Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гледам в учебника си по химия тея 4 уравнения и сам сигурен, че не са верни , но не ми се отдава много химията може ли някой да ми помогне .Ако са грешни да ги поправи. Двойката след Алуминия е диалуминиев ... 2Al + 3O2 --> 2Al2O3 2Al + Fe2O3 --> 2Al2O3 + 2Fe 4NH3 + 3O2 --> 2N2 + 6H2O 4HNO3 -->4NO2 + 2H2O + O2

Редактирано от AciDBurn
Темата Химия, във форум Образование и обща култура не хапе! (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 119
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

1. AgNO3 +KCl= AgCl (утайка) + KNO3 (пълно) Ag(+) + NO3(-) + K (+) + Cl (-) --> AgCl + K (+) + NO3 (-) или Na2S + H2SO4 --> H2S + Na2SO4 (пълно) 2Na(+) + S(2-)+ 2H(+) + SO4 (2-) --> H2

Както следва от името им, неметали са всички елементи, които не притежават свойства характерни за металите. Тъй като те могат да са газове, течност (само бром-а е течен неметал при нормални условия) и

Зриви учителката?! NaOH + Al = CABOOOOMM

Публикувани изображения

първото 4Al + 3O2 --> 2Al2O3 второто 4al + 2 fe2o3 --> 2al2o3 + 2 fe третото е вярно четвъртото е вярно Не съм сигурна но според мен са така

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко ако си бил добър 7 клас по химия и ти се падне готин учител. Всички знания си припомняш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко ако си бил добър 7 клас по химия и ти се падне готин учител. Всички знания си припомняш.

To и нашата беше готина ама едва минах годината... и аз в 8 клас без химия и тая година 9ти клас вързах 3 ;)

П.С: извинявам се за спамеца..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първото 4Al + 3O2 --> 2Al2O3

второто 4al + 2 fe2o3 --> 2al2o3 + 2 fe

третото е вярно

четвъртото е вярно

Не съм сигурна но според мен са така

Благодаря
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Предварително благодаря на всеки,който помогне за следните няколко задачи.. 1 зад.Напишете и наименовайте изомерите на четвъртите членове от хомоложните редове на алкани,алкени,алкини и алкилдбензини..Каква изомерия е възможна при въглеводородите? 2зад.Въглеводородът Х обезцветява бромна вода.При хидрогенерирането му се получава 2-метилпентан.Не взаимодейства с амонячен разтвор на сребърен нитрат.При окисляването на Х с концентриран разтвор на КМnO4 в сярнокисела среда се получава смес от етанова киселина и метилпропанова киселина (CH3CH(CH3)COOH).Koй е въглеводородът Х ? Изразете с уравнения процесите. Благодаря предварително на всеки,който помогне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте. Имам проблем. Някой знае ли откъде мога да намеря ( търсих по интернет, но не намерих Публикувано изображение ) нещо по темата - Влияние на катализата върху хранително вкусовата промишленост? ;)

Моля помогнете, ако имате възможност! :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж какво представлява катализата.Тя има голямо значение при консервирането на продукти (отрицателна катализа).

тук също може да намериш нещо

В мометна не мога да ти помогма повече ,тъй като темата е доста обширна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж какво представлява катализата.Тя има голямо значение при консервирането на продукти (отрицателна катализа).

тук също може да намериш нещо

В мометна не мога да ти помогма повече ,тъй като темата е доста обширна.

Четох за катализа, намерих, но не и за Хранително Вкусовата промишленост и катализата Публикувано изображение:huh:

Благодаря все пак! :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох за катализа, намерих, но не и за Хранително Вкусовата промишленост и катализата Публикувано изображение:huh:

Благодаря все пак! :wors:

В момента не мога да ти развия темата.

Но вземи за пример захарта и оцетната киселина при консервиране на хранителни продукти ,те в случая са инхибитори ,защото забавят процеса на развала,ако мога по-просто да се изразя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента не мога да ти развия темата.

