега следва въпроса:

От къде да си намеря кирилизирани шрифтове?

Инсталирайте коректно локализацията на операционната система, когато ви пита за диск с инсталация го сложете, така ще бъдат копирани unicode версиите на шрифтовете, които включват и символи на кирилица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте коректно локализацията на операционната система, когато ви пита за диск с инсталация го сложете, така ще бъдат копирани unicode версиите на шрифтовете, които включват и символи на кирилица

Ще опитам и отново ще пиша, ако има проблем.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така.Бях казал че пак ще пиша. Ами нищо не се получи.

Какво пробвах до тук.Сложих двете отметки, както е дадено на снимката.

Тези двете ми се сториха най близо до нашият език:

http://prikachi.com/images.php?images/318/6252318P.jpg

Нямаше подобрение. След това конвертирах шрифтовете във Unicode, както е дадено тук>

http://uroci.net/urok/901/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD

%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-TTF-%D1%88%D1%80%D0%B8%D1%84%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-Unicode.html

Отново никакво подобрение. Къде е проблема.

Отново ще спомена че само шрифта Ariel Black работи както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отново никакво подобрение. Къде е проблема.

Отново ще спомена че само шрифта Ariel Black работи както трябва.

Проблема ти, по-горе вече са ти го казали.

Трябва самият шрифт да има кирилски начертания. Търси такива шрифтове и си ги инсталирай.

Например: тук, можеш да се разровиш и по разни руски сайтове има доста шрифтове.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти, по-горе вече са ти го казали.

Трябва самият шрифт да има кирилски начертания. Търси такива шрифтове и си ги инсталирай.

Например: тук, можеш да се разровиш и по разни руски сайтове има доста шрифтове.

Тоест, конвертирането във Unicode няма никакъв ефект-така ли да го разбирам.

Ще пробвам със тези шрифтове и ще пиша пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...