Но вземи за пример захарта и оцетната киселина при консервиране на хранителни продукти ,те в случая са инхибитори ,защото забавят процеса на развала,ако мога по-просто да се изразя.

Благодаря, ще погледна пак. Тя ми е за четвъртък темата, тъй че ако имате възможност бих се радвала да ми помогнете допълнително, че съм боса в тази насока.

Мерси много. :wors::huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще погледна пак. Тя ми е за четвъртък темата, тъй че ако имате възможност бих се радвала да ми помогнете допълнително, че съм боса в тази насока.

Мерси много. :wors::huh:

Довечера ,ако имам време и не забравя ще се поровя в моите бомаги и ще се опитам да намеря нещо по въпроса :) Редактирано от минкова (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захарта консервира наистина, но няма нищо общо с катализаторите. Причината е, че създава неблагоприятно за развитието на микроорганизмите осмотично налягане. Оцетът променя PH, а солта действа като захарта. Това е и причината осоляването да се използва за консервиране на хранителни продукти. Като катализатори в хранителната промишленост се използват други вещества. Например от целулоза или нишесте много лесно може да се получи глюкоза при варене с киселини. Друго за което се сещам са ензимните препарати - те действат като катализатори, така че препаратът на практика остава непроменен - имам спомен, че нищожно количество пепсин е достатъчно да се пресече огромно количество мляко. Да вземем примера с варенето на сладка - знаете ли защо се добавя лимонтозу? Чистата захароза лесно кристализира, но при добавянето на лимонена киселина и последвалото варене - захарозата се хидролизира до глюкоза и фруктоза. Освен това в хранителната промишленост катализатори се използват при производството на маргарин - при хидрогенирането на мазнините. Преди се е използвал никел, сега не знам какво се използва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Е, какво точно подготвяш? Ползвай по-сериозно гугъл и уикипедия, там трябва да има много по въпроса. Или остави скайп или ICQ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за глупостта ,която написах за захарта и оцетната киселина.

Надявам сега това да ти помогне.

Наскоро получените млади вина съдържат голямо разнообразие от ензими.Част от тях преминават от гроздето,а друга част се отделят от дрождите през време на ферментацията.Ензимите,особено оксиредуктазите и хидролазите,играят важна роля в процесите на съзряване на виното.Те катализират хидролизирането и окисляването на разнообразни органични вещества и по този начин коствено способстват за формирането на основните органолептични свойсва на вината.

тук и тук също мисля ,че може да намериш нещо полезно.

Не знам дали съм права!

Дай някакъв план!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте!Имам да пиша няколко доклади по химия,които не мога да намеря в интернет пространството.Темите са "Оптична изомерия" и "Електрохимични източници на ел.ток".Моля,ако някой може да помогне за написването на двата доклада,да пише!Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,тази година мисля да кандидатствам медицина във Тракийския.До тук добре само едно не ми е ясно.Знам че за МУ София има сборник сьс задачи по органична и неорганична химия които се падат.Сега някой знай ли те важат ли и в Тракийския в Стара Загора,защото и аз се сбърках вече.Видях че има и други подобни теми но не можах да се ориентирам.Моля споделете ,много ще сам ви благодарен.

Редактирано от Trichocephalus
заглавие (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Думата ``халоген`` означава солераждащ. Съставете формули на всички соли на халогени.

Халегенни са елементите Cl,F, Br, I и At (астат). Астатът е радиоактивен.

За да получиш сол на някой от тях ти трябва взаимодейтвие с метал. Започвай известните метали и получавай уравнението .

Взимаш например хлора и започваш :

с натрий : 2Na + Cl2 = 2NaCl

със желязо : 2Fe + 3Cl2 = 2FeCl3,

със сребро - сребърен хлорид AgCl

и т.н.

Аналогично правиш със всеки елемент.като не забравяй да описваш физичните свойства на получената сол (утайка, цвят, приложение)

Успех.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